Dalekohledy

Dalekohledy, puškohledy, kolimátory, noční vidění, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Foxy
VIP
Příspěvky: 534
Registrován: 13.10.2012 18:39
Bydliště: Jižně od Prahy

Re: Dalekohledy

Příspěvek od Foxy »

A proto táta zásadně koukal do triedru S NASAZENÝMA BREJLEMA, i za tu cenu, že si za nepříznivých podmínek osvětlení (přesvětlení bočním světlem) házel přes očnice a vršek brejlí tmavý kapesník.
Je to jediné prakticky použitelné řešení problému astigmatismu - a je přitom watsonovsky prosté.
Když je zle, je to vlastně fajn, protože by mohlo být i hůře.
Když už je tak zle, že horší už to být nemůže, je to vlastně fajn, protože pak už může být jen lépe.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Dalekohledy

Příspěvek od Baca »

Jasne ze s okuliarmi, robil som to aj ja ved bez nich by som nevidel ani hovno :-D Len je to nepohodlne a navyse, kyms a mozog prisposobil a zacla prdkladat zmysluplny obraz, daj ktory som chcel pozorovat bol uz minulostou :-) Preto idem radsej do monokulara :-)
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
snoopee
Příspěvky: 62
Registrován: 16.03.2013 18:18
Pohlaví: muž

Re: Dalekohledy

Příspěvek od snoopee »

kluci, uvažuju investovat do optiky. Dlouho váhám nad EDF 7*40, ale chci se poradit. Znáte neco v podobné cenové relaci kolem €400 ? (odolnost, čistota obrazu, ....). EDFko se špatně shání. Češi a Slováci neví co by za nej chtěli a přes ebay nechci kupovat kočku v pytly (jestli by bolo sklo praskle už s tym nic neudelam)
Dík
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Dalekohledy

Příspěvek od goral »

Kolem 400E ho v cechach i na slovensku koupis bez problemu. S velkym stestim i pod 300E. Ale neni to hned, musis chvili lovit.

Ekvivalent na trhu nenaleznes z jednoho prosteho duvodu. Nove EDF stoji 1000E, takze jeho ekvivalenty se motaji v teto cenove relaci. A bohuzel dalekohledy jsou vec, ktera si drzi cenu a je bezpocet lidi co znaji kvalitu, takze nahodny nakup za levno je temer nemozny.
Navic je problem, ze EDF je v dane kategorii velmi maly. Napriklad americky ekvivalent (M22 Steiner) je o hodne vetsi. A co jsem mel moznost porovnat, tak EDF ma lepsi obraz.

Zeiss Jena delala napriklad predchudce - DF a spousty dalsich dalekohledu. Ale sehnatelnost v CR je dost miziva- musel bys na nemeckej Ebay.

Pokud by ses ale vzdal dilcoveho krize, mozna by se dane cenovce nasla naprikald nejaka meopta. Ovsem tam ti nedokazu poradit. Kazdopadne proste pocty stale tezko trumfnou EDF. Protoze leptani krize je otazka 50-100E (vyrobni ceny), takze bys musel koukat po ekvivalentu za 800E (novy).

Nakupu z ebay od overeneho prodejce bych se vazne nebal, ale chapu tvoje obavy. Kazdopadne te uklidnim, ze rukama mi prosly desitky EDF pouzivanych 20+let a snad 2x jsem videl zhorsene opticke vlastnosti. Praskle sklo v zivote ne.
Jo a je mozne, ze narazis na verzi Ob (Ohne-beobachtung)- smele jdi do ni. Je to verze bez tritia a byva levnejsi. Tirtium je uz stejne na EDFkach vypalene a vyrobce jej nemeni,
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
Uživatelský avatar
snoopee
Příspěvky: 62
Registrován: 16.03.2013 18:18
Pohlaví: muž

Re: Dalekohledy

Příspěvek od snoopee »

dík, tohle jsem potřeboval. Mne to nespěchá, tak budu sledovat web. Na ebay jsou ted ceny od €550-850 + pošta.
Jo a pro zajímavost: napsal jsem do Reichu za kolik by to poslal do Bratislavy. Do minuty mi odepsal že za GBP80 :o
Kubak
Příspěvky: 86
Registrován: 10.09.2015 23:22

Re: Dalekohledy

Příspěvek od Kubak »

80 Liber? No to ti to doveze osobně, ne? :roll: V případě dopravy do CZ/SK zkus pouvažovat o službách jako MailBoxDe apod. Vyjde to o hodně levněji :nod

http://www.mailboxde.cz/
"Podstatná otázka není, jestli se to stane, ale kdy se to stane" Eugene Habiger, generál USAF
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Dalekohledy

Příspěvek od goral »

na armyburze jsou ted zrovna dva inzeraty. Jestli jsou aktualni, to si musis zjistit sam ;)
doporucuju sledovat i atypicky webu - hyperinzerce atd. A Slovensky ekvivalenty taky.
Obcas se ty kukatka objevi...

EDIT: Koukam, ze ceny sly ale nahoru. Pamatuju si, ze jsem nechtel davat 350E za EDFko z nemecka a sehnal jsem si ho radsi levneji v CR...
Tak je mozny, ze moje ceny jsou uz mimo aktualni trh :)
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
Uživatelský avatar
snoopee
Příspěvky: 62
Registrován: 16.03.2013 18:18
Pohlaví: muž

Re: Dalekohledy

Příspěvek od snoopee »

to Kubak: však jsem mu taky napsal, že letenka by mne vyšla jen o trochu dráž. Odepsal mi "so fly". Možná si myslel že Bratislava je za Uralem. Amazon si dávám posílat kamarádce která žije ve Wolfstali (AUT), 5 km od Bratislavy. Já to mám taky na čáru s Rakouskem 150 metru. Ale zas tenhle kluk na ebay.de byl evidentne blb. Odepsal jsem mu že mu blahopřeji, vyhrál spor, o ceně za poštu se bavit nechce, ale prohrál obchod. To EDF co nabízel bylo ješte v igelitu a originál balení, na plastových částech žádné známky opotřebení. No nic, já si pořád myslím že ve výhodě je ten kdo má peníze a kupuje, než ten co prodává :)

goral: dík za typ, kouknu na armyburzu
Uživatelský avatar
LoneWolf51SH
Příspěvky: 217
Registrován: 20.07.2015 13:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Severní Čechy - Nedaleko muničního skladu

Re: Dalekohledy

Příspěvek od LoneWolf51SH »

Chlapi, máte tu někdo osobní zkušenost s dalekohledem Meopta D6? Kvalita, odolnost apod.? Zítra mi přijde, a rád bych věděl, zda jsem alespoň kvalitně nakoupil :angel
Nejlepší možnost je být připravený na všechny eventuality, než být nepřipravená mrtvola.
archandel22
Příspěvky: 132
Registrován: 07.09.2014 9:57

Re: Dalekohledy

Příspěvek od archandel22 »

D-6 mam a z meho pohledu ma jen dve nevyhody, ten kozeny reminek a ten kozeny obal jinak maximalni spokojenost.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Dalekohledy

Příspěvek od bivoj »

Za ty prachy je to asi nejlepší poměr cena/výkon, co se týče kvalit optiky, co se vůbec dá sehnat. Pokud nebudeš mít smůlu na kus, který je vevnitř zaprášený/špinavý, tak je to jednoznačně nejlepší dalekohled za tu cenu. Jinak má D6 jen samé pozitiva (a životní jistoty ;) ) - kvalitní a odolný. A ten obal a řemínek já osobně za mínus nepovažuji, pokud jsou v dobrém stavu.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Dalekohledy

Příspěvek od štaflík »

Mám taky D-6 a dobrý, Čisté sklo, robustní, malý, tenká osnova. Nechám si ho upicnout na dva monokuláry.
Uživatelský avatar
LoneWolf51SH
Příspěvky: 217
Registrován: 20.07.2015 13:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Severní Čechy - Nedaleko muničního skladu

Re: Dalekohledy

Příspěvek od LoneWolf51SH »

Díky za postřehy. Tak už ho mám taky a mám štěstí, že mi poslali relativně zachovalý kousek včetně pouzdra. Optika čistá, robustní kostrukce a dobře se skrze něj dívá. Večer sem dám pár fotek ;)
Nejlepší možnost je být připravený na všechny eventuality, než být nepřipravená mrtvola.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Dalekohledy

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Zkusil bych prohledávat hyperiznerce, bazose, bazar-huntigshop atd. Ja ta mtreba koupil za 5 litru meopro 10x42
Uživatelský avatar
snoopee
Příspěvky: 62
Registrován: 16.03.2013 18:18
Pohlaví: muž

Re: Dalekohledy

Příspěvek od snoopee »

tak dorazil monokular od VORTEXu (Solo Tactical R/T 8x36). Krásna práca, robustný, ťažší ako sa zdá. Obraz jasný, osnova jemná a ľahko čitateľná. Vyzerá odolne, uvidíme ako bude zvládať drsnejšie zaobchádzanie v lese.

Cena-€125

Sklamanie: obal tvorí nejaké neprénové puzdro, ktoré je absolutne nepoužiteľné. Monokulár nemá ani ochranu skla. Našťastie žijeme v 21.storočí, takže objednávka cez ebay rádovo v pár € všetko vyladí.
Uživatelský avatar
LoneWolf51SH
Příspěvky: 217
Registrován: 20.07.2015 13:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Severní Čechy - Nedaleko muničního skladu

Re: Dalekohledy

Příspěvek od LoneWolf51SH »

Takže jak jsem slíbil, dávám sem pár fotek své D-6 :mrgreen: V noci to nešlo dobře vyfotit, tak jsem musel počkat :)
Přílohy
Fotografie0329.jpg
Fotografie0330.jpg
Fotografie0333.jpg
Nejlepší možnost je být připravený na všechny eventuality, než být nepřipravená mrtvola.
Uživatelský avatar
snoopee
Příspěvky: 62
Registrován: 16.03.2013 18:18
Pohlaví: muž

Re: Dalekohledy

Příspěvek od snoopee »

goral píše: EDF - na armyburze jsou ted zrovna dva inzeraty. Jestli jsou aktualni, to si musis zjistit sam ;)
som skusil kontaktovať predávajúcich, jeden neodpísal vobec, druhý že je to ešte aktuálne. Platba na účet, pošle to dobierkou. U tychto "koumákov" si vždy spravím skúšku správnosti :)
Napísal som mu že si dalekohlad chcem najprv pozrieť osobne a cenu vyplatím na mieste. No a spýtal som sa kedy sa môžem zastaviť. Už neodpísal :moon
jameson363
Příspěvky: 634
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Dalekohledy

Příspěvek od jameson363 »

štaflík píše:Mám taky D-6 a dobrý, Čisté sklo, robustní, malý, tenká osnova. Nechám si ho upicnout na dva monokuláry.

Zajimava otazka, protoze nad tim take premejslim. Muzu to doma fiknout flexou a zahladit na brusce nebo vyklepu cocky z ulozeni? Nebo jak na to?
nonfod
Příspěvky: 3
Registrován: 29.05.2015 7:52
Pohlaví: muž

Re: Dalekohledy

Příspěvek od nonfod »

Stačí červík odvrtat odsrobovat maticu a vyraziť stredivy čap čo spája obe pilovice ďalekohľadu je to hračka
porubak píše:Tak jsem si k nedávno pořízené D-6 pořídil tento týden D-7 a super. Myslím, že pro myslivost a kempování na posedu ideální. Menšího bratříčka jsem se snažil nenásilně rozdělit na dva monokuláry, ale zastavil jsem se na "zatlučeném červíčkovi" (časem udělám foto a zeptám se o radu) a nevím, jak jej vyndat. Nechci jej říznout, ale mít jako variabilní skládanku. Má představa využití D-6 jako monokulár pozorovák na cesty anebo komplet binokulář třeba na kolo, sportovní akce apod. A D-7 na sedačku do přírody nebo jiné pasivní/statické koukání při špatných světelných podmínkách.

Jen teď musím dotáhnout to rozdělení D-6 na dva kousky + sehnat vhodné krytky očnic a objektivu.
nonfod
Příspěvky: 3
Registrován: 29.05.2015 7:52
Pohlaví: muž

Re: Dalekohledy

Příspěvek od nonfod »

Na svojom Edf som tritiovy ziaric menil sam. Opravujem optiku tak to nebol problém. Origo ziaric síce sa už nedá zohnať ale poskladal som ho z 8 malich tritiovych kapsuli čo sa používajú na rybárske plaváky.pôvodný tritiovy ziaric je kruhová sklenena kapsula priemer tak 2.5cm už sú po polčase rozpadu keďže edf prestali vyrábať tuším v1990.tá origo kapsula sa vyhodí do kruhu sa naukladaju nové tritiove kapsule zalepia a edfko mi svieti jak zamlada:-) a este minimálne ďalších 12 rokou bude:-)
goral píše:Lepsi dalekohled jsem snad v ruce nikdy nemel, takze asi tak (nepocitam uzkoprofilove zalezitosti v cenovkach pro smrtelnika nerealnych).
Moje soukrome je verze Ob, bez tritia.

Urcite se to tritium hodi, ale neni tak nutny. Nepocitil jsem jeho potrebu a to jsem zazil dobu kdy tam to tritium jeste fungovalo (na jinych kouscich). Stejne ho vyuzijes jen behem zlomku dne.
Jestli by to tam nekdo zvladl dat, tak asi Docter (Jena Zeiss), vzhledem ktomu ze je maji porad v nabidce, ale ty ceny bych se asi bal.
Odpovědět