Noční vidění

Dalekohledy, puškohledy, kolimátory, noční vidění, atd.
Odpovědět

Rozpadlík a noční vidění (zohledněte cenu vs. užitek, potřebnost...)

NV považuji za nutnost a to min. II. generaci
71
42%
NV považuji za nutnost, stačí I. generace
25
15%
NV považuji za zbytečnost (peníze raději utratit za něco užitečnějšího)
74
44%

Celkem hlasů: 170
hrd

Re: Noční vidění

Příspěvek od hrd »

Já to chápal tak, že se bavíme o NV/termo na zbraň. Bazarové NV, původně vojenské nebo civilní, ale ne low-cost třída, se dají sehnat do řekněme 20? Nabídka termo v bazarech až tak moc široká není a nějaké levné termo na zbrani nemá moji důvěru, že vydrží. Pokud ho má myslivec na 1 ránu / měsíc a pak schová pušku do futrálu, tak asi proč ne. Ale osobně se mi nezdá dobrý nápad si kupovat to úplně nejlevnější, co se vyrábí, a pak to dávat na PA pušku. To mi přijde jako nákup kolimátoru z Ali, jen až se to vyjebe, tak neprovaříš 1000 Kč, ale řádově víc.
Jinak termo do ruky třeba i za 20, proč ne, to se hodí. PS: měl jsem Srbské vojenské Gen1 a Pulsar Challenger, tak zhruba představu, co je v tom vidět, mám. PPS: ty klasické NV mají za mě pořád výhodu proti digitálům, že vydrží delší dobu baterka.
Zarozak

Příspěvek od Zarozak »

Na té zásadce se mi líbí to, že se nemusí zasahovat do nastřelení puškohledu a jde vždy snadno sundat a používat jako kukátko, což by byl u mě i její hlavní účel. Je jasné, že ten přísvit je prostě demaskující prvek v dnešní době. Ale furt si myslím, že i v dobách nějakého totálního úpadku to bude mít už jen pro obstarání obživy v "prostoru" větší přínos než baterka atd. A především a to je to nejdůležitější, je to cenově dostupné
jameson363
Pohlaví: muž

Příspěvek od jameson363 »

Zarozak píše: 28.01.2022 10:10 Na té zásadce se mi líbí to, že se nemusí zasahovat do nastřelení puškohledu a jde vždy snadno sundat a používat jako kukátko, což by byl u mě i její hlavní účel. Je jasné, že ten přísvit je prostě demaskující prvek v dnešní době. Ale furt si myslím, že i v dobách nějakého totálního úpadku to bude mít už jen pro obstarání obživy v "prostoru" větší přínos než baterka atd. A především a to je to nejdůležitější, je to cenově dostupné
Ok, chapu, jen proste nezapomen, ze u tohodle technickyho vybaveni je to tak, ze co zaplatis, to dostanes. Ja jsem pres ten pard koukal na podzim a byla to vetsi bida, nez jsem cekal. Krome toho, ze to koukalo divne, tak mi i celkova konstrukce prisla takova chatrna. Taky zasadka je nahovno, ze ti prodlouzi puskohled smerem k oku, me to prijde pomerne nelogicky vzhledem k ocnimu reliefu a taky to chce mit posuvnou pazbu. Zasadky se pouzivaly primarne za kolimator stejne jako se pouziva magnifier, tam je na to proste misto a k puskohledu se pouzivaj spis predsadky. Kazdopadne doporucuju si to nekde nejdrive prohlidnout a vyzkouset.
Zarozak

Příspěvek od Zarozak »

Za kolimátor jsem o tom taky uvažoval, je to taky jedna z možností, ale netuším,jak se bude chovat ta zásadka s 3x zvětšením s kolimátorem s 1x zvětšením, který nejde nijak doostřit.....jestli se už nebude rozplývat obrazec nebo tečka
vratnikp

Příspěvek od vratnikp »

ahoj, na jednušku zvažuju noční vidění. Byl mi doporučen pulsar C50 a infiray td50l. Máte s nimi někdo reálnou zkušenost?
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Fabulous
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fabulous »

Pulsar: Funkčně celkem OK, ale ze dvou zařízení mi odešly dvě. Už nikdy více.

A na mém NV byl nápis "Vyrobeno v Bělorusku", takže i z tohoto důvodu si ho již nikdy nekoupím.
jameson363
Pohlaví: muž

Příspěvek od jameson363 »

Zarozak píše: 29.01.2022 8:38 Za kolimátor jsem o tom taky uvažoval, je to taky jedna z možností, ale netuším,jak se bude chovat ta zásadka s 3x zvětšením s kolimátorem s 1x zvětšením, který nejde nijak doostřit.....jestli se už nebude rozplývat obrazec nebo tečka
Z moji zkusenosti eotech + magnifier je obrazec pres magnifier ostrejsi nez bez.

Vseobecne pnv nekupujes tak casto, mozna zkusit neco nastudovat a vycihat na bazarech. Obcas se daj sehnat nejaky druhy ci stary treti generace kolem 30 tisic. Samozrejme spis cizina, nemecko/polsko. U nas je malej trh, tak se to tu moc nevyskytuje, i kdyz obcas taky jo. Nebo za 30 fox 19 hunt termo. Nizsi rozliseni sice znamena mensi vzdalenost, ale aspon to mas bez debilniho prisvitu.
Odpovědět