Kamera nebo fotopast na dům

Vše, co obsahuje alespoň kousek drátku a nevejde se do jiné sekce...
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od cipis »

Jak píše bacil, domluvit se se sousedem. Jiná cesta defacto nemá smysl. Ikdyž by byla značka, tak majitel řekne, že to neudělal a odmítne dále vypovídat. A pokud nebude na kameře vyloženě on, že to nabořil, tak mu to nikdo nedokáže. A když na té kameře bude on, tak zažaluje za ochranu a důkaz bude k ničemu.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od dracekvo »

To nechápu.
Pokud mi nějaké auto poškodí plot, tak je mi úplně jedno kdo řídil.
Dokázat, že řídil někdo konkrétní, by bylo nutné, pokud bych chtěl být svíně a šikanovat ho za ujetí od nehody.
Pokud chci nárokovat škodu z POV vozu, tak nějakého konkrétního řidiče nepotřebuji. Stačí mi důkaz, že to bylo zaviněno tím konkrétním vozem.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od vrabi »

Ve výsledku on dá do přestupkového řízení tebe, jelikož kamera zabrala jeho na veřejném prostranství a ty jsi nedodržel GDPR ;)
Navíc si může stěžovat i kdokoliv jiný (ne pachatel), koho kamera zrovna natočila a on to zjistil ...
Vedle v ulici takhle dostal flastr jeden, co si dal kameru na barák a soused ho naprášil, že ta kamera kouká i na jeho pozemek.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od dracekvo »

Jedna bába povídala.
Stačí si přečíst zákon. Monitorovat veřejný prostor mohu.
Tady se zase míchaj jabka s hruškama. Dát si kameru tak, aby to nahrávalo i sousedův soukromý pozemek je úplně odlišná věc.
Existuje hromada kamer co nahrávají veřejný prostor a to zcela legálně.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od proforma »

No, to jste mi ten muj plan pekne rozhodili :-) Jenze ja potrebuju dukaz, ze to udelalo nejake konkretni auto. Je mi jedno, kdo zrovna sedi za volantem, to uz je odpovednost provozovatele. Proste kdyz se mi bagr nebo michacka oprou do plotu, abych mohla narokovat napravu skody - a opet mi je jedno, jestli bych s fotkou sla primo za majitelem firmy, nebo na PCR nahlasit nehodu, od ktere nekdo ujel. Protoze je-li poskozen cizi majetek, ke kazde takove se musi volat PCR, ze...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od cipis »

Auto to neudělalo ... Odpovědnost provozovatele má své hranice, byť je posunuli.
Nechceš radši popsat, o co jde? Parkují tam pracovní stroje během nějaké stavby? Je to pozemní komunikace nebo prostě kus pozemku, co je v katastru třeba jako zahrada? Ono to není jednoduché, chce to pořádně popřemýšlet.

Co ti řekli poprvé policajti? Že by se hodil záznam? Nebo řeknou, že je to soukromý pozemek, ať si to pořešíš se sousedem? Co na to vůbec soused? Vydělává na parkování stavebních strojů a sere na tebe nebo je majitel město a dělá, že o ničem neví?

Natočit někoho/něčí auto ještě vůbec neznamená, že to k něčemu bude. Ano, policajti se půjdou zeptat, ale tím to nejspíš bude končit.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od dracekvo »

Furt tu mícháte hrušky s jabkama, už jsem to psal vejš. Odpovědnost provozovatele za přestupky a odpovědnost za škodu způsobenou provozem vozidla jsou úplně odlišné věci. V druhém případě je úplně jedno kdo byl za volantem, prostě auto má pojištění a z něho se hradí škody vzniklé jeho provozem. Auto se klidně může rozjet samo technickou závadou a způsobí škodu.

Foto je k ničemu. Nedokážeš, že tam to poškození už nebylo, nebo že to způsobilo to konkrétní vozidlo, které je na fotce. Na takové případy jen s videem.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od proforma »

@Cipis: neni to ani silnice, jen mistni ucelova komunikace patrici obci. Soused si tam udelal stavebni firmu a jeho auta a stroje nam nabouravaji pravidelne plot. Po opakovanych upozornenich se k oprave nema, vzdycky slibi, ale skutek utek. Pozemek, kde by byla fotopast umistena, je muj, stejne jako pozemek na druhe strane teto komunikace. Snaha o dohodu byla, holt to po dobrym nejde...

@Dracekvo: to dokazu jednoduse - vyfotim stav plotu pred instalaci fotopasti a seriove snimani je, myslim, schopno zachytit potrebne. I to video to dneska umi :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od vrabi »

dracekvo píše: 11.07.2022 8:08 Jedna bába povídala.
Stačí si přečíst zákon. Monitorovat veřejný prostor mohu.
Tady se zase míchaj jabka s hruškama. Dát si kameru tak, aby to nahrávalo i sousedův soukromý pozemek je úplně odlišná věc.
Existuje hromada kamer co nahrávají veřejný prostor a to zcela legálně.
Ano monitorovat veřejný prostor opravdu můžeš, ale musíš dodržet níže uvedené, t.j. ne že si koupím kameru a na plot dám ceduli ...
Co jsem pochopil, tak se jedná o úzkou uličku, takže kamera bude zabírat celou šířku ulice, pravděpodobně i s protější stranou. V záznamu tedy budeš mít i jiné stavby a případné chodce.
Já nechci být za školometa, jen sem dávám úskalí, která by mohla nastat při případném soudním nebo přestupkovém řízení ;)

Vyplývá z obecného nařízení (GDPR) pro provoz kamerového systému kromě oznámení bezpečnostního incidentu nějaká nová povinnost?

V souvislosti s pořizováním kamerového záznamu má správce povinnost vést záznamy o činnostech zpracování. Tato povinnost ovšem není úplně nová, záznamy fakticky nahrazují dosavadní registrační formuláře, na rozdíl od dosavadní registrace však tyto záznamy již správce pouze uchovává, tj. nezasílá Úřadu.

Stejně jako jiné povinnosti stanovené obecným nařízením se ani tato povinnost nevztahuje na zpracování osobních údajů prováděné v průběhu výlučně osobních či domácích činností, tedy ani na přiměřenou ochranu vlastního obydlí kamerou. Vztahovala by až na výše popsaný záznam veřejného prostranství, pokud by byl nezbytný pro ochranu práv provozovatele kamerového systému.


Záznam o činnostech zpracování pro kamerový systém musí obsahovat tyto údaje:

Označení správce.
Běžná identifikace správce, tj. subjektu, který provádí zpracování.
Účel zpracování (např. ochrana majetku správce, života a zdraví osob prostřednictvím stálého kamerového systému).
Popis kategorií subjektů údajů.
Zaměstnanci a příležitostně vstupující osoby do monitorovaného prostoru (dodavatelé, návštěvy apod.).
Popis kategorií osobních údajů.
Podoba a obrazové informace o chování a jednání zaznamenaných osob.
Příjemci osobních údajů a informace o případném předání osobních údajů do třetích zemí.
V odůvodněných případech orgány činné v trestním řízení, případně jiné zainteresované subjekty pro naplnění účelu zpracování (např. pojišťovna).
Lhůta pro výmaz (doba uchování záznamu je X dní).
Záznam zachyceného incident je uchován po dobu nezbytnou pro projednání případu.
Technická a organizační bezpečnostní opatření.
Bezpečnostní kryt (řízený přístup k datům, školení oprávněných osob, vedení záznamů o předání nahrávek oprávněným orgánům a osobám)
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od cipis »

Tohle nemusi soukromnik resit, staci zaznam ne starsi 3 dnu. Protejsi pozemek je take jeji, takze nenataci nic ciziho, krom te komunikace, coz se da dat do tech "nutnych souvislosti" nebo jak to bylo tehdy v tom rozhodnuti soudu.

Pokud ta komunikace nema vic jak 6m na sirku, coz asi nema, tak se tam nesmi stat/parkovat. Takze bych to resil jednoduse - furt volal policajty.
U nas takhle jedna baba vyprazdnila jednu ulici nez mestu doslo, ze z toho maji udelat jednosmerku. Pokud stoji mimo komunikaci, tak je to zabor verejneho prostranstvi, tedy zase volat policajty.
Vim, budes otravna baba, ale to s tou kamerou nebude lepsi.
Kdyz uz, tak naopak zadnou past, ale regulerne stozar a kameru naprosto viditelne, aby si ji kazdy vsiml. Nasmerovanou samozrejme tak, aby brala vlastni pozemek a jen nezbytne minimum verejneho.

Jinak bych majiteli firmy poslal dopis s navrhem castky za pravidelnou udrzbu plotu.
Naposledy upravil(a) cipis dne 11.07.2022 11:50, celkem upraveno 1 x.
NoobsRush
Příspěvky: 119
Registrován: 17.01.2021 12:44

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od NoobsRush »

Zdravim,
jen taková moje zkušenost.
Řešil jsem něco obdobného s nejmenovanou společností která se zabývá přímo instalací kamerového systému na různá prostranství. Viděl jsem několik feedů kamer které mají ve správě, kde byl pohled na prostranství dle několika situací co tu kdo popisuje.
1) záběr na vchodová vrata kde byly vidět procházející osoby, projíždějící auta + sousední objekty
2) záběr na vjezdovou bránu a silnici
apod.

Ne vždy se jednalo o veřejné prostranství a evidentně to nějakým způsobem udělat jde. V prvním případě se jednalo o invalidu co chtěl mít přehled o tom kdo u něj zvoní a kdo ho blokuje před bránou.
Ve druhém se jednalo o situaci kdy dotyčnýmu parkovali běžně frajeři před výjezdem a záznam používal i k tomu aby burcoval MěP k odtahu (jestli jim dával kopie záznamu netušim).

Co se týká infra přísvitu, bylo mi sděleno že nad 20 metrů je lepší udělat solo přísvit pokud chci vidět v noci dál a čitelně. Ty kamery toho zvládnou dost ale pořád to má své omezení.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od cipis »

Vsak jsem psal, ze na to dokonce existuje vyjadreni soudu ... Snimas svoje plus nezbytne minimum, aby to melo z hlediska snimani smysl.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od skagerak »

A neporadil by nekdo proforme I
ohledne technicke stranky?
Pro tu pravni uz tu asi ma nametu dost.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od proforma »

Tu fotopast jsem zvazovala proto, ze tam neni elektrina a bylo by velmi obtizne a nakladne ji tam dovest. Takze pokud bych zacala uvazovat o nejake bezpecnostni kamere, musela by byt bud na solar, nebo treba na autobaterii. Nevim, jestli neco takoveho vubec existuje. Z toho mi vychazi porad spis ta fotopast...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
skagerak
Příspěvky: 444
Registrován: 18.03.2018 14:25

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od skagerak »

Pokud jde o "fotka vs video" tak to by mohlo mozna resit dostatecne rychle foceni (co vlastne byl film jineho nez rychly sled obrazku)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od proforma »

Jo, obe ty pasti, na ktere jsem sem davala odkazy, umi sekvencni foto i video.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1472
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od DanBlack »

https://www.svetandroida.cz/keen-ranger-pt-recenze/

Reolink ma zajimavou kameru - LTE, napajeni solar (6000mAh aku), 2k rozliseni....

Obrázek
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Martysedlak
Příspěvky: 553
Registrován: 08.04.2020 14:09
Pohlaví: muž
Bydliště: Pohledem Pražáka - dálný Východ

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od Martysedlak »

Proformo, v podstatě i levná fotopast nastavená na video sekvenci zachytí auto včetně SPZ, když je to do 20m. Spíš je to o umístění. Takže obě tvé možnosti jsou ok.
Držím palce, sousedské spor jsou složité.
Nepomuže-li domluva, tak začni sypat slepicím ala ,,Na samotě u lesa,, :rock
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od Jason »

Nemate nekdo vyzkousenej nejake kamery pres net? Budu mit konecne pripojeni na pozemku a rad bych si tam dal kamery. Mam prostor na dvou mistech takze tim krasne pokreju vetsinu pozemku. Napajeni taky neni problem, elektriku tam vsude mam. Asi by byla nejlepsi kombinace stacionarni a takove te co se sama nataci a ma detekci pohybu. Jde mi hlavne o dobre rozliseni aby to bylo k necemu, dale abych mohl kdykoliv sledovat online na telefonu a moznost nejakeho zaznamu... Diky vsem za rady a tipy..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Kamera nebo fotopast na dům

Příspěvek od miselito »

Ahoj,
ja uz asi rok rozmyslam nad tym, ze dam na chalupu cca 2-3 kamery(jednaz nich otocna), ale ani za pana sa neviem rozhodnut ake.
Mam nieco vybrane, su to kamery WiFi a napajane sietovym napatim.
Bratov kamarat s tym robi a dal mi chrobaka do hlavy, aby som siel do PoE (cize aj data aj napajanie cez sietovy kabel) a zaznam by sa zberal do toho, ako sa vola to nahravacie zariadenie s diskom??? NVS?
Celkom sa mi to paci, sietove kable nataham hocikade po povale a mam pokryty dom a pozemok.
Tu si pozri co som si dal takych troch favoritov z WiFi kamier, za povedzme dobru cenu. Vsetky som pozeral aj na youtube, resp chcel som vidiet kvalitu zaznamu a pozdavali sa mi.
Len sa na ne mrkni a aj dalsich poprosim a pripadne ma zvozte pod ciernu zem, co za smejdiky osm to nasiel :D
EZVIZ C3X
EZVIZ C8C (PT Camera, 1080P, 4 mm)
Dahua IMOU IP kamera Cruiser 4MP IPC-S42FP
Odpovědět