Dezinfekce posty z Ciny

ex_rozpadlici
Příspěvky: 82
Registrován: 08.03.2017 11:45

Re: Dezinfekce posty z Ciny

Příspěvek od ex_rozpadlici »

V souvislosti s dnešním článkem o ptačí chřipce mi vyběhl zajímavý nadpis :
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vi ... e-40311206

Cituji to hlavní :
Virus ptačí chřipky se ve venkovním prostředí může udržet i kolem dvou měsíců. Záleží na intenzitě světla a teplotě nebo subtypu viru, řekl za Státní veterinární správu Petr Majer.
Chřipka, virus, dva měsíce. Tak si kladu otázku, jestli nebylo trochu předčasné uklidňovat lidi, že na zásilkách z číny nic být nemůže? Minimálně to měli předtím v laboratoři otestovat?

Připadám vám jako magor? Já si tak trochu přijdu, po tom co se dočítám. Nevím, čemu mám věřit, tak jenom sháním a skládám informace.
ex_rozpadlici
Příspěvky: 82
Registrován: 08.03.2017 11:45

Re: Dezinfekce posty z Ciny

Příspěvek od ex_rozpadlici »

A ještě jeden

https://www.zuova.cz/Content/files/arti ... smd191.pdf

Podotýkám, že jde o PTAČÍ CHŘIPKU. Aby nedošlo k mýlce.
Jaká jsou u ptáků protiepidemická opatření ?
Nejdůležitější je úplná likvidace všech infikovaných nebo exponovaných ptáků, bezpečná
likvidace uhynulých ptáků, karanténování a důkladná dezinfekce na drůbežích farmách.
Virus ničí teplota 56° C za 3 hodiny, nebo 60° C po 30 minutách, také běžné dezinfekční
prostředky, jako jsou formaldehyd a sloučeniny jódu.
Při nízkých teplotách může virus přežít v kontaminované podestýlce více jak 3 měsíce.
Ve vodě je schopný přežívat při 22° C až 4 dny, při 0° C déle než 30 dnů. Výzkum vysoce
patogenní formy viru zjistil, že jediný gram kontaminované podestýlky obsahuje virus v
množství postačujícím k nákaze milionu ptáků. Mezi významná kontrolní opatření patří také
zákaz přepravy živé drůbeže, jak uvnitř postižených států, tak mezinárodní.
Tak já nevím, je virus ptačí chřipky naprosto odlišný typ viru, že je vyloučena jakákoliv podobnost s koronavirem? Nebo z nás dělají pitomce aby si ty balíčky lidi nechodili přebírat v OPCH a nešířili tím paniku?
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Dezinfekce posty z Ciny

Příspěvek od devlop »

no jak jsem psal, možná to po prvním přečtení vypadá divně, ale když se nad tím zamyslíte, tak to přeci není žádný až tak velký úlet - rozbalit balíčky z číny v předsíni na zemi a ne na kuchyňském stole kde zrovna večeří děti a desky plošných spojů se součástkami postříkat Servisolem (což dělám tak jako tak, některé desky jsou zaprasené od pajecí kapaliny včetně krásných otisků činských prstů :D ) a pak vytřít předsíň savem na podlahy je pro některé fakt takový overkill? Však berte to jako cvičení návyků na dobu, až to bude skutečně nutně potřeba (doufám že ta doba nenastane). Pak máte větší šanci, že neuděláte chybu, páč jak v průseru uděláte chybu, tak ji uděláte jen jednou...
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: Dezinfekce posty z Ciny

Příspěvek od CombatMedic »

Odpověď je jednoduchá.... Kolik pošty z Číny do ČR chodí. Denně určitě tisíce balíků. Kolik máme nakažených? Nula.
Občas to chce zachovat chladnou hlavu.
Skilled And Resolute
ex_rozpadlici
Příspěvky: 82
Registrován: 08.03.2017 11:45

Re: Dezinfekce posty z Ciny

Příspěvek od ex_rozpadlici »

Většina těch balíků co dnes na přepážce vydávají vyjela z číny před měsícem, tedy před propuknutím epidemie. Ano, ta pravděpodobnost je hodně malá, ale pravděpodobnost, že se nakazíš virem HIV je taky malá. V ČR je nyní prý okolo 210 nakažených lidí. Pokud jde o jiné pohlavní nemoci, jsou nakažených nižší tisíce. Tedy zanedbatelné množství.
A stejně rozumný člověk používá kondom, i když se tím připravuje o požitek :lol:

Já nějaké zvláštní opatření zavádět nebudu, k zásilkám z číny jsem se vždycky choval tak, jako by se to válelo ve hnoji. Takže obaly skladuji mimo běžné věci, co nejméně osahávat a hned potom si umýt ruce. V číně je dost zajímavých nemocí, člověk nemusí chytit jenom koronavirus.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dezinfekce posty z Ciny

Příspěvek od Fabulous »

CombatMedic píše: 17.02.2020 12:31 Odpověď je jednoduchá.... Kolik pošty z Číny do ČR chodí. Denně určitě tisíce balíků. Kolik máme nakažených? Nula.
Občas to chce zachovat chladnou hlavu.
Chladnou hlavu ano, ale rozumná dávka opatrnosti také nezaškodí. Ostatně to je jeden z rozdílů mezi ovcemi a rozpadlíky...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Dezinfekce posty z Ciny

Příspěvek od Bill Masen »

CombatMedic píše: 17.02.2020 12:31 Odpověď je jednoduchá.... Kolik pošty z Číny do ČR chodí. Denně určitě tisíce balíků. Kolik máme nakažených? Nula.
Občas to chce zachovat chladnou hlavu.
Situace na bojišti se mění každým okamžikem. :rock
Uživatelský avatar
Zarozak
Příspěvky: 758
Registrován: 07.05.2017 12:29
Bydliště: Za Rohem

Re: Dezinfekce posty z Ciny

Příspěvek od Zarozak »

Už jsem rozbalil cca 20 balíků z číny,kdy některé dorazily už po ani ne týdnu-ano z číny a zatím nic.Rozbalím to vždy v předsíni,ale ničím to nestříkám neb nevím jak by do zdegradovalo v kontaktu s alkoholem
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Dezinfekce posty z Ciny

Příspěvek od bacil »

Správý rozpadlík má ozon a šetří dezinfekci na horší časy.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Dezinfekce posty z Ciny

Příspěvek od cipis »

No hlavně ty ptákoviny, co si kupujeme v zahraničí, jdou tak dlouho, že nějaká 2-3 denní karanténa doma to už nerozhodí. To je vůbec nejlevnější. Pokud něco potřebuji hned, tak holt plyn/světlo/desinfekce.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Dezinfekce posty z Ciny

Příspěvek od devlop »

Bill Masen: jj ;) kdybychom tak 17.2. s ani jedním nakaženým, viděli do budoucnosti a zahlédli tato čísla
Obrázek
spousta z nás, by tomu nechtěla ani uvěřit, jak krátká doba k tomu stačí

dotaz: zásilky z Číny (ali, banggood) vám teda chodí normálně? Nestopnou to někde? Potřebuji nutně nějaké el. součástky, které v ČR nejdou sehnat (nebo jdou ale za X násobnou cenu)
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Dezinfekce posty z Ciny

Příspěvek od Jason »

Vcera jsem neco objednaval (presne ty elektro ktere ubnas nejsou) - u dost veci vyletela cena nahoru a nekde brutal postovne (z toho co bylo free tak treba 150Kc).. a hlavne u spousta veci je doruceni za 2 - 3 mesice (pri nejlacinejsim zaslani).
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
mahroch
Příspěvky: 124
Registrován: 20.12.2012 23:52

Re: Dezinfekce posty z Ciny

Příspěvek od mahroch »

ma zkusenost: objednal jsem z ALi generator ozonu, jeste na zacatku brezna, skladem v Czech republic. Po tydnu mi prisla odpoved, ze sice oznacili status "odeslano", ale neodeslali kvuli problemum s kvalitou objednavku musi poslat zpatky do ciny na opravu. bullshit jak hrom, ale stalo se. PO tydnu reseni s ali supportem jsem byl rad, ze mi vubec schvalili vraceni penez, na coz jeste cekam. Vypadalo to ze jsem si opravdu psal s nejakym clovekem, ne botem, a ten mi rekl, ze i 3 mesicni dodavka sa muze jeste hodne natahnout, ze neumi ted nic garantovat.

Ono asi je lepsi objednat ted a cekat 5 mesicu, nez cekat nez to skonci, objednat v zari a cekat 3 mesice ... kdovi ...
Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš.
Uživatelský avatar
MPSMacek
Příspěvky: 109
Registrován: 03.09.2014 20:21
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočech

Re: Dezinfekce posty z Ciny

Příspěvek od MPSMacek »

O3 generátor mám objednán už přes 3 týdny z ali, sklad evropa a kde nic tu nic :(
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Dezinfekce posty z Ciny

Příspěvek od bacil »

Vypadá to že dodávky jsou konfiskovány/odkloněny, jak někdo zjistí co v nich je. Pár zásilek stihnou odeslat, ale tím to končí. Stihl jsem alarmovat rodinu aby si objednali, všichni to dostali, pak ještě pár lidí co jsem viděl podle počtu kusů a pak celá dodávka je najednou nedostupná.

Některé věci z PL co si objednali, taky ještě nemají (SPO2 metr, inhalátor).

Jiank přímo z číny věci chodí překvapivě rychle, ale dost často na zásilkovnu.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Dezinfekce posty z Ciny

Příspěvek od pepaf »

od mahroch » 03 dub 2020, 11:44

ma zkusenost: objednal jsem z ALi generator ozonu, jeste na zacatku brezna, skladem v Czech republic. Po tydnu mi prisla odpoved, ze sice oznacili status "odeslano", ale neodeslali kvuli problemum s kvalitou objednavku musi poslat zpatky do ciny na opravu...
Stalo se mě přesně to stejné s generátorem u objednávky z ebay - počátek března.
Zrušil jsem objednávku, požádal o vrácení peněz (paypal) a koupil jiný. Dodávka 3 den z SRN.
Peníze byli za pár dní zpět na účtu.
Co jsem objednával z Číny v únoru došlo DHL za měsíc...

Jinak i domácí zásilky přebírám v rukavicích, pošplíchám dezinfekcí,nebo dávám do krabice na OZONování a pak i nechávám pár dní "odstát"...
Uživatelský avatar
Palm
Příspěvky: 79
Registrován: 09.04.2020 14:58
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Dezinfekce posty z Ciny

Příspěvek od Palm »

Co se týká zásilek z Číny - no - uvnitř žádný vir v životaschopném stavu nebude, na to je to příliš dlouhá doba, takže není třeba vyšilovat ... ALE JE POTŘEBA K té zásilce přistupovat jako k zásilce, kterou měl v ruce pošťák a doručovatelka aj. lidé. - a to riziko zde je díky tomu poměrně velké, neboť to je osoba, které nechtěně díky své profesi hraje letadlo s covidem aktivně - běhá mezi lidmi, takže vnější obal brát jako možný kontaminovaný a patřičně se k tomu tak chovat, zbytek pokud z vnějšího obalu se nic nedostalo dovnitř můžete v klidu neřešit, max ho dát pro Váš dobrý pocit do karantény. Ostatně tohle se týká v zásadě všech zásilek. :beer
Odpovědět