Dron ve službách rozpadlíka

Vše, co obsahuje alespoň kousek drátku a nevejde se do jiné sekce...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Vítej do klubu DeadMane. Já mám trojku ale profesionala. Dobrý stroj, ale extrémě neskladný, tj z rozpadlického hlediska nepoužitelný. Teď pokukuji buď po Mavicovi nebo Sparkovi
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od MrPorter »

Sparka můžu doporučit, na to jak je maličkej a relativně levnej (v porovnání se zbytkem DJI produkce), tak podává hodně dobrý výkony. A start a přistání z ruky je perfektní.
Škoda té kratší letové doby, holt daň za velikost, a je potřeba počítat s investicí do dalších baterek, jinak má člověk hned vypráskáno a z USB (třeba powerbanky) se to nabíjí cca hodinu. Stejně tak bez ovladače bych se do toho nepouštěl, no prostě - kupte si Fly more combo a ještě jednu baterku navíc, ať se nabíjecí stanice pro 3 baterky zaráz využije ;-)
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

jaky je realny dosah s ovladačem?
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od MrPorter »

K reálnýmu range testu jsem se nedostal, hrál jsem si s tím teď prvně na dovolené a většinu energie jsme s děckama vyplýtvali na ty efektní quickshoty, ovládání dlaní a tak :) Rekord byl cca 400m bez výpadků (pak už jsem to zbaběle otočil), specifikace říkají 300m na 5.8GHz a 500m na 2.4GHz. Na Youtube jsem viděl i výrazně vyšší vzdálenosti, i v evropským módu.
P.S.: Doporučuju OTG kabel, při čistým wifi+wifi to vypadává i na výrazně menší vzdálenosti.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od DeadMan »

Po SPARKovi jsem taky pokukoval, ale nikde nebyl s ovladačem a bez něj je to na prd.

Jelikož je to můj první stroj, tak zatím stačí, ale pravdou je, že bych do budoucna rád něco, jako je právě ten SPARK, kvůli mobilitě a průzkumu v terénu.

Ten Phantom je opravdu jen tak na převoz autem.

Teď jsem si kvůli dosahu objednal ještě směrovou parabolu na anténu a tím by se mělo dát dostat na parametry Advance.
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Osobně mi největší smysl dává Mavic. Je to sice darda peněz, ale majitel dostane výkon Phantoma, ale v přepravním obalu zrcadlovky.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od DeadMan »

No ta cena je zatím dost vysoko.

Ten Standard mě vyšel na nějakých 15 a MAVIC v plné vychází na 40 :(
You cannot kill me as I am already dead!
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od MrPorter »

Mně by se samozřejmě taky líbil víc ten Mavic, o tolik zase větší není a moc by se mi líbila možnost waypointů - krásné rozpadlické použití na patrolování hranice pozemku. Ale bral jsem ten dron trochu víc jako hračku, resp. na naučení, těch cca 22k za kombo bylo maximum, co jsem byl ještě schopnej si ospravedlnit. O to víc jsem příjemně překvapen výkonem toho prcka, ve sport módu je to o nervy ;-)
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

dobre ale to porovnavas neporovnatelne. odpocitej si baterky a pak muzes srovnavat a porad je to nesrovnatelne diky tomu, ze standard jede pres wi-fi a mavic ne. Já se dostanu ve měste mězi cinzaky pres kilometr. Kamos ma standarda a s nim se dostane na kilometr jen za idealnich podminek kdyz je na kopci. Kazdopadne to neznamena, ze je ten dron špatný, záleží na co ho kdo chce používat.
https://www.youtube.com/watch?v=TeGZGhDsv30&t=290s
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Ono je potřeba si říct, na co toho drona chci. Pokud na rodinné výlety tak Spark proč ne. Pokud od toho člověk očekává i nějaké rozpadlické využití, tak Mavic (nebo Phantom pokud není limitovaný rozměry). Pro mě je důležité, aby měl dron minimálně kilometr reálného dosahu v betonové džungli.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od DeadMan »

Samozřejmě že se to nedá srovnávat, ale jak jsem psal, je to moje první kvadrokoptéra a nechtěl jsem za to dát hromadu čecho kreditů a pak to někde rozbít (první neznamená poslední a pro začátečníka neznám nic lepšího).

A když vemu toho MAVICka v základu, potom je to pořád přes 30.

Každopádně má letos vyjít od DJI nový Phantom 5 a co jsem zatím četl, tak to bude teprve hi-tech :yes

Což mimo jiné znamená, že 4 půjde určitě dolů a ta je oproti 3 už taky jinde.
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od DeadMan »

Co se týče dosahu SPARKa a využití dle tvých kritérií, tak tam bych obavy neměl.

https://m.youtube.com/watch?v=1GIA8WM8ajs

Na trubce jsou různé "rekordy", které samozřejmě porušují naše platné předpisy dané Úřadem pro Civilní Letectví a všem jistě známý Dodatek X ;)
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od DeadMan »

Konečně dneska dorazilo udělátko z Číny za 5,- USD, tak jsem to šel hned vyzkoušet.

Musím potvrdit, že rozdíl je opravdu hodně znát :yes

Zde pro ilustraci: https://www.youtube.com/watch?v=RKEgbA3Utmg
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od DeadMan »

Průlet kaňonem ;)
Přílohy
DJI_0008_1.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od DeadMan »

Průzkum v týlu nepřítele :twisted:
Přílohy
DJI_0009_1.jpg
DJI_0013_1.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od MrPorter »

Tak můj aktuální rekord vzdálenosti se Sparkem - 1000m. S ovladačem, OTG kabelem a vynucenou 2,4GHz WiFi. V přírodě, čili minimum rušení. Bylo to bez výpadků a určitě by šel ještě dál, ale zhatil to moc silný vítr. Pro srovnání, stejná trasa na 5GHz - po 580m ztráta signálu a automatický návrat.
Každopádně ta mobilita je skvělá - na procházku si vezmu přes rameno malou brašnu kde mám dron, 3 baterky, ovladač a kabely. A když ho ani nepoužiju, nevadí, brašna je tak lehká, že o ní stejně za minutu nevím :-)
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od dracekvo »

Tak konečně asi po roce sem se odhodlal a dostavěl tuhle 27 gramů těžkou potvoru. Zejtra budu testovat :D
IMG_20170920_194913_HDR.jpg
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od MrPorter »

Dnes šel Spark až na 1500m, ale tam už to hodně vypadávalo takže to bude plus mínus limit.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od DeadMan »

DJI Phantom 3 Standard - distance 1640m from home point (pak se začal vracet, ale signál vypadával už po cestě - hlavně video, řídící byl celkem OK).

Pilot stojí tam co ukazuje šipka 8-) (vystřiženo z videa v okamžiku, kdy se dron otočil a začal vracet).
Přílohy
1640m.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Dron ve službách rozpadlíka

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

MrPorter- při jakých podmínkách si se Sparkem dosáhl těch 1500m?

Já svého DJI Phantom 3Pro prodal. Ta neskladnost pro mě byla limitující. Teď mám v plánu vyzkoušet Sparka, tak jsem zvědav, co z wi-fi vytáhnu.
Odpovědět