Fyzická a psychická příprava

Fyzická a psychická příprava. Náměty z této oblasti.
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Fyzická a psychická příprava

Příspěvek od Pepe »

Místo pro tréninkové plány, vaše zkušenosti se cvičením a podobně.
Založeno na žádost uživatele -CZ-
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Fyzická příprava

Příspěvek od JimmyJazz »

Zadnou extra fyzickou pripravu nepodstupuji, nicmene v ramci udrzeni vahy praktikuji toto:

chuze denne 7km (do/z prace) - v zime toto nahrazuji zvysenou kilometrazi pri veslovani
veslovani denne 5km
plavani dvakrat tydne 1km
aerobni cviceni denne 20 minut

pokud k tomu clovek trochu upravi jidelnicek (rozdeleni potravy na vice porci denne, zarazeni snidane, zvyseny prijem kvalitnich bilkovin), tak jde jde vaha dolu a fyzicka kondice roste.
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Fyzická příprava

Příspěvek od Pepe »

Přesně, já bych potřeboval naopak nabrat. 185cm/90kg. Posilka (3x-4xtýdně) a běh, poslední dobou hodně shyby nadhmatem (15-20 v sérii). Jinak běh rekord s kámošem teď v únoru 15km na zátah. No a tak dvakrát za měsíc plavání, ale to spíš relaxačně. V létě plánujeme zaběhnout cca 20+km - s camelbakem na zádech. Ještě před půl rokem Jiu-Jitsu a Krav Maga, ale po roce a půl jsem se na to vys... jsem holt línej.
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Fyzická příprava

Příspěvek od JimmyJazz »

Co se pribrani svalove hmoty tyce, prohledal bych internet a zkusil bych najit, jakou pripravu pouziva Hugh Jackman ci Christian Bale. Oba pro sve role v relativne velmi kratkem rozmezi byli schopni nabrat neuveritelna kila svalove hmoty.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Fyzická příprava

Příspěvek od MRAK »

Svalová hmota:

Kdo máte možnost nakouknout do knihy Roberta Yo. Peltona "OPRÁVNĚNÍ ZABÍJET" , tak tam asi v první třetině knihy hoši z Blackwatheru popisují svůj běžný den na základně. Nepamatuju si jak to bylo přesně, ale říkají tam něco jako:

"hodně posilujeme - cvičíme, a bereme XXXXX aby jsme nahnali svalovou hmotu, a YYYYY aby jsme jí udrželi, každej bere .... "

Kdo tu knihu má, ať sem hodí názvy těch preparátů -a budete mít vyzkoušenej a fungující prostředek na to se "naházet" ;)

Můj názor na takovéhle podpůrné prostředky je ale dost negativní. Podle mě takovéhle věci škodí, a zatěžují organismus.
I když mám kamaráda, který byl jak tyčka, střízlíček 60 Kg, ale začal pravidelně cvičit, baštil bílkoviny a proteiny a takové ty koktejly pro sportovce, a jednu dobu zobal nějaké tyhle bobulky, a je z něj chlap jak hora. A nepůsobí na mě nějak nemocně, ani nehlásí nějaké potíže. Tak nevím .....
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Fyzická příprava

Příspěvek od Karlos »

Jenze v PA dobe budou takoveto "doplnky" stravy nedostupne takze z adepta na warlorda ze behem pul roku stane zase 60kg strizlicek :mrgreen:

Za sebe mohu rici ze posledni dobou je jediny muj pohyb bohuzel jen rychla cesta z/do prace (rad si pospim) a obcas pobihani se synackem po okoli... na poradnem cundru jsem jiz 2 roky nebyl... aktivne/pravidelne jiz zadny sport neprovozuji (castecne proto ze jsem uz docela liny ale hlavne proto ze s casem je to cim dal horsi - mimochodem neverim ze plyne linearne, me pripadne ze cim jsem starsi tim vice zrychluje - kolik ja mel casu kdyz mi bylo dvacet :cry: )...
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Fyzická příprava

Příspěvek od Pepe »

Doporučuju se kouknout po dokumentu "Bigger Stronger Faster". Mám to zkouknutý asi 5x, týká se to právě bobků a mimochodem se to týká i USAF, kde piloti přiznávají co vše berou. Rozebírá se tam "pozitivní" i negativní stránka věci. A taky to, že to není až tak tělo zničující jak se všude tvrdí.

http://www.csfd.cz/film/238218-vetsi-si ... rychlejsi/
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Fyzická příprava

Příspěvek od GloryToSunTsu »

No nevím, já každý druhý den cvičím 40 minut :roll:
Ob dva dny střídám tři série - ruce/nohy, břicho/hrudník, aerobní + když mám náladu, prokládám to 1/2 až hodinou hodně ostré chůze do kopce (jiný by musel běžet).
Nejde o to vypadat jako Rambo nebo se dřít jako mezek, ale přežít :lol: a až bude hlad, první o co zhubneš jsou stejně svaly :twisted:
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Fyzická příprava

Příspěvek od alibaba »

Vsechna sila je v AK-47 jen se podivejte na africany hlavne na ty z Ethiopie a Somalska sotva chodi ale maji AK-47 .....
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Fyzická příprava

Příspěvek od Maximus »

To alibaba:
Zbraň je základ aneb Bůh rozdělil lidi na silné a slabé, teprve Samuel Colt tento nedostatek napravil ;).

Ale zde je to o tom, že až ti půjde třeba i o život, tak s AK-47 (zbraň dle volby každého soudruha), municí (minimálně 6 plných zásobníků)a nějakým tím základním vybavením (polní lopatka, voda, jídlo,..), tj. celkem více než 12 kg zátěže, budeš muset opravdu bojovat. To znamená běh minimálně v řádu kilometrů, nácvik taktického krytí spojeného se střelbou, mít sílu nejen útočit, ale třeba i odtáhnout svého zraněného spolubojovníka do krytu a to jaksi "válečník od počítače" prostě fyzicky nezvládne.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Fyzická příprava

Příspěvek od alibaba »

Ale nebudete bojovat jako v Africe -----pouze se budete snazit prezit jako v Japonsku co kdyby tam prislo zemetreseni nekolikrat silnejsi a tsumami 3 krat vyssi a pobilo to nekolik milionu lidi plus ta radiace do budoucna ,kazdy se bude snazit prezit a nezustat v kupe mrtvol jako zde ty tornada radi i kdyz je kazdy ozbrojen v teto dobe nikdo nikoho nezastreli ,nebot nechce koncit v te hromade mrtvol stejne tak jako pri vzacnych a viditelnych hurikanech ......
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Fyzická příprava

Příspěvek od GloryToSunTsu »

Tak trochu OT - k tomu, co tu rozvádíte, ale k tématu v rámci vlákna:
Podle mě je běh nejvíce přeceňovaný požadavek u vojáků :roll:
Ve Francouzské cizinecké legii musíš prý hlavně umět běhat.
Stejně Britské SAS....naše policie taky běh....

Já třeba 1500 metrů neuběhnu :roll: neudýchám to.
Ale 30 kilometrů ostrou chůzí zvládnu s úsměvem na rtech :mrgreen: (i když možná trochu křečovitým)
A z vlastní zkušenosti mohu říct, že hromada těch, kteří patnáctistovku uběhnou, by už v druhé polovině mé 30ti kilometrové procházky padala na hubu :lol: :lol:

Pokud se člověk dokáže za noc přesunout o 30 kilometrů, tak za několik dní může být už v relativním bezpečí.
Na kole/v autě/jakkoliv jinak musíš jít po víc exponovaných trasách.
Za normálních podmínek vydrží každý člověk bez jídla minimálně týden, když budeš muset, prostě půjdeš.
Když bude zima, můžeš jít, to tě zahřívá.
Pokud se zastavíš, protože už nebudeš moci dál, umřeš.
Ne vždycky si můžeš vyhrabat úkryt.

Nejdelší trasa, která se mi povedla na jeden zátah, byla dlouhá asi 56 kilometrů.
To jsem ale odmarodil. (Svaly by mohly i dál, ale pánevním kloubům už se nechtělo, do baráku jsem vcházel jako golem :lol: :lol: )

Chápu, že u vojáků to je něco jiného, asi běhat potřebují, ale osobně mi rychlá-vytrvalostní chůze pro účely přežití připadá výhodnější.
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Fyzická příprava

Příspěvek od JimmyJazz »

2 GTST: Je zajimave, ze udychas ta silova cviceni. Nenapadlo te nekdy zajit na ergospirometrii kombinovanou se zatezovym ekg? Nebo jsem mozna moc paranoidni a proste akorat nejsi vytrvaly :)
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Fyzická příprava

Příspěvek od GloryToSunTsu »

Nojo, na siprometrii jsem byl, v takové boudě z plexiskla, mám 1/2 kapacitu plic k vůli Asthma :roll:
JuJitsu mi plně vyhovovalo, zápas fajn, tenis pokud není mega rychlý, posilování, potápění, rychlá chůze.... :roll:
Střídání rychlé a pomalé zátěže je ideální (než mi dojde kyslík v krvi).
Ale každej má něco, někoho zlobí kolena, někdo má Asthama že musí brát prášky, někdo má to, jiný ono.
Víc mě serou zuby :roll: v PA bude zubař každej úchyl co tě zajme, ale nikdo kdo ti pomůže :lol: :lol: :lol:
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Fyzická příprava

Příspěvek od Maximus »

Z opravdových bojových akcí nemám zkušenost, ale z paintbalových bitev, které mám za sebou, se běh vždy hodil. Samozřejmě v obranné pozici se člověk naběhá obvykle méně, ale i tak se někdy hodí rychlý protiútok nebo obchvat, či rychlý "záskok" v obraně za "zastřeleného" spolubojovníka, kdy je potřeba čelit útoku z této odkryté strany. Takže si člověk dodala zasprintuje. Navíc v reálné bojové situaci je potřeba rychle a často měnit střelecké pozice. Protože pokud má protivník ve výbavě něco "těžšího", tak stacionární bojovník je poměrně snadný cíl.

Nechci běh nějak přeceňovat, sám běhám docela mizerně, ale ve většině případů výdrž v běhu koreluje s celkovou fyzickou kondicí jedince.

To alibaba: V Japonsku se lidé nestřílí také proto, že tato země má jedny z nejrestriktivnějších zákonů z hlediska vlastnictví střelných zbraní civilisty na světě a nelegálních zbraní tam také moc není (údajně :).
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Fyzická příprava

Příspěvek od GloryToSunTsu »

Na Paintbalu se ale neběhá patnáctistovka :lol: :lol:
Leda ve variantě kdy si na hlavu vezmeš indiánskou čelenku a hřiště obíháš s křikem ,,U-A-U-A-U-A-U-A-V-A!" :lol: :lol:
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Fyzická příprava

Příspěvek od Maximus »

Naráz určitě ne, ale po celodenní akci, zejména v létě, jsem úplná Fukušima ;). A to netahám nic u sebe kromě zbraně, která má tak maximálně 2kg. Co jsem se účastnil "bitev" tak to bylo neustálé střídání čekání, sprint 5 - 500 m, čekání, plížení, sprint 5 - 500 m, chůze xxx m a tak stále v různém pořadí dokola (hry a terén se průběžně mění les - starý statek). Pokud se člověk do hry pořádně "opře", tak rychle najde svoje fyzické limity. A přes volné prostranství člověk utíká a kličkuje co to dá, protože kulička do slabin či krku je správně "motivační".

Co praktikuji v rámci tréninku docela často, tak je "indiánský běh". K nejbližšímu lesu to mám cca 2 km a část cesty je po asfaltu, část po poli, část po staré úvozové cestě a část po louce. Každý úsek má několik set metrů a na měkých površích běhám a po tvrdých jen provozuji rychlou chůzi. Běh je totiž na tvrdém podkladu bez adekvátní obuvi velmi nezdravá věc a moje kolení klouby navíc nejsou úplně 100%, protože dostali řádně zabrat v teenegerovském věku, kdy jsem hrával závodně košíkovou a často moje boty nebyly úplně nejvhodnější :(.

K tomu přidávám jízdu na kole, občas plavání či squash, dříve jsem hodně věnoval vodáctví WW II-III+, ale ze všeho nejraději chodím jenom tak po lesích a loukách a kilometry opravdu neřeším.
vitalis
Příspěvky: 112
Registrován: 31.01.2011 10:23

Čo ti survival dal...

Příspěvek od vitalis »

Sloučeno ze samostatného tématu Čo ti survival dal...

- aspoň pocit vačšej osobnej slobody, samostatnosti a nezávislosti,( možno aj okolia)
- ďalšie zvýšenie, poriadku v postupcoch fungovania domácnosti, s pozitívnym výhľadom do budúcnosti (ružovej aj sivo-čiernej)
- spokojnosť, napr. z toho,že umožňuje riešiť ako by šlo urobiť takmer čokoľvek
- zvyšovanie odolnosti fyzickej a možno aj psychickej
- možnosť v kľude sa venovať svojim každodenným banalitám. Pretože, keď človek aspoň približne vie čo môže (ale nemusí)v najbližších mesiacoch a rokoch nasledovať, pri rôznych udalostiach v okolí nemá dôvod prepadať prílišnej panike, alebo naopak prílišnej radosti
a určite aj ďalšie.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Fyzická příprava

Příspěvek od alibaba »

alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Fyzická příprava

Příspěvek od alibaba »

Asi pred 20 lety jsem zde poletoval po okoli tech karate klubu a snazil jsem jim vysvetlit ,ze boj pokracuje i na zemi a jasne v 80 tych letech to bylo takove nepochopeni ,ze mne vzdy odnekud vyhodili ,hodne se zmenilo za tu dobu a UFC nam zmenilo situaci a jasne dnes se z toho stal prakticky narodni sport co vubec neni nekde na okraji ....
Vzpominam si jak ten den letadla narazila do mrakodrapu a ja jasne jel na trening a tezce jsem dosedl na zidli a rikal trenerovi kdy ze se ti Americani konecne nauci rvat a ne sedet jako slepice a dnes jasne nejaky unos nema sanci ,skonci privazan k sedadlu pomoci duck-tape .....
Dnes se jasne uci jak se prat uci policejni sbory ,vojaci =zoldaci a ja nevim kdo jeste a jestli si mysli ze vyhraje nejaku pestni zapas s ochrankou tak si jen fandi jak je dobry a jasne muj ukol skoncil ,dnes je styl UFC na kazdem rohu a tak se musim smat kdyz jdu kolem .....
Odpovědět