Dámská hygiena v době PA - prostředky a řešení

Odpovědět
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Dámská hygiena v době PA - prostředky a řešení

Příspěvek od vlk972 »

Pokud se dá karbid sehnat, podívám se po něm, lampy na něj mám.

K Jorkšírům - tohle jsem slyšel taky, prý to bylo celkem rozšířené ještě v dobách první republiky a ne jen z hygienických důvodů. Nakonec dodnes se u nás pro malého pejska používá označení "kundolízek".
Rozpadlík87
Rozpadlík
Příspěvky: 107
Registrován: 26.02.2012 12:45

Re: Dámská hygiena v době PA - prostředky a řešení

Příspěvek od Rozpadlík87 »

jen info ke kalíšku: Moje slečna to pár let používá a je s tím maximálně spokojená. Sice se tomuhle tématu spíš snažím vyhýbat :oops: :mrgreen: , ale za tu dobu jsem nemohl přeslechnout. Takže v případě dotazů můžu zkusit nenápadně vyzvědět a dát info k dobru.
Uživatelský avatar
Evinka
VIP
Příspěvky: 285
Registrován: 06.09.2012 22:31
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Dámská hygiena v době PA - prostředky a řešení

Příspěvek od Evinka »

no, nevím, jak chceš nenápadně zjistit informace k tomuto tématu :lol: ...ale zkus to...

Jinak, i já jsem jej objednala...chci to zkusit a popř. zabalit i do Evžena (jméno mého BOBA) , páč pokud to kníkne...bude hodně věcí jinak a tohle bude řešení jednoho problémku... :P
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Dámská hygiena v době PA - prostředky a řešení

Příspěvek od MRAK »

čoveče Evinko, ani se neptej, co jsem četl v té závorce ..... :mrgreen:

musím číst pomalejc a pozornějc ..... fakt toho mám poslední dobou hodně :lol:
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Dámská hygiena v době PA - prostředky a řešení

Příspěvek od big bang »

Obrázek
Evžen :lol:
Uživatelský avatar
Evinka
VIP
Příspěvky: 285
Registrován: 06.09.2012 22:31
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Dámská hygiena v době PA - prostředky a řešení

Příspěvek od Evinka »

vy jste ale ..... :lol: :lol: :lol: ...málem jsem si cvrnkla, jak se tu chechtám ....

a mimochodem...existuje Evženka (verze odlehčená do vozu) a pracuje se na Evženovi (plnotučně vybavený, čekající ve skříni)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Dámská hygiena v době PA - prostředky a řešení

Příspěvek od sigmark »

vy jste exoti pánové :-D

tebe Mraku omlouva jen to, ze sis nechal do krku strkat divne veci, takze jsi z toho jeste mimo :-)
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Dámská hygiena v době PA - prostředky a řešení

Příspěvek od cipis »

Myslíš, že seš jediný? Já jsem také chtěl něco psát, ale říkal jsem si, nebudu tu zase za kanál ...
A ejhle, stejnak :D
MRAK píše:čoveče Evinko, ani se neptej, co jsem četl v té závorce ..... :mrgreen:

musím číst pomalejc a pozornějc ..... fakt toho mám poslední dobou hodně :lol:
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Dámská hygiena v době PA - prostředky a řešení

Příspěvek od sigmark »

no vzhledem k tomu že vím, kolik věcí má Evinka k zabalení ( včetně půlmetrové pily), tak je představa zabalení do bobra více než úsměvná
Annele
Příspěvky: 222
Registrován: 07.04.2013 15:20

Re: Dámská hygiena v době PA - prostředky a řešení

Příspěvek od Annele »

Mokry toaletni papir se trha, do rany je lepsi a hygienictejsi tampon.
Jako menstruaci pomucka v PA situaci mi nejlepe vychazi menstruacni kalisek. Je vyroben ze silikonu a strka se do pochvy, tam zachytava krev. Pravidelne se musi vylevat a vyplachovat, zhruba tak casto, jak se meni tampon. Po menstruaci se vyvari. Z hygienickeho hlediska srovnatelny s tampony, vydrzi pri slusnem uzivani i 10 a vice let. Porizovaci cena nekolik set korun.
Mech si strcte nekam :P
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dámská hygiena v době PA - prostředky a řešení

Příspěvek od Fabulous »

Zas bych ti mohl říkat "mecháčku"! :mrgreen:
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Dámská hygiena v době PA - prostředky a řešení

Příspěvek od sigmark »

no on by mech mohl být jako tolaťák docela fajn. lehce abrazivní, jen je třeba vyklepat broučky, aby pak člověk neměl hnědé čáry na trenclích
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Dámská hygiena v době PA - prostředky a řešení

Příspěvek od MRAK »

než natáhneš trencle, musíš odrolit kaštánky .....


Ale z5 k věci .... zaujalo mě, že hodně ohlasů tu má menstruační kalíšek .... ovšem pokud si představím nějakou PA dobu (nebo zjednodušeně ztížené podmínky k životu), a hygienické možnosti, vychází mi tato varianta řešení jako ne úplně ideální, právě kvůli velké náročnosti na čistotu (desinfekci) takového zařízení .... Ne vždy bude k dispozici horká voda, možnost převaření, vyčištění ....



A ještě jeden postřeh ......kdysi jsem si četl o několikaměsíčních útrapách zajatých čechů (a češek) v Angole, kdy celé rodiny putovali nehostinou krajinou a vzpomínám si, že ženy tam poměrně svorně uváděli, že díky námaze, stresu, vyčerpání atd atd přestali menstruovat ....
Tzn, že v případě náhlé PA situace a potřeby například rychlého (asi namáhavého a stresujícího) přesunu někam, je možné, že si tělo poradí samo .... otázkou zůstává, jak bude reagovak potom ....
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Dámská hygiena v době PA - prostředky a řešení

Příspěvek od Fjord »

to Mrak:
Máš pravdu, že ve stresu, větší fyzické zátěži a rapidním snížení dávek jídla na minumum samozřejmě klesá v těle ženy i možnost pravidelného menzes. Tělo by vydávalo příliš mnoho energie na tuto další zátěž, takže je pravděpodobné, že na čas by přestala menstuovat. Mám s tím vlastní zkušenost, kdy jsem projela stopem půl Evropy - na zádech minimum, v peněžence skoro nula, takže jídla bylo velice málo. Tělo tedy usoudilo, že není třeba mít menzes. Pak se doma vše zase srovnalo do normálu.

S těmi kalíšky zkušenost nemám, ale při mé přecitlivělosti na umělé věci bych se obávala při menší možnosti hygieny zánětů a jiných nežádoucích projevů. Ale jak píši, neznám jej-jen z článků.
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Dámská hygiena

Příspěvek od Dagobert »

Odděleno z jiného vlákna. MacGyver

Ženy fungovaly bez vložek tisíce let, zrovna tak jako děcka bez internetu ;-) Jen je třeba si vzpomenout na staré postupy hygieny a zábavy.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Abstinenční příznaky

Příspěvek od Hohepa »

Máš na mysli, proč byli na francouzském královském dvoře za krále Ludvíka tak oblíbení malí pudlíci ? :D
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Abstinenční příznaky

Příspěvek od Kapo »

Dagobert píše:Ženy fungovaly bez vložek tisíce let, zrovna tak jako děcka bez internetu ;-) Jen je třeba si vzpomenout na staré postupy hygieny a zábavy.
Skús doma zaviesť staré postupy, a rána sa už asi nedožiješ. :chuckle
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Abstinenční příznaky

Příspěvek od cipis »

Tak snad se nemluvilo o současnosti, ne?
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Abstinenční příznaky

Příspěvek od Hohepa »

Někde v pojednání o potřebě ve středověku bylo zmíněno, že chudý lid na venkově si přivydělával sběrem a sušením lesního mechu, který pak prodával v městech na tržištích . Prý se používal coby toaletní papír a IMHO zřejmě i jako
náhrada vaty - předchůdce dámských vložek.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Abstinenční příznaky

Příspěvek od Kapo »

Jasné, tu ide o obdobie po rozpade, s tým, že nevieme, do kedy.

Ak si niekto myslí, že sa dnešná civilizácia len tak prehupne o pár storočí späť, je na omyle. Táto generácia sa z civilizačnej závislosti už nedostane. Teplá tečúca voda, splachovací záchod, ústredné kúrenie, hygienické potreby, sociálne služby a zdravotníctvo, elektronika a počítače a mnoho iného budú ludom chýbať ovela dlhšie, ako lahké a snáď aj ťažké drogy.
Odpovědět