Puškohledy, kolimátory

Dalekohledy, puškohledy, kolimátory, noční vidění, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Serža »

\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
vilik010
Příspěvky: 108
Registrován: 23.08.2014 13:03
Pohlaví: muž

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od vilik010 »

Ted je za 23 UDS, ale stačí si počkat na akci ...
tady máte ten odkaz:
https://www.aliexpress.com/item/Red-Gre ... 4c4dEZvgcy
vilik010
Příspěvky: 108
Registrován: 23.08.2014 13:03
Pohlaví: muž

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od vilik010 »

nemáte náhodou někdo zkušenost s tímhle zařízením ?
KOLIMÁTOR OPTISAN RMX202 1X20
Kolimátor Holosun HS403A
Nebo s tímhle co jsem našel na Brownells ?
LUCID OPTICS HD7 RED DOT SIGHT
TRUGLO TRU-TEC 30MM RED DOT SIGHT W
Případně něco jiného s čím máte osobní zkušenost ?

Zajímá mě jak moc se projevuje paralaxa, jak drží nástřel a spokojenost..
Prolezl jsem Youtube atd, pročetlt jsem si různé diskuze i tohle vlákno, ale kromě toho kup si Aimpoint z toho nejsem chytrý. Ale moc se mi nechce na DMPS za 17k a střelbě do 100 metrů dávat za optiku za 10k... a ta věc z Číny se mi tam také nechce dávat.
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Radek07 »

http://www.holosun.cz/kolimator-hs515b- ... kolimatory

Ca. 2 roky používám holosun v linku a spokojenost - ostatní neznám.
sas
Příspěvky: 63
Registrován: 06.02.2015 9:45

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od sas »

IMG_20180512_154010.jpg
puskac vhodny na sa.58 meopta zd 3x20grd odkaz na recenzi https://www.gunexpert.sk/news/pouzivane ... -sa-vz-58/
vilik010
Příspěvky: 108
Registrován: 23.08.2014 13:03
Pohlaví: muž

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od vilik010 »

Nevím jestli to byla reakce na můj příspěvek , ale pokud ano, tak to bylo hodně mimo to co jsem dával. Mě jde o kolimátor , pokud by mi šlo o puškohled tak na to DMPS asi vyhraje Vortex Stike Eagle. Tohle se na houby schání, spíš to vidím jako reklamu, aby se ti to prodalo na aukru.
Uživatelský avatar
gasoline
Příspěvky: 108
Registrován: 09.12.2012 20:47

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od gasoline »

Povedzte Kefalín, čo vy si predstavujete pod takým pojmom "lidová cenovka"? Leupold za 540 USD? :D
Ale aspoň ten Nikkon za 155 je v porovnání s Leupoldem citelně levnější. ;)
Šlo mi spíš o osobní zkušenosti místních rozpadlických střelců.
vilik010
Příspěvky: 108
Registrován: 23.08.2014 13:03
Pohlaví: muž

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od vilik010 »

vilik010 píše:objednal jsem si na základě pozitivních recenzí tuhle mrchu z Číny. Rusové je dávají na Saigy a i u nás na střelnici jsem viděl chlapíka, jak to má na EVO3 a strašně mi to doporučoval.
+ uplně blbé to není a na blbnutí s malorážkou to asi bude stačit, případně to někomu věnuji :-)
+ překvapivě pevná kontrukce pěkné zpracování
+ v akci za 15 UDS, to asi dokážu utratít blběji
- bod se kroutí kolem cíle, když výrazně měním paralaxu (zkoušeno na komínu 75 metrů a dělalo to +- půl komínu na rodiném baráku což není žádná šílená tragédie)
- nevím jak to číňan dělal , ale pokud porovnám green dot a red dot, tak ten červený je prostě větší a rozpolizlý
- na DPMS to asi nebudu pokoušet.
tak nakonec jsem to nevydržel nasadil to na DPMS a šel kolimátor resp. pušku vyzkoušet.
+ R/G bod
+ pevné provedení
+ vydrželo to 50 ran .223 rem
- v odpoledním světle cca kolem 17:00 léto - slunce : R bod úplně nečitelný, G celkem šlo
- žádná super přesnost z toho nejde vytlačit na 50 metrů zásahy v průměru 5 cm (ale to bylo i vlivem střelce)

tj. vyzkoušeno a bude vyměněno, kolimátor pak asi pošlu na hraní
Kolega vedle nastřeloval Meoptu na .338 Winchester Magnum to byli peklo rány
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Serža »

jestli z nějakého důvodu (oční vada) potřebuješ zelenou, doporučuju Leapers - mám je na AKSU i na EVO3 a jsou v pohodě...ale možná to bylo jen štěstí na kus...2x :twisted:
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Matěj »

Nedávno jsem koukal ze zvědavosti na Aliexpress a zaujalo mě, že je tam spousta aukcí s vykostičkovanýma fotkama. U jedné, kde mi přišlo, že tvar připomíná Aimpoint, jsem ze zajímavosti požádal prodejce o reálné foto a byl to pěkný fake, včetně popisků "made in Sweden" a sériového čísla (stál tuším kolem 200 USD). Ono aby se pak člověk bál nakupovat jinde než u autorizovaného prodejce.

Mimochodem, je opravdu pro oči nějaký rozdíl červený/zelený laser? Měl jsem kdysi úraz oka, takže mi ho šíli a od té doby mám u pravého (samozřejmě jím mířím, protože jsem pravák) problém, že vidím rozizlou tečku ať už zelenou nebo červenou u jakéhokoliv, i sebedražšího kolimátoru. Což mě docela popravdě štve. Každopádně rozhodně je problém v oku, u očaře mi špatně snímájí po operaci rohovku i přístroje. Takže aktuálně jsem ve výběru kolimátoru s vyleptanou osnovou nebo optiky s malým zvětšením. Řešil tady ten problém už někdo? Co vám přijde případně z dlouhodobé zkušenosti lepším řešením?
vilik010
Příspěvky: 108
Registrován: 23.08.2014 13:03
Pohlaví: muž

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od vilik010 »

Serža píše:jestli z nějakého důvodu (oční vada) potřebuješ zelenou, doporučuju Leapers - mám je na AKSU i na EVO3 a jsou v pohodě...ale možná to bylo jen štěstí na kus...2x :twisted:
Zelená mi prostě jde lépe do oka na červenou musím často přeostřovat...
Ale zaujal mě ten Leapers UTG 1-4,5x28 to nevypadá úplně zle... Máte někdo nějakou zkušenost? Na US forech to nehaní a na střelectví také ne
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Serža »

no, ten Leapers UTG 1-4,5x28 mám taky...dal jsem pár (asi 5) ran na Sa58, asi 20 na AKSU a pak jsem ho dal na malorážku...ovšem asi v důsledku toho použití na Sa58/AKSU se mi pootočila osnova :(
ale za pár korun je to opravené (už bylo po záruce) a už je to ok...jen tedy konkrétně tento bych na velkou ráži nedával
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od golem »

Serža píše:no, ten Leapers UTG 1-4,5x28 mám taky...dal jsem pár (asi 5) ran na Sa58, asi 20 na AKSU a pak jsem ho dal na malorážku...ovšem asi v důsledku toho použití na Sa58/AKSU se mi pootočila osnova :(
ale za pár korun je to opravené (už bylo po záruce) a už je to ok...jen tedy konkrétně tento bych na velkou ráži nedával
Takže toto byl nějaký třetí kus?
A ty další dva, zmiňované o jeden den dřív tady:
Serža píše:jestli z nějakého důvodu (oční vada) potřebuješ zelenou, doporučuju Leapers - mám je na AKSU i na EVO3 a jsou v pohodě...ale možná to bylo jen štěstí na kus...2x :twisted:
... to jsou jaké typy?
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Serža »

jo, je to třetí :-)
ty další jsou jenom kolimátory - tenhle model:
https://www.frogtac.cz/Doplnky-a-upgrad ... -3-8-tecka
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Žulda
Příspěvky: 50
Registrován: 15.07.2013 8:29
Pohlaví: muž

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Žulda »

Tady ten čínskej kolimátor za 20 babek mám na Uzině, střílím tím LOS a IPSC Lvl 1. Záměr to drží, za mě super.
Kdybys Seržo chtěl, můžeme se sejít v Berouně a předvedu ti ho.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Matěj »

Kolimátor za 20 USD vydrží rázy snad "kilového" závěru na UZI? Kolik to má nastříleno? Nechci být skeptický, ale jestli je to pravda, tak to asi bylo fakt velké štěstí na kus...
Žulda
Příspěvky: 50
Registrován: 15.07.2013 8:29
Pohlaví: muž

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Žulda »

Takových 500 jsem s tím vystřílel, nástřel pořád v pohodě. Naposledy v Pejhřimově Den otců a 7. místo se 71%
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Serža »

Žulda píše:Tady ten čínskej kolimátor za 20 babek mám na Uzině, střílím tím LOS a IPSC Lvl 1. Záměr to drží, za mě super.
Kdybys Seržo chtěl, můžeme se sejít v Berouně a předvedu ti ho.
píšu že sám vlastním dva ;-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Žulda
Příspěvky: 50
Registrován: 15.07.2013 8:29
Pohlaví: muž

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Žulda »

Přehlídnul jsem :)
yoky
Příspěvky: 76
Registrován: 10.08.2018 20:20

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od yoky »

To bivoj mýliš se. Kolimátory Vortex i ACOG mají ve skle vypålenou osnovu a pokud dojde energie, tak lze podle osnovy střílet. Pro některé střelecké disciplíny se požívá kombinace pušmohledu a kolimátoru na šikmé montáži. Já osobně používám na ar 15 EOTECH EXPS 3.0 na dálku je dobrý doplnit magnifier G33. Úplné pokreje požadavky Policie i armády.
Odpovědět