Dálkové trasy

Fyzická a psychická příprava. Náměty z této oblasti.
Odpovědět
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Dálkové trasy

Příspěvek od štaflík »

Nevím, zda to patří spíš do přežití v přírodě, nebo do tužení těla a duše, ale spíš sem.
Po snění o šlapání Pacific Crest Trail a Santiaga de Compostely jsem zjistil, že se mi kousek za chalupou kříží dvě evrospké dálkové trasy E3 a E10- E3 jde z Bulharska, od Slunečného pobřeží, většinou po červené do Santiaga a E10 jde z Arcony do Nice.
Je to najednou takový zajímavý pocit stát na terase před bufikem na Děčínském Sněžníku a vědět, že doleva či doprava, na každou stranu můžu šlapat (víceméně) po červené 3000 km. A po křižovatce E3 a E10 jsem šlapal naposledy na Silvestra, před tím, než jsme dělali Silvestrovksé koupání v rybníku.

Šlapa jste někdo podobnou trasu? Co vám to dalo?
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Dálkové trasy

Příspěvek od kregan »

Kamrádka šla v létě Camino a byla z toho nadšená.
Další kamarádi šli z Talinu do Athén asi půl roku a málem jim z toho švihlo.
Mě to zatím neláká, ale nevylučuju, že se časem taky někam projdu.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Dálkové trasy

Příspěvek od Bill Masen »

Kámoška to z osobních důvodů zabalila v práci, shrábla odstupný a vyrazila na cesty, pěšky. Občas někde zakotví a něco vydělá na nějaký brigádě a pak šlape dál. Ale nechodí oficiální trasy.
S partičkou jsme šli West Highland Way, je to jenom 100 mil, ale pěknej vejlet.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Dálkové trasy

Příspěvek od Stenny »

Šel jsem Gudbrandsdalleden, Lillehammer-Trondheim. Hodně mi to pomohlo si utřídit hlavu, dát si detox od zaběhlé rutiny a nejspíš to nebylo naposled, co jsem si udělal měsíc volna a vyrazil sám na dlouhou štreku. Ale myslím, že kdybych šel s někým dalším, bude efekt daleko menší.
Bližší rozprava je spíš tak k ohni a horkému čaji než na net :) . Možná až zas budeš na chatě a já někde poblíž.

P.S.: Za mě to určitě patří spíš do duše a těla. Z hlediska přežití mě to moc nenaučilo, ale hlava dostala solidní restart, i z hlediska hodnot atd.
Uživatelský avatar
MPSMacek
Příspěvky: 109
Registrován: 03.09.2014 20:21
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočech

Re: Dálkové trasy

Příspěvek od MPSMacek »

Tyhle trasy mě moc lákají, ale asi budu muset počkat, až děcka trochu odrostou :( Ale vyzkoušel jsem párkrát den cesty - akcička na 24h, je to taková odpověď na otázku, kolik člověk ujde (někteří i uběhnou) za den... startovný 50kč, podpora cestou žádná, jen člověk dostane mapku a cestou je pár kontrol... mě to výrazně změnilo pohled na vzdálenost, kterou člověk může ujít a hlava mi už nebrzdí pěší vejlety :lol:
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Dálkové trasy

Příspěvek od Cep »

Tak nejdál ze Šumice na Svatou Helenu.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Dálkové trasy

Příspěvek od štaflík »

To ale většinu plaveš, ne?
Nebo na sopku?
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Dálkové trasy

Příspěvek od Cep »

Rumunsko, takhle nějak (akorát naopak):
https://mapy.cz/zakladni?planovani-tras ... &xc=%5B%5D
Odpovědět