Epidemie, pandemie, co dělat a co nedělat

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Epidemie, pandemie, co dělat a co nedělat

Příspěvek od Rafael »

Samoobslužné pokladny mě nějak nenapadly. Neměl, nemám je rád, ale v dnešní situaci kvůli ochrany perzonálu v marketech jsem hodně změnil názor.
*
Ale stejně, teď by mě do takových prostor nedostal nikdo ani heverem.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Epidemie, pandemie, co dělat a co nedělat

Příspěvek od PeFi »

Špinavou a čistou ruku zkouším, ale nejde mi to. Dnes jsem si čistou levou rukou přitáhl a přidržel platební terminál, abych pravou naťukal PIN.
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Epidemie, pandemie, co dělat a co nedělat

Příspěvek od honzaH »

Kartu můžeš mít v jednorázovým sáčku, takže i když na ní budeš šahat špinavou rukou tak potom jen vyhodíš ten sáček.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Epidemie, pandemie, co dělat a co nedělat

Příspěvek od Bill Masen »

To jo, ale nákupní seznam mám v telefonu a ten držím v obchodě čistou rukou. Tím ji mám zaměstnanou, aby na nic nehrabala. Pokud to nejde jinak, použiju čistou ruku a pak vyměním rukavice.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Epidemie, pandemie, co dělat a co nedělat

Příspěvek od Hdm »

Bože chlapi, co to tu řešíte?
Nákup si napíšeš na papírek a pak vyhodíš, problém vyřešen. Virus se na plastu udrží až 48 hodin takže není třeba ani vyhazovat sáček, prostě ho na dva dny necháte v "karanténě" někde mimo obytné místnosti, on ten vir neroztáhne křídla a nepoletí naschvál vám před nos.

Na druhou stanu přemýšlím jaký nástroj si 3D vytisknout, abych
nemusel sahat na vozík rukou (byť v rukavici),
nemusel sahat na klávesnici když dávám pin,
nemusel sahat na madlo dveří když jdu zaplatit benzín
atd
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Epidemie, pandemie, co dělat a co nedělat

Příspěvek od Count »

Ke košíkům. Kdysi byl v české verzi "Dragon's den" člověk, který prezentoval ochranu madla košíku, kterou si každý přinese, nacvakne a zase vezme s sebou právě s poukázáním na hygienu. Vyhodili ho. Myslím, že dnes může vydělat. Osobně by se dala použít naříznutá trubka mirelonu, co se používá na izolaci potrubí. Nasadíš a po skončení nákupu sundáš a desinfikuješ. Osobně ale raději přetři madlo ubrousek s desinfekcí, držím rukama v rukavicích, které po opuštění obchodu vyhodím.

Sahání na klávesnici, pokud třeba nemáš rukavice, bych vyřešil kouskem klacíku sebraného někde kolem domu. Jako se to svého času dělalo se stylusem a prvními dotykáči.

Sahání na madlo dveří - papírový kapesník do ruky a po vstupu / odchodu kapesník vyhodíš.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
steve_michalik
Příspěvky: 219
Registrován: 25.02.2020 15:27

Re: Epidemie, pandemie, co dělat a co nedělat

Příspěvek od steve_michalik »

Na mačkání různých tlačítek se dá použít zapalovač. Ideálně takový ten domácí ke sporáku s vystouplým hořákem na trubce. Po namačkání akorát rožnu a kontaminovaný kov nechám opálit.
pevan
Příspěvky: 40
Registrován: 24.05.2012 18:21

Re: Epidemie, pandemie, co dělat a co nedělat

Příspěvek od pevan »

Ode dneška Česká pošta nedoručuje listovní zásilky. To je fajn, když pošťák stejně do té samé schránky háže papír o uložení zásilky. Takže se musím sebrat, dojít na poštu, vystát frontu, předložit občanku, podepsat papír a pak teprve dostanu to psaní. Fakt geniální postup, místo jednoho dopisu musím desinfikovat sebe, masku, oblečení, dopis, doklady... Který chytrák tohle vymyslel, to by mne fakt zajímalo.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Epidemie, pandemie, co dělat a co nedělat

Příspěvek od cipis »

No, spíš mi přijde nejdebilnější ten důchod. Oni se snad pomátli ... Tak pro důchodce dáme čas, aby byli sami v krámě, ale kua na poštu pro peníze je budeme honit?????
Toto fakt vymyslel totální idiot!
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Epidemie, pandemie, co dělat a co nedělat

Příspěvek od Bill Masen »

Tak dneska u nás zavřeli fabriku plnou agenturních rumunů. Paráda, při zásobovacích misích přecházím z LCP na G19. To bude prdel, až půjdu na poštu s r-shieldem na xichtě a glockem u pasu.
Jinak to nedoručování se týká doporučených dopisů, ne důchodů.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Epidemie, pandemie, co dělat a co nedělat

Příspěvek od dracekvo »

Na ukrajinu už vypravili celej vlak.
Asi to bude chtít zorganizovat i do rumunska.
pevan
Příspěvky: 40
Registrován: 24.05.2012 18:21

Re: Epidemie, pandemie, co dělat a co nedělat

Příspěvek od pevan »

To nedoručování se týká veškerých listovních zásilek, dostal jsem oficiální odpověď od pošty ve stylu: Co je ti po tom, my jsme tak rozhodli, ty mlč a tleskej. Zítra uvidím, jestli ráčí doručovat alespoň balíky, za ty prachy. Nejvíc mne baví, že ještě včera vykřikovali, jak máme všechno objednávat online, abychom nelezli ven a dneska to úplně obrátili, že nic doručovat nebudou.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Epidemie, pandemie, co dělat a co nedělat

Příspěvek od bacil »

Je to rozumná ochrana proti epidemii. Rodinné domky s jednou schránkou venku jsou OK, ale tady jde o činžáky - kde vláda samozřejmě z jiných rozumných důvodů (předcházení lynči) nezveřejňuje, jestli je tam někdo v karanténě, nebo nakažený.

Takže kdo co máte, nebo čekáte, běžte si na poštu.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Epidemie, pandemie, co dělat a co nedělat

Příspěvek od Count »

Na jednom polském prepper fóru jsem narazil na informaci o výskytu skupin, které se pod záminkou desinfekce prostor dostanou do bytu/domu a následuje okradení majitelů. Mají masky, oblečeni v overalech. Stejně tak se tam objevily informace o falešných nabídkách na zajištění nákupů. Bude dobré informovat rodiče a prarodiče.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Epidemie, pandemie, co dělat a co nedělat

Příspěvek od Hohepa »

Podobná informace ze Španěl asi před týdnem, tam byla záminka testování seniorů :devil

Alespoň je vidět že hyenizmus je obecná lidská vlastnost na celé zeměkouli
a ne jak někteří levicoví sebemrskači tvrdí Česká specialita.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Epidemie, pandemie, co dělat a co nedělat

Příspěvek od Pez »

Pro odlehčení, i když hodně policistů by se na to mělo podívat, protože snad každý druhý má vousy jak džihádista. :D
Přílohy
GetFile.png
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Epidemie, pandemie, co dělat a co nedělat

Příspěvek od bivoj »

Já se dnes, poprvé po cca třiceti letech, sjel úplně do hola (kvůli nošení CM6). Je to celkem nezvyk a až dnes jsem si uvědomil, jak moc jsem tlustej... (Vousy hodně skryjí...)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
mahroch
Příspěvky: 124
Registrován: 20.12.2012 23:52

Re: Epidemie, pandemie, co dělat a co nedělat

Příspěvek od mahroch »

Ja dnes byl na nakupu, poprve po 2 tydnech a prosel jsem si celkem slusnym dekontaminacnim procesem sebe, auta i nakupu. Bylo to docela poucne, doporucuju udelat, aby ste si vychytali veci, na ktere pri pouhem premysleni neprijdete.

Jedna vec, kterou jsem nemel uplne podchycenou byli expozicni casy pro dekontaminaci, tak abyste to nemuseli hledat, sumarizuju tady:

- chlornan sodny, 4,7% (savo) - 1dil sava + 9 dilu vody, expozice 30 minut. Zarobenou tekutinu nutno pouzit do 24 hodin, pak straci ucinnost.
- alkohol - minimalne 60%, idealne 70%, vic se nedoporucuje, protoze ten alkohol se odpari prilis rychle. expozice 20-30 sekund. Na rozdil od prostredku na baze chloru, pokud alkohol pouzijete v uzavrenem kontejneru (napr. zip-lock sacek) da se pouzivat donekonecna, nez se alkohol odpari. Cili neztraci ucinnost i pri opakovanem pouziti.
- ozon - treba vypocitat cas nabehu, pak 30min behu pristroje, vypocty nekde vyse v tomhle vlakne
- UVC - - treba vypocitat expozici podle vykonu, vzdalenosti atd., vypocty viz viewtopic.php?f=45&t=1212&start=60
Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš.
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Epidemie, pandemie, co dělat a co nedělat

Příspěvek od step »

Pěkné stránky České společnosti intenzivní medicíny, denně aktualizované léčebné postupy, doporučení, studie, atd.
https://csim.cz/covid-19/
tady uvádějí bezpečné používání ochranných prostředků, léčbu, téma ACE-inhibitory, kortikoidy, atd.
https://csim.cz/covid-19/dokumenty/
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Epidemie, pandemie, co dělat a co nedělat

Příspěvek od Cep »

Do alkoholu navíc rozhodně přidat peroxid vodíku nebo jiné oxidační činidlo.
Odpovědět