Ekotoalety/kompostovaci toalety a jine nesplachovaci zachody

Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Ekotoalety/kompostovaci toalety a jine nesplachovaci zac

Příspěvek od dracekvo »

Fabulous píše:Tři roky jsem v novém domě shitoval do chemického hajzlíku. Ve finále jsem splachoval jen čistou vodou. Smrad byl chvíli jen při otevření otvoru a oplachu. No a pak byl jednou za cca 10 dní zážitek s vyléváním "kejdy". To chtělo dělat v prudkém větru s konví vody, kterou se opláchly závity výlevky. No a na vylitém dnes roste trávník jako nikde :)
V autě mám taky takovej chemickej hajzlík. Je to velká nádoba pod autem a v autě je normální hajzlík s klapkou na šlapku a oplachem. Standardně je klapka zavřená a je na ní trošku vody. Takže nic nesmrdí. Díra se otevře jen při "splachování" Zjistil sem že ani nepotřebuju chemii. Respektive leju jí tam jen úplné minimum proti doporučenému dávkování, kvůli redukci smradu.
Dávkování je asi kvůli moderním karavanovejm hajzlíkům typu ToiToi, kde je díra stále otevřená. Né vždy je novější věc lepší.
V nouzi by se to nechalo používat jen s čístou vodou. Výhodu mám ve vylejvání. Najedu nad kanál, otevřu výpust a rychle uteču :D
V autě je výhoda, že za jízdy se to tak nějak celé rozkvrdlá, že se tomu ani moc kejda říkat nedá.
Pravou zatěžkávací zkoušku budu dělat příští léto, kdy budu v době předělávat koupelnu a záchod. To pak budem auto používat jako hlavní koupelnu a hajzlík.
Asi to pořeším prostě větší dávkou chemie.
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

spalovací záchod

Příspěvek od Woody Crafty »

Víte že existují tzv. spalovací toalety, které produkují jen hrstku popela za měsíc? Přičemž si poradí i s močí.
Vyrábí je skandinávci. Čemuž taky odpovídá brutální cena. Když je to na elektřinu 230V, tak to vyjde na nějakých 60-70 000. Pak se dělají i na propanbutanové bomby když nemáte elektřinu. Ty ovšem stojí 120-150 000. Používají se do toho speciální pytlíky jako spotřební materiál. Ty taky nejsou zrovna levné.
Ale ten princip mi připadá geniální.
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2913
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Ekotoalety/kompostovaci toalety a jine nesplachovaci zachody

Příspěvek od bacil »

Ekologicky je to ten nejhorší možný způsob zacházení s hovny. Hovno patří do přírody, je v něm spousta látek, ze kterýcch pak rostou takový ty dřevěný chobotničky co pohlcují ze vzduchu ten zlý CO2 a vyrábí z něj kyslík. Spálením hovna pak v důsledku způsobíte vlastně ekologickou katastrofu. Někdo by to měl říct grétě.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: Ekotoalety/kompostovaci toalety a jine nesplachovaci zachody

Příspěvek od Woody Crafty »

V tom případě chci spalovací toaletu výhradně na lignit :D
Měli by se skandinávci trochu pochlapit.

Oni tyhle toalety používají třeba i v tom ekologicky nejčistším prostředí. A to nechceš mít osrané celé okolí tvojí horské chaty, když je kolem jen tráva a vřesoviště. To není jak na Vysočině, kde tím hnojíš smrky.
Chtěl by jsi třeba tady aby se ti povalovaly toaleťáky?
https://www.idnes.cz/bydleni/rekonstruk ... trukce_rez
Tam není ani kam ani jak vyvézt kadibudku. K autu jim to trvá hodinu pěšky.
Myslím že v takovém případě je spalovací hajzlík velmi praktický. Jen tam dotáhneš PB bombu.
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
Odpovědět