Závislosti

Fyzická a psychická příprava. Náměty z této oblasti.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Závislosti

Příspěvek od Apokalyptik »

V prípade kolapsu systému môže byť mimoriadne ťažké sa dostať k bežným nerestiam. Fajčiar môže pre nedostatok nikotínu obetovať oveľa dôležitejšie veci :head . V rámci výmenného obchodu budú cigarety výhodným tovarom :cash . To isté bude s kávou, alkoholom :beer . Tam sú ale možné väčšie zásoby.

Pýtam sa teda, snažíte sa v rámci prípravy na zlé časy seknúť s týmito zlozvykmi? Alebo si robíte zásoby pre vlasnú potrebu? Alebo dokonca ako tovar na výmenu? :ugeek:
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Závislosti

Příspěvek od Terminated Account »

Už se to řešilo ve více vláknech např. zde: http://www.rozpad.cz/forum/viewtopic.ph ... sti#p15778 Samostatné téma si tato otázka zaslouží. Přesuneme sem relevantní příspěvky. Když tak nás upozorněte, když něco objevíte. Díky
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Závislosti

Příspěvek od Apokalyptik »

Dik, tema o cajoch ma inspirovala.
Este by som temu doplnil o lieky. Vela ludi uziva pravidelne nejake lieky. Mozno ale existuje prirodna nahrada.
Roky som napr. bol zavisly od kvapiek do nosa. Vyliecil som sa kvapkami s morskou vodou. Tieto sa daju zarobit aj doma, resp. nahradit Vincentkou.
Uživatelský avatar
EBE
Příspěvky: 639
Registrován: 08.08.2012 16:14
Bydliště: Slovensko východ

Re: Závislosti

Příspěvek od EBE »

Tak tabak si už teraz drvivá časť obyvateľstva pestuje u nás sama, začala aj moja family ;)
Eko záhradky a aquakultúra aj na balkóne - čerstvá zelenina ale to už v inom vlákne, lieky? - záhradka poskytne 50% vecí, napr semená tu: došlo mi až z ČR :) http://www.osiva-semena.sk/

liečivé rastlinky: http://www.osiva-semena.sk/9-lecive-rostliny-semena
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Závislosti

Příspěvek od MRAK »

Apokalyptik píše:...Pýtam sa teda, snažíte sa v rámci prípravy na zlé časy seknúť s týmito zlozvykmi? Alebo si robíte zásoby pre vlasnú potrebu? Alebo dokonca ako tovar na výmenu? :ugeek:
pít alkohol jsem definitivně přestal před 11ti lety
kouřit jsem definitivně přestal před 12ti lety
bylo to v době, kdy jsem o rozpadu vůbec nepřemýšlel .... spíš o kvalitě svého života, a dnes jsem naprosto happy

zásobu alkoholu i cigaret na barter samozřejmě mám ....

ale každý má nějaké ty neřesti .... otázkou je, jak moc je jejich otrokem ..... v časech dobrých i špatných, rozpad, nerozpad ...
dušmen
Příspěvky: 8
Registrován: 12.01.2013 12:37

Re: Závislosti

Příspěvek od dušmen »

Zdravím
velmi podstatné vlákno,díky za ně. Je to naprosto nepopiratelné ,že různé závislosti,doženou spoustu lidí až do krajnosti, a v neposlední řadě přispějí k významnému rozvoji černého trhu v dobách bídy nebo VP. Neodmyslitelnou komunitou těžkých závisláků jsme my- Kafaři. Miliony lidí se ráno bez kávy prostě nenastartují, přes den jim to bez kávy nemyslí, po uplynutí určité doby bez kávy na nic jiného nemyslí, přistresu nebo vypětí - které je při VP běžné - bez kávy prostě nefungují, a když ano tak na 50 procent, jsou nervozní, nesoustředění. Je to podceňovaná a přehlížená závislost, protože ji média nepranýřují a reklamy nabízejí pořád nové,lepší a výraznější chutě...ale je to ZÁVISLOST :!: a to pekelná,vím o tom své,věřte mi. 8-) V dnešní době jede na kávě téměř 70 procent populace, a v momentě kdy dojde.......nooo, jsem sám zvědav.
Uživatelský avatar
Lianne
Příspěvky: 34
Registrován: 30.09.2012 16:24

Re: Závislosti

Příspěvek od Lianne »

Od té doby, co jsme měli doma nový kávovar, jsem každý den "vyjela" minimálně konvici kafe, což, pokud si člověk libuje v kvalitním kafi, leze docela do peněz. Před dvěma týdny jsem si řekla, že tohle už fakt ne a přesedlala jsem na kvalitní čaj. Moc jsem si tou výměnou závislostí nepomohla, čaje vypiju taky dost :-/ Alespoň mě netrápí cigára a chlast.
Předávkování kofeinem je mimochodem vtipná záležitost, ale ten dojezd...
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Závislosti

Příspěvek od cipis »

Čaj se ti alespoň počítá do pitného režimu. A je výrazně zdravější.
Jinak s tou závislostí na kafi je to pravda, na některých lidech v práci je to pěkně vidět ... Kafe naštěstí nesmrdí jak cigarety, bez kterých se někteří také nemohou obejít. To jsem viděl na kolegovi, když jsme byli na služebce v Srbsku - cestou tam a zpátky jsem mu zakázal kouřit v autě a při přestávkách taky, protože by pak smrděl v autě. Naštěstí měl zásobu žvýkaček (obyč., ne těch s nikotinem), tak když začal kňučet, co má dělat, tak jsem mu vrazil další žvejku :D
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Závislosti

Příspěvek od sigmark »

jo, cigara jsou svinstvo. kafe jsem jeden cas vypil kolem 2 litru denne(minimalne).detox byl spojeny se silnymi bolehlavy, ale caj nastesti dost pomohl
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Závislosti

Příspěvek od vlk972 »

Nevím jak jsou na tom členové fóra se závislostmi. Myslím, že většina tady asi bude "kafovat", dost bude i kuřáků, možná i těch, co si nedovedou den představit bez pivka.
A budou tady i takoví, co se závislosti dokázali zbavit. možná by bylo dobré, kdyby se s ostatními podlělili o svých zkušenostech s obouráním zlozvyku, co jim při tom pomohlo a podobně.
Sám jsem kdysi dost pil, asi víc, než je ještě možné považovat za normální. Prožíval jsem tehdy docela těžké období a tak jsem si takhle "pomáhal".
Zhruba před nějakými 12 lety jsem potkal svou ženu a pít jsem prostě přestal. Neměl jsem s tím vůbec žádný problém, o kterých se v souvislosti s alkoholem mluví. Dokonce si klidně můžu dovolit si občas něco vypít. Není to sice moc často, protože hodně řídím, takže to nejde.
Horší to je s kouřením, toho se prostě zbavit nedokážu, ať zkouším, co zkouším. Nakonec to vždycky skončí tím, že si zapálím.
Budu všem vděčný za zkušenosti a snad nebudu sám.
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Závislosti

Příspěvek od vrbodol »

Hm.Tak já jsem kdysi nasypal dost tisíc do automatů.Začlo to klasicky ,když jsem si jako mladej vejrostek hodil do bedny pár drobáků a vytáhnul par stovek (dřív to bylo pro mě dost peněz).No a pak se z toho stal na par let nákladnej koníček.Nicméně jsem s tim seknul tak nějak ze dne na den po vojně.Začal jsem sbírat bajonety a víc střílet tak jsem si řekl,že si radši koupim měsíčně 2-3 kousky do sbírky, případně to proženu laufem než to cpát ňákýmu ukrajinskýmu nebo rákosnickýmu šmejdovi do chřtánu.Teď po letech mě to nechává naprosto chladnym a i když se to náhodou objeví vedle mě třeba v hospodě,tak je mi to naprosto ukradený. :D
kusna
Příspěvky: 175
Registrován: 16.01.2013 16:06

Re: Závislosti

Příspěvek od kusna »

pro VLK972-kámoš také nemohl skončit,tak si jednou řekl,že za každou cigaretu si udělá 10 kliků+10 dřepů a za každou nově otevřenou krabičku nepojede do práce autem,ale půjde pěšky....teď už si nevybavuji,jak dlouhu to trvalo,ale cca do 2-3.měsíců skončil a ještě mu to sportování zůstalo(MUSÍM DODAT,ŽE JE TO TYP ČLOVĚKA,KTERÝ SI SAHAL NA DNO UŽ PŘI PÁTEM KLIKU :lol: )....TAK TO TAKÉ VYZKOUŠEJ,TŘEBA TO POMŮŽE !!! :rofl
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Závislosti

Příspěvek od vlk972 »

Díky, vyzkouším. Jen místo chození pěšky do práce budu muset zvolit jiný výkon, občas by mi cesta pěšky trvala 3 a víc dní :rofl
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Závislosti

Příspěvek od dracekvo »

Ohledně odvykání je u nás kapacita Mudr. Karel Nešpor. Na jeho stránkách je k prostudování dost materiálů.

Imho, využít závislosti lidí v barteru je pro rozpadlíka dost výhodné. Takový silný kuřák vám po 3 dnech abstinence dá za krabičku cigaret téměř cokoli.
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Závislosti

Příspěvek od Koniáš »

Nekouřím, piji 1 pivo denně k jídlu a jednou týdně po squashi jdu na pivo a karty.
Ale káv vypiji hodně. Když se dostanu na 6 - 7 denně tak to na 1 - 2 měsíce vynechám a piji čaj. Pak začnu s kávou nanovo. :oops:

Na bártr mám kávy a dobré pálenky dost. Ale cigarety ne. Proč mít nějaké kartony, kdy nekouřím a nikomu to rozdávat nebudu. A než přijde VP nakoupím radši další náboje, nářadí a nástroje. To pokud budeme mít štěstí a situace se změní k lepšímu (nebo se alespoň nezhorší) tak vše po čase použiji pro svou potřebu. A v ceně jedné krabčky cigaret je cca 2-3 kg těstovin nebo rýře. A s tím se dá taky obchodovat. Ale cigarety nebudu skladovat a pak rozdávat. Docela mi smrdí.
Koniáš
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Závislosti

Příspěvek od Kocour »

Asi před rokem a půl jsem skončil s kouřením.Šlo to překvapivě lehce, ovšem faktem je, že jsem kouřil hlavně společensky, tj. po hospodách a outdoorových akcích, a běžně jsem měl pauzy třeba i měsíc, kdy se nevyskytla žádná vhodná situace, abych si "musel" zapálit. Že jsem přestal úplně (a nechci už do konce života znovu začít), k tomu mě trochu přiměly jisté zdravotní obtíže, ale spíš jsem v nich měl konečně nějaký konkrétní důvod, než že bych vyloženě musel.

Teď ale mám takové zajímavé projevy, které stojí za to popsat: už několikrát se mi stalo, že jsem si ve snu zapálil. Buď se odehrávala nějaká hodně nervózní situace, kdy jsme si zapálili z toho důvodu všichni, nebo třeba mi někdo podal cigáro, zda bych mu ho chvíli nepodržel, že potřebuje mít volné ruce, načež jsem si párkrát šluknul, a podobné scénáře. No a pak, přímo ve snu, se zděsím, že jsem "omylem" zase začal kouřit, a probudím se leknutím :)

Jo, a taky se občas přistihnu, že začínám být militantní na kuřáky, co si dají třeba na zastávce, nebo v jiných nekuřáckých lokalitách. Pravda je, že jsem vždycky striktně (kromě když jsme kouřili jako děti) na zákaz kouření dbal a i v kuřáckých prostorách jsem se nejdřív zeptal ostatních, ale teď mě to vyloženě nadzvedne, když někoho vidím, jak si počíná bezohledně. Podotýkám, že nejsem pro úplný zákaz kouření v hospodách, dokonce tam chodím a nijak mi nevadí, když si v kuřácké hospodě někdo zapálí vedle mě, ale jsem nějak citlivější na porušování pravidel (možná je to jenom náhodný časový souběh, protože už mě bezbřehé porušování pravidel a všeobecná bezohlednost vůbec štve a začínám proti ní vystupovat, i když se týká všeho možného).
kusna
Příspěvky: 175
Registrován: 16.01.2013 16:06

Re: Závislosti

Příspěvek od kusna »

To s MILITANTISMEM je běžná věc u všech bývalých kuřáků.Kamarádka musela dokonce změnit zaměstnání,protože šéf byl vášnivý kuřáka a po zdrav.problémech musel přestat kouřit a naopak dával pokouřit všem kuřákům...a to jak kecama,tak i finančně,takže z původní pracovní směny odešlo přes 60% zaměstnanců do :moon
Odpovědět