Nejlepší léky na bolest

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Příspěvky: 34
Registrován: 25.08.2013 11:22
Pohlaví: muž

Nejlepší léky na bolest

Příspěvek od Ma_tes1 »

zdravím vás,
kompletuju si lékárničku a nevím, jaký lék na bolest pořídit..
jaký je podle vás nejlepší a nejsilnější, který zabere i na silnější bolesti? (hlavně hlava, zuby)
díky za odpověď
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší léky na bolest

Příspěvek od Baca »

Hmm podla mojich skusenosti zalezi na co najlepsie reagujes. Mne napriklad proti AKEJKOLVEK bolesti zaberaju utisovace VYHRADNE s pobsahom novalginu. Ostatne nezaberaju vobec, alebo minimalne.
Prežiť !!!
JenDAG
Příspěvky: 582
Registrován: 05.02.2015 23:24
Bydliště: Galactic Sector ZZ9 Plural Z Alpha

Re: Nejlepší léky na bolest

Příspěvek od JenDAG »

Nejlepsi je Rychla Universalni Medicina, RUM.
Pozor neplest s Remington Ultra Magnum, i kdyz i to umi ukoncit bolest.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Nejlepší léky na bolest

Příspěvek od Lyster »

Já už 23 let trpim migrénama. Když nepočítám prášky na předpis, tak mi celkem pomáhá rozpustný Panadol extra rapid.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Nejlepší léky na bolest

Příspěvek od Hohepa »

Na migrénu máme v rodině po generace ověřeno :
Do kávy (tedy né instant, ale turek nebo presso )
pár kapek šťávy z citrónu , čerstvě vymáčklé , rovnou z plodu - né ty plastové citrónky :head

Nevím zda to je placebo, sugesce, nebo homeopatie
ale funguje to
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší léky na bolest

Příspěvek od krvfx »

Asi je to hodně individuální - znám lidi, co dostanou migrénu z kafe.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Nejlepší léky na bolest

Příspěvek od Alstratt »

Lecit to prirodni cestou ale pokud chces ucinne a nejspis bez predpisu leky na bolest tak zkus neco na bazi naproxenum natricum (naproxen) ve forme sodne soli, nazvy Aleve atd. v cesku to bude pod nazvem Nalgesin S. Ale predem si zjisti zda to muzes pouzivat. Pokud si pamatuji spravne tak kdyz si vemes obycejny brufen a pote to zapijes necim kofeinovym tak zvysis ucinek toho leku ale to jede na jine slozce, je to lek co funguje jinak. Ale neprijde mi dobry napad se lekama cpat pokud to neni uz opravdu nutne ale do zasoby do lekarnicky fajn. Naproxen ve forme sodne soli ne ze jen tlumi bolest ale nejake priciny primo leci, je ucinnejsi da se rici nez ostatni bezne dostupne jako brufen, atd. ale i to ma nevyhody a spatne vedlejsi ucinky po dlouhem uzivani/predavkovani tak jako kazde takove leky. Navic si zjisti jak dlouho to ucinkuje. Pokud tento lek nemuze nekdo v tve rodine nic ti nebrani v tom tam prihodit este jiny na jine bazi nebo ho uplne nahradit nejakym jinym.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Nejlepší léky na bolest

Příspěvek od proforma »

Na bolesti svaloveho puvodu (vcetne hlavy pri napr. pretizeni krcnich nebo sijovych svalu) muzu doporucit Valetol. Na bolesti jineho puvodu, takove ty ukrutne, mi zabira jenom Tramal, ale to uz je fakt sila a na predpis. Kdyz jsem marodila se zadama a nechodila, doktorka mi davala nejaky slabsi opiat od Z (Zaldiar? nebo tak nejak) a to mi treba nezabiralo vubec. A to Tramal je taky opiat a ten trochu zabiral.

Takze jsem zajedno s ostatnimi - dej si tam, co mas vyzkouseno na sobe nebo na sve rodine. I kdyz muze byt lek hodne podobny se stejnou ucinnou latkou, proste na kazdeho zabira jinak a neco jineho.

A na zuby klidne do nejakeho igelitu par hrebicku (koreni, ne spojovaci material :-)), pri bolestech zubu jako prvni pomoc trochu rozzvykat a nechat na zubu, to fakt zabira.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
zepr
Příspěvky: 21
Registrován: 18.09.2013 20:56

Re: Nejlepší léky na bolest

Příspěvek od zepr »

Tramal je jediný co mi zabíralo na bolest zubů i zad,ten sebou balím vždycky ale je napředepis.Je v kapkách,rychlejší nástup, nebo prášky.
Doc
Příspěvky: 148
Registrován: 16.07.2014 20:20
Pohlaví: muž

Re: Nejlepší léky na bolest

Příspěvek od Doc »

To co zabírá tobě, jak říkají ostatní... na mě třeba zabírá zatím tak nějak vše. Mám rád Nalgesin, Novalgin. Na silnější jako Tramal, Zaldiar opatrně.
Odpovědět