Puškohledy, kolimátory

Dalekohledy, puškohledy, kolimátory, noční vidění, atd.
Odpovědět
bivoj
VIP
Pohlaví: muž

Re: Puškohledy, kolimátory

Příspěvek od bivoj »

Tvl vrbodol... já už nevím, jak ti to mám napsat, přijdeš mi trošku zabržděnej. :roll: Vždyť právě chodí přesně tak, jak má!

Takže naposledy na 1-2 je to na noční vidění, na 3-4 je to na temnou noc a rozkoukaný oči (což si potvrdil, že to tak je). 5-6 bych řekl na podmračený den, 7-8 pro normální použití kolimátoru, 9-10 na extrémní slunce.

Co je na tom k nepochopení? Nebo tam tu tečku ve dne nevidíš na stupně 7,8,9,10? Kde je problém?

Tahle inovace právě chodí tak, jak má, tzn. má i režimy pro úplnou tmu a NV, což obyčejný kolimy nemaj. Ukecej někoho aby tě nechal podívat třeba do Aimpointu za pětadvacet tyček a na stupně 1-6 ve dne taky uvidíš, že nic neuvidíš. ;) Tyhle moderní kvalitní kolimátory maj prostě první polovinu stupnice pro využití za tmy.

S úplně novou baterkou se to bude chovat úplně stejně jak doposud. Dál si uvědom, že na stupeň 6 to můžeš zapnout a bude to na něj zapnutý nepřetržitě svítit cca 5 a půl roku. (50000 hod)... Takže opět se ptám, kde je problém? To, že tam nevidíš ve dne tečku na 1-4 problém fakt rozhodně není, alespoň ne problém kolimátoru... Na denní režimy jsou tam stupně 5-10... Musíš si uvědomit, že stupeň cca 5 na tom tvým odpovídá stupni 1 u kolimátoru bez NV...
Sic semper tyrannis.
vrbodol

Příspěvek od vrbodol »

Ok. Tak přesně takhle jsem to potřeboval vysvětlit. :clap Pak to dává smysl, prostě na to jiný odstupňování nejsem zvyklej a do ničeho jinýho jsem v životě nekoukal vyjma občasnýho prohození zbraní na střelnici ,ale tam mě nenapadlo někomu něco štelovat protože mi to vždycky vyhovovalo a tak nevím. Mě s tim hlavně zmátnul ten prodejce ,když mi říkal ,že bych tam měl něco vidět. Tak dík za to trápení se mnou.
bivoj
VIP

Příspěvek od bivoj »

V poho :hand - ten prodejce to IMHO sděloval dle té starší verze (RD1 - kde skutečně byla ta tečka slabě vidět už od 1 - stejně jako v ostatních kolimátorech bez NV) a nenapadlo ho se podívat do té nové... ;)
Sic semper tyrannis.
Toran@ga

Příspěvek od Toran@ga »

Ahoj,
nějaký typ na malý, levný, odolný mikro kolimátůrek? bude na 45 stupních vedle primární optiky..
díky :hi
Haluziak

Příspěvek od Haluziak »

Vortex Venom/Viper? Venom mám na závěru G41 500ran a vypadá, že drží.
Beware of old men in profession where men die young.
hrd

Příspěvek od hrd »

Anebo Holosun.
hrd

Příspěvek od hrd »

Nějaký tip na optiku s (asi pevným) zvětšením min. tak 2.5x, max. 4x, aby byla "vojensky" odolná - chci to na AK. Buď rovnou na boční lištu, ale třeba i na piccatinny. Přísvit není nutně podmínkou, ale dobrý obraz a aby to nevážilo 1 kg. Země původu nerozhoduje. Dík!
bivoj
VIP

Příspěvek od bivoj »

Vortex Spitfire 3x. Mám ho na kose, páč je supr krátkej a vleze se na kryt od Zendla dostatečně dozadu tak, že nábojnice do něj nemlátí.

Pozor na definice na některých českých webech, které to někdy uvádějí jako kolimátor, což je blbost - je to normální puškohled s fixním 3x zvětšením a podsvětlenou (zeleně/červeně) osnovou (není nutné použít, ale pro taktiku je to výhoda - zvlášť zelené podsvícení je ve dne k nezaplacení).

https://vortexoptics.com/vortex-spitfir ... scope.html

Slušná světelnost, mil-spec krytky retifikace (tj. na drátkách, aby je hloubavý vojín někde neztratil), 2x 45°raily pro nějaký mikrokolim, doživotní záruka, atp...

Jediný mínus na puškách v 7.62x39 je, že taktická osnova je kalibrovaná pro .223 (5.56) takže se člověk musí naučit, kam mu to dolů padá...
vortex_spitfire_3x_16-800x800.jpg
vtx_ps_spitfire_3x_cap-up_fr_w.jpg
IMG_20200429_223709.jpg
Sic semper tyrannis.
Stenny
VIP

Příspěvek od Stenny »

hrd: Slyšel jsem velmi dobré ohlasy na Primary Arms Prism Scope (dováží je Habresto) a když jsem ho sám vyzkoušel, jsem s ním taky spokojený. Jediná nevýhoda pro mě je, že k ideální montáži na boční lištu potřebuje nějaký ACOG mount, jinak je zbytečně vysoko nad hlavní.
vratnikp

Příspěvek od vratnikp »

Spitfire je za mne skvelej, je to "prism scope" takže lidi s astigmatismem nemají problém jako s RDS
Odpovědět