Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od Karlos »

Už to kdosi v některém vlákně nakousl a docela mě to zaujalo tak jsem se rozhodl založit toto separátní vlákno.

Díval jsem se na aukro a cena zachovalých břitev se pohybuje kolem 200kč což je cena směšná (ostatně jako u většiny věcí které v dnešní hi-tech době ztratily význam) a tedy ekonomická stránka věci nebrání v praktickém otestování...

Zatím jsem tedy žádnou břitvu nekoupil neb se chci napřed poradit co a jak. Máte tedy někdo s holením břitvou praktické zkušenosti? Je něco na co by si člověk měl dát při koupi (či používání) vyloženě pozor?

Z wiki: http://cs.wikipedia.org/wiki/B%C5%99itva
BUBBA
Příspěvky: 38
Registrován: 11.09.2011 23:39

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od BUBBA »

Já se teda neholím :) ,ale narazil jsem na fórum zaměřené přímo na břitvy (Břitva cz).
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od Karlos »

BUBBA: diky, to si zaslouzi plne linky:

Tedy web: http://www.britva.cz

a primo diskuzni forum: http://forum.britva.cz
BUBBA
Příspěvky: 38
Registrován: 11.09.2011 23:39

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od BUBBA »

Není zač,přišlo mi zbytečné znovu vynalézat kolo.
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od GOD »

britvu som kupil za cca 150 kč - novu z neakej vojenskej lekarničky...?
problém holenia touto technikou je v brúsení. Až sa trochu spamätám s toho prívalu informacii z britva.cz, tak dam vediet.
Doporučili mi aby som dal nabrusit britvu profi brusičovi - cca 250kč.
potom stale neni vyhrane a treba obtahovat špeciialnou technikou... no je toho dost a neviem či to stoji za ten čas.
Používam astry klasicke žiletky, som s tým najspokojnejši. Hlavne preto, že ked mam dlhe fúzy - niekedy sa holím raz za 2 týždne, tak len nedotiahnem hornú časť stročjčeka na fest. Necham miernu volu, potom to bere fúzy ako divé, a aj toho zoberie vela na jeden tah v porovnani s jednorazovymi 2 alebo 3 britovymi. Navyše je to lacne a EKOLOGICKE. odpad je len kusok plechu a papieru a nie cela kopa plastu a obalu.... Tiež mi vyhovuje rýchlosť s akou sa dá oholit - pre mna optimalna technika - môžem sa oholit aj v strese a rýchlo a pritom bezpečne.
mr_tricoder
Příspěvky: 76
Registrován: 25.02.2012 8:26

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od mr_tricoder »

britvu sem dostal v 15 od tatika. I s krabickou ve vicku ma velmi jemny brousek a zespodu je kozeny remen na pretahnuti. Holit se s tim da vcelku paradne na poprve sem se neporezal (az pozdejc :) ). Brousim si sam jak umim a holi jak diva, jen je dobre po cca 3 tahach pretahnou po remeni. Dale je potreba stare mydlo na holeni, kdyz neni da se pouzit i obycejne nebo taky sprchac :) . Dulezite je vousy nejdrive naparit horkou vodou. Jestli se necitite na britvu, existuje trenazer - namydlit nafouknuty balonek a oholit ho od mydla, kdyz bouchne tak ste se rizli :)
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od Heike »

Když použijete klasický strojek a žiletky třeba Astry, výhoda je, že se dají nouzově nabrousit o sklenici.
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od vlk972 »

Trenažér z balónku mi popisovala bývalá žena - zdravotní sestra. Holily prý na známky.
Jinak myšlenka nouzového broušení........ i jednorázový holící strojek lze dobrouit špendlíkem, jeho životnost se dost prodlouží.
A někdy v padesátých letech se experimentovalo s žiletkami ukládanými pod pyramidy, vědecky dokázali, že se žiletka jaksi samovolně dobrušovala, při správné orientaci pyramidy. Snad by se dalo dohledat na netu..........
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od DeadMan »

no ty vole samovolně dobrušovala pod pyramidou tak teď nevím jestli se mám smát nebo brečet :roll:

jinak v PA se prostě neholím a chodím na usámu :lol:
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od vlk972 »

No nikdy jsem to nezkoušel, ale:
http://www.silesia.wz.cz/drbal.htm
Pravděpodobně na tom něco bude...........
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od DeadMan »

to jako fakt myslíš vážně? :shock:
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od vlk972 »

Tady ani nejde o to, jestli to myslím vážně já. Jak píšu, nikdy jsem to nezkoušel, takže netuším, zda to funguje a upřímně moc tomu nevěřím.
Ale na druhou stranu to někdo zkoumal, tvrdil, že výsledky měl a dokonce na to byl vystaven patent. Doby, kdy se broušení pyramydou propagovalo v Ábíčku si pamatuju. A stejně tak najdeš i pár zmínek lidí, kteří tvrdí, že jim to funguje.
Nakonec, když si kdokoli z nás dá práci, návod si jistě najde na netu a vyzkouší. Pak zde může svoje poznatky umístit.
Ano, vypadá to velmi neuvěřitelně (i já jsem skeptik), ale to neznamená, že to nemůže fungovat. Ona třeba telepatie funguje, proutkař může najít vodu, i když principy nikdo pořádně nechápe, nebo nezná.
Jiná věc je, připustíme li, že jev funguje, jeho využitelnost v PA době - řada lidí se změní v nomády, velká část nebude mít možnost třeba přesně měřit a vyrobit pyramidy, či jí zaměřit podle světových stran.

Ale to jsme už dost OT, přikláním se k Tvému názoru, že v PA se asi holit nebudu a pokud ano, jde použít třeba i skleněný střep, které by měly být celkem dostupné, alespoň během našich životů ;)
Uživatelský avatar
Foxy
VIP
Příspěvky: 534
Registrován: 13.10.2012 18:39
Bydliště: Jižně od Prahy

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od Foxy »

K "energii pyramid" - kus diskuze z doktorka.cz:
- - - - - - - - - - - - - - - - - -
9.4.2012 12:37 - Jan@VEDA
Používám model Cheopsovy pyramidy 1:1000 z papírového kartonu k ostření žiletky. Od prosince se holím stále tou samou žiletkou, která v té době už nebyla zdaleka nová. Výsledek: funguje to a každý si to může vyzkoušet s prakticky nulovými náklady.
rozměry: základna 232,4 mm, hrana 219 mm, úhel sklonu hrany 58 stupňů, kolmá výška 146,7 mm
příklad kalkulace úspor:
4 ks žiletek Mach 3 - 130 Kč (a více)
bez pyramidy spotřeba 10 ks ročně - náklady 325 Kč
s pyramidou spotřeba 2 ks ročně - náklady 65 Kč
roční rozdíl - 260 Kč
vynásobte si to libovolným počtem let
celoživotní (60 let) úspora (nebere v úvahu změny cen) - 15 600 Kč
pár odkazů:
http://www.amasci.com/freenrg/tors/drbl.html (patent ing. Drbala)
http://www.volny.cz/m-musil/str_09.htm
http://www.volny.cz/m-musil/prac/rusko.html
http://www.pust.cz/frame.php?load=pyramidy

31.5.2012 09:25 - !
Pro Jan@Veda: To že má jakýsi ing. Drbal patentován nějaký nesmysl, nedokazuje vůbec nic. Patentový úřad vám patentuje cokoliv a nezkoumá funkčnost, pouze musíte zaplatit nemalou finanční částku.

reagovat 31.5.2012 09:26 - Jan@VEDA
Vyzkousejte ostreni britu. Vysledek je neoddiskutovatelny, brit bud reze nebo ne.
Hari Hari

31.5.2012 15:37 - ! pro Jan@VEDA
Ředitel naší firmy si nechal patentovat věc, že se kouř zavádí zpátky do topeniště a prý se tak teplo ze spalování využije dvakrát. Bez problémů mu to vzali a patentovali.

20.3.2013 19:45 - J
Materiál pyramidy by neměl být rozhodující. Používám papírovou (karton) a rozměrem zmenšené Cheopsovy a na žiletky funguje spolehlivě, už přes 14 měsíců se holím tou samou.
Samozřejmě nevědecky založení jedinci to budou apriori zpochybňovat bez vyzkoušení. Slepý skepticismus je jen varianta slepé víry.

20.3.2013 22:01 - Milé J!
Materiál pyramidy by neměl...
...Samozřejmě nevědecky založení jedinci to budou apriori zpochybňovat bez vyzkoušení. Slepý skepticismus je jen varianta slepé víry...
Nojo, zase jeden pyramidik :-)
Ty žiletky se brousí samy, i bez pyramidky, úplně stejně. Stačí, když jsou správně orientované vzhledem k zemskému magnetismu a když jsou ze správného (feromagnetického) materiálu. Vlhkost koupelny pak práci zvolna, ale spolehlivě dodělá. Orientovaná mikrokoroze. Postup ostření lze docela dobře sledovat i mikroskopicky. Pokud ale budeš mít nerez žiletku z austenitické ocele, touhle cestou jí nenabrousíš - ani pod pyramidkou, ani bez ní.
Ty Astry, co takhle točím dokola, maji na sobě ještě "Made in Czechoslovakia" a furt se s nima krásně oholím. Podmínkou je, abych jí stáhl z provozu včas a neztupil jí úplně. To pak doostření trvá měsíce.
Samozřejmě pokud žiletkou krájíš lino, tak pak už jí touhle mikrokorozní cestou nenabrousíš nikdy.
V hrubší verzi se podobně chemicky ostřívaly i pilníky. Tam už ovšem na magnetické orientaci nezáleželo, to byla drsnější chemie.

reagovat 21.3.2013 22:22 - Pyramida?
...Jedná se jen o ozdobný předmět bez jakýchkoliv účinků na cokoliv...
Souhlas!

reagovat 21.3.2013 22:32 - Radek
Jak mám dát tu žiletku v koupelně ? Půjde to i nějak s Gilet strojkem ? Protože ty žiletky jsou fakt drahé :(

21.3.2013 23:01 - R
Jak mám dát tu žiletku v...
Podélná osa sever - jih.
Strojek Gilette jsem nezkoušel, jen klasické žiletky, nastrkané jen tak volně v originálních plastových krabičkách.
- - - - - - - - - - - - - - - - -
Tolik tamní diskuse

Z vlastní zkušenosti potvrzuji, že S-J orientované žiletky se postupně skutečně samy doostřují, i bez pyramidy
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od DeadMan »

jasně mikrokoroze vzniklá vlhkem v koupelně to jistě nabrousí při orientaci S-J hmm ať žije placebo ;)

hele o materiálech něco vím a tohle je prostě něco jako, že máme v doma poltergeist :lol:

žena taky při porodu když ji píchli obyčejný fízák a řekli, že je to proti bolesti tak byla najednou OK :chuckle

já zase z vlastní zkušenosti vím, že je to kachna neb aniž bych to úmyslně chtěl tak strojek si v koupelně odkládám právě v tomhle směru, ale vlastně jó vždyť máme okurkovou sezónu tak to jó 8-)
Dáda
VIP
Příspěvky: 98
Registrován: 13.04.2012 22:42

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od Dáda »

DeadMan píše:no ty vole samovolně dobrušovala pod pyramidou tak teď nevím jestli se mám smát nebo brečet :roll:

jinak v PA se prostě neholím a chodím na usámu :lol:
Někdy v 60. nebo v 70. letech minulého století se o modelu pyramidy a jeho účincích objevily zmínky v české literatuře. Při experimentech byli na plošince v jedné třetině výšky pyramidy údajně umisťováni také drobní zabití masití živočichové a jejich maso prý nepodléhalo rozkladu. Mě zmínky o popisovaných experimentech inspirovaly k ověření opačného efektu - a to, že světlo Měsíce v úplňku ztupí žiletky nebo břitvy. Žiletku jsem za úplňku dal na balkón. Druhý den ráno byla ztupená jako po 14 dnech holení. Pyramidu na broušení žiletek jsem měl, zkusil jsem broušení, výsledek si nepamatuji, pro vytížení jinými zájmy jsem s broušením nepokračoval, spíš mě pyramida zaujala jako eventuální lednička bez přísunu energie, ale ani v tomto ohledu jsem žádné experimenty nepodnikl.
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od Reiser »

Artifex toho ví o břitvách opravdu hodně. Nejen teoreticky ale opravdu se břitvou holí. Ukazoval mi i nějaký břitvy co zkoušel kovat, dělá si k tomu i vlastní obtahovací řemeny, vodu po holení a asi i další věci. Hodně břitev z aukra má poškozený (vylámaný) ostří. On už to má v oku a dokáže odhadnout co ještě jde přebrousit apod. Odkaz na britva.cz jsem právě dostal od něj. Pořádají se tam i srazy "břitevníků", což je na praktické naučení asi nejlepší. Jinak je to u mě spíš teorie. Pro jednoduchost jsem skončil u klasických žiletek. Sem tam se na aukru objeví strojek na broušení žiletek, což mi s nějakou rozumnou zásobou žiletek přijde jako nejrozumější řešení ale to už je pro tohle vlákno asi OT.
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od maci »

A nebudou stačit v PA době kvaliní nůžky? ;)
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od Reiser »

Nouzově by se pak asi dalo použít něco takového. Občas se objeví na aukru.
3876573325.jpg
3876573325.jpg (11.78 KiB) Zobrazeno 30425 x
Možná by to ale chtělo oddělit do jiného vlákna obecně o holení v PA a tohle nechat břitvám. Jinak se omlouvám za OT.
Uživatelský avatar
SharKhan
Příspěvky: 520
Registrován: 28.02.2012 1:10

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od SharKhan »

Nuž ano!

Takúto mašinku na strihanie vlasov má stále funkčnú môj otec... :)
Už ako študent na strojníckej priemyslovke si s ňou privyrábal koncom 60-tych rokov.

Teda tá vec má už takmer 50 rokov minimálne a je stále funkčná. :yes
Odpovědět