Spartan race

Fyzická a psychická příprava. Náměty z této oblasti.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Spartan race

Příspěvek od Pepe »

Taková forma butální zábavy :)
video
info
A jako bonus slevový kód (k registraci) kolegy, co jim dělá dobrovolníka: DSL13110
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Spartan race

Příspěvek od urbanwarrior »

to je fakt nadoraz. V tv běžel seriál o výcviku commandos a přesně takhle vypadal poslední den výcviku na závěr tuším třídenního soustředění. Hodinu před koncem se tam kluk sesypal, když na něj instruktor zařval, ať si pohne, že jsou tak v půlce... :lol:
hexagon
Příspěvky: 2
Registrován: 02.08.2012 17:52

Re: Spartan race

Příspěvek od hexagon »

teraz vážne uvažujem či tam ísť :D
MadPat
Příspěvky: 49
Registrován: 25.09.2012 11:37

Re: Spartan race

Příspěvek od MadPat »

Tak kdo to dal? Ja uz to mam za sebou.. Uz chapu heslo zavodu "Pochopis az v cili" :D
Přílohy
Prvni medaile kterou nedam svejm detem na hrani :-)
Prvni medaile kterou nedam svejm detem na hrani :-)
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Spartan race

Příspěvek od Reccol »

Já tam taky byl, na sobotním Sprintu. Trasa celkem pěkná, občasný vady na organizaci (dlouhý čekání na určitých překážkách). Závod zajímavej, ale celkově mě překvapilo, že jsem to zvládal poměrně slušně a to rozhodně nevypadám jako průměrnej závodník Spartanu. Příští rok asi zkusím tu těžší variantu, čekal jsem od toho trochu větší výzvu.
Celkově ale doporučuju jet, je to fajn závod, s včasnou registrací ani ne tak drahej.
MadPat
Příspěvky: 49
Registrován: 25.09.2012 11:37

Re: Spartan race

Příspěvek od MadPat »

Reccol: Jedinej od koho sem v cili slysel podobna slova byly borci co bezeli v teamu a cekali na ty pomalejsi - ty to asi jeli na pul plynu, ale jinak nebyl problem to dat doslova na krev ...
Treba ja sem na prekazkach daval "zavodnikum" s klidem prednost, pokud si rekli bezej na vysledek - na cas.

Ja uz sem veteran, takze sem to jel jen absolvovat. Synovec kterej me k tomu nechtene vyprovokoval je jina kategorie, ten uz si i zazavodil. Me osobne srala jedina prekazka a to plazeni v bahne. Zada poskrabany od ostnatyho dratu a blato v usich nosu i hube - to uz sem si rikal jesi na to nejsem dost starej a nemel bych mit rozum :)

No a fronty .... me nastvala nejvic fronta na ledovou sprchu a hned potom fronta na teply pivo 8-)

Ale je to trochu navykovy.. zacnu trochu cilene ternovat a da-li zdravy priste pudu sprint "zavodit" anebo prezit tu delsi trasu.
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Spartan race

Příspěvek od Reccol »

Trefa, určitě to ovlivnilo i to, že jsme jeli v týmu a jeden z nás měl problémy s kotníkem. Samozřejmě, že z toho jde udělat hardcore, když pojedeš na 110%, ale kvůli tomu jsem tam primárně nejel - mě zajímaly ty překážky. Fakt to nemá vyznít, že se mi to nelíbilo, nebo že to nějak shazuju - já byl jen překvapenej sám sebou, jak jsem ty překážky zvládal (třeba šplh na laně jsem se naučil den předem podle youtube :) )
To plazení me sralo spíš proto, že jsem spíš ležel než se plazil, jak tam bylo plno. To čekání jsem myslel u toho závaží na řetězu, v naší vlně jsme tam stáli strašně dlouho, než se na nás dostalo.
Takže buď příště poběžíme Sprint fakt naplno, nebo spíš ze zvědavosti zkusím tu delší, zajímá mě, co na ní vymyslej. Ale na to už teda budu muset trénovat :)
MadPat
Příspěvky: 49
Registrován: 25.09.2012 11:37

Re: Spartan race

Příspěvek od MadPat »

Mas pravdu, u zavazi na retezu nas dobehla vlna co startovala po nas a nektery z ty vlny se dostali vinou spatny organizace k zavazi dřív nez my... ale takovej je život.
Je to kazdopadne dobra zkušenost, je dulezity si občas zkusit co ještě clovek zvladne a ted zas vim kde musim pridat, kde sem byl slabej.... libilo se mi to.
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Spartan race

Příspěvek od Pepe »

Taky jsem byl. Jako vyblbnutí když člověk nemá co dělat ok, ale jinak mě to moc nenadchlo. Hlavně nechápu ty trička s nápisem "I finished. Can you?". Kdo tenhle závod nedokončil? Dokončili všichni kdo si zaplatili a přijeli... Časový limit byl myslím 2 hodiny a 30minut. Stejně dostali na konci všichni medaili a tričko, bez ohledu na nějakou kontrolu času. Pro mě to prostě ztratilo tu "hardcore" image. Vic si užiju CF závody, protože vím, že o něco jde.
MadPat
Příspěvky: 49
Registrován: 25.09.2012 11:37

Re: Spartan race

Příspěvek od MadPat »

Pepe: Ja jsem ti chtel hned odpovedet na tvuj prispevek, ale vzdycky jsem to smazal, protoze jsem se nedokazal jednoznacne vyjadrit, aby to nevyznelo blbe.... protoze tvuj nazor respektuju a nechci ti ho vyvracet, jen mu uplne nerozumim.

Cross fit je super a "historicky" ma ke Spartan race velice blizko, I lidma ktery ve svete tento zavod absolvuji....

Nepochopil jsem z jakeho presne duvodu te Spartan zklamal. Protoze to bylo malo narocne? Ja jsem na startu moc slabych jedincu nevidel. A muj nazor je ze I za 2,5 hodiny to absolvovat vyzadovalo mit urcitou nadprumernou (!) fyzickou uroven. A jen pro zajimavost, muj kolega to bezel uz nekolikrat v US ve vsech trasach 5km/10km/22km a nektere prekazky na Moninci byli udajne tezsi nez v US. Na splhani meli na lane uzle jako holky, lezecka stena lehci, plazeni kratsi...

Abych ti vysvetlil svoje chapani "I finished. Can you?". .. zeptej se , chces-li, profesora telocviku co cvici posledni rocniky strednich skol - tam je telocvik soucasti vyucovani - kolik chlapcu udela 10 pritahu na hrazde....
Zajdi na mistni oddeleni policie, policiste maji take nejake fyzicke testy... a zkus odhadnout kolik z radovych esembaku by udelalo 10 pritahu na hrazde nebo treba ubehlo slabe 3 kilometry....

Bavilo me to a dali zdravi dam to zas. Byl sem mezi cca 50 nejstarsima lidma na startu... vetsina mych kamaradu v mem veku co aktivne sportuji by to fyzicky (!) za 2,5 hodiny limitu asi dali taky, ale skoro nikdo z nich by to nedal psychicky. Ja si taky v blate pod ostnatym dratem polozil sam sobe otazku "...na co si to tady hrajes??"
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Spartan race

Příspěvek od Reccol »

Dlužno dodat, že k překonání Sprintu není schopnost udělat 10 shybů vůbec důležitá.
Nicméně bylo super sledovat pár chlapů pokročilejšího věku, jak si to užívali a nezřídka nakopávali zadky mnohem mladším ročníkům. Respekt.
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Spartan race

Příspěvek od Pepe »

MadPat: v pohodě, co člověk, to názor :hand
Pro mě bylo plazení pod drátama taky to nejhorší, docela jsem si rozdrásal kolena od těch kamenů, co byly pod blátem. Závod jsme zaběhli za cca 75minut, nic extra, ale běželi jsme jako tým a čekali na sebe. Jinak máte někdo představu proč jsou mašle na medailích barevně odlišený? Já a kolegové jsme dostali celočerné, někdo má červené s nápisama (sprint?) a pak jsem viděl i modré (delší trasa?).
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Spartan race

Příspěvek od Reccol »

Červený jsou sprint, modrý jsou Super, černý netuším, Beast je myslím zelenej.
Odpovědět