V takovém světě ale žijí od počátků věků všechna smečková zvířata. A člověk není vyjímka.mhi píše: ↑28.02.2025 21:29No, a v tom je rozdil mezi nami. Pominu to, ze v takovemhle svete nechci zit, je silne proti mym hodnotam.
Krome toho si myslim, ze "inteligence davu" neni az tak mala (prave naopak), lide se rozhoduji v ramci moznosti velmi chytre - naopak vedci maji casto tunelove videni, intelekt ani znalosti nezarucuji moudrost. Tim nechci "vse rozbit" a dat na rovinu nazor epidemiologa s Manou odvedle, a vnest do zivota jen chaos. Pouze tim chci rict, ze dle meho nazoru by bylo lepsi poskytnout co nejvice informaci, a nechat kazdeho at se pak rozhodne.
Kazdopadne to dopadlo tak, ze misto individualnich laickych rozhodnuti ta rozhodnuti delala mala rada laiku u moci. Ne vsechna byla spatna, ale spousta ano. A sami ti, kteri ta rozhodnuti delali, se jimi v nekolika celkem znamych pripadech dokonce ani neridili (e.g. Prymula & spol.).
Názor jedince, a jeho svoboda je hodnotově až za názorem a svobodou celé "smečky".
A pokud je to proti tvým hodnotám, a nechceš v takovém světě žít, nezbývá ti nic jiného než se odstřihnout od té "smečky", a žít někde sám v pustině.
Jedině tak můžeš naplno svou svobodu využít.
V opačném případě zkrátka musíš občas dělat věci, které jsou užitečné a důležité pro "přežití smečky", i když to není užitečné a důležité pro přežití tvoje.
Tak funguje kolektiv, rodina, tým,...
Nechat každého ať se rozhoduje sám za sebe není v případě ohrožení "celé smečky" nejlepší řešení.