Fyzická kondice pro 40+ a její udržování

Fyzická a psychická příprava. Náměty z této oblasti.
Odpovědět

Kolik let je zdejšímu Rozpadlíkovi?

10-15
2
2%
16-25
3
2%
26-35
25
19%
36-45
60
46%
46-55
28
21%
56-65
11
8%
65-99
2
2%
 
Celkem hlasů: 131
fransilice
Příspěvky: 98
Registrován: 26.08.2015 13:45

Re: Fyzická kondice pro 40+ a její udržování

Příspěvek od fransilice »

cipis píše: 09.06.2020 12:28 Reccole, práce na stavbě nejsou jen vytahané ruky od kýblů a koleček. To jsou také ty stovky a stovky pytlů cementu, vápna, směsí a všeho možného. Tuny a tuny nosníků, traverz, trámů, trubek atd.

Vzít parťáka na rameno je úplně o něčem jiném, než ten mrtvý tah s činkou. Už jen z toho důvodu, že člověk v těch rukách doslova teče.

A rozhodně to není žádná výmluva, jak se tu snažíš podsunout. Je to spíš konstatování toho, že ikdyž někdo maká v posilce, tak může být úplně na hovno v reálu, vůči člověku, co tu činku v posilce tak velkou nezvedne, ale má jiné přednosti (a to zejména ten rozmanitý pohyb a zkušenosti).
...Uplně s tebou souhlasím,hlavně ta práce na stavbě buduje vnitřní-silné svalsto,nikoliv to slabé-objemové....Kdysi jsem vyzval kamaráda(který leta dřel ve fitku a byl připravován na soutěž v kulturistice-zvedal neskutečné váhy a objemy měl jako Arnold),aby mi pomohl se štípáním a uklidem dřeva...po hodině práce byl uplně mrtvej,práci nedodělal a už mi nikdy na pomoc nepřišel :chuckle...a dalšího jemu podobného jsem si pozval,aby mi jen míchal beton v míchačce(tedy 10-12lopat písku+5 lopat kamene a půl pytle cementu)-já už jsem si to kolečkoval sám-abych to shrnul-sám jsem denně zvládnul 12-16 míchaček vč.toho kolečkování a betonování(tento jedince byl po 12 míchačkách na odpis-bez kolečkování a následného betonování)
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: Fyzická kondice pro 40+ a její udržování

Příspěvek od Woody Crafty »

Není to spíš tím, že to dotyční "steroidi" prostě neudýchají? Něco jako kuře z velkochovu, kterému svalová hmota roste rychleji než plíce, a tak se vlastně permanentně dusí.
Přece jen posilka je anaerobní tréning, kdežto reálná práce spíš aerobní. A taky je to o vytrvalosti. Jedna věc je někde půl hodiny zvedat těžké činky a druhá věc je 10 hodin makat na stavbě vlastního domu.
Ikdyž mě taky dost překvapuje, kolik toho na pohled leckterá "šlachovitá houžvička" dokáže unést a jak dlouho makat bez známky únavy. Jako by to někdy až odporovalo fyzikálním a biologickým zákonům.

Znal jsem jednoho takového zedníka, co šel před 10 lety do důchodu, a byl v lepším zdravotním i psychickém stavu, jak leckterý shrbený pětačtyřicátník od počítače v kanclu.
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Fyzická kondice pro 40+ a její udržování

Příspěvek od Ulfhednar »

Občas dělám instruktora na "kurzech přežití". Řekl bych, že ldi z vesnice jsou obecně podstatně odolnější a schopní se postarat o sebe.

Na druhou stranu je hezké, že i měšťáci, co 15 km pochodu s lehkým batohem kulhají a na dálku jdou jako Walking Dead, po ošetření puchýřů na choulostivých nohou šlapou dál. Vůle občas je.
Vždy mě překvapí, jak nenápadné, zdánlivě neodolné postarší paní, často vydrží víc, než mladí "namakaní" borci, co se tváří, že se vrátili právě z A-stanu a pak si ve tři ráno volají tágo z nejbližšího města.

Obecně vyrýsovaní svalovci často odpadají mezi prvními. Co se odolnosti a vytrvalosti týče, věk s ní souvisí jen poměrně volně. "Zkušení" často bývají tahouny skupin.
Óðinn á yðr alla
sigurd
Příspěvky: 372
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Fyzická kondice pro 40+ a její udržování

Příspěvek od sigurd »

K tým stavbám skoro svojpomocne-je to predaných 10 rokov zo života.V mojom veku(65+)sa už u mojich približne rovesníkov výrazne prejavujú dôsledky spôsobu prežitia doterajšieho života.Najhoršie z toho vychádzajú stavebníci vlastného domu(kĺby v prdeli,pohyby ako robot,celkovo spomalení...),aj napriek tomu,že v zamestnaní mali slabú fyzickú záťaž.Je pravda,že teraz máme materiál v ľahších baleniach,menšie stavby,ale zase je menšia pomoc od okolia,a tak si vlastný "hrad" vyberie svoju daň...
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
cipis
Příspěvky: 4829
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Fyzická kondice pro 40+ a její udržování

Příspěvek od cipis »

No takhle dopadaji ti, co rozum nahradili hrubou silou a obcas i tu kalkulacku nedokazou pouzit. Nektere prace, ikdyz se nepocita samotna lidska prace, tak vyjdou materialove levneji od firmy za druhym rohem, nez se x krat plahocit do stavebnin s vozikem za vydechlou feldou a makat do umoru o vikendu. Typicky mix a pumpa na betonovani. Ac ta castka vypada obcas hruzostrasne, tak takove betonovani je za hodinu hotovo, misto jednoho prodlouzeneho vikendu. Tj. lepsi nektere veci resit dodavatelsky a ten usetreny cas pouzit na to, co je u dodavatelskeho zpusobu neskutecne drahe na lidskou praci. V konecnem souctu to pak vyjde stejne.
I takovy beton z betonarky vychazi hotovy namichany levneji nez si to navozit a michat sam. Za predpokladu dodrzeni receptury, a ne, dve lopaty cementu staci a na co sterk, to se blbe rovna ..
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Fyzická kondice pro 40+ a její udržování

Příspěvek od Germanik1 »

Svým 4 synům jsem vždycky říkal, že mozek je nejsilnější sval. Ale když mi leze po střeše můj skoro 80ti letý tatík jak veverka a vysvětluje některé tesařské triky, ztrácím naději na dědictví 😆
Udělám co musím
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Fyzická kondice pro 40+ a její udržování

Příspěvek od vrbodol »

Hm . U nás to takhle bylo s dědou ještě snad v 85 lez po lešení a pomáhal ve vesnici nahazovat. Holt celej život bez stresu na stavbách a zemědělství a hlavně žádný směny. To je alespon u mě ten největší zabiják motivace. A to jsem dřív aktivně posiloval ,mez tim běhal ,plaval. Pak to časem upadlo když přišla rodina no a když jsem skončil na směnách, tak to je motivace se hejbat úplně v prdeli, protože po nočních jsem tak zničenej že se mi do ničeho nechce a já myslim že u nějakýho cvičení je potřeba hlavně pravidelnost.
Takže teď se udržuju tak , že se občas projedu na kole, když jdu šmajdat s detektorem ,tak to je taky takovej pohyb že se zapojí celý tělo a jako hlavní posilování mám dělání dřeva což mě s přibývajícím věkem i baví víc než zvedání činek. Nanejvejš si dám občas pár shybů,kliků, výponů na hrazdě. Spíš zapojuju tu neváhu svojeho vychrtlího těla ,protože ty klouby už nejsou co to bejvalo.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Fyzická kondice pro 40+ a její udržování

Příspěvek od Germanik1 »

Doporučuji nejúčinnější sportovní náčiní. Tak o 15 let mladší. Uvidíme motivaci. Samozřejmě kratochvilně. 😆
Udělám co musím
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Fyzická kondice pro 40+ a její udržování

Příspěvek od M M »

Ono taky 16 rocny syn je uz celkom dobry partak na sparring, aj ked mu tych 30kg vo vahe na niektore techniky chyba, vyska a dlzka ruk je uz skoro akurat ;).
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Fyzická kondice pro 40+ a její udržování

Příspěvek od Germanik1 »

No, syna jsem neměl na mysli, ale taky mám 18 letýho a tudy taky dobrý 😆
Udělám co musím
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Fyzická kondice pro 40+ a její udržování

Příspěvek od M M »

JJ, chapem, to sa mi vzdy vyhraza polovicka ze ak si najdem mladu milenku, budem s nou musiet jazdit na inlinoch :mrgreen:. Spat k synom - blbe je to, ze sa to okolo tej 20ky lame ... to sa mi stazoval kamarat mojho veku (nemenovane ozbrojene zlozky, ziadna kancelarska krysa) ze uz to fyzicky voci mlademu nedava, ja snad este par rokov ten statut alfa samca udrzim :D.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Fyzická kondice pro 40+ a její udržování

Příspěvek od Germanik1 »

Švindluj, lákej ho na páku. Hlavně neběhej krátké tratě 😆
Udělám co musím
olgojchorchoj
Příspěvky: 107
Registrován: 28.06.2011 19:05

Re: Fyzická kondice pro 40+ a její udržování

Příspěvek od olgojchorchoj »

Ale taká mladá milenka parádne zdvihne chuť do života :D A veru aj kondíciu :D
Pocit šťastia je len nedostatok informácií...
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Fyzická kondice pro 40+ a její udržování

Příspěvek od Germanik1 »

Jde o zvlášť účinnou medikaci. Ovšem zřejmě dočasnou 😉
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4498
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Fyzická kondice pro 40+ a její udržování

Příspěvek od Serža »

mladá milenka zdvihne lecos....
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Fyzická kondice pro 40+ a její udržování

Příspěvek od DeadMan »

Jelikož i mě se to už pár týdnů týká, tak se podělím o to, jak se udržuji ve "formě".

Do posilovny by mě nikdo nikdy nedostal, mám vůči tomu jakousi averzi a nepotřebuji se nacházet v blízkosti narcistických úchylů, co masturbují nad svým odrazem v zrcadle.

Raději jsem venku a proto mám rád horské kolo, kajak, horskou turistiku, lyže a lední brusle.

To mi stačí k tomu, abych nezakněl a cítil se fit ;)

Jo a z mladých milenek jsem už taky vyrostl, jsou to vyhozené peníze, stačí mi vědět, že na to ještě mám :mrgreen:
You cannot kill me as I am already dead!
Kotatko
Příspěvky: 214
Registrován: 13.02.2021 20:38
Pohlaví: muž

Re: Fyzická kondice pro 40+ a její udržování

Příspěvek od Kotatko »

Existuje nazor, ze po 40 cvicit uz jen s vlastni vahou...
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Fyzická kondice pro 40+ a její udržování

Příspěvek od Hohepa »

Chceš-li udělat ze starého muže blázna, dej mu mladou ženu
blazen.PNG
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Fyzická kondice pro 40+ a její udržování

Příspěvek od DeadMan »

:lol: :lol: :lol: :yes
You cannot kill me as I am already dead!
M M
Příspěvky: 261
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: Fyzická kondice pro 40+ a její udržování

Příspěvek od M M »

Vidim ze mam naskok, nejaky ten rok dozadu som si kupil knihu z obrazku. Ale telo zatial chvalabohu drzi aj ked kopy vo vyskoku a podobne zhovadilosti uz len ako ti jezkovia = "opatrne". Paradoxne mozem skonstatovat ze 3/4 roka po predoslom prispevku (aj "vdaka" covidu) mam kondiciu o dost lepsiu nez predtym - pubertaci podrastli, tak nejako ked je clovek viac doma tak skor vybehne do lesa, 3x do tyzdna mavame online trening (vlastna vaha, svihadlo, male zavazia pripadne expander, potom technika). Len holt najstarsi synator uz proste ma na 8km lepsi cas nez ja, dost blbo sa s tym zmieruje, rovnako aj anglicaky robi chlapec o dost rychlejsie. Ale este ho chvalabohu dokazem preplesknut :D. No a po tom co som mal pred par mesiacmi prilezitost ist s jednou o 25 rokov mladsou damou 20km vyslap snehom na Sumave (ano, dal som to jej tempom, ale len vdaka tomu ze ma pohanal muzsky sovinizmus) by ma na mladu milenku fakt nikto nenahovoril :mrgreen: .
MA40.jpg
MA40.jpg (34.41 KiB) Zobrazeno 4879 x
Odpovědět