Puškohledy, kolimátory

Dalekohledy, puškohledy, kolimátory, noční vidění, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Steril »

Baterka je na railu přišroubonaném k origo podpažbí. Je to dočasné řešení než se rozhodnu jaké chci railované podpažbí.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od cipis »

Tak přes tu TRS-25 na G36 jsou vidět i mechanická mířidla, no paráda, musím se podívat po nějaké čínské kopie "čínské kopie", to na airsoftku bude stačit.
Test bude až o víkendu na střelnici, akorát teď mám problém, že nevím, který z těch dvou kolimátorů mám dát na kterou zbraň :D
Uživatelský avatar
wlasow74
Příspěvky: 154
Registrován: 30.03.2013 6:38
Pohlaví: muž

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od wlasow74 »

Tento typ optiky a osnova je vhodná pro SA vz.58. Moc se mi líbí.
Dík
http://puscopes.ru/russian-rifle-scopes ... s-ass.html
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od štaflík »

Nemáte někdo reálnou zkušenost s PKS-07? Kříženec puškohledu 7x s kolimátorem:
http://www.ebay.com/itm/Kollimatorfernr ... 2330b9e83a
Přijde mi, že na DMR by to mohl užitečný kus skla a železa... nebo raději klasickou 8x42?
tomas1.7
Příspěvky: 39
Registrován: 20.08.2013 23:39

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od tomas1.7 »

Tak mi přišel z Běloruska PK-A bez Dph i cla! ;) Mám montáž SVD, poradí někdo prosím jaký kámen? Ten od Zendla se mi zdá drahý a lišta Sporter je zase pouze na dva šrouby....jaký máte zkušenosti s touto montáží?
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Terminated Account »

Kup si Zendla. Na tomto nemá cenu šetřit.
tomas1.7
Příspěvky: 39
Registrován: 20.08.2013 23:39

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od tomas1.7 »

To jsem si myslel.... :) Jinak musím říct, že mně až zaskočilo dívání se přes kolimátor oběma očima! Ten optický klam jsem nečekal
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Fabulous »

Muzete nekdo z vlastni zkusenosti doporucit vykonnejsi puskohled pro .308win v cenove relaci do max. 15 tis. ?
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od štaflík »

tomas1.7 píše:Tak mi přišel z Běloruska PK-A bez Dph i cla! ;) Mám montáž SVD, poradí někdo prosím jaký kámen? Ten od Zendla se mi zdá drahý a lišta Sporter je zase pouze na dva šrouby....jaký máte zkušenosti s touto montáží?
Černý z Prokonu dělá vlastní za si 700,-. Přišel mi jako slušný (tvrdý) materiál.
jack-3d
Příspěvky: 117
Registrován: 15.01.2012 23:58
Bydliště: Brno / Frýdlant v Č.

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od jack-3d »

Odchází mi po roce kolímátor na kose, mám jej na monáži od Zendla (duralový kryt pružin) - vystříleno cca 1500. Budu ho samozřejmě reklamovat, ale už nechci ten samý, chci něco, co vydrží.

Otázka zní, bude Eotech XPS 2-0 vhodný? Nebo mám zvolit jiný model 516.A65 vs 2-0 vs 3-0, XPS vs. EXPS, ...?
tomas1.7
Příspěvky: 39
Registrován: 20.08.2013 23:39

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od tomas1.7 »

Jen pro informaci, jaký že kolimátor ti odchází?
jack-3d
Příspěvky: 117
Registrován: 15.01.2012 23:58
Bydliště: Brno / Frýdlant v Č.

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od jack-3d »

Sightmark Ultra Dual Shot QD. Po výstřelu občas značka pozhasínává. Když šteluju kolečkem intenzity jasu, tak to taky při přechodech pozhasínává, asi se vykvrdlaly kontakty či co.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od cipis »

Sightmark Ultra Shot mi tohle dělal na EVU, prostě zmizela tečka. Stačilo řádně utáhnout šroub držící baterii.
Že to pozhasinává při přepínání je normální, prostě to musí přejet izolační mezeru na tišťáku, to snad dělá každý kolimátor. Nebo je prostě už zaprasený jezdec. Oboje je řešitelné. Ale když je doživotní záruka, tak proč to neřešit přes reklamaci ...
BlackList
Příspěvky: 135
Registrován: 08.04.2013 21:48
Pohlaví: muž

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od BlackList »

jack-3d píše:Otázka zní, bude Eotech XPS 2-0 vhodný? Nebo mám zvolit jiný model 516.A65 vs 2-0 vs 3-0, XPS vs. EXPS, ...?
jack-3d: Záleží na preferencích:

- podpora NV? ano/ne (NV je dražší)
- dostupnost tlačítek? zezadu/ze strany (ze strany je lepší, pokud plánuješ předsadit zvětšovací modul, jinak zezadu)
- baterie? AA/CR123 (AA jsou dostupnější a tuším i víc vydrží, modely na CR123 jsou mnohem kratší... hmotnostně nevím)
- obrazec? jedna tečka/více teček (více teček je dobré, pokud plánuješ použití na dálku, odpovídá to balistice zamýšlené zbraně a vyhovuje ti to)
- upínání? klasika/rychlomontáž (podle zamýšleného použití)

Z toho ti vypadne preferovaný model. Tady je nějaký přehled:
http://www.squidoo.com/eotech-comparison-chart
jack-3d
Příspěvky: 117
Registrován: 15.01.2012 23:58
Bydliště: Brno / Frýdlant v Č.

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od jack-3d »

Děkuju za link, rád si to pročtu.

Za mě:
- obrazec = kolečko s tečkou (dvě tečky jsou asi zbytečné, na dálku jsou lepší pušky)
- tlačítka na boku
- kompaktnost = CR123
- rychlomontáž
- přiblížení nepotřebuji

Takže asi EXPS 2-0, že?
BlackList
Příspěvky: 135
Registrován: 08.04.2013 21:48
Pohlaví: muž

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od BlackList »

jack-3d: Jo, EXPS 2.0 - přesně to mi taky vyšlo :)
Ty tlačítka na boku preferuju kvůli možnosti přidat předsádku, kdybych se k tomu náhodou do budoucna rozhoupal...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Fabulous »

Kdo to myslí s kolimátorem skutečně vážně a má ho na práci, nikoliv na plinking, tak má v zásadě pouze tři základní možnosti: Aimpoint, Trijicon a Eotech. Ovšem Eotech ztrácí oproti dvěma jmenovaným rozdílem dvou tříd. Velká "kráva", mizerná výdrž baterie, nepohodlné ovládání, vysoká poruchovost některých modelů, atd. Většina profíků nakonec stejně skončí u Aimpointu, což je kvalitativní lídr trhu a absolutní špička v oboru.

Takže já Eotech spíše nedoporučuji.
jack-3d
Příspěvky: 117
Registrován: 15.01.2012 23:58
Bydliště: Brno / Frýdlant v Č.

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od jack-3d »

Na Gunexpertích stránkách píšou spíš pro Eotech než zbylé dva. Co se dívám na nabídku Aimpointů, tak nemají žádný otevřený a tubusové mi příliž nevyhovují. Trijicon nějaké má, ale musím to víc prostudovat.

Jaké konkrétní modely Aimpointů a Trijiconů jsou pro kosu vhodné, rád si nechám poradit zkušenějšími uživateli, než dát na rady obchodníků? Rád se na ně zaměřím a prostuduju.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od Fabulous »

Vhodný je Micro, Comp M3, M4, Pro. Vše s tečkou 2 MOA.

GE si sice vážím, ale přeci jen jsou to také obchodníci ;)

Ohledně otevřených kolimátorů - dobré, ale nesmí pršet. Pak máš padesát červených bodů :-)
jack-3d
Příspěvky: 117
Registrován: 15.01.2012 23:58
Bydliště: Brno / Frýdlant v Č.

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od jack-3d »

A když foukne protivítr a naprší na sklíčka u tubusového, tak teček víc není? Jak jsem řekl, s tubusovými nemám skoro žádné zkušenosti, tak nevím o všech výhodách a nevýhodách, já se zaměřil na to, na co se mi lépe kouká a s čím lépe operuje. U otevřeného se mi líbí, že nemusím dávat oko blízko k optice, mám před sebou velký "display", na který koukám oběma očima a vidím hezky obrazec.

Ještě jak jsi Fabiku zmínil "vysoká poruchovost některých modelů", který máš konrétně namysli, ať se mu eventuelně vyhneme.
Odpovědět