O hovně a jiných hnědostech

Samotář
Příspěvky: 338
Registrován: 07.07.2016 10:58
Pohlaví: muž

Re: O hovně a jiných hnědostech

Příspěvek od Samotář »

A na dlouhodobější potíže pít psyllium. K dostání v lékárnách nebo zdravé výživě bez předpisu. Jsou to "semínka jitrocele", která nějak čistí střeva a doporučují to proti průjmu.
Permonik
Příspěvky: 496
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: O hovně a jiných hnědostech

Příspěvek od Permonik »

Entrocel jsem měl teď nedávno (dvě balení) v kombinaci s Hylak forte. Původně jsem snědl něco špatného, co sice nebylo způsobeno bakteriemi, ale řekněme, že tělo se toho zbavovalo dlouho. Dieta suchary (sem tam staré pečivo) plus šunka myslím taky dost pomohla, jenže tělo se nechtělo moc vrátit do normálu. Tak jsem s tím šel k doktorovi. Ten mi doporučil právě ten Enterol + Hylak. Bral jsem obojí a zlepšilo se to během pár dnů, takže určitě dobré. Vždy ale záleží co přesně byla příčina a dieta k tomu je též potřeba.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: O hovně a jiných hnědostech

Příspěvek od kregan »

Po třech měsících v Indii se mi střeva vracely do normálu půl roku.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: O hovně a jiných hnědostech

Příspěvek od proforma »

http://zpravy.idnes.cz/nakuru-kena-lejn ... anicni_aha

Dobrou chut, pokud zrovna obedvate :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: O hovně a jiných hnědostech

Příspěvek od krvfx »

V Pelíškách se tedy spletli:) Neměl bych s tím problém, technologický postup vypadá rozumně.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: O hovně a jiných hnědostech

Příspěvek od golem »

proforma píše:http://zpravy.idnes.cz/nakuru-kena-lejn ... anicni_aha

Dobrou chut, pokud zrovna obedvate :-)
"NAWASSCO dnes vyrábí dvě tuny briket měsíčně, do konce roku chce produkci zpětinásobit. Cílem projektu, do nějž investovala Evropská unie a nizozemská rozvojová organizace SNV, je zlepšit hygienické podmínky místních a přispět k ochraně přírody."
Až deset tun briket měsíčně, pokud se zadaří... to je skoro 500 kilogramů každý pracovní den... Afrika je zachráněna... :-D
Ale abych to jenom nezlehčoval, konečně bylo objeveno něco, co dokáží vyrobit i Afričané... výkaly... :D
A dost, dávám si pohlavek za upřímnost... :D
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: O hovně a jiných hnědostech

Příspěvek od Lyster »

VIDEO: Pražskou kanalizaci ucpává tuk z restaurací, někdy i hokejky
https://praha.idnes.cz/kanalizace-zanas ... zpravy_rsr

Teda tohle by jsem čistit nechtěl.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: O hovně a jiných hnědostech

Příspěvek od K4cer »

Hele já jsem s hovnocucem kříženým s krtkem jezdil, a není to nic tragickýho. Pro mě je horší sedět f kanclu a vyplňovat tabulky :lol:
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: O hovně a jiných hnědostech

Příspěvek od Lyster »

Stát proti žumpám. Úřady budou rozdávat pokuty a přibude papírování

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/zumpa-jimka-sta ... omaci_fort
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: O hovně a jiných hnědostech

Příspěvek od dracekvo »

Tak to sem zvědavej jak v praxi bude fungovat toto:
Pokud objem nebude odpovídat spotřebě domácnosti, bude jim vodoprávní úřad moci uložit pokutu až do výše sta tisíc korun.
Takže když si třeba napustím bazén, kterej pak někam vypustím, tak dostanu pokutu, že to neodpovídá spotřebě?
Nebo když budu vozit vodu ovcím, zalévat zahradu a tak?

Stejně to dopadne tak, že se bude šmelit s dokladama.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: O hovně a jiných hnědostech

Příspěvek od Rafael »

Při čtení toho odkazu jsem si vzpomněl na citát svého bývalého souseda. Otce mého klukovského kamaráda, v okolí známého "sprosťáka" z doby před cca 30-40 roky. Někoho podobného asi jako byl hostinský Palivec.'
Ten by se dnes nestačil divit.
Citát:
"Kurwaaa, co to je dnes za doba? Člověk se dnes nemůže na své vlastní zahradě ani vychcat!"
(Byl to takový "kovozemědělec". Býci, ovce, prasata, hnůj, hnojení na vlastních pozemcích, závist sousedů apod.)
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: O hovně a jiných hnědostech

Příspěvek od Grunt »

Nevím proč, ale z nějakého důvodu jsem si dneska vzpomněl na scénu z filmu Jarhead (spalování sra*ek), který jsem kdysi viděl. Věřte tomu nebo ne, to není žádný výmysl nýbrž zmíněná procedura fakt existuje a aplikuje se do dnešního dne:
shitterburn.jpg
Poté co celá rota ráno vysere do barelů, nějaký nebožák nafasuje svářečské rukavice (když má štěstí), kanistr dieselu a dlouhou tyčku aby mohl míchat vařící se dobrotu. Co zbude se vysype a barely se používají dále (nejvíc mě na nich zaujaly navařená madla z kulatiny a výřez ve stěně barel pro squating :) prostě inženýři). Mám k tomu snad jen dva dotazy:
  • Proč a jak se používá nafta? Nebezpečí výbuchu v případě použití benzínu? Ani nafta ani výkaly nejsou sami o sobě hořlavé, tak jak to zapalují? A nebo se celá kašička ještě řeže v nějakém poměru s benzínem?
  • Tahle procedura se používá snad od dob Vietnamu. To armáda která je schopná sestrojit a používat samonaváděné střely za miliony na kus není schopná za půl století vymyslet lepší metodu odpadového hospodářství? To se s tím fakt nedá pohnojit a musí se to vyvařit na splodiny a prach? O smradu asi ani nemluvě.
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: O hovně a jiných hnědostech

Příspěvek od cipis »

Lidské výkaly už leta letoucí nesmí na pole.
Třeba to tak je jako forma trestu, pro ty "spalovače".
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: O hovně a jiných hnědostech

Příspěvek od Grunt »

cipis píše: 02.05.2021 21:48 Lidské výkaly už leta letoucí nesmí na pole.
Čerstvé určitě ne, zas když by se použil ten diesel jako palivo pod kotel a uvařilo se to až na pevnou hmotu, chemicky se to ošetřilo (min. se asi musí zneutralizovat pH), tak se to dá v pohodě zahrabat. Akorát teda někoho vařit kastról se sra*ma na naftě, to bych fakt chtěl vidět.
cipis píše: 02.05.2021 21:48 Třeba to tak je jako forma trestu, pro ty "spalovače".
Ne. Přesně naopak. Tímhle si prošel prej každý kdo sloužil, měl dostatečně nízkou hodnost a octl se někde mimo civilizaci. Dělá se to tak že na každý den je určena jedna skupina a to se pak rotuje aby z toho měli adepti pokud možno co nejmenší újmu. Teda, pokud tě to zajímá víc.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4499
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: O hovně a jiných hnědostech

Příspěvek od Serža »

cipis píše: 02.05.2021 21:48 Lidské výkaly už leta letoucí nesmí na pole.
a to US Army třeba v Afghánu fakt moc trápilo....
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: O hovně a jiných hnědostech

Příspěvek od CombatMedic »

Grunt: z tohohle jsem měl náhodou zkoušku v rámci jednoho US kurzu. Hovna se míchají 1:4 (benzin:nafta). Pálí se, dokud hovna nejsou usmažený a nesmrdí. To, co se vysype, se zakope do zeme.
Skilled And Resolute
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: O hovně a jiných hnědostech

Příspěvek od Matěj »

Přemýšlím, jaký je rozdíl zahrabat spálené lejno z barelu na místo toho vykopat latrínu, vyprázdnit se do ní a tu pak po nějaké době zahrabat.
Jasně, kopat díru je větší dřina než vařit, ale asi bych raději kopal i bez trestu. Zvlášť, když dneska se už nekope tak moc ručně jako dřív, protože armáda má už mnohdy i na tuto tradiční vojákovu kratochvíli techniku. :)
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: O hovně a jiných hnědostech

Příspěvek od Grunt »

CombatMedic: Myslel jsem si to. Nafta samotná i letecký benzín se blbě zapaluje dokud se sám nezačne vařit. Dík. Zase nechápu když už je to tak promyšlené, proč se to nedodělá pořádně. Dva barely a dvouplášťová nádoba, do spodní benzín, do horní ke kejdě nafta, na to pokličku s komínem, vrtačkou vyvrtat spalovací komoru do komínu, nějaké otvory pro nasávání vzduchu a v podstatě to jde vyvařit téměř na čisté CO2 a vodní páru. Stejně tak by pomohl pytel pilin na vlhkost, vápno na neutralizaci, něco jako pohlcovač smradu, pěkně zamíchat a je z toho palivo jak do kanónu. A nebo je to prostě o tom že pokud člověk chce splachovací hajzlík a civilizaci tak se měl hlásit do civilního zaměstnání nebo k zásobování, protože v armádě se vaří všechny sra*ky aneb „vítej u maríny mladej“?
Matěj píše: 03.05.2021 8:33 Přemýšlím, jaký je rozdíl zahrabat spálené lejno z barelu na místo toho vykopat latrínu, vyprázdnit se do ní a tu pak po nějaké době zahrabat.
Tohle si můžeš dovolit když máš třeba latrínu za barákem, ne když máš tábor, všude dokola nepřátelské území a celou rotu vojáků, která se ráno co ráno jde vysrat. I když by si kopal a zahrabával každý den, za chvilku by ten tábor vypadal jak hnojiště. Prostě jednoduchá "waste disposal method". Paliva je vždycky dost a to zbude je neutrální a jde lehce zakopávat na jednom místě v táboře.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: O hovně a jiných hnědostech

Příspěvek od Grunt »

pekoz: Směšovací poměr 1:4. Na kilo hoven, kilo paliva. A je to.
Odpovědět