Covid a rostliny, lekce první

Odpovědět
Ivana
Rozpadlík & Sponzor serveru
Příspěvky: 575
Registrován: 24.04.2012 11:49
Bydliště: Brno

Covid a rostliny, lekce první

Příspěvek od Ivana »

Ježto jde už fakt do tuhého, musíme sami. Do tohohle vlákna budu cpát užitečné samodomo věci ohledně rostlin. Prosím buďte tak laskavi a nezapraste vlákno. Za komentáře zdejších doktorů budu vděčná.

Lekce první
Úvodem vědecká studie: https://academic.oup.com/jid/article/222/8/1289/5878067
Český článek: https://www.mix24.cz/koronavirus-je-moz ... ili-vedci/

Ty ústní vody si klidně můžete kupovat, mě jde ale o něco jiného.
Účinné látky ve studii jsou čistokrevná chemie. Až na jednu výjimku, a to je Listerine Cool Mint, kde jsou účinnými látkami "essential oils". Prostudujeme nyní složení daného výrobku: Aqua | Alcohol | Sorbitol | Poloxamer 407 | Benzoic acid | Sodium saccharin | Eucalyptol | Aroma | Methyl salicylate | Thymol | Menthol | Sodium benzoate | Cl 42053.
Tedy eukalyptol, thymol, menthol. Eukalyptol pochází z druhu Eucalyptus globulus, blahovičník kulatoplodý. Ten ice u nás neroste, ale dá se koupit v zahradnictví. Nicméně asi bych doporučovala pro naše účely přece jen zakoupit eukalyptový olej a kytku v obýváku si nechat jako jakousi "průběžnou" domácí dezinfekci. Thymol obsahuje dobromysl obecná Origanum vulgare, tymián (neroste u nás, pěstovat nebo kupovat jako koření) a mateřídoušky Thymus (neuvádím druhy, to byste nedali když to nedám ani já). No a mentol je samozřejmě máta peprná Mentha piperita, pěstovaná. Naše divoké máty nějaký mentol snad obsahují, nevím přesně, ale podle chuti ho nebude příliš mnoho. Eukalyptol je též v bobkovém listu, pelyňku černobýlu, bazalce, rozmarýně a šalvěji lékařské, tam ale nevím kolik ho tam je.

Proticovid ústní voda samodomo:

Do nálevu z máty a dobromysli (nebo tymiánu nebo mateřídoušky) nakapeme eukalyptový olej. Kloktáme.
Podle článku citovaného nahoře to virus zabíjí. Zkoušeli to v laboratoři a je předpoklad, že by to mohlo/mělo fungovat i v ústní dutině. Neléčí to! I když to bude fungovat dobře, pozabíjí to mrchu v puse a krku, všechno ostatní jinde v těle zůstane. Nicméně pokud to funguje, nemocnému to pomůže od části virové zátěže. Asi to bude mít význam i pro nemocné lidi, co nechtějí nakazit svoje blízké ve společném bytě.
Chystají na to ověřovací studie.
Ivana
Rozpadlík & Sponzor serveru
Příspěvky: 575
Registrován: 24.04.2012 11:49
Bydliště: Brno

Re: Covid a rostliny, lekce první pokračování

Příspěvek od Ivana »

Lekce první, pokračování
Navržená a probíhající klinická studie o snižování zátěže kloktáním je pákistánská: https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04341688
Zde se opět objevuje betadin jako ve studii první, je tam dále peroxid vodíku, fyziologický roztok a nimbový olej. Ten se často prodává pod obchodním anglickým názvem neemový olej, pochází z tropického stromu azadirachta indická Azadirachta indica. Má antivirové účinky, používá se například pro domácí mazlíčky. Tropická rostlina u nás přirozeně neroste, ale olej se dá koupit.
Odpovědět