Termovize

Dalekohledy, puškohledy, kolimátory, noční vidění, atd.
Odpovědět
vrb
VIP
Příspěvky: 899
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Termovize

Příspěvek od vrb »

jameson363:
viz Fabův koment. Jestli se ti to líbí, tak si to kup, já to mám, občas použiju, ale abych to někomu doporučil jako dohledové NV na které se chce spolehout, to fakt ne. Je to jen pár peněz získáš tím první zkušenost s termo.
( Jak jednou člověk okusí Termo, snadno si vytvoří závislost a je bez toho jak bez ruky, je to prostě další smysl )

FLIR one má 160x120. 80x60 má CAT S60. Ono taky dost záleží jak se pak to rozlišení přechroustá v elektronice a SW a co z toho pak vyleze na displej.
Snadno se pak z mobilu dostávají obrázky, FLIR one aspoň má kombo termo + optika, tak si vyfotíš co to bylo a teplý flek se ti překryje s obrazem z foťáku.
Ještě levnější je Seek thermal. Protože má levnější chalkogenidovou čočku místo germaniové. Obraz je z toho horší jak z FLIRu one i při vyšším rozlišení.

Ale za 15k máš outdoor termo monokulár 384x288 px, 50 Hz, s čočkou 15mm. Co vydrží koukat skoro celou noc a s power bankou klidně dvě noci. Tak si rozmysli co chceš, jestli hračku na blbnutí a různé fičury, nebo ruční odolný trvanlivý monokulár.
Víc z tohoto dotazu asi nevymáčknem.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Termovize

Příspěvek od jameson363 »

Fabulous píše: 31.08.2023 17:20 Přišel jsi sem potvrdit stůj co stůj svoji pravdu nebo si nechat poradit? Dva zkušení Rozpadlíci ti napsali, že je to hnůj a Vrb ti dokonce vyjmenoval proč. Tak se podle toho zařiď.
Budes porad psat jen hejty nebo nekdy napises i naky fakta/parametry/konrektni zkusenost? :roll:

Par hodin jsem venku v noci stravil, takze se za uplne nezkusenyho taky nepovazuju ;-)
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Termovize

Příspěvek od jameson363 »

Vrb: fair enough, aspon si napsal neco konkretniho ;-) Furt je rozdil v 160x120 a 256x192, ale ok, jasne, je to malej pristroj. Konstrukce je diskutabilni, ale jak pises, muzes to mit furt u sebe, treba v ledvince, coz proste regulerni monokular neumoznuje, ale to je urcite zalezitost vkusu kazdeho soudruha. Taky je to furt 9k za novej vs. 15k mozna za pouzitej. Novy 384px jsou spis kolem 30ti nebo jsem nakej levnej prehlid? Jako ja jsem ten posledni, kdo by radil nekomu setrit za tyhle veci, ale zalezi na rozpoctu. A taky treba na pouziti a terenu. Napriklad v okoli meho mesta je nejvetsi louka s viditelnosti cca 400m a lesy zvlneny jak svine, takze v podstate nemam ani sanci na neco koukat na kilometr v prirode. Ale jestli nekdo zije u Kolina nebo na morave....
vrb
VIP
Příspěvky: 899
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Termovize

Příspěvek od vrb »

UTFG

https://www.bednarfoto.cz/dali-s243w-te ... monokular/
DALI S243W
doprava zdarma
Kód: TE:1116
Výrobce: DALI
Cena s DPH : 16 191,90 Kč
DPH: 21 %
Dostupnost: Skladem

Na kilometr tohle rozhodně není, do 300m dost dobře poznáš co a jak, pak už jen flek.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Termovize

Příspěvek od jameson363 »

Ok, to jsem pod termovize 384px nevygooglil. Hodne slusny. V tom pripade je tohle lepsi volba za 7tis navic, kdyz nejde o co nejvetsi skladnost a uplne nejlevnejsi moznost.
Odpovědět