Puškohledy, kolimátory

Dalekohledy, puškohledy, kolimátory, noční vidění, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od goral »

je to meopta?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Fabulous »

Uvedené argumenty bohatě stačí, abych taková mířidla natrvalo vyřadil z mého "wish listu". Oproti konkurenci Meopta nenabízí prakticky nic lepšího, naopak technologicky významně zaostává. Až přestaneš prošlapávat slepé cestičky pokroku (a zakoupíš opravdu kvalitní optiku), tak se tvůj život stane jednodušším a šťastnějším. :)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od štaflík »

Neber to jako spor, spíš mě zajímá, v čem konkrétně mě Meopta omezí svojí technologickou zaostalostí? Je dodavatelem klíčových komponent pro Eotech. 300 hodin je pro mě přes rok provozu a holt jednou za rok, rok a půl ty imbusy povolím a šoupnu tam baterku. Za cca 5k mi ten powersaving čip dělající cca čtvrtinovou úsporu asi stojí. Nicméně - jsou i další průšvihy na té Meoptě? Našel jsem pár zahraničních testů a review, kde doufám, že tam není nacionalistický akcent, a vedla si dobře. Mě se na ní kromě ceny, líbí maličké rozměry, vhodné pro mé .223 PDW. A pak fakt, že moje stará Meopta dalekohled má skvělé sklo. Záruka je obrovská, byť si nedělám iluze, že by Meopta byla vstřícnější k reklamacím, než třeba "vyhlášená" CZ. Při mé smůle se mi ovšem za 25 měsíců vysype i ten Eotech. Díky za info.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Fabulous »

Vidím, že už jsi rozhodnutý a už jen hledáš další argumenty, kterými svůj budoucí nákup vnitřně ospravedlníš, takže už tě určitě nebudu dále přesvědčovat.

Jen bych chtěl podotknout, že Meopta firmě Eotech nikdy nedodala ani střípek optického skla. A navíc to o kvalitě Meopty nic nevypovídá. Snad jen to, že dokážou vyrobit optické sklo levněji, než-li na "Západě" a proto ho od nich (možná) někdo kupuje.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od štaflík »

Ale nejsem rozhodnutý. Váhám mezi Meoptou, Nikonem a Aimpointem H-1. Jen jsem prostě nedostal info, proč je ta Meopta "špatně". Mlží se? Vysype se? Nedá se seřídit? Info o dpdávkách Eotechu jsem našel z více stran, ale samozřejmě to nevylučuje, že je to jen hojně přebíraná fáma.
Chápu, že Eo a Aim jsou hojně používány armádami, na druhou stranu to zde houfně dehonestované M4 také...
Macek
Příspěvky: 95
Registrován: 23.12.2012 23:03
Pohlaví: muž

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Macek »

Já v podstatě souhlasím s fabíkem aimpoint je špička ale na druhou stranu musím podotknout že meoptu už nějakou dobou střílím a klidně s ní půjdu i do války. Pravda je že je technicky zaostalá, ovládání nic moc a výdrž baterie naprosto zoufalá jak u m-radu tak u meoKSICHTU se nedostávám přez 200 hodin spíše míň ale na druhou stranu takovou chybu paralaxy jakou mám na meoptě může nabídnout jenom eotech prostě nulová (mám 3 kusy), tečka v pětinásobném zvětšení je naprosto pravidelný kroužek a při střelbě na nějakých 300m se držím přesně spodního okraje a díky přesnému ohraničení se trefuju i na tuto vzdálenost velice slušně, no a výdrž baterie prostě řeším tím že mám v úložných prostorech kosy pořád alespoň šest náplní baterek, měl jem ještě u m-radu problém s kmitáním tečky při zeslabeném jasu, při přenášení záměrné jsem viděl cca 10 teček ale to mi upravili zvýšením frekvence kmitu a teď je to bez problému. Takže meopta má svoje problémy ale to zrcadlo které používá je špička odolnost super a i když elektronika není zrovna poslední hit tak cena je celkem příznivá a cca odpovídá tomu co nabízejí, toť asi vše co o meoptě můžu z vlastní zkušenosti napsat. (mimo jíné vlastnim ještě i jiné značky kolimátorů a nejsem dealer meopty)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od štaflík »

Díky za dobré i špatné zprávy. Neřešit peníze, jdu rozhodně do Aimpointu. Ale 5k rozdílu je pro mě dost (je to třeba špičková taktická svítilna + ranec střeliva). Takže jdu hlavně po odolnosti (PA deformace). K tomu MeoKsichtu dávájí i ten plastový domeček a montáž, nebo se to prodává extra?
Macek
Příspěvky: 95
Registrován: 23.12.2012 23:03
Pohlaví: muž

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Macek »

montáž musíš koupit extra myslím že nejlepší cena je na alfatactical něco pod šest stovek a ten plast y měla dodat meopta ke kolimátoru pokud se něco nezměnilo jo a jestli se nějakou náhodou rozhodneš pro tu meoptu tak si podrobně přečti návod aď to neseřizuješ když máš dotáhlé lokační šroubky to bys to hned odepsal. já osobně bych šel ale když tak do M-radu je větší má různé výšky, chránič zrdcadla a intenzitu svitu i pro noční vidění.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od štaflík »

Já chci právě prcka na malé PDW. Líbí se my relativně výkonná samonabíječka, která se mi v klidu vejde do batohu, ve kterém tahám malý noťas apod. K tomu bude ještě "velká" samonabíječka v .308w, kde přemýšlím mezi klasickým POSPem 8x42, nebo hybridem kolimátoru a 7x puškohledu PKS-07.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Karlos »

Fabulous píše:Muzete nekdo z vlastni zkusenosti doporucit vykonnejsi puskohled pro .308win v cenove relaci do max. 15 tis. ?
Už jsi něco našel? Požaduješ MilDot?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Fabulous »

Nenašel :( Zvolil jsem vyšší cenovou třídu.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Karlos »

Pochlub se. Ja pokukuju po Meopte (20kKc).
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od štaflík »

Chlapi nemáte někdo náhodou balistické křivky .308w a 7.62x54 v nějakých průměrných laboracích? Jde mi o to, do jaké vzdálenosti, event. s jakou korekcí lze používat puškohled s obrazcem pro 7.62x54R pro .308w. (POSP 8x42 na .308w samonabíječku). .308 má plošší křivku, ale nějak se mi nedaří najít vzdálenosti, od kdy a jak se to významněji liší.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Fabulous »

Stáhni si do mobilu program iSnipe, atd...

Remington 168gr. Premier Match
Metry: Pokles/cm:
50 - 0
100 - 0
150 - 4,3
200 - 13,2
250 - 27,2
300 - 46,7
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od štaflík »

Není to levný prográmek ale je dobrý. Spokojenost.
Máte někdo zkušenost či kvalifikovaný názor na použití POSP optiky pro .308w?
Jinak mě docela zaujaly optiky Yukon. Je to vlastně Zenit-Belomo s US nadstavbou. Místy jsem na ně četl špatné věci, místy dobré, Libochovický zbrojař je doporučuje (málo reklamací) a dva kamarádi jsou s nimi spokojení na .30-06 (R700) a .308w (Tikka). Vím, že Leupold je lepší, ale jaksi na to nemám rozpočet. V podstatě váhám mezi komplet POSPem (8*42), či SVD weaver šínou a na ní buď Yukon, nebo Nikon Monarch III (v zrcadlovkách jsem militantní Nikonista :-)). Bude to pušku s přesností srovnatelnou s PSL (takže kolem 2MOA když dobře) a preferuji bytelnost před fičurinkami a 0.000001 MOA klikáním.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od bivoj »

Uvažuji na kosu o Aimpointu CompM4. Akorát se nějak nemůžu rozhodnout, jestli verzi M4 nebo M4s. Jediný rozdíl mezi nimi je v umístění pouzdra baterie (a tím i ovladače) nahoře/dole na pravém boku kolimátoru. Který z těchto dvou by byl asi vhodnější? Má je tady vůbec někdo?
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od štaflík »

Tak jen kdyby to někoho zajímalo, tak POSP 8x42 se dá sehnat s Mil-Dotem. Stojí na netu zhruba stejně a pro pušky typu FN-FAL, M-305, M77, Saigu .308w a podobné, relativně nepřesné DMR by to mohla být dobrá levná volba.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od goral »

Nemate nekdo zkusenosti s NPZ Rakurs A-1 ?
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od štaflík »

Tak jsem nakonec vzal tu Meoptu MeoSightII-30. Ještě netestováno, ale první dojmy jsou:
-je to fakt maličký, takže na malé karabině to překážet nebude
-robustní ocelový rám, přes který je ještě plastový "nárazník"-stínítko. Myslím že mechanicky to vydrží hodně
-nejenom že baterky vydrží jen 300h, ale ještě se tam docela blbě dávají. Na druhou stranu nemají sebemenší šanci se uvolnit, vypadnout a deště bych se taky nebál.
-sklo parádní, 3MOA bod není tak velký jak jsem se bál
-vejde se to pohodlně na rail dohromady s baterkou Fénix TK-15 s FABáckou montáží. Pozitivní je, že ta baterka pěkně nasvítí mušku (+něco přes 200m před ní), takže i při selhání kolimátoru jde krásně používat mechanická svítidla. Při letmých pokusech za tmy se mi zdá, že kombinace kolimátoru a silné baterky je výborná. Noční lovec :evil: :lol:
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Karlos »

Štaflíku jak to máš prosímtě na té montáži uspořádáno (koliš + baterku)?

Nemáte někdo praktickou zkušenost s optikou Meopta ZD 3-12x56 osvětlený MilDot? Pořád se rozhoduji mezi ní a klasickým loveckým Meostarem 3-12x56 RD s osnovou 4K.

80% využití bude lov za šera, na sport moc času nebude...
Odpovědět