Hudba v těžkých časech

Fyzická a psychická příprava. Náměty z této oblasti.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Re: Hudba v těžkých časech

Příspěvek od Dagobert »

No hudebních nástrojů mám pro malý šraml :-) A většinou mám spíš nedostatek muzikantů, kteří by na ně hráli. Třeba se po rozpadu uživím jako potulný muzikant a když by nás bylo tak pět, to už by si nás možná i zvali a dali by nám najíst, když bysme jim odehráli tancovačku. Teď jen ten zbytek rozpadlických muzikantů sehnat. Potřebuju obsadit:
solovou a doprovodnou kytaru
baskytaru
saxovon
mandolínu
flétny
....sakra teď mně došlo, že nemám bicí! Musím vyrazit do hudebnin!
:-D
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Hudba v těžkých časech

Příspěvek od Karlos »

Ja bici mam. Akusticke i elektricke (ale nemam centralu) ;)
Uživatelský avatar
PIPboy
Příspěvky: 169
Registrován: 14.09.2014 17:25
Pohlaví: muž

Re: Hudba v těžkých časech

Příspěvek od PIPboy »

Tak tak. Koncertní křídlo do každého krytu, basu do každé zemljanky :-)
Hudba dokáže zatraceně pozvednout náladu v těžkých časech, zvlášť ta aktivní.

Tady je můj výběr off-grid nástrojů do PA doby. Většina z nich se hodí i do krytu/bunkru:

ZPĚVNÍK (zejména vlastní výroby)-naprostá nutnost, lidi jsou sklerotici a co není na papíře to zapomenou

HUBA -má ji každý, jen je občas těžké se na ni něco naučit,zvlášť při absenci hudebního sluchu

KYTARA -k tomu není co dodat, dělají se i plastové, tedy vlhkosti docela odolné, ze dřeva jsou jenom ty nejnutnější části (tuším od Yamahy?)

AKORDEON -leckomu se válí na chalupě ve skříni po dědovi, dokáže nahradit téměř celou kapelu, bezva věc, docela skladný, na to co umí

CAJON – špičková věc zažívající dnes renesanci, dokáže nahradit kompletní bicí, přitom je to malá krabice, kdo neslyšel, ten neuvěří
http://www.youtube.com/watch?v=UM8eIlqf5GA

PERKUSE -různé chrastítka, klapátka, cinkátka, stojí to pakatel a zábava veliká, malé až kapesní rozměry
např: http://kytary.cz/bici/perkuse/detske-perkuse/

FLÉTNY (zobcové)-taktéž skladné a malé, panovu flétnu lze snadno vyrobit podomácku

HARMONIKA -vejde se, jako jeden z mála nástrojů, do kapsy
Uživatelský avatar
miculas
Rozpadlík
Příspěvky: 271
Registrován: 22.07.2012 19:15
Bydliště: Hanácké Athény

Re: Hudba v těžkých časech

Příspěvek od miculas »

Akordeon mám na půdě ale byť jsem na něj chodil 5 let do LŠU nejsem si jist, jestli bych na něj ještě něco zahrál. Na kytaru něco málo ano a pro dechovou sekci jsem když tak ochoten vyprázdnit bednu lahváčů.
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Hudba v těžkých časech

Příspěvek od Tina »

DanBlack píše: Doma mi leží krásná Hohnerka ...

Jé, tu ti závidím, krásná půltónka. Na tu už by konečně šla zahrát slavná skladba z filmu Tenkrát na Západě,
(http://www.youtube.com/watch?v=kNAfdgIfaEw), která jinak na normální foukačku zahrát nejde.
Já kdysi dvě měla, dostala jsem je od tety po nějakém profesionálním hráči - bohužel jsem záhy zjistila, proč mi daroval dvě drahé hohnerky - obě měly nefunkční dva otvory a byly tím pádem zcela k ..ničemu.
Koukej na ni trénovat, je to škoda ji nechat ladem. :-)

Jinak já jsem do PA nepohody vybavena - kytara (+ zásoba strun), 3 harmoniky, vlastnovýrobní vozembouch s chřestítky a kupa zpěvníků. Jinak k těm perkusím - nejlíp chrastí čočka v plechovce od koly, odzkoušeno. :-)
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Hudba v těžkých časech

Příspěvek od Baca »

Ta melodia sa na nepoltonovej harmonike zahrat da a aj vo filme ju hraju na normalnej pentatonickej harmonike :-)
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Hudba v těžkých časech

Příspěvek od Tina »

Baca: Nerada ti beru iluze, ale filmaři si s pravdivostí toho, co vidíš na plátně a toho, co slyšíš, hlavu příliš nelámou. Na tu harmoniku, co vidíš ve filmu, ta melodie skutečně zahrát nejde. Je tam půltón a on má v ruce obyčejnou, diatonickou, bluesovou harmoniku.
Trošku jsem pátrala, přečti si tohle: http://www.haaf.cz/view.php?cisloclanku=2009091701.

Ale to už odskakujeme od tématu, a navíc, v PA době (a v podstatě i dnes) tohle bude úplně fuk. :-) Hlavně, že nějaká harmonika bude a bude na ni někdo umět hrát.
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Hudba v těžkých časech

Příspěvek od Baca »

VIem ze sa to zahrat da pretoze som to kedysi na A dur diatoniku HRAL :-) je na to nutnu taky specialny natisk, kde sa ti na danom tone ozvu najviac alikvoty a tie su na tom platku kde to hras prave o polton nizssie :-)

EDIT : Mas pravdu, ja som tam nemal ten suzvucny nizssi polton (taky ten rozvibrovany). :-/
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 192
Registrován: 27.08.2013 14:00

Re: Hudba v těžkých časech

Příspěvek od Joezbrna »

Tak nějak mi v tom výběru PA nástrojů chybí tibetské mísy. Přitom je to ideální PA nástroj. Naučí se na to hrát každé nemehlo, stačí sedět, kroutit klackem a nemyslet na pi*oviny. Výborný prostředek pro duševní hygienu.
A krom toho se z toho dá jíst a s trochou opatrnosti se v tom i dá vařit, takže to není taková blbost jako kytara nebo klavír :lol:
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Hudba v těžkých časech

Příspěvek od Baca »

tibetske misy su preukrutne drahe. Miesat konarom mozes aj v emailovom kotliku a mysliet na ciernu dieru :-D Sice to nebude vydavat sumne zvuky, ale aspon zrelaxujes a uvaris dobru kasicku :-D
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Hudba v těžkých časech

Příspěvek od K4cer »

Baca píše:Miesat konarom mozes aj v emailovom kotliku a mysliet na ciernu dieru :-D Sice to nebude vydavat sumne zvuky, ale aspon zrelaxujes a uvaris dobru kasicku :-D
Hlavně že nebudeš hladovej, to je nejdůležitější. A pokud vás bude víc, tak si úděl podělíte: "Hele, já vám uvařím, a vy za to nebudete zpívat!" :mrgreen:
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Hudba v těžkých časech

Příspěvek od Baca »

Preeeesne tak :-D
Uživatelský avatar
plenty wolfs
Příspěvky: 337
Registrován: 31.01.2012 12:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Carpathian mountains

Re: Hudba v těžkých časech

Příspěvek od plenty wolfs »

Niečo zvládnuteľné aj v PA časoch :rofl

http://www.youtube.com/watch?v=e4Ao-iNPPUc
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Hudba v těžkých časech

Příspěvek od Kapo »

Tak ja som sa zamiloval do Hang drum. Škoda, že nie je dostupný pre bežného smrťáka. https://www.youtube.com/watch?v=xk3BvNL ... 984C8DACC6
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Hudba v těžkých časech

Příspěvek od Baca »

vo svojej podstate je to ootoceny steel drum. Na nete su na steel drum sablony podla ktorych si vies vymlatit do barelu ten svoj aj v pozadovanej tonine. Hang ke momentalne novinka, ale ratam, ze nejake navody a sablony sa budu tiez dat najst :-)
Uživatelský avatar
PIPboy
Příspěvky: 169
Registrován: 14.09.2014 17:25
Pohlaví: muž

Re: Hudba v těžkých časech

Příspěvek od PIPboy »

Joezbrna píše:Tak nějak mi v tom výběru PA nástrojů chybí tibetské mísy. Přitom je to ideální PA nástroj. Naučí se na to hrát každé nemehlo, stačí sedět, kroutit klackem a nemyslet na pi*oviny. Výborný prostředek pro duševní hygienu.
A krom toho se z toho dá jíst a s trochou opatrnosti se v tom i dá vařit, takže to není taková blbost jako kytara nebo klavír :lol:
Náhodou, koncertní křídlo je stejně praktické. Když se pod ním rozdělá oheň, tak se na strunách dá grilovat a tím uzavíratelným víkem precizně regulovat teplotu a propečenost :mrgreen:
Jen se pak poněkud rozladí.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1480
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Hudba v těžkých časech

Příspěvek od DanBlack »

Obrázek Koncertní křídlo v sobě má docela silnou ocelovou desku, než by se rozpálila bylo by po dřevě kolem.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Hudba v těžkých časech

Příspěvek od štaflík »

Sakra, survivalová kytara a bushcraftové varhany :shock:
Aby to s muzikou nebylo spíš takhle:

Náš parket byl bitevní pole
a pěkně v páru bodák na bodák
byli jsme pořád v jednom kole
a nikdy nuda - je to tak

Nahlas hrála naše kapela
svítily světlice na nebi
a rytmus tam udávala děla
a my tančili mezi hroby


Kdo pozná, z čeho to je, má Bludišťáka ;)
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Hudba v těžkých časech

Příspěvek od Baca »

Znouzectnost - Veteráni I. světový
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Hudba v těžkých časech

Příspěvek od štaflík »

Well done, pane. :yes
Odpovědět