Anální svědění - příčiny a léčba

Uživatelský avatar
Dan.te
VIP
Příspěvky: 155
Registrován: 21.07.2012 11:31
Bydliště: Brno

Anální svědění - příčiny a léčba

Příspěvek od Dan.te »

itchy_butt.jpg
itchy_butt.jpg (22.44 KiB) Zobrazeno 55051 x
Rád bych toto téma věnoval našim úžasným adminům a moderátorům jako vánoční dárek. Chlapi díky za vedení fóra v uplynulém roce a držte tento skvělej standart i v tom následujícím! Za odměnu za to, že nám tu pomáháte dozvídat se nové věci, Vám věnuji následující článek a doufám, že se něco užitečného dozvíte a třeba vám to taky někdy(při dalším srazu) pomůže ... ;-)


Anální Svědění - příčiny a léčba

 
Přetrvávající nutkání si poškrábat řiť je známé jako anální svědění. Existuje několik faktorů které jsou zodpovědné za tento trapný problém. Poškrábání svědícího konečníku může daný problém zkomplikovat tím, že podráždí - drobně poraní anální oblast. Poškrábání se kolem zadku je obvykle příznakem základní zdravotní poruchy. Svědění se samovolně vytratí poté co je onemocnění(nebo i jiná příčina) :) zodpovědné za svědění konečníku vyléčeno/odstraněno.
tumblr.jpg
tumblr.jpg (36.54 KiB) Zobrazeno 55051 x

Roupy
Anální svědění je častým příznakem infekce roupů. Roupy také oxyuriáza, enterobióza jsou malí bíle zbarvení parazité, kteří se mohou dostat do těla, když člověk náhodou spolkne vajíčka roupů. Požité vajíčko se pak v tenkém střevě promění v larvu.
Larva cestuje do střev, kde dospěje a množí se. Zatímco člověk s infekcí roupů spí, samičí parazit vyleze z konečníku aby nakladl vajíčka v anální oblasti.
Přítomnost vajíček roupů na kůži řitního otvoru způsobuje intenzivní dráždění a svědění. Poškrábáním zadku přepravíte vajíčka na nehty, odkud se šířil do jiných míst jako do ložního prádla a na jiné lidi.

Léčba roupů
Léčba roupů poskytne úlevu od svědění konečníku. Pro odstranění parazitů ze střev, by lidé s touto diagnózou měli brát léky podle doporučení lékaře po asi devět týdnů. Tyto léky jsou přijímány v určitých intervalech, obvykle v tři-týdenních cyklech nebo podle doporučení lékaře.
Při léčení tohoto problému můžete spolu s předepsanými léky také jíst dva až tři stroužky čerstvého česneku denně. Také lze doporučit užívání extraktu z grapefruitových jadérek. Přidat pět až deset kapek extraktu do šálku vody a to pít dvakrát až třikrát denně a to až po dobu jednoho týdne. Napadení roupy může být také léčeno tinkturou z Vlašského ořechu a Pelyňku.

Hemoroidy
U lidí s hemoroidy stolice a hlen uniká do anální oblasti, což vede k análnímu svědění. Nicméně anální svědění není běžný příznak hemoroidů.
Léčba hemoroidů může anální svědění snížit. Hemeroidy jsou léčeny pomocí volně prodejných léků, léků na předpis nebo chirurgicky. Strava bohatá na vlákniny a doplňky stravy bohaté na vlákninu mohou zmírnit pohyb střev a tak zmírnit příznaky hemoroidů.

Špatná dieta
Za anální svědění může být také zodpovědná Vaše strava. Konzumace pálivé - velmi pikantní stravy je častou příčinou análního dráždění a svědění. U některých lidí se může anální svědění rozvíjet po konzumaci čokolády, ořechů, kofeinu, mléčných výrobků a piva! Některé chemické látky přítomné v těchto potravinách mohou dráždit ánus zatímco jsou vylučovány z těla pomocí výkalů. Odstraněním těchto potravin z jídelníčku můžete zabránit chronickému análnímu svědění.

Alergická reakce
Anální svědění může být příznakem alergické reakce. Použití parfémovaného toaletního papíru, mýdla či některé chemické látky obsažené v pracích prášcích použitých pro praní spodního prádla, mohou vyvolat svědění konečníku.

Vystavení vlhkosti
Opakované vystavení vlhkosti dráždí řiť a způsobuje anální svědění. Svědění může být také způsobeno nadměrným pocením a průjem. U lidí s fekální inkontinencí může do anální oblasti unikat malé množství stolice a hlenu.

Kvasinková infekce
Vystavení anální oblasti vlhkosti na delší dobu, vytváří příznivé prostředí pro růst kvasinek. Kvasinková infekce nebo přemnožení kvasinek je častou příčinou análního svědění. Riziko kvasinkové infekce je vyšší především u diabetiků a lidí s oslabeným imunitním systémem.
Antibiotika používaná k léčbě bakteriálních infekcí mohou v těle spolu se škodlivými bakteriemi také zabít prospěšné bakterie. To narušuje rovnováhu bakteriální mikroflóry, která normálně brání přemnožení kvasinek.
Anální svědění způsobené kvasinkovou infekcí odezní přirozeně jakmile je infekce vyléčena. Pro léčbu kvasinkové infekce jsou vhodné antimykotické léky a masti.
Chcete-li zabránit přemnožení kvasinek a obnovit mikrobiální rovnováhu ve vašem těle, měli byste dodržovat dietu určenou k léčbě kvasinkové infekce. Přidejte probiotika a prebiotika do vaší stravy. Omezte spotřebu sladkých potravin a potravin obsahujících kvasinky.

Neodbytný kamarád
Vystavení se vlivu/přítomnosti osoby s oblibou v análním sexu může v konečném důsledku vést k análnímu svědění. Anální styk může způsobovat podráždění či poranění konečníku, které je pak příčinou análního svědění.
Análnímu svědění takto zapřičiněnému lze předcházet mnoha způsoby. Vyvarujte se pobytu s podezřelou osobou v uzavřených prostorech. Nepijte žádné nápoje nabízené podezřelým individuem. Pokud není zbytí a vy musíte strávit noc v jedné místnosti(či v prostorech které nelze oddělit/uzamknout) s takovou osobou, přibalte si do vašeho zavazadla kondomy(raději více než méně), kvalitní lubrikant na vodní bázi a balíček vlhčených ubrousků(doporučené je Aloe Vera - NIKDY nepoužívejte dezinfekční ubrousky s obsahem alkoholu, nebo vám prdel "shoří").
kamarad.jpg
kamarad.jpg (4.76 KiB) Zobrazeno 55051 x
Možnosti léčby análního svědění

Chcete-li snížit anální svědění, měla by vaše řiť být čistá a suchá. Po stolici(či "návštěvě" admina) jemně očistěte konečník vlhkým toaletním papírem nebo čistícím ubrouskem případně opláchněte proudem vody.
Lidé trpící inkontinencí stolice nebo nadměrným pocením, by měli otřít konečník vlhčenými ubrousky v době mezi pohyby střev. Pro čištění anální oblasti nepoužívejte silně ovoněná mýdla.

Nepoužívejte parfémované prací prostředky na praní spodního prádla. Důkladně spodní prádlo vymáchejte v čisté vodě tak, aby na materiálu nezůstaly žádné stopy po pracím prostředku. Chcete-li snížit anální dráždění noste bavlněné spodní prádlo.

Analní svědění může být sníženo použitím volně prodejných masti a gelů na anální oblasti. Těžké svědění může být oštřeno pomocí lokálních anestetik. Záněty, bolesti a svědění může být léčeno léky pro šnížení prokrvení dané oblasti(http://cs.wikipedia.org/wiki/Vazokonstrikce ; http://lekarske.slovniky.cz/pojem/vazokonstrikce).

Pro snížení svědění, můžete použít tzv. chrániče svědění konečníku. Chránič tvoří přirozenou bariéru na pokožce a chrání anální oblast od hlenu a stolice, které ji dráždí.
Mezi takové chrániče patří glycerinový nebo minerální olej, lanolin, lékařská vazelína, pudr, kakaové máslo, kaolin, oxid zinečnatý/kalamín a škrob. Na svědění konečníku můžete také použít olej z tresčích jater který sníží podráždění.

Analní svědění se může také léčit pomocí Vilínu(Hamamelis). Vilín působí svíravě(stahuje pokožku), pomáhá vysušit anální pokožku a snižuje svědění. Pro léčbu análnch nepříjemností můžete použít Kalamín(zinková mast). Kromě toho, že funguje jako chránič kalamín také působí jako stahující.

Přikládáním studených obkladů nebo tzv. ice packů(nahradit můžeme sáčkem např. mraženého hrášku zabaleným v látce) můžeme snížit pálení a svědění konečníku. Studený obklad je zvláště výhodný pro lidi s hemoroidy. Anální nepříjemnosti můžete také zmírnit teplou sedací koupelí. Chcete-li najít okamžitou úlevu od svědění, přidejte do sedací koupele ovesné vločky.

Častou příčinou análního svědění je akumulace vlhkosti v anální oblasti. Nanesením trochy kukuřičného(jiného) škrobu nebo neparfémovaného pudru do anální oblasti, můžeme tuto oblast udržet suchou po dlouhou dobu.

Chcete-li snížit svědění a podráždění, můžete na svědící prdel nanést malé množství oleje tea tree. Olivový olej smíchaný s aloe vera gelem může také poskytnout úlevu od obtížného stavu.

jessical-alba-scratching-ass-bikini-5pics.jpg
jessical-alba-scratching-ass-bikini-5pics.jpg (22.95 KiB) Zobrazeno 55051 x
Možná vám to díky použitému slovníku a výrazům nepřijde jako seriózní článek, ale to by jste se fakt pletli! :nod Ano při překládání jsem pro zpestření záměrně použil některé "zvláštní" výrazy a ano něco málo jsem tam doplnil. Ale to vše jen pro celkové humorné vyznění jinak seriózního avšak neveselého textu. Měl jsem k tomu ještě nachystáno pár dalších tématických obrázků z netu, ale to už by fakt asi bylo moc ... :puke

Krásný Vánoce 2012!!
;)

Převzato z http://www.natural-homeremedies.org/blog/ a z originálu volně přeložil Dan.te
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Anální svědění - příčiny a léčba

Příspěvek od Terminated Account »

Díky za poklonu. Tobě patří velký dík za obohacení fóra zajímavými články. Tento konkrétní asi nejvíce ocení FabikusFabolus :mrgreen:
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Anální svědění - příčiny a léčba

Příspěvek od sigmark »

u nás se tohle diagnostikovalo jako takzvaný "Vlk", neboli zapařená řiť. Léčba obvykle spočívá v osprchování postiženého místa, odrolení případných naschlých ...věcí.. a následné zahalení volným prádlem. rekonvalescene je doporučena na boku se skrčenýma nohama, aby se k řiti dostal vzduch a mohl podrážděnou pokožku vysušit. s přídavkem fazolí možno ovívat i zevnitř, ale hrozí riziko recidivy.

Obrázek Č. 2, který přiložil Dan.te je příkladem akutně zapařené řitě, kdy se dotyčná snaží nouzovými způsoby zajistit přístup vzduchu do postižených končin ( nebo se škrabe na břiše)
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Anální svědění - příčiny a léčba

Příspěvek od MRAK »

Každej (snad vyjma Fabika) ví, že je třeba pravidelně odrolit kaštánky ....
Tím je řiť udržována v klidu a člověk se pak nemusí drápat ....

Jinak díky za přání.
:lol:
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Anální svědění - příčiny a léčba

Příspěvek od sigmark »

hlavně nám pak neřikejte, kdo komu je odroloval ( a čím!?!?!?!?) :-D
opavak
Příspěvky: 359
Registrován: 05.12.2013 14:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Anální svědění - příčiny a léčba

Příspěvek od opavak »

Není to prdel...našel jsem velmi zajímavou práci jedné lékařky...opravdu doporučuji pozorně přečíst !!!
http://www.knihy-a.cz/6964/paraziti
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Anální svědění - příčiny a léčba

Příspěvek od Fabulous »

Reklama na zázračný přístroj? Za vše na světě mohou červi? A co trpaslíci...?
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Anální svědění - příčiny a léčba

Příspěvek od štaflík »

Myslím že paní není lékařka. Je to celé takové Aštan-Šeranovské.
T2lo prokoukneme zázračným parazitodetektorem a sjedeme zapperem. A co byste řekli? Měl ho tam!
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Anální svědění - příčiny a léčba

Příspěvek od alive »

No jasne, ze za vsechno muzou trpaslici...ty potvory vam vlezou vsude. Pani lekarka je dosti mimo misu. Doporucuju hygienu a jeleni luj:-) Ale bacha, neni to zadna prdel :chuckle
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Anální svědění - příčiny a léčba

Příspěvek od bacil »

jezte česnek
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Anální svědění - příčiny a léčba

Příspěvek od Hdm »

jj česnek a křen. Až to pálí za ušima a svrbí temeno hlavy 8-)
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Anální svědění - příčiny a léčba

Příspěvek od maci »

Bylinky.eu - Dubová kůra léčí nejen kožní záněty a hemoroidy

http://www.bylinky.eu/dubova-kura-leci- ... roidy.html
AlesHasma
Příspěvky: 1
Registrován: 08.08.2014 9:28

Re: Anální svědění - příčiny a léčba

Příspěvek od AlesHasma »

Zdravím, :hi měl jsem vnitřní hemeroidy, každý kdo zažil, ví jaká to je bolest :envy :moon Nechtěl jsem jít k doktorovi a proto jsem hledal nějakou alternativu :P Na diskuzích doporučovali zázračnou mast pro pitomce, co nevědí co s penězi (za tisícovku) :tmi Moc se mi nechtělo dávat tolik peněz, když si můžu koupit mast v lékárně za 100 Kč. :shake Bolest a svědění mě donutily ke koupi a už po prvních dnech nelituji. Už žádná bolest a svědění. :yes Všem doporučuji. :hi

Ban za komerci. Fab
Dagi
Příspěvky: 1
Registrován: 27.11.2014 15:41

Re: Anální svědění - příčiny a léčba

Příspěvek od Dagi »

ahojky také mě svědila dupka, nejdříve jsem to probrala s kolegyněmi v práci potom v lékárně a teď vím, že stačí tak málo. máznout fuck off gelem a jsem v poho bez toho, abych ještě běhala po různých vyšetřeních. :yes

Dobrá brigoška? Platí dobře? Ještě to chce zapracovat na frázích, ať nevypadají jako z příručky pro mladé nadějné spamery. Ale jinak pobavilo, takže to zde nechám a rádi také podpoříme chudé farmaceutické firmy. MacGyver
martinhej
Příspěvky: 54
Registrován: 28.08.2014 13:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Vychodne Slovensko

Re: Anální svědění - příčiny a léčba

Příspěvek od martinhej »

po tazkej noci, kedy este moc modru a ciernu farbu rozoznat neviem, citam prispevok od dagi a asi na 5 sekund som sa zacal zamyslat nad tym aky vlastne je ten "fuck off" gel :D :D
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Anální svědění - příčiny a léčba

Příspěvek od sigmark »

trpíte-li řiťobolem,
zalepte to fuck off gelem
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Anální svědění - příčiny a léčba

Příspěvek od Terminated Account »

Tak abych něčím přispěl a mohli jste se mi taky zasmát, tak vězte, že jsem dnes u sebe zjistil roupy. Po kontrole dětí vítr vane ze školky/školy. Roupy jsem dostal i přes to, že léčím kašel vydatnými dávkami slivovice už aspoň 14 dní. Česneku a cibule jím tuny. Indická ostrá jídla a kari jsou na mém jídelníčku každý týden. Babské rady proti roupům, které znám, jsou tudíž zcela k ničemu. Vermox na předpis to snad pořeší.

Nedokážu si představit, že v případě kolapsu si budeme šťourat červy ze zadku jak v Africe. Tam lezou hlísty děckám i z nosu - zcela všední záležitost. Považoval jsem to za přehnané, ale kámoška navrátivší se z lékařské mise mi mé pochyby jednoduše vyvrátila.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Anální svědění - příčiny a léčba

Příspěvek od Fabulous »

Fůůůj, hnusáku! Při představě, že jsem spal vedle tebe... Brrrr... Ještěže mám tepláky z husté látky ulátané!
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Anální svědění - příčiny a léčba

Příspěvek od Terminated Account »

Jsem věděl že se chytneš. Raději zajdi k urologovi, jestli nemáš červíka v šourečku. :mrgreen:
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Anální svědění - příčiny a léčba

Příspěvek od surikata »

Máš pravé rozpadlické - odolné- ty kari nezdolá :lol:
Odpovědět