Puškohledy, kolimátory

Dalekohledy, puškohledy, kolimátory, noční vidění, atd.
Odpovědět
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od opavak »

Mám už nějakých pár tisíc ran na kose HOLOSUN HS403A ... zatím naprostá spokojenost :yes
Přílohy
HOLOSUN[1].jpg
HS403A[1].jpg
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Serža »

koukám, že máš v upgradech asi tak 7x cenu zbraně (a to bude bez toho kolimátoru) :ugeek:
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od opavak »

...upgrade kosa je zaplať pánbůh pracovní - (kolimátor je můj - původně na tom byl Eotech EXPS který mi nevyhovuje) ... moje osobní hračka na ZP je AKSU s T1 2MOA :yes
Přílohy
AKSU[1].jpg
Doufej v nejlepší, počítej s nejhorším !
xajan
Příspěvky: 148
Registrován: 16.06.2016 12:16

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od xajan »

xajan píše:Měl bych dotaz na majitele puškohledů v cenové hladině do cca 15.000,- Kč.
Sháním puškohled na cz550, rád bych si zkusil vystřelit na cca 300-500m, zatím je favoritem Meopro 6-18x50.
Četl jsem tady na fóru o nějakých problémech, ale celkově vypadá relativně dobře.
Doporučíte v této cenové hladině něco jiného?
Díky za názory.
Dostal jsem ještě tip na Sightron SII, ale naživo jsem neviděl, mohl by se někdo podělit o zkušenost?
Díky
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Radek07 »

Náhodou jsem narazil na puškohled / noční vidění níže. Jedná se o jinou technologii než u klasického nočního vidění, tak předpokládám, že bude legální. Výhoda je také jednoduchá korekce nástřelu, balistický kalkulátor, záznam střelby atd..

ATN X-SIGHT 4K PRO 5-20x

https://www.optickysvet.cz/nocni-videni ... uskohled-/

https://www.youtube.com/watch?v=Owsz64uGQWM
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Matěj »

Radek07 píše: Jedná se o jinou technologii než u klasického ního vidění, tak předpokládám, že bude legální.
Noktovizor je už legální asi přes půl roku...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od bivoj »

Legální tuším ale pouze za určitých podmínek a musí to povolit policie. (Na rozdíl od laserů, které už jsou legální úplně).

2 Radek - Navíc nezáleží na technologii, jestli je něco legální nebo ne, ale na funkci.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od krvfx »

Zaměřovače na principu noktovizorů jsou stále A, ale myslivec může požádat o výjimku.

Digitální noční vidění je naprosto legální, jelikož to není noktovizor, čili nemá fotonásobič.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Matěj »

OK, pardon za mystifikaci, nebylo to pro mě důležité, tak jsem vypustil půlku informace o dané problematice z hlavy.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Cep »

krvfx píše:Zaměřovače na principu noktovizorů jsou stále A, ale myslivec může požádat o výjimku.
Digitální noční vidění je naprosto legální, jelikož to není noktovizor, čili nemá fotonásobič.
A není DNV legální spíš proto, že to není zaměřovač ?
Zaměřovačem na principuu noktovizoru je to, co splňuje : "S ohledem na vymezení tohoto pojmu v § 4 písm. c) zákona o zbraních, resp. nově též v § 45 odst. 1 písm. g) zákona o myslivosti lze uvést, že jde o takové optoelektronické zaměřovací zařízení, které tvoří jediný konstrukční celek a je již z výroby konstruované pro montáž na zbraň nebo použití společně se zbraní a umožňuje současně noktovizi (noční vidění) i zamíření zbraně (zaměřovací osnova či jiný zaměřovací prvek)."
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od krvfx »

Noktovizor (s fotonásobičem), který není zaměřovač, je legální a normálně se prodává, ale nejspíš se jedná o vojenský materiál, takže by mohl být problém při dovozu ze zahraničí.
Digitální noční vidění je (pokud vím) v podstatě jenom speciální CCD čip, tudíž nesplňuje definici uvedenou v ZoZ. A co není zakázáno, je povoleno.
Zákon explicitně zakazuje zaměřovací zařízení s fotonásobičem (= na principu noktovizoru). Dokonce puškohled se zvlášť namontovaným noktovizorem by měl být OK (není to jeden konstrukční celek).
Ta definice, kterou jsi napsal, není z nějakého zákona, nebo se pletu?

Každopádně je to definice vágní, nebál bych se toho - navíc by to při příští novelizaci mohli nejlépe vyhodit úplně. Pokud mi to v krámu prodají, tak bych se nebál, že páchám něco nelegálního.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od bivoj »

Jenže to, co bylo předmětem dotazu je právě zaměřovač na principu noktovizoru (má to záměrný kříž i ostatní serepetičky).
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Cep »

krvfx píše: Ta definice, kterou jsi napsal, není z nějakého zákona, nebo se pletu?
Ta definice popisuje, jak ten zákon vykládá policie a ministerstva: http://eagri.cz/public/web/file/302717/ ... _zbran.pdf
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od krvfx »

Není to noktovizor, ale digitální puškohled, který funguje náhodou i v noci:)
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od PetrNO »

"legální" pro myslivce není ani digitál (obvykle) protoze PRISVIT..

je zakazano aktivně "ozařovat" zvěř:-)))

takže bez přísvitu ok, s přísvitem ee:-)

samozřejmě je to jen na povolení SSM což každý dostane když požádá, ale téměř nikdo nežádá (aby ostatní hladovci nevěděli kdo co má..)

málokdo to ví:-) - paragraf g, zakázané způsoby lovu "zdrojů umělého osvětlení" - bylo tím myšleno reflektor, ale splňuje to i přísvit:-)))
vilik010
Příspěvky: 108
Registrován: 23.08.2014 13:03
Pohlaví: muž

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od vilik010 »

objednal jsem si na základě pozitivních recenzí tuhle mrchu z Číny. Rusové je dávají na Saigy a i u nás na střelnici jsem viděl chlapíka, jak to má na EVO3 a strašně mi to doporučoval.
+ uplně blbé to není a na blbnutí s malorážkou to asi bude stačit, případně to někomu věnuji :-)
+ překvapivě pevná kontrukce pěkné zpracování
+ v akci za 15 UDS, to asi dokážu utratít blběji
- bod se kroutí kolem cíle, když výrazně měním paralaxu (zkoušeno na komínu 75 metrů a dělalo to +- půl komínu na rodiném baráku což není žádná šílená tragédie)
- nevím jak to číňan dělal , ale pokud porovnám green dot a red dot, tak ten červený je prostě větší a rozpolizlý
- na DPMS to asi nebudu pokoušet.
Přílohy
Tactical Reflex Red/Green Laser 4 Reticle Holographic Projected Dot Sight Scope Airgun Rifle sight Hunting Rail Mount 20mm
Tactical Reflex Red/Green Laser 4 Reticle Holographic Projected Dot Sight Scope Airgun Rifle sight Hunting Rail Mount 20mm
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Serža »

jestli to má R/G bod a případně bys to pustil za rozumno, tak bych tomu dal šanci :-) kolimce se zelenou tečkou v použitelné kvalitě za málo peněz moc běžné nejsou
kooperuje to vejškově se standardníma sklopnejma mířidlama?
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Bak-ly
Příspěvky: 160
Registrován: 05.12.2015 0:27
Pohlaví: muž

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Bak-ly »

Neměl bys odkaz? Mám z Číny dvě takové větší mrchy na doporučení z jiného fóra. Na MicroRoni drží v pohodě, na SKS musím otestovat. Nicméně něco menšího by se taky hodilo
Uživatelský avatar
gasoline
Příspěvky: 108
Registrován: 09.12.2012 20:47

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od gasoline »

vilik010 píše:objednal jsem si na základě pozitivních recenzí tuhle mrchu z Číny.
... v akci za 15 UDS, to asi dokážu utratít blběji...
Mohlo to být tohle?
https://www.ebay.com/itm/Tactical-4-Ret ... SwZvRaZX49
Není to sice za 15 USD ale za 16 liber + pošta 2 libry.
Uživatelský avatar
gasoline
Příspěvky: 108
Registrován: 09.12.2012 20:47

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od gasoline »

Měl by někdo tip na nějaký použitelný pistolový puškohled s lidovou cenovkou, který by vydržel i něco většího než jen malorážku?
Odpovědět