Dalekohledy

Dalekohledy, puškohledy, kolimátory, noční vidění, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Dalekohledy

Příspěvek od sigmark »

to z te radosti ze muzu zamknout me posedl dabelsky duch humoru.

kdyz to spravne zaostris, tak stereoskopicke videni bude pusobit jako by predmet byl jeste bliz nez jednim okem... vyzkousime to, a bude to v pohode
porubak
Příspěvky: 63
Registrován: 26.12.2012 5:49
Pohlaví: muž

Re: Dalekohledy

Příspěvek od porubak »

ahoj,

mám fomei huter 10x25 a jsem s ním celkem spokojený, ale kdybych někdy kupoval znovu dalekohled, tak bych možná uvažoval o něčem takovém.

http://www.dalekohled-mikroskop.cz/naut ... ompas-mono

Monokulár mi přijde praktičtější kvůli rozměrům a váze. Tento typ se zvětšením 8 mi přijde dostatečný, protože 10 už je problém udržet stabilně v ruce. Průměr objektivu 42 je ideální kvůli zornému poli a světelnosti. Navíc pogumovaný, plněn dusíkem. Jako bonbónek navíc je záměrný kříž a kompas.

Jen mi nic neříká firma Bresser (zní to německy), ale nerad bych podporoval laciný dovoz šmejdu z Číny.

Jaký je váš názor na tento výrobek či obecně na monokulár anebo zabudovaný kompas, kříž v dalekohledu?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dalekohledy

Příspěvek od Fabulous »

Je to samozřejmě vyrobené v Číně. Proto ta nízká cena. Ale určitě to může být kvalitní výrobek. Jak jsem zde na fóru opakovaně psal - mnoho vysoce kvalitních výrobků se vyrábí v Číně.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Dalekohledy

Příspěvek od sigmark »

taky mám jeden fomei a běhá léta spolehlivě. sice je na něm vidět pár ojebávek, ale nic co by vysloveně překáželo funkčnosti.
čičmundík
Příspěvky: 69
Registrován: 23.12.2012 21:05
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: střední Čechy

Re: Dalekohledy

Příspěvek od čičmundík »

Mno...já vlastním tento kousek po dědečkovi:
http://www.fotoskoda.cz/ebazar/b9600250 ... nuxit-6x30

Je to snad 80 let starej (nevim přesně) kousek, ale maká parádně. Děda byl optik a celkově hodně precizní člověk, takže o dalekohled bylo po celou dobu perfektně postaráno. Od mala jsme ho s dědou tahali do lesa a pozorovali srnčí, zajíce a jinou havěť. Čas od času ho vytáhnu i dneska. Krom ošoupanýho povrchu na něm neni jediná závada....Kámoš má po svym dědovi ten samej, akorát v trochu horším stavu, ale taky maká fajn. Myslim, že pro PA dobu ideální kousky :clap
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Dalekohledy

Příspěvek od sigmark »

klasika. ony vsechny tyhle archeokousky jsou vynikajici. at uz rusky, cesky nebo terba svedsky. mel jsem moznost si je porovnat a jejich kvalita je v uplne jine galaxii nez u dnesnich. ( pokud se nebavime o strojich nad rekneme 6000). jenda stara ceska D-6 uz na me ceka na strane:-)
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Dalekohledy

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Ja mam v soucasne dobe nemeckeho zeisse jenu 7x50 nevim jak starej ale obraz bomba...ted si misto pozorovakku chci kupovat ruskej dalekohled starsi 20x50 a nejak tam vymyslet pridelabi stativu...a nejaky maly kapesni,niic extra...na pusce mam leupolda a to je taky dobre sklo
goofix
Příspěvky: 38
Registrován: 28.06.2012 9:56

Re: Dalekohledy

Příspěvek od goofix »

Mohli byste nekdo prosim doporucit nejaky slusny Spotting scope?
Potreboval bych ho na strelnici 100-150m, to co tam maji je na prd, nevidim kam mi to lita :)
Diky.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Dalekohledy

Příspěvek od štaflík »

Pořídil jsem si tenhle bazmeg:
http://www.ledshop.cz/dalekohled-silva- ... z8661.html
+je to strašně malý
+ve skutečnosti ještě menší
+poměr váha/pevnost dává naději, že to vydrží dost pádů
+lehoučký
+plněný dusíkem
-mááálinkaté zorné pole
-světelnost také nebude nic extra
Prostě šikovná, beze žalu ztratitelná věcička vhodná i do malé kapsy. Primární určení na střelnici na pistolovku na 25m (možná s tím půjde i puška 50, ale pochybuju) a na tahání na lehko.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Dalekohledy

Příspěvek od štaflík »

Tak jsem tu Silvu dnes otestoval na střelnici (za světla) a celkem mile překvapila. Na 75 se jakžtakž dala rozeznat většina zásahů kosou na zeleneným troubovi. Na 25m do figury z Lugera v pohodě. IMHO na malou střelnici relativně použitelné a na pochůzky, klidně i EDC (je fakt maličká a lehoučká) to službu udělá.
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Dalekohledy

Příspěvek od marish »

Díky za odkaz, tedy jsem Silvu taky pořídil, ve stejným shopu, osobně. V první cosi hrkalo, reklamace okamžitě vyřízená výměnou.
Primární určení: je to jeden z mála dalekohledů (i když ve své velikosti je to spíš kukátko), kde člověk nemusí řešit vezmu ho/nevezmu ho, ale prostě ho brát automaticky.
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Dalekohledy

Příspěvek od escibe »

Poraďte prosím, který dalekohled je lepš 10x50x nebo 20x 50? Co značí číslo 10(20) ?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dalekohledy

Příspěvek od Fabulous »

První číslo je zvětšení, druhé je průměr optiky. 10x je lepší, neboť 20x neudržíš bez klepání v ruce a světelnost bude také citelně horší.
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Dalekohledy

Příspěvek od escibe »

děkuji
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Dalekohledy

Příspěvek od escibe »

Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Dalekohledy

Příspěvek od Venet »

podľa toho na čo. Na sledovanie okolia je lepší, alebo vlastne vždy je lepší binokulár, oči sa tak zaťažujú rovnomerne. Z hľadiska skladnosti je lepší monokulár. Keď potebuješ nejaké veľké priblíženie - pozorovacie dalekohlady priblíženie 20 a hore, tam už je potrebný statív, tak tam sa väčšinou robia monokuláre. Sledovanie vtáctva, sledovanie terčov pri streľbe...
Takže keď sedíš na posede, a pozoruješ okolie, tak binokulár. Keď si všetko nesieš na chrbte a počítaš každý gram, tak jednoznačne monokulár.
Edit: na tie dalekohlady čo si postol, už potrebuješ oporu na ruku/statív, 13ka sa už dosť ťažko dá udržať v ruke, 16ku už neudržíš - obraz bude roztrasený.
Na sledovanie prírody Ti stačí do 10 zväčšenie. Pokiaľ nechodíš pozorovať vtáky/zver/peknú susedku, alebo nepotrebuješ sledovať terč pri streľbe, tak do nich nechoď. Toť môj názor
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Dalekohledy

Příspěvek od escibe »

děkuji za vysvětlení

díval jsem se ještě na tento a ten má ještě víc
http://www.ebay.com/itm/New-Nikula-Mini ... 4ac1fa93e4
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Dalekohledy

Příspěvek od Venet »

eee, takéto priblíženie máš dobré možno na puškohľade na long range kde máš pušku na nožičkách. Alebo vrabcom vajcia sledovať. zorné pole mizivé. Kukni čo tu postli predtým. Keď monokulár tak 7-8-10x maximálne. Ja mám 10x25 prťavý, skladný do vrecka na flákanie po okolí stačí, a starý ruský 7x35 - ten mám stále v aute. Plná spokojnosť. Keď nevadí váha, tak nosím 10x42 Fomei Hunter. Tak isto plná spokojnosť
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Dalekohledy

Příspěvek od DeadMan »

s tím stativem bych to u těch 20x atd. dalekohledů neviděl tak černě protože vždy se dá o něco opřít (strom, budova, sloup, skála, v leže kdekoli o lokty atd.) sám to tak dělám (mám zoomovatelný) a výhody převažují nad nevýhodama ;)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Dalekohledy

Příspěvek od sigmark »

ono to ma nejakej duvod ze se delaji dalekohledy 8x,10x. Venet ti je vypsal Deadmane. Kdyby bylo 20x zvetseni univerzalni, tuhle debatu bysme nevedli.
Odpovědět