Dámská hygiena v době PA - prostředky a řešení

Odpovědět
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Dámská hygiena v době PA - prostředky a řešení

Příspěvek od Maximus »

Ke sterilnosti dámských tampónů: Některé tampony mají solidní obal, který poměrně dlouho vydrží neporušený - v zájmu výrobců je, aby tyto hygienické potřeby zaváděné dovnitř těla byly na maximum zbaveny bakteriální kontaminace (co by udělala nějaká bkt. infekce v teple, vlhku a v prostředí plném krve si asi každý dokáže představit). Samozřejmě nějakou kontaminaci v podstatě neškodnými bakteriemi nelze vyloučit, ale je potřeba si uvědomit, že v u sebe běžně nenajdete moc čistějších "prostředků", než je právě dámský tampón. Navíc při první pomoci, pokud jde o akutní záležitost (tepenné krvácení, střelné poranění, ...) jde asepse stranou před rychlostí a efektivitou poskytované zdravotnické pomoci.
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od vlk972 »

Taky si myslím, že tampóny jsou sterilní a nebo téměř. Místo primárního použití je celkem snadnou branou vstupu infekce do ženského těla a takových případů moc není.
Navíc je lepší mít šanci bojovat s infekcí, než vykrvácet ;)

Osobně se mi velice osvědčily jako náhražka kapesníku, když mi šíleně teklo z nosu. Naštěstí jsem s tím ale nemusel mezi lidi.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od sigmark »

to musis mit docela naddimenzovany nosni dirky, chlape :-)
ja jsem rad za toaletak, taky verny kamarad
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Dámská hygiena - prostředky a řešení

Příspěvek od felix5 »

pánové mícháte pojem sterilní a čistý dohromady. v první řadě si je potřeba uvědomit že tampony sou balený nejrůznějšíma způsobama a tak jeden může bejt čistější než druhej ale určitě nejsou sterilní (možná nějaká vzácná vijimka existuje). v první řadě ve chvíly kdy je vybalíte nebo na ně dokonce šáhnete rukou už o sterilnosti nemůže bejt řeč. stejně tak samotná rána na těle nikdy sterilní nebude . pokud se ale dostanete do situace že budete používat tampon k zástavě krvácení ze střelného zranění , je tohle to poslední co vás bude zajímat i v PA. v praxi jde hlavně o to aby ste si do rány nezanesly zbytečně bordel v čemž tampon obstojí na výbornou pokud ho předtim nevyválíte v nejbližší louži. Tělo si většinou s bakteriema dokáže poradit - né každej škrábanec / rána vám nutně musí zhnisat.

normálně bych ho narval do rány , potřel desinfekcí a převázal . víc toho stejně v polních podmínkách udělat nemůžete .
surikata
Příspěvky: 394
Registrován: 08.10.2012 22:56

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od surikata »

tampon na zastavení krvácení je součástí batohu zdravotníka a běžně se to jednotky učí používat.
Ohledně rozdělání ohně taky hoří jak vzteklý
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od vlk972 »

Sigmarku, tampóny se vyrábějí ve 3 velikostech, ta nejmenší funguje (mini) ;)
Jinak toaleťák je jedna z věcí, které se dají použít na hromady a hromady jiných účelů, než pro který je vyroben. Např. dobře zastavuje krvánení, hlavně na malé ranky se hodí dobře. Nahradí kapesník, utěrku, ručník........
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od sigmark »

rozhodně. proto je součástí každého mého zavazadla jedna rolička.
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od Tina »

praalien: Nevím, jak vysoce jsou sterilní, ale každopádně dámské tampony i vložky bývaly lehce ozářeny. Tím se zaručilo zlikvidování všeho nežádoucího, navíc jsou vyráběny z organické biobavlny, aby se zabránilo alergickým reakcím. I tak je na každé krabičce varování, co dělat v případě toxického šoku z tampónů.
To ozáření je docela nutné, pamatuju si, jak otec mé kamarádky pracoval ve Veverské Bítýšce v RICU a nakradl tam spousty vložek, donesl domů své ženě a dcerám a ty se pak nestačily divit, jaké zdravotní komplikace, záněty a alergické reakce u nich nastaly. Pak se přiznal, že je ukradl ještě před tím procesem ozáření.


Jinak k tomu úžasnému obrázkovému seriálu od Dan.teho - nevím jak v Americe, ale u nás se tampony Tampax prodávají s aplikátorem nikoliv plastovým, ale z kartonu. Ta trubička je prostě z hladkého kartonku a pokud ji namočíte do vody, rozmočí se. Je sice pravda, že už jsem dlouho tampony s aplikátorem nekupovala, ale nevím o tom, že by udělali změnu ve výrobě. Pokud má nějaká místní žena čerstvější info, případně rozpadlická přítelkyně či manželka, ať mě doplní.
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od vlk972 »

Párkrát jsem tuhle hygienickou potřebu ženě a dceři kupoval, ale nikdy jsem tampóny nezkoumal. Ale po inspiraci v tomhle vlákně jsem si je koupil pro sebe a hodně mně překvapilo, že tam vůbec žádný aplikátor není. Ale myslím, že pro mou potřebu není ani důležitý.

2 Sigmark: roličku mám všude, v autě, v tašce u NTB, v kapse bundy......... opravdu všude, k obrovskému pobavení mojí drahé polovičky.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od MRAK »

Když jsem kupoval tampony, tak jsem taky nenarazil na aplikátor.
Navíc od těch americkejch se lišili i v balení.
Ale neměl bych strach je použík do otevřené rány.
V nejhorším je postříknout nějakou desinfekcí (jodisolem), nebo alespoň aloe vera ....

edit :lol:
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od Tina »

Aplikátor mají jen vybrané druhy. Nejznámější je právě Tampax. Používala jsem to jen přechodně, není to nijak komfortní, je jich v krabičce míň a jsou pochopitelně dražší.
Drtivá většina tamponů je bez aplikátoru. Takže pokud chcete aplikátor, je nutno se po něm cíleně dívat v obchodě, je to na krabičce označené. Jinak jsou všechny bez něj.


Edit: PS: Tedy musím říct, že o používání tamponů jsem se takto otevřeně s partou chlapů ještě nebavila :-)
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od urbanwarrior »

tina: a to počkej, až přijdou na řadu vložky... :lol: , ty mám v edc (já teda na krvácející poranění pod obvaz nebo na obyčejné utření rozlité vody)
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od Tina »

urbanwarrior: Na jiných forech bych se asi zdráhala, ale tady je to natolik věcná debata s natolik inteligentními lidmi, že je to naprosto v pohodě :-)
Jinak k těm vložkám - někde v nějakém prepperském dokumentu jsem viděla, jak ženská skladuje balíky maxivložek a dětských plen, právě za účelem obvazového materiálu, že to výborně absorbuje. Takže možná ještě přibalit pár dětských plínek :-)
Uživatelský avatar
Evinka
VIP
Příspěvky: 285
Registrován: 06.09.2012 22:31
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od Evinka »

no, mezi námi ... pro nás to není jednoduchá záležitost :lol: ....protože, my holky musíme myslet i na tyto zásoby....takže,oddělení drogerky bude mít v našem skladu určitě místo....otázka zní: kolik zásob je dost zásob????

v tomhle to máte chlapy jednodušší...a máš pravdu Tino, nikde jinde bych se o tomto bavit neuměla ;)
xmenm05
Příspěvky: 254
Registrován: 11.09.2012 10:30
Bydliště: Morava

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od xmenm05 »

Když jsem balil BOB, tak jsem myslel i na ženu a ... ta spotřeba je strašná (nemyslím to útočně), to se prostě nabalit nedá, takže nějaká zásoba tak max. na rok. A potom holt asi mrknout do historie ...
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od sigmark »

mech, přátelé...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od Fabulous »

Využijte přírodní moudrosti Bornejských domorodců. Menstruující ženu vyžeňte na týden do lesa! Ejhle, problém vyřešen! :D
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od sigmark »

borneo... v evrope se na takove uccely pouzival mech, ma vyborne absorpcni schopnosti
miki
Příspěvky: 234
Registrován: 02.01.2012 14:37
Bydliště: Pardubice

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od miki »

Zdravím
Fabulous :
To aby byla chudák celou dobu někde ve větvích aby ji nesežrala nějaká šelma. V opačném případě nebudeš mít ve vesnici za půl roku žádnou ženskou. :):)
Miki.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Předměty denní potřeby použité "jinak"

Příspěvek od Fabulous »

Můžou mít oboru přece :D

Ale už jsme poněkud OT
Odpovědět