Fyzická kondice pro 40+ a její udržování

Fyzická a psychická příprava. Náměty z této oblasti.
Odpovědět

Kolik let je zdejšímu Rozpadlíkovi?

10-15
1
1%
16-25
3
3%
26-35
18
16%
36-45
53
48%
46-55
24
22%
56-65
11
10%
65-99
1
1%

Celkem hlasů: 111
Ulfhednar
Pohlaví: muž

Re: Fyzická kondice pro 40+ a její udržování

Příspěvek od Ulfhednar »

Ale jo, taky tahám z nostalgie věci, které racionálně smysl nemají, ale bez nich si to neužiju. Třeba celtu ČSLA, Bažinu.
Óðinn á yðr alla
bivoj
VIP

Příspěvek od bivoj »

PaF píše: 16.04.2021 17:25 ...Nevím, jak často to chodíš, ale lépe by bylo častěji menší výkon...
Strašně záleží na volném čase. Ono udělat těch 30x192 schodů (co patro, to 16 schodů, celkem 5760 schodů) zabere pár hodin, ač se to nezdá. V ideálních dobách jsem to chodil PO-ST-PÁ, tedy 3x týdně, přičemž ÚT-ČT-SO jsem měl naopak těžkej silovej tréning a NE byla odpočinkovej relaxační den.

Btw - od těch dob, kdy jsem toto jel kdysi naplno, mám ve svém okolí ten nick, který mám i tady... ;) Dva 100kg chlapy na ramena a dělat s nima třeba dřepy nebyl problém...

Nicméně, poslední dobou nahrazuji 30x12 ve schodech spíš opravdu rovinným pochodem - ale tam je problém ten, že mě dřív začnou bolet šlapky než nohy a trvá to déle. Ujít 30 Km není problém, problém je najít na to denně těch 6 hodin času...

Vím, že toto nepůjde dělat "pořád". Ale paradoxně, co jsem zařal žrát ve velkým "alavis" ap. se mi problémy např s kyčlemi téměř vytratily, nehledě na tu neskutečnou čočku, co kloubům dávám...

Snad se mě to neodrazí v budoucnu "ve stáří"... :)
Sic semper tyrannis.
fransilice

Příspěvek od fransilice »

Je mi 42 let....
5*v týdnu každé ráno 130-200 kliků
7*v týdnu pochod 6-10 km(z toho jednou v týdnu se zátěží 16kg-vesta,zátěž na nohou,zátěž na zápěstí)
3* v týdnu velký trénink-pouze cvičení s vlatním tělem(hodinový kruháč se stovkami opakování nebo silový trénink se zátěžovou vestou)
5*v týdnu před večeří lehký kruháček-5 minut intenzivního cvičení
1*v týdnu běh(2-3 km)....
fransilice

Příspěvek od fransilice »

bivoj píše: 17.04.2021 2:43
PaF píše: 16.04.2021 17:25 ...Nevím, jak často to chodíš, ale lépe by bylo častěji menší výkon...
Strašně záleží na volném čase. Ono udělat těch 30x192 schodů (co patro, to 16 schodů, celkem 5760 schodů) zabere pár hodin, ač se to nezdá. V ideálních dobách jsem to chodil PO-ST-PÁ, tedy 3x týdně, přičemž ÚT-ČT-SO jsem měl naopak těžkej silovej tréning a NE byla odpočinkovej relaxační den.

Btw - od těch dob, kdy jsem toto jel kdysi naplno, mám ve svém okolí ten nick, který mám i tady... ;) Dva 100kg chlapy na ramena a dělat s nima třeba dřepy nebyl problém...

Nicméně, poslední dobou nahrazuji 30x12 ve schodech spíš opravdu rovinným pochodem - ale tam je problém ten, že mě dřív začnou bolet šlapky než nohy a trvá to déle. Ujít 30 Km není problém, problém je najít na to denně těch 6 hodin času...

Vím, že toto nepůjde dělat "pořád". Ale paradoxně, co jsem zařal žrát ve velkým "alavis" ap. se mi problémy např s kyčlemi téměř vytratily, nehledě na tu neskutečnou čočku, co kloubům dávám...

Snad se mě to neodrazí v budoucnu "ve stáří"... :)
jestli můžu poradit,tak alavis funguje jen ten pro koně....testoval jsem i ten pro lidi a zdaleka nemá taková účinek,jako ten pro pořádného hřebce :lol:
Serža
VIP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Serža »

fransilice píše: 17.04.2021 9:13 Je mi 42 let....
to jsi ještě mladík :-)
v tom věku jsem měl 1/2ironmana za 5:42 :-)
no a pak to šlo fofrem dolu :-(
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
M M

Příspěvek od M M »

Zaklad je konstantne tahat a neprestat. Niekedy sa to ku*evsky tazko robi, hlavne ked sa na cloveka navalia 'reality' prace a rodiny :( . Ale proste stale si drzat aspon to udrzovacie cvicenie par krat do tyzdna. Doverne poznam oscilujucu kondiciu v zavislosti od ostatnej zataze a casu na cvicenie ... a to ako boli vracat sa zase k cviceniu a frustraciu z toho ze zase som kdesi kde som byt nechcel ... takze zatat zuby a snazit sa :yes . Po chvili zase nabehnu endorfiny a je to na dobrej ceste.
Ja som pre zmenu zase vcera na strelnici totalne po*ral pravidelne drilly, takze vidim ze strelbu flakam a budem musiet zase viacej zamakat aj v tejto oblasti ... kua, kde na to brat cas :D.
Odpovědět