Velký bratr Tě sleduje. I v mobilu...

Vše, co obsahuje alespoň kousek drátku a nevejde se do jiné sekce...
Odpovědět
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Velký bratr Tě sleduje. I v mobilu...

Příspěvek od bivoj »

Odděleno z vlákna Velký bratr tě sleduje. MacGyver

Bez komentáře...:
http://mobil.idnes.cz/chytre-bryle-pred ... b_tech_ada
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od maci »

Chtělo by to vymyslet něco, co to oslepí. Když má někdo právo vás natáčet, já mám právo tomu zabránit.
Vito
Příspěvky: 199
Registrován: 29.12.2012 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Haná

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od Vito »

to oslepení bude těžké. dřív to bylo jednodušší. vezmu příklad z Kmotra, když si tam novinář chtěl vyfotit hlavy pěti rodin u stolu (možná i nevědomky), tak k němu přišla gorila, sebrala foťák, don Barzini mu z toho vyrval film a bylo. ovšem s tou elektronikou, která to pokud možno okamžitě uploaduje na facebook, odkud to už nikdo nikdy nesmaže, bude velký problém.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od goral »

Oslepeni uz existuje.
Nekde se to tu na foru linkovalo - Jsou to take bryle, ktere maji na sobe diody, jenz vysilaji ve spektru neviditlenem pro oko, ale oslepujicim digitalni fotaky/kamery. Zatim je jeden prototyp v japonsku, ale ocekavam, ze se velmi navysi poptavka
Vito
Příspěvky: 199
Registrován: 29.12.2012 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Haná

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od Vito »

toš to je dobré řešení. jen se trochu bojím toho, že bude muset člověk s sebou tahat pořádnej akupack, aby to chvíli vydrželo svítit :D
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od cover72 »

V tom mém odkaze je to na konci s odkazem na původní zdroj a s doplněním. Tohle rušení totiž vyřadí jednoduchý IČ filtr. Pokročilejší kamery jej už obsahují, aby nekoukaly lidem pod tenká oblečení. A mimo to není problém zavést ECCM-like technologie, které se přizpůsobí přesvětlení -- přesně to již dávno existuje na kamerách pro policii, které jsou odolné proti rušení, neb přeci musí nahrávat všechny.

Pak je jediná možnost: skokové náhodné změny intenzity výkonového IČ rušení, jako bylo na systému L-166 Lípa, nasazeném v Afghanistánu na vrtulnících Mi-24 proti Stingerům. Ten pálil halogenovou lampou nahoru na nosný rotor, od kterého se to IČ rušení odráželo -- a jelikož se nosný rotor otáčí a neustále mění úhly lopatek ve dvou osách, výsledkem byly tak nepředvídatelné změny intenzity IČ rušení, že se s tím ani IČ hlavice Stingerů nestačily vyrovnat a účinnost Lípy byla 98%.

Jenže nosit na hlavě lampu a větrák by asi bylo ještě divnější, než čepice z alobalu :P

Jediné řešení tak bude líčení proti rozpoznání obličejů (viz link na konci blagu), nebo kombinace oldschool klobouku (1930-style, jako mám já) naraženého do čela + takového tovo vojenského černobíléno šátku, zvednutého přes krk až po bradu.

Bonus point: na Floridě již schválili "preventivní" rozpoznávání obličejů policií na základě fotek z řidičáků (v USA nemají občanky, řidičáky to suplují). Každý, kdo se bude bránit rozpoznávání obličejů -- ať maskováním, klobouky či rušením -- tak bude automaticky "sprostý podezřelý" a v hledáčku fízlů všech úrovní.
Btw, kdo z vás má biometrický pas? Zamysleli jste se nad tím, proč musíte být na fotkách na něj v přesné vzdálenosti od objektivu, nemračit se, nešklebit, nenaklánět hlavu atd.? Je to samozřejmě kvůli face-recog SW.
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od maci »

Koupil jsem Nexus 7 II a používám ho ke čtení příspěvků. Koukám občas na server http://www.palba.cz. Do teď nebyl problém, ale dneska jsem chtěl přehrát odkaz na video a chrome po mě chtěl, abych udal věk, nebo se přihlásil. :o To jsem odmítl a video nejde přehrát. Nikdy jsem se nemusel přihlašovat až dnes. Nevím co to je za novinku, ale v firefox nefunguje a opera chce znova přihlásit. Sleduji tam ukrajinskou krizi a je to snad jediný server, kde se informuje se zdroji a pravdivě. Co použít na prohlížení a přehrávání? Přes účet google se mi přihlašovat nechce. Asi nexus zůstane jen dětem na hraní, protože se moc kouká pod prsty.

edit: všechny přístroje s OS od googole se určitě koukají pod prsty. Je zajímavé, že kolem 2-3 hod. raní se skoro vždy snaží mobil přípojit. Když nechám zapnuté repráky u počítače, tak mě probudí nezaměnitelný tón přihlašujícího se mobilu. Nebo mám, že se mobil má aktualizovat jen přes wifi, le ten odesílá přes operátora co chce a ubírá mi z FUP internetu. Prostě jsem dospěl k závěru, že OS od Goglu = nemožnost chránit svá data.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od Baca »

Ze google bude spehovat uzivatela bolo jasne, ked kupili vyvojarov androidu a na kratucku chvilu sa objavili spravy o prepojeni googlu s NSA a podobnymi agenturami. Dalsou indiciou je ze kazda nova verzia androidu sa vola podla vyrobku koncernu NESTLE. Atd atd atd... Volajte ma PARANOIK :-D
Uživatelský avatar
Ludo
Příspěvky: 133
Registrován: 22.07.2012 0:09

Re: Velký bratr Tě sleduje.......

Příspěvek od Ludo »

maci píše:Koupil jsem Nexus 7 II a používám ho ke čtení příspěvků. Koukám občas na server http://www.palba.cz. Do teď nebyl problém, ale dneska jsem chtěl přehrát odkaz na video a chrome po mě chtěl, abych udal věk nebo se přihlásil.

Je zajímavé, že kolem 2-3 hod. raní se skoro vždy snaží mobil přípojit. Když nechám zapnuté repráky u počítače, tak mě probudí nezaměnitelný tón přihlašujícího se mobilu. Nebo mám, že se mobil má aktualizovat jen přes wifi, le ten odesílá přes operátora co chce a ubírá mi z FUP internetu. Prostě jsem dospěl k závěru, že OS od Goglu = nemožnost chránit svá data.
To prve je normalna ochrana veku, neviem z akeho to bolo serveru ale na Youtube videa s oznacenim 18+ bez prihlasenia neprehras.

Pri tom druhom - si si isty, ze nemas nejaky bordel v nastaveniach? Staci aby mal nejaky program povolenu vynimku a nastavene automaticke aktualizacie.
Odpovědět