Kůže, že...

Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Kůže, že...

Příspěvek od štaflík »

Protože mám něco jako sezonní seborrheu (něco jako exém kolem nosu, obočí, vousů), který se ani dnes nedaří dochtorům (když k nim jednou za X let zajdu) moc krotit, říkám si co s tím... Docela pomáhají kortikoidy (nedají se brát furt a na xicht už vůbec ne), hodně spánek a no_stress (jenže na spaní nemám čas, protože jsem furt v nějakém stresujícím ajfru). Ať si na hubu namažu cokoliv, osypu se po tom. Nesnáším parabeny. Jo, není to na umření, jde na půl jen o estetiku (u mně na to sere pes), ale ono je to fakt nepříjemný, až bolavý, popraskaný... Nejde o nic zásadního, ale když se tu řeší zarudlá prdel, proč ne i zarudlý xicht.... Při blbé výživě a dostatku stresu (PA) si umím představit i pěkné popraskání a druhotnou infekci a pak by to z fáze diskomfortně-kosmetické mohlo přejít na krizovku.
Naposledy upravil(a) štaflík dne 28.02.2014 22:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Kůže, že...

Příspěvek od alive »

SZ
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kůže, že...

Příspěvek od Fabulous »

Nestyď se a řekni to veřejně! Také mě to zajímá.
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Kůže, že...

Příspěvek od alive »

Masticky z bylinek..:-)
Uživatelský avatar
Majkl Night
Příspěvky: 327
Registrován: 08.02.2013 23:26
Pohlaví: muž
Bydliště: JN89HF

Re: Kůže, že...

Příspěvek od Majkl Night »

Tak nevím, které "bylinky" přesně má na mysli Alive. Já už dlouho na kožní problémy používám jednoduchou masta z lékařské vazeliny, konopí a hřebíčku. Funguje a nemá vedlejší účinky.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Kůže, že...

Příspěvek od Stenny »

Jestli z bylinek, tak tipuju, že z konopí. Kamarádovi na vracející se exémy taky pomohla.

Jinak - nevím, možná je to jen nějaké placebo, ale hodně lidí, které znám (včetně mě) zjistilo, že nějaká potravina jim to výrazně zhoršuje a může stát za to ji zkusit najít a vyřadit z jídelníčku. U mě to bylo cokoliv, co obsahuje glutamát. Jedno jídlo v čínském bistru a na měsíc dva legrace kopec.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Kůže, že...

Příspěvek od štaflík »

Tak jednak díky za Aliveho nabídku, otestuji na své prde....eee....obličeji (kdo se v tom má vyznat ;) ).
Jo, některý věci mi taky vadí, hlavně cigaretový kouř a nedostatek spánku. Takže mj. jiný je to součást postchlastacího syndromu. Možná i ten glutamát, i když jako student jsem žil na čínských polívkách, kafi a pivu a byl jsem dokonale zdráv. Pak taky změny teplot (jaro, zima).
Kralicek
Příspěvky: 63
Registrován: 17.09.2012 23:24
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha a chalupa

Re: Kůže, že...

Příspěvek od Kralicek »

No, pokud je ta dermatitidy hormonální, ani bylinky moc nepomůžou. Všechno jí jen zmírní, nic neodstraní.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Kůže, že...

Příspěvek od Hohepa »

No estli je to hormonální , tak by mohla pomoct kastrace , né ? :lol:
Kralicek
Příspěvky: 63
Registrován: 17.09.2012 23:24
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha a chalupa

Re: Kůže, že...

Příspěvek od Kralicek »

No, ač se to může zdát, není to centrum všech mužských funkcí a hormony se tvoří i v jiných částech těla ;)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Kůže, že...

Příspěvek od štaflík »

zdá se, že na seborheu lék nalezen. Samozřejmě skvěle a rcyhle zabírají kortikoidy, jenže musí se patlat čímdál víc a po vysazení jsou následky čímdál horší. Zkoušena i domácí konopno hřebíčková mast, která je nesmírně příjemná, ale taky nezabrala.
nakonec se zdá, že dobře funguje napatlat Eryfluidem (lihová vodička pro puberťáky na akné: hubí breberky na klůži) a zatřít zinkovou mastí. Ten Eryfluid je jen na předpis (ale může ho dát jakýkoliv doktor) a stačí jen pro úvodní zkrocení hodně rozjeté seborhey. Obyčejná zinková mast jí udrží v pohodě pod kontrolou. Takže pro PA nakoupit v malířských potřebách pytel zinkové běloby a pak shánět prasí, psí, liští, lidské ( :devil :D ) sádlo...
Pultik
Příspěvky: 43
Registrován: 07.02.2014 5:42
Pohlaví: muž
Bydliště: Náchodsko

Re: Kůže, že...

Příspěvek od Pultik »

Mám asik to samé a moc mi pomáhá moře. 14dnů u moře rovná se rok bez velkých potíží.
Zkoušel jsem se stříkat mořskou vodou ve spreji co je na rýmu a taky to pomáhá.
Jinak prach a pot je snad ten nejlepší aktivátor a pak samo postchlastací stavy tomu moc nepřidají.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kůže, že...

Příspěvek od Fabulous »

Moře a slunce. Potvrzuji :)
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Kůže, že...

Příspěvek od Hdm »

Prach a především pot, potvrzuji. ;)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kůže, že...

Příspěvek od Fabulous »

Já jsem teda v poušti problémy nikdy neměl, ale je pravda, že jsem tam trávil maximálně několik dní.
Doc
Příspěvky: 148
Registrován: 16.07.2014 20:20
Pohlaví: muž

Re: Kůže, že...

Příspěvek od Doc »

Už jsem myslel, že jen já mám takovej neřešitelnej problém a áááha, je nás víc.
Taky potvrzuju, že pot a prach jsou nejlepší aktivátory na tady to. Byl jsem u tří kožařů a žádná sláva. Já to klidním bobulí antihistaminik a máznu kortikoidem - problém je - jak říkáte - že se to nesmí matlat pořád. Jako první mi vždycky psali Hydrocortison - postupem času nepomáhal - teď mi napsali Locoid a docela to zatím jde... 2-3 dny a je to pryč.
Zkoušel jsem i různý mastičky z bylinek a tak, ale pro mě bez účinku. :| Možná by taky pomohlo se o tu držku líp starat, ale nikdy nepochopim těch deset čištění za večer za pomoci patnácti různých vodiček a třiceti krémů s pěti různýma umejvátkama a tak. :D Hodně lidí říká - upravit životosprávu a věřím, že by to hodně pomohlo = nou-stres, zdravá strava, dostatek spánku, ... ale v týhle době to moc nejde.
martinhej
Příspěvky: 54
Registrován: 28.08.2014 13:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Vychodne Slovensko

Re: Kůže, že...

Příspěvek od martinhej »

Zdravim, som navstevnikom tohto fora uz cca mesiac a nasiel som tu mnoho zaujimavych informacii a diskusii. Zatial som sa neregistroval kedze k ziadnej z tem som nevedel prispiet niecim novym. Teraz som vsak narazil na tuto diskusiu a kedze som si presiel viacerymi koznymi problemamy, z ktorych som sa po rokoch v podstate uplne dostal, myslim ze bude vhod sem uviest moje skusenosti.

Moj problem bol plesne na nohach, rukach, a to viacere druhy, popraskane nechty, lupiny vo vlasoch az do krvy a tiez spominane exemy okolo oci a ust. K doktorom som chodit prestal z toho dovodu, ze sice tie sracky co mi dali na natieranie zabrali na nejaky cas, ale problemy sa objavili opat a este horsie. Zacal som teda skusat vsetky mozne aj nemozne alternativne veci, z ktorych nieco pomohlo, nieco nie. Ako tu bolo spominane, pobyt pri mori, respektive na v suchom horskom podnebi pomaha. Tiez aj spominany stres a spanok na to ma vplyv. Nic vsak nebolo trvale a v podstate sa to postupom casu stale zhorsovalo.

Stravil som nejaky cas serioznym studiom tychto koznych ochoreni a vysledok bol ten, ze kozne problemy su sposobene vacsinou zasranym organizmom, a to hlavne tazkymi kovmi. Toxicka zataz organizmu sa da relativne presne zistit darkfield vysetrenim. Ide o pozorovanie zivej krvy pod mikroskopom v tmavom poli. Tych co robia toto vysetrenie je mrte aj v cechach, staci si pozriet na internete. Akurat odporucam si skusit aj nast nejake referencie na daneho cloveka co robi tieto vysetrenia, lebo tych podvodnikov a iny zmrdov co robi v oblasti alternativnej mediciny je ako hub po dazdi.

Ak sa potvrdi ze v krvy plave bordel (moze ist o rozne krystale kyseliny mocovej, metabolicke odpadky, a ako som spominal tie tazke kovy - tie sa tam zobrazia ako svietiace bodky, respektive zhluky) tak postup je nasledovny. Na zaciatok je dobre kombinovat aloe vera s chlorelou. Aloe vera spravi to, ze uvolnuje sajrajt z tkaniv, chlorela je v podstate vlaknina ktora tento bordel viaze vratane tazkych kovov (tazke kovy organizmus nedokaze vylucit, preto je ta chlorela dolezita, bez nej sa to akurat v tele zvyri a opat usadi). Tato kombinacia spravi zakladny detox - je to individualne, ale pocitovat zlepsenie (!!!bacha na vec - po prvotnom zhorseni!!!) by malo prist cca do mesiaca. Cela detox kura by mala trvat aspon tri mesiace. Tu tiez upozornujem na to, ze nie je aloe ako aloe, v principe to co kupite v lekarni su obycajne chcanky ktore nefunguju. V cechach a na slovensku su iba dve firmy ktore predavaju aloe ktore je naozaj ucinne - je to LR a forever living. Obe su multilevel marketing, cize na prvy pohlad neposobia doveryhodne, zaroven ich produkty su sakra drahe. Co sa tyka chlorely, tak ta by mala byt v pohode v podstate z kazdeho bio obchodu. Mozete ratat ze za tieto tri mesiace za tie pripravky date cca 5 - 8 tis czk, zalezi podla vasej vahy.

Alternativa je spravit detox pomocou stravy. Navyse, ak sa toho chcete ozaj zbavit, stravu treba upravit tak ci tak. Jedine ze nemate co robit s peniazmi a budete sa tym aloe nalievat dlhodobo... Tych roznych detoxov je spusta, odporucam pouzivat zdravy sedliacky rozum. V principe ide o obmedzenie, alebo uplne vylucenie muky, mlieka a mliecnych vyrobkov, cukru a masa. Najlepsie je sa dat na surovu stravu na nejaku dobu troch mesiacov - to ale je uplny hard-core. Tiez by ste nemali jest ziadne polotovary, masove vyrobky (tie obsahuju riadnu davku dusitanov). Moznost tu je tiez navstivit nejakeho vyzivoveho poradcu, ale vzdy pouzivajte aj svoj rozum, alebo nejake dobre odporucanie od rozumneho znameho.

Ja osobne som uzival to aloe s chlorelou, pomohlo ciastocne. Po vyluceni zo stravy mlieka, muky a cukru to opat pomohlo, dostalo sa to na akceptovatelnu uroven. Skusil som nejaky cas tu surovu stravu, a vtedy to preslo vsetko, avsak zrat ako zajac sa mi nechce cely zivot... Co som si ale vsimol bolo ze ak aktivnejsie trenujem tak to tiez pomaha. Skoncil som teda na takejto kombinacii: muka ziadna, mlieko - jedine obcas kvalitny syr, curkor - iba trstinovy a to v malom mnozstve, maso - ano avsak vzdy tam musi byt spusta zeleniny a snazim sa nejest k tomu prilohy. Chlastat - tak pohar vina/ pivko kazdy druhy den, kava tak max 1 za den, ale citim ze prave ten chlast a kava tomu dava zabrat najviac... nemam volu prestat s tym uplne. Do toho aspon kazdy druhy den kickbox na vreci - davam si 9 kol po 3 minuty, hlavne kardio, ale trenujem aj silu uderov/kopov. Ide mi hlavne o to aby som sa poriadne spotil. Takto fungujuem uz cca 4 mesiac a dosiahol som stabilneho stavu, kedy plesne odisli uplne, lupiny v hlave sa ukazu iba obcas a ten sajrajt okolo oci a ust je tiez prec, akurat trochu byva sucha koza, ale iba na pocit, nie na pohlad.

Tak dufam ze niekomu to pomoze... sorry za tie firmy co som uviedol, ale inac sa nedalo, pripadne to premazte ak sa vam to nepozdava.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Kůže, že...

Příspěvek od kregan »

No nevim, chlorela, aloe, ječmen a ostatní předražený zobání mi nikdy nepomohli.
Celkem pravidelně cvičim, ale vliv na kůži sem nevypozoroval.
Změna jídelníčku taky nic. V pití se omezovat nechci a instantní humusy na cestách taky nevyměnim. Za to mi sem tam nějakej ten problém s kůží stojí.

Na plíseň na nohou se mi osvědčil Mykoseptin. Stačí třikrát aplikovat a je po plísni.

Na ruce a hlavu jsou dobrý přípravky na bázi dehtu.

No a když je potřeba to řešit rychle a efektivně (byť krátkodobě) tak na to naprat kortikoidy. Kolem nich je IMHO zbytečná hysterie. Myslim, že do těla i při běžnym fungování dostávám daleko horší věci.
martinhej
Příspěvky: 54
Registrován: 28.08.2014 13:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Vychodne Slovensko

Re: Kůže, že...

Příspěvek od martinhej »

kregan: jasne, ono zalezi od toho ze co je povodom toho. Ja som vyrastol, tak ako moja matka v blizkosti hlinikarne, cize u mna je pochopitelne preco tie tazke kovy. Na kozne problemy zrjeme vplyva aj mnoho inych veci, medzi inymi aj genetika.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Kůže, že...

Příspěvek od Nicotinick »

Možná to bude silně zavánět tmářstvím, šarlatánstvím a babskými pověrami. Někomu to může přijít hnusné a nechutné, slabější povahy mohou zvracet a pro vzdělané v oboru to rozhodně bude non lege artis. A kdybych tomu nebyl mnoho dlouhých let očitým svědkem, tak o tom sám budu minimálně pochybovat.
Chronickou, několik desetiletí trvající plíseň nohou, chronické postpubescentní akné, exémy, obtížně se hojící tržně-řezné rány, (asi) objevující se lupénku .. vyléčili pravidelným lízáním - fenky jagteriéra (psi nikdy neměli tu trpělivost). A upozorňuji naprosto dobrovolně, dokonce měly jakousi potřebu ty postižené v lidské smečce (rodině) vyhledávat. A nikdy, ani u dětí , se neprojevily sebemenší alergické nebo jiné negativní reakce.
Zvláštností u těchto psů (i jiných teriérů jako fox, welsh, border) je téměř černé zbarvení celé mordy (lidsky -dutiny ústní :) )
Tihle psíci jsou původně chování k norování, takže tahají lišky, jezevce, ale taky se bez problému pustí do černé, a ve chvílích volna do všeho, co se dá ulovit - ježci, potkani, sousedovy kočky a husy atd. :oops:
Veterinář tvrdí, že tahle černá barva mordy znamená jakýsi zvláštní druh ochrany před případnými svinstvy do kterých můžou kousat, snad se jedná i o nějaký druh antibiotik který se jim tam tvoří. Je fakt, že jsou hodně odolní a mají neskutečnou schopnost "samoléčby" různých zranění.
Takže proti plísni nohou - ke známému myslivci na návštěvu s lahví, sundat boty a ponožky, ujistit se, že pes několik dnů nekousal do nějaké chcíplotiny, v obýváku jen ty nohy natáhnout a zatnout pěsti protože to hrozně lechtá. :D
Odpovědět