Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Odpovědět
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od tajfun »

kdyz resite Acko, tak nezapomente, ze se nema brat najednou s Dckem
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od Ivana »

A tresčí játra tedy mám jíst jak?
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od tajfun »

tak ono jde o to, že to pak nebude mít optimální vstřebatelnost...nicméně tohle má cenu hlavně řešit, když někdo zobe doplňky stravy, pak je vhodné si dát Dčko ráno s jídlem a Ačko večer s jídlem (tuky)...
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od Ivana »

Tak tohle v poznámkách nemám, těch interakcí je tolik.... Co bude mít horší vstřebatelnost, áčko nebo déčko? Jo a nemáš nějaký zdroj té informace?
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od PeFi »

Tusim, ze se to vaze ne stejny receptor ve strevech. Ja bych se tim moc nestresoval, telo si s tim poradi.
Neco mozna najdes tady:
https://www.researchgate.net/publicatio ... ompetition
Uživatelský avatar
tajfun
Příspěvky: 143
Registrován: 18.04.2020 14:30
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Praha

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od tajfun »

já si tu informaci zapamatoval když začínal covid a studoval jsem Dčko, nyní mi z toho už jen zbyl nápis na lahvičce a zdroj si nepamatuji :lol: nicméně pohledal jsem googlem a tady máš nějaký info dokonce k tresčím játrům
https://vitamindwiki.com/tiki-index.php ... %93%202008
Although activated vitamin D and vitamin A signal through common cofactors, they compete for each other's function. Retinoic acid antagonizes the action of vitamin D and its active metabolite.33,34 In humans, even the vitamin A in a single serving of liver impairs vitamin D's rapid intestinal calcium response.35 In a dietary intake study, Oh et al36 found that a high retinol intake completely thwarted vitamin D's otherwise protective effect on distal colorectal adenoma, and they found a clear relationship between vitamin D and vitamin A intakes, as the women in the highest quintile of vitamin D intake ingested around 10,000 IU/d of retinol.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od PeFi »

Ulfhednar píše: 19.11.2021 13:11 PeFi - primo jsem rád, že se na základě rozboru krve cítíte lépe, secundo si neodpustím poznámku, že tohle většina lidí pozná i bez rozboru krve. Za další, jak jste mi psal, se z té chronické únavy a dalších problémů těmi svými protokoly, bobulemi a testy hrabete už drahně let. V podstatě většinu života. Fakt si myslím, že by to šlo rychleji a přirozeněji, ale je to každého boj. A samozřejmě vám přeji úspěch.
To, že se na základě rozboru krve cítím lépe, jsi si vymyslel. Není ti to blbý?
Cítím se lépe a rozbor krve ukázal mj to, že z mírně anemického jsem se suplementací cílenou na potlačení anémie dostal na spodní okraj toho co oficiální medecína považuje za normální, nicméně rozbor ukazuje že něco kolem metabolismu folátů není úplně v pořádku.

Jo, hrabu se drahně let, protože doktoři problém nevidí, dokud není akutní. Občas ho nevidí, ani když ho mají před očima. Pro laika není jednoduché pochopit aspoň trochu souvislosti, zbavit se lékaři propagovaných bludů čtením hromady literatury různé kvality a míry odbornosti, následně definovat hypotézy a postupně je experimenty vyvracet. Jo zabere to dlouho, ale furt je to lepší, než se svěřit do běžné lékařské péče.
Ulfhednar píše: 19.11.2021 13:11 Tělo si pomůže a suroviny nepotřebuje z tabulek a grafů a bobulí.
Kéž by tomu tak bylo. Byly doby, kdy jsem běhal s úsměvem od ucha k uchu 7 km cca 3-4x týdně a rád bych se do toho stavu zase dostal, ale ono to nejde, když máš 350 dní v roce pocit, že jsi unavený a pouze pár dní v roce jsi bezdůvodně plný sil (jako dřív). Když člověk cvičí 3x týdně (pod dozorem instruktora) a po třech měsících vidí, že sil přibylo celkem nepatrně (v porovnání s lidmi, kteří začínali se mnou a byli na začátku v horším stavu), jediným výsledkem je pocit totálního vyčerpání, tak ti fakt dojde, že tudy cesta nevede a je potřeba to vzít jinudy.
(Ano skákat do studené vody jako součást terapie jsem nevyzkoušel, to je fakt.
Nicméně připouštím, že skok v mokrém neoprenu pod ledovcový vodopád byl zajímavý zážitek :lol:)
Ulfhednar píše: 19.11.2021 13:11 Nikde jsem nepsal, že nepotřebuje suroviny a je perpetuem mobile. Jen že nepotřebuje se tolik cpát farmarodukty a furt se nimrat sám v sobě. V medium rare T-bone steaku nebo třeba kusu ryby , kýblu salátu a půllitru piva nebo červeného toho dostane mraky. A díky pohybu a trápení si z toho dokáže vzít všechno a nacpat to na správná místa.
Z pohledu člověka, který je zdravý, to máš zcela správně. Z pohledu člověka, kterému to z nějakého důvodu nějak blbě tráví (a takových lidí vůbec není málo), je tvůj jednoduchý recept nepoužitelný. Stačí aby člověku intenzivně nechutnalo hovězí maso. Ona ta šikmá plocha u mnoha lidí začíná nenápadně tím, že přestane chutnat hovězí, pak nechutná už ani vepřové, pak odpadne i drůbež a naposledy odpadají ryby. Tato šikmá plocha se dá zarazit a zvrátit, ale čím později se o to člověk pokusí, tím hůř se to dělá. Rybou a salátem se to fakt už potom řeší dost špatně.
(To co lidem chutná a co jim nechutná u některých potravin velmi slušně naznačuje co jejich tělo dokáže a co nedokáže zpracovat.)
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od Ulfhednar »

Já jaksi vidím rozpor v tom, že na jednu stranu neuznáváte lékaře a běžnou medicínu, na druhou stranu si od nich necháváte dělat rozbory, odvolávat se na jejich (často protichůdné a v čase se výrazně měnící) limity a doporučená množství... Že si myslíte, že z masa či zeleniny si tělo živiny nevezme, ale z preparátů ano...A zároveň ta averze k Éčkům a chemii...
Víte, na jednu stranu lékaři propagované "bludy "a na druhou stranu těmi lékaři získané výstupy a doporučení propagovat kým? Když ne lékaři?
Já jak zaslechnu něco o lékařských bludech, tak zpozorním a když k tomu vidím, jak se dotyčný sám absurdně hrabe ve své dlouhodobé mizerii...prostě jsem pak skeptický.
Ono je třeba fajn, že jste si možná zlepšil vybrané ukazatele krevního obrazu, na druhou stranu kdo ví, zda jste si tím "zobáním " jiné nezhoršil, nepoškozujete si játra, ledviny, nervovou soustavu. Jsem zastáncem všeho z mírou a trápení těla. Mimochodem cvičení s instruktorem mi přijde spíš kontraproduktivní (v kontextu toho co řešíte). Léčí přirozený pohyb, co umí každé děcko a na co máme "strojový kód" lokomoce napsaný někde v mozkovém kmeni. Ale chápu, že je těžké najít si čtyři pět hodin na chůzi denně. Ale zase když je člověk nemocný, tak by si to měl dopřát.
Óðinn á yðr alla
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od PeFi »

Já uznávám medicínu založenou na důkazech, rozbory si už dělám jako samoplátce. Když se odvolávám na doporučená množství, tak se snažím si kontrolovat odkud tato (bohužel mnohdy hausnumera, která se pomalu mění k lepšímu) pochází a jakými předpoklady jsou tyto hodnoty položené.
Bohužel spousta věcí v našem zdravotnictví (zejména v souvislosti s doporučenými denními dávkami) má za stavem poznání zpoždění tak 20 až 30 let.

Jo pracuji s publikacemi, které byly sepsány lékaři, ale obecně mám radši když jsou autoři spíš biochemici než lékaři, protože v nich bývá méně nejasností a iracionalit (biochemici mají poněkdu lepší chápání co je příčina a co následek, což je dost zásadní). Taky mám dojem, že lépe udělané a celkově poctivěji zpracované bývají studie veterinární, než humání - jakoby veterina netrpěla tolika dogmaty. Mám pocit, že se to u humánní medecíny zlomilo někdy na přelomu 60/70 let 20 století. Staré publikace doktorů, kteří ještě neměli moderní léky, zato měli hodně pacientů, jsou občas hodně zajímavé a podnětné.

Abych si zobáním něco nezhoršil je samozřejmě správná obava, zatím to vypadá, že nezhoršil. To je je lepší výsledek, než jakého dosahují lékaři pečující o některé mé příbuzné, kteří bohužel bez váhání vyhánějí čerta ďáblem a ani dobře zdokumentovanou collateral damage obvykle neřeší, dokud o to nejsou explicitně požádáni - a někdy ani po té.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od PeFi »

Spiknutí inženýrů podplacených farmaceutickými firmami vyrábějících doplňky pokračuje:

COVID-19 Mortality Risk Correlates Inversely with Vitamin D3 Status, and a Mortality Rate Close to Zero Could Theoretically Be Achieved at 50 ng/mL 25(OH)D3: Results of a Systematic Review and Meta-Analysis

https://www.mdpi.com/2072-6643/13/10/3596/htm

Web hlavního autora: texty jsou tam jak v němčině, tak v angličtině:
https://borsche.de/page/news

Akorát to není inženýr, ale studoval matematiku/fyziku a pak politologii/sociologi a protože je hloupý, tak se živí "prodávánám" knih a ne potravinových doplňků :lol:

Poznámky:
1) 50 ng/mL vitamnu D odpovídá 125 nmol/L
2) Na rozdíl od medecíny založené na důkazech autor na svém webu důsledně upozoňuje na nutnost řešit spolu s D i suplementaci vitamínem K (a nezapomněl ani na kontraindikace).
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od PeFi »

Jeden z faktorů, který může mít docela významný vliv na závažnost průběhu virových infekcí (ale taky normální fungování štítné žlázy a zdárný průběh těhotenství) je selen.

Ohledně stavu zásobení selenem v ČR mnoho informací snadno k nalezení není, nicméně v roce 2009 dělali naLF Univerzity obrany v Hradci Králové studii selenu mezi cca 400 členy hasičského záchranného sboru napříč ČR a v příslušné publikaci je nenápadně skryta i informace o tom jak je na tom celá populace:
99% obyvatel je deficitní, z toho:
8,6% je deficitní jenom trochu (70 až 100 ug/l)
25,6 je deficitní středně (55 až 70 ug/l)
28,0% je (významně) deficitní (45 - 55 ug/l)
37,0 % má závažný deficit (<45 ug/l)

Optimální hladinu (100 až 140 ug/l) mělo pouze 0,7 procent obyvatel ČR.

Na datech za členy HZS je vidět, že (pravděpodobně fyzicky zdatní) členové HZS jsou na tom podstatně líp, než je průběr ČR - protože se hýbou a díky tomu hodně jí a tělo si selen nabere. Jenomže i mezi nimi bylo více nebo méně deficitních 75 procent.

Zdroj https://link.springer.com/article/10.10 ... 009-0049-0:
Data pochází z:
Kvíčala J (2005) Epidemiologie selenového deficitu. Zdravotnické noviny 54:4
Ruprich J, Řehůřková I (2003) Dietární expozice selenu v České republice. SZÚ
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1151
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Zvyšování imunity - zbraň v boji s korona viry

Příspěvek od Alstratt »

Zde video ke skouknuti, male shrnuti, mnozi budou znat uz tyto informace.

https://www.youtube.com/watch?v=KAtvVb8piyc

https://www.youtube.com/c/Medcram/videos
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Odpovědět