Péče o ruce

Odpovědět
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Péče o ruce

Příspěvek od L.C. »

devlop píše: 08.04.2020 9:15 mě se po aplikaci dezinfekčního gelu několikrát denně začíná objevovat na levé ruce ekzém, který jsem měl naposledy tak před 20lety jako dítě, zajímavé je, že přesně na stejných místech (ale tak trochu jsem to očekával, kůže dostává prostě celkem záhul). Zatím to řeším mastí z konopí, pokud nezabere, budu muset použít kortikoidní mazadlo, ale to až v krajním případě.
Zkuste to vepřové sádlo. Opravdu to funguje (alespoň na mně). A když nemáte, tak také dobře, zajděte za známým řezníkem, kupte pár kg sádla, k tomu odpovídající množsví bůčku a vše to pěkně nakrájejte a vyškvařte. Jednak budete mít spoustu vepřového sádla k jídlu, za druhé vynikající škvarečky a díky tomu bůčku i ty "lepší" masové ;) a za třetí funkční mazadlo na ruce.

Pokud byste se sháněli po kvalitním mýdlu, tak nakupte Prosavon. Já to znám z práce z nemocnice. Je sice dražší, ale protože dobře myslí, spotřebujete jej daleko méně a tak mnohem déle vydrží. Dá se sehnat na webech asker, lekarnalspp a možná i v benu. Za mně napíšu, že je to nejlepší mýdlo, co znám. Díky Covidu nebylo a protože jsem jak na potvoru neměl zásobu, tak jsem dva měsíce skřípal zuby. Teď mám doma 4 5l kanystry, tak mi to snad chvíli vydrží a jak klesnu pod 10l, začnu shánět další (záruku má dva, nebo tři roky).

Ještě k tomu mýdlu. Vzhledem k tomu, že dělám ve špitále, tak si ty ruce máchám docela často a přesto ruce netrpí. Prosavon totiž obsahuje olivový olej. Potíže se objevují až při extrémně intenzivním mytí rukou.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Péče o ruce

Příspěvek od L.C. »

Herdek, mýdlo samozřejmě mydlí a nikoli myslí. Asi mi hrabe z toho, jak se naši potentáti starají o naše zdraví:

https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... _campaign=

Na mně je zkrátka vidět, že jsem z vesnice, tak některým rozhodnutím mám vážné potíže porozumět. WHO nasekala stran koronaviru poměrně dost bot, ale přesto budeme slepě poslouchat, co doporučí. Já jen nevím, je to k smíchu, k pláči, nebo k zblití.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Péče o ruce

Příspěvek od devlop »

L.C.: moc díky za ten typ na Prosavon, určitě koupím. Jinak ekzém už zmizel, i když dezinfekci používám stejně často, možná častěji. Zřejmě má na to vliv sluneční záření, nebo to, že jsem koncem května nasadil denně 1 tabletu D3 Forte denně (25μg cholekalciferolu)
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Péče o ruce

Příspěvek od L.C. »

nemáte zač. Já mám s rukama problémy i bez desinfekce. Zkrátka mi byla nadělena o něco citlivější pokožka. Ruce jsou většinou relativně v pohodě, ale hřbety to většinou odskáčou nechutnou červenou vyrážkou. A stačí na to jen silný mráz -10°C a nižší, nebo velká horka +30°C a vyšší.

Intenzivní používání desinfekce jim samozřejmě nepomáhá, ale horší je intenzivní používání rukavic. Po těch zůstávají na hřbetech celé rudé mapy. Je zajímavé, že rukavice Ansell mi ten ekzém kupodivu nedělají, nebo až za mnohem delší dobu, než ostatní. Čímkoli mazat ruce do rukavic je samozřejmě vyloučeno, ale to snad nemusím psát. Útěchou může být, že lepší rukavice mají vnitřní výstelku z bavlny, nebo nějakého jiného podobného materiálu, ale to se již bavíme o rukavicích za cenu od 75,- Kč za pár a to je vyloučeno používat, pokud již nejde o nějaký megaprůser.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Odpovědět