Kamera nebo fotopast na dům

Vše, co obsahuje alespoň kousek drátku a nevejde se do jiné sekce...
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od vrbodol »

Ahoj.Chci koupit našim pod stromek nějakou kameru nebo fotopast aby to sledovalo vrata před barákem.Něco takovýho aby se to zapnulo při pohybu a dalo se to hned sledovat na počítači kdo přišel otravovat.Stačí jen když to bude brát za denního světla.Něco co bude mít v sobě baterku,aby se k tomu nemusely tahat dráty. Něco za rozumnou cenu.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od dracekvo »

Obávám se, že asi nic takového nebude. Pokud to bude něco na baterku (fotopast), tak se nebude dát sledovat na PC online přenos obrazu. Pokud to bude něco, aby se dal sledovat obraz na PC (wifi kamera), tak to zas z energetického hlediska nepude provozovat na baterku.
Možná něco takového existuje, ale já o ničem nevím.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od MrPorter »

IP kamera může být připojená jediným drátem - LAN kabelem s PoE napájením. Takže bych doporučil spíš to, pokud vím tak fotopasti (na baterku) se dělají akorát s GSM modulem, takže další peníze za SIMku s datama.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od vrbodol »

No jsem v tomhle uplnej amatér,klidně bych k tomu dal externě třeba baterku co se používá v alarmech,dráty prostě k tomu tahat nemužu.
vikkar
Příspěvky: 1
Registrován: 16.02.2017 23:20
Pohlaví: muž

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od vikkar »

Teraz som montoval nejaké fotopasce pre obce kôli čiernym skládkam s gsm a pri zaznamenaní pohybu to pošle foto cez MMS na mobil, alebo rovno pošle mail s prílohou. Napájanie som riešil cez solár (cca 25€) ktorý nabíja cez regulátor (cca 15€) 17 Ah baterku a funguje to parádne. Ide to aj na AAA ale otázka je ako často ich bude treba meniť nakoľko je tam GSM a trochu to bude viacej papať. Akurát tá SIM je potrebná ale fotky posiela len 640x480 takže spotreba dát nie je veľká a foto v plnom rozlíšení sa ukladá na SD kartu vo fotopasci. Dá sa spolu s fotkou aj nahrávanie videa nastaviť tuším až do 30sek. pri pohybe. Má to aj prísvit na noc dá sa vybrať 850 nm prísvit (trošku silnejší), alebo 940 nm (úplne neviditeľný). Značka Welltar 7310 MMS, dá sa dokúpiť aj antivandal oceľový box aj oceľové lanko proti krádeži. Nejaké foto pridávam. Dá sa poslať aj SMS na SIM kartu vo fotopasci a ona urobí záber. PIR senzor zaberá tak do 12-15 metrov. Keby bola oblasť záberu ďalej dá sa nastaviť aj časové snímanie napr. po minúte ale to už by dosť žralo dáta.
Přílohy
fotopasca.jpg
100_6027.JPG
100_6034.JPG
100_0863.JPG
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od Ray »

Uměl by mi prosím někdo znalý poradit s interiérovou IP kamerou? Chtěl jsem původně nějakou chůvičku pro mimčo, ale přijde mi stupidní kupovat předraženej hotovej set s obrazovkou, když už to teď lze řešit pomocí smartphonu. Navíc pak můžu IP kameru použít i jako špicla, když odjedu na dovču. Chtěl bych něco v dobrém poměru cena/výkon s infra a det. pohybu.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od MrPorter »

Já jsem si po předchozích dobrých zkušenostech s kamerama Vivotek pořídil na doma tohle:
https://www.vivotek.com/fd8166a-n/#view ... -grid-view
A jsem spokojený, je krásně maličká a má neviditelnej IR přísvit. Vivotek má na prohlížení apku, takže jako chůvička na mobil by to neměl být problém. No a jsou tam další fíčurky jako detekce pohybu, hluku a tak.
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od Ray »

Oj tak to je ještě dražší, než ty chůvy s displayem které jsem nechtěl :) Já myslel spíš něco tak do těch 15 kil, to jsem měl asi napsat hned, sorry.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od Desouza »

Vivotek je dobrý na venkovní monitoring , PoE napajení , vnitřní sdkarta + NAS server . To už je slušné zabezpečení .
Na doma nebo jako chůvička je dobrá
Yi IP Home 720P
https://ip-kamery.heureka.cz/yi-ip-home ... e/#section
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od DeadMan »

Nevím odkud jsi, ale u nás jsem řešil zabezpečení přes tuhle firmu a maximální spokojenost (opravdu fundovaně poradí).

https://www.czeltroniks.cz

Mám pokryto cca 360° kolem domu, připojím se odkudkoliv, funguje i jako fotopast (posílá fotky na mail), má infra přísvit, typ dome = antivandal a na to, že už je ten systém tak 5 let starý, tak je stále použitelný.

Nakoupil jsem jen materiál (vše u nich) a pak doma jednoduše zapojil.
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od Ray »

Dá se říct, že to mám relativně blízko. Dík za tip :yes Koukám, že vedle je i armyshop. Asi to spojím :P
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od DeadMan »

Jo, tam jsem kdysi kupoval kalhoty M65 ;)
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od Ray »

No, celkem strohý armyshop. Ten na Rudné je mnohem lepší :) Nicméně kameru jsem pořídil. Typ Media-Tech MT4051. Sice za 2 litry, ale má i otáčecí hlavu. Uvidím co na to ženská, až budu v práci a najednou ji po pokoji začne sledovat kamera na zdi :lol:
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od Toran@ga »

není to zabezpečené jako po drátě, ale objednal jsem před dvěma lety na ali , 4x kameru s IR, detekcí pohybu, wifi přenosem a ukládáním na HDD a funguje to zatím spolehlivě

https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... +wifi+cctv
lz1
Příspěvky: 65
Registrován: 10.02.2012 9:16

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od lz1 »

Možno to tu bolo možno nie, ak by niekomu pomohlo: týžden-dva dozadu na výstave nábytku v NR som videl vstavané kukátko do bytových dverí - zvonka to vyzerá ako také objemnejšie kukátko, zvnútra ako malý tablet. Vie to údajne zaregistrovať niekoho kto stojí pred dverami asi 30 sec., pošle mms s fotkou majiteľovi a zároveň vytočí číslo takže majiteľ sa môže akože "spoza dverí" spýtať cez telefón koho dotyčný hľadá... Sranda stojí okolo 300EUR; prezentované ako horúca novinka, vystavoval výrobca bezpečnostných dverí na štyri písmená čo začínajú na "A" (aby som náhodou nerobil reklamu).
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od proforma »

Kdo mate zkusenosti s fotopastmi? Potrebuju ochranit plot cca 50 m, do ktereho nam neustale najizdeji auta a nici ho. Takze az zase nekdo udela diru nebo vyvrati sloupek, potrebuju hezkou fotku s dobre citelnou SPZ :-) Vhodne misto pro umisteni uz mam vybrane. Cili moje pozadavky na funkce (dle dulezitosti):

- co nejdelsi IR dosvit (jo, pres 25 m to obvykle nejde, ale v zime, kdyz je tma, si auta vetsinou sviti, to by snad mohlo pomoct?)
- LTE odesilani fotek na mail.
- full HD nebo 4K.
- uhel alespon 60 st.
- velmi dobry prijem signalu (je tu spatny).
- co nejdelsi vydrz, idealne alespon 2 mesice, cim vic, tim lip. Takze cim vic AA baterii, tim vic Adidas :-)
- sekvencni foceni.

Zatim mi padla do oka tahle https://www.oxe.cz/fotopast-oxe-panther-4g-2/ nebo tahle https://www.e-fotopast.cz/fotopast-buna ... sm-4g.html, ale netusim, co je to za znacky, vubec se v tom nevyznam. Aby to nebyl nejakej sunt typu Evolveo...

Poradite? Nebo ev. i jiny typ/znacku, se kterymi mate dobre zkusenosti? Pripadne by ani nemusela byt tak draha :-)

Pokud by se vybrany typ osvedcil, rada prikoupim dalsi kousek pro lepsi pokryti uvedeneho mista, ale zatim musi stacit jedna na zkousku.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od cipis »

Betonove/drevene zabrany na zemi, aby se o to auto zastavilo, tak vyjdou jednodusseji.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od proforma »

Neni je kam dat, plot je na same hranici pozemku. Nadto plot nici vetsinou nakladaky, ktere maji korbu sirsi nez rozchod kol.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od bacil »

proforma píše: 10.07.2022 18:35 z zase nekdo udela diru nebo vyvrati sloupek, potrebuju hezkou fotku s dobre citelnou SPZ
Vyhozené prachy. a v pípadě využití snímku tvoje stíhání. Jedině mechanická zábrana. Domluv se s majitelem pozemku na zábranách.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od skagerak »

Pokud auta sviti ve tme tak bych se spis bal, ze oslni/presviti kameru nez ze to pomuze.(ale jen nazor bez hlubsich znalosti)
Odpovědět