Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od štaflík »

Nech to ještě kousek povyrůst. Změknou. Každý fouy ají svoji kritickou délku, kdy vadí, ale za pár dní to zmizí.
Mám pocit, že jsem se s fousama už narodil a současnou módu hipsterů a lumbersexuálů těžce nesu. Vypadám, jako bych chtěl být "in" (a bohužel jsem tak 25 let flanelkový typ). Tak se snažím mít fousy neudržované a ne šamponkové. Spíš něco mezi Rumcajsem a bezdomovcem. Až ta móda pomine, budu to zas trochu udržovat.
Nahatý obličej bych nesnesl. Při přemýšlení potřebuji šustit
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od K4cer »

K4cer píše:Mno, já jsem problém holení vyřešil jednoduše tím, že mám doživotní zásobu žiletek. :lol:
Ad Bill: abych to upřesnil, mám zásobu Mach3, protože ty používám. Klasickejch žiletek mám taky pár, ale zásobou jsem myslel ty M3.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od štaflík »

Jinak holení bych asi taky řešil formou přiměřeného zkracování nožem nebo nůžtičkama ze švýcaráku či lethermana. Ale dokud si po tom člověk nešlape a nebydlí mu tam včely a kamzíci, tak specielně v nějakém kolapsu to nevidím jako podstatné. Prostě termoizolace navíc.
Já mám hodně tvrdé a pevné fousy, takže bych se asi živil prodejem štafličí vlny na výrobu (štrikováním) měkkých balistik. Kam se na mě hrabe aramid.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od Bill Masen »

Plnovous jak Rumcajz, nebo holení sekerou ala Rambo má sice něco do sebe, ale pokud má někdo holou hlavu (jako já) a nechá si narůst plnovous, tak vypadá, že mu někdo otočil hlavu bradou nahoru.
V nějakém průseru je oholení dotyk civilizace a působí to i na psychiku. Stejně tak za války, když si otec rodiny vzal sako a kravatu, aby usedl k obědu, nebo si v něm sednul před svůj napůl rozbořenej barák, aby si dal cigáro.
Žiletka vydrží 7 dní, takže padesát krabiček je na rok pro celou rodinu. :hi
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od tygrsdrakem »

Já chápu, že otázka holení břitvou je celkem zajímavý téma, na kterým se může člověk trochu zájmově vyblbnout, ale! Představte si dluhodobý blackout Prahy a okolí, nebo jakejkoliv jinej PA scénář. Nejde elektrika, voda, nic není, lidi nic nemaj, ergo všichni chlapi jsou zarostlí. Po sídlištích táhnou rabující hordy zombíků... Za takovéhle (nebo podobné, nebo veskrze jakékoliv PA situace) mi přijde, že vylézt před barák hladce oholen je docela sebevražda. To už si rovnou můžete pověsit na barák ceduli "výdej krizových zásob zdarma". Takže osobně tohle neřeším a v případě nouze hodlám aplikovat Kreganovu techniku. Prostě kudla nebo nůžky...
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od štaflík »

Oholení není dotyk civilizace, ale utrpení.

A holá hlava a fousy je naprosto cool :lol:
První hipster - Tóna Hluchoněmec
Přílohy
zutro-foto.jpg
zutro-foto.jpg (11.33 KiB) Zobrazeno 11500 x
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od dracekvo »

Já mám taky tvrdý fousy. Pomáhá si dát před holením horkou sprchu ať fousy změknou.

Dřív sem používal klasickou žiletku, ale bylo to ono. Když se člověk zapoměl, tak se říznul.
Pak sem dostal holící strojek braun, klasiku s planžetou. Po tom se mi dělala vyrážka. Ale strojek fungujei po 18 letech na původní baterku :D Občas ho používám jako zastřihovač. Určitě by jen s tím zastřihovačem šlo udržet vous pod kontrolou i když bych nebyl oholen do hladka.
Pak sem používal nějaké obyčejné 3 bříté holící hlavice. Vydržela mě jedna tak měsíc.
Dostal sem před rokem Gillete Mach3 a proti obyčejnému strojku je to fakt znát. Používám ho sice asi jen 3 měsíce, ale zatím sem neměl potřebu měnit žiletku. Holím se stále s tou původní. Holím se tak jednou dvakrát tejdně. Podle nálady.

Jo a nezkoušel někdo toto?
https://www.razorpit.com

Břitva je asi fajn záležitost pro nadčence, ale pro moje ruce to není. Holení je pro mě zlo a nemám ho rád. A kdybych se měl starat o břitvu a pak se ještě holit 15 minut, tak se raději neholím vůbec :)
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od step »

K holení všeobecně bych jen poznamenal - při oholení lépe dosedne lícnice plynové masky na tvář.
Je to jeden z důvodů proč se v armádách holí vousy. Myslím že na neholení bylo potřeba extra povolení - "vousačenka"
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od Bill Masen »

tygrsdrakem píše:...Po sídlištích táhnou rabující hordy zombíků...vylézt před barák hladce oholen je docela sebevražda...
Jasně, s tím souhlasím. Proto jsem psal v jiném vlákně, že použít v průseru elektrocentrálu na svícení žárovkama taky bude zbytečně lákat pozornost. V tebou popisované situaci se holit není dobrý nápad. Před ní a po ní, kdy už se nerbuje a už jsou vytvořené komunity ano.
štaflík píše:...První hipster - Tóna Hluchoněmec...
Vypadat takhle, nemám plat ani sex. :chuckle
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od Stenny »

V zájmu jednoduchosti by se mi líbilo sehnat holítko, které nechává třidenní strniště, protože když se oholím do hladka, začnou mi fousy porůznu zarůstat a vůbec dělat neplechu. Takže zatím jedině strojek, ale když jedu třeba na týdenní služební cestu, je to další věc, která mi zatěžuje zavazadlo.
V rámci PA pro mě leda nůžky nebo mechanický stříhací/holicí strojek... krom toho, že hladce oholený člověk může být nápadnější (závisí na situaci a typu rozpadu - může se myslím hodit mít i tu možnost vypadat někdy elegantněji než ostatní), tak holení nezanedbatelně usnadňuje vstup infekce do kůže a myslím, že v situaci, kdy by hygiena jinak byla problém, to možná není úplně nejlepší nápad. To si ale musí každý vyzkoušet sám - někdo se může holit kudlou ve studené vodě a neděje se nic, někomu se i při veškeré snaze v prašném nebo špinavém prostředí podebere půl hlavy.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od Cep »

To by mne zajímalo, jak dlouhé ještě vousy/vlasy mohou být, aby se v nich nedržely štěnice a jim podobná havěť?
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od bivoj »

To záleží spíš na hygieně, než na délce. Stejně tak, jak v dlouhých vlasech nemusejí být žádné breberky, tak i v dlouhých vousech. Ale chce je to prostě pravidelně mýt.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od Maximus »

Pokud se dobře pamatuji, tak jako prevence vši se udává nutnost mít porost na hlavě kratší než 3 cm.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od JirkaK »

Bivoj
Bohužel stačí jedno až dvě děti ve školce, které si z domu donesou vši a do týdne to měla půlka třídy. Moje děvčata měla dlouhé vlasy a je pak radost se toho zbavovat naštěstí jsou na to dnes speciální šampóny a pak vyčesávat a zase vyčesávat.

Největší sranda je že ty děti (etnikum nebudu uvádět) měli vši opakovaně a jejich rodiče dělali vždy cirkus, že to mají od někoho jiného. Je zajímavé, že nikdo jiný je již neměl, protože mi ostatní rodiče jsme svoje děti radši pravidelně kontrolovali.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od bivoj »

No, tak samozřejmě, že pokud se jedná o zavšivení od cikánů, tak s tím je ve školkách/školách problém vždy (respektive neustále - problém to byl vždy a zdá se, že i vždy bude - a dokud bude k cikánům přístup takový, jaký je doposud tak se nic nezmění. Ale to jen potvrzuje moje tvrzení, že primárně je to vše o hygieně. To, že cikáni si s hygienou hlavu moc nelámou je také obecně známo, takže pokud se někdo blíže stýká s tímto etnikem, nelze příliš doporučovat dlouhé vlasy či plnovous.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Angelus
Příspěvky: 37
Registrován: 27.05.2017 15:43
Pohlaví: muž

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od Angelus »

Pokud si chce někdo vyzkoušet holení břitvou, doporučuji nejdříve zkusit shavettu. Ve zkratce je to břitva na žiletky.
Obrázek

Na čínských webech seženete za pár korun. Kvalitní břitva stojí dost peněz a věci jako naučit se brousit a udržovat břitvu můžou přijít časem.
Jezbo
Příspěvky: 95
Registrován: 28.12.2012 21:02
Pohlaví: muž

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od Jezbo »

Pozor jen na to, že se šavetou se holí trochu jinak než s břitvou. Většinou se s ní lidi i víc pořežou.
Břitva je krásnej nástroj, ale pokud si ji nebudete umět sami alespoň obstojně nabrousit tak se na ni můžete akorát tak koukat.
Já šel cestou bagru a žiletek. Pořizovací náklady pokud chcete kvalitní výbavu i se štětkou z jezevce jsou kolem třech tisíc, ale pak už jen měníte žiletky. Mýdla stojí od padesáti korun do sedmi stovek a každý kelímek vydrží cca na rok pravidelného holení, kdy se holim po třech dnech. Mám doma zásobu, že bych si mohl po rozpadu otevřít holičství :D
A i pokud se holit nechcete, tak by bylo dobré mít aspoň pár jednorázových holínek v zásobě. I takový malý škrábanec na hlavě se blbě šije nebo lepí, když vám tam trčí vlasy.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od Cep »

Mám naštěstí měkké vousy, tak mi místo mýdla stačí šampon..
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od štaflík »

Takovýho crcání a peněz, jen aby jsme byli chytřejší než příroda, byla nám zima na obličej, nemohli si brblat pod fousy,pořezali si hubu a chytli do toho infekci (třeba nějaký zombie virus :-) ), zarůstali nám fousy a zaněcovaly se kořínky.
Vždycky mě bavilo, že jakmile opravdový chlapi vypadli z konvencí a od ženských, hned měli fousy. Chlapy z Kon-Tiky se přestali holit, jakmile je vytáhl remorkér z Callaa :)
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Břitva - aneb až nebudou jednorazove a el. strojky

Příspěvek od Bill Masen »

Štaflíku, ale před tím než se přestaneš holit, musíš být přece oholený. :rock
Odpovědět