ROZPAD.CZ změnil majitele

Doporučujeme všem přečíst!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slartibartfast
Administrátor
Příspěvky: 22
Registrován: 05.04.2023 12:59

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od Slartibartfast »

Rafael píše: 11.05.2023 21:57 Takže pokud tvrdím, že rusové i ukrajinci jsou stejná pakáž a je třeba držet si od od nich patřičný odstup jsem automaticky Putinův fanoušek a podporovatel a šiřitel ruské propagandy?
Tak já myslím, že jsme si tohle už vyjasnili o několik stránek dříve a nechci se opakovat - jakákoli forma relativizace války na Ukrajině je nepřípustná a nikdo nebude polemizovat o tom, co ještě je a co už není názor, uvedl jsem i příklady, pokud by to snad nebylo jasné hned.

Úplně rozumím Fabovi za jeho rozdávání banů, protože na mě tyhle kecy působí úplně stejně. Byl bych ale raději, kdyby to zůstalo ve fázi takto vtipně položených, teoretických otázek, tedy "co kdyby někdo, čistě hypoteticky, například trvrdil, že rusové a ukrajinci jsou stejná pakáž".

Naštěstí se zdá, že odpovídající vlákno se vrací do podoby faktické / referenční, což je jedině dobře a bude dobře, pokud to tak zůstane. V případě nejistoty, zda lze (případný) příspěvek ještě považovat za názor anebo už se jedná o ruskou propagandu, doporučuji zdrženlivost. Děkuji za pochopení.
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 538
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od Rase »

Zdravím, poslední roky jsem tady nebyl aktivní a jen si příležitostně pročítal nějaké články. Přeji hodně zdaru bývalému i novému vedení v práci i osobním životě. Tak nějak jsem si prošel podobným "prozřením" jako je popsáno v úvodu (člověk nesmí zapomenout na normální život) a řekl jsem si že se ozvu.
xmenm05
Příspěvky: 254
Registrován: 11.09.2012 10:30
Bydliště: Morava

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od xmenm05 »

Proměna rozpadu za posledních pár let mi sympatická není ... žvanění o politice a flame, úbytek odborných témat a "odborných členů", chytání za slovo kvůli hloupostem (což je vidět i v tomhle vláknu) ... celkem Faba chápu, že už "dozrál" a předává to dál. Takže novému majiteli držím pěsti, plno sil a ruku moudrou, pevnou a rozhodnou ...
Poslední rok dva tři na rozpad chodím minimálně, právě proto, že kecy o politice (kdyby to alespoň byla debata o např. signálech, které se objevovaly před otevřeným vypuknutím krize) jsou plané žvanění a jak rozdělat oheň už vím ... .
Takže hodně štěstí ...
Kdo je připraven, není překvapen ...
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od Rafael »

"...Proměna rozpadu za posledních pár let mi sympatická není ... žvanění o politice a flame, úbytek odborných témat a "odborných členů", chytání za slovo kvůli hloupostem..."
Taky mi to moc vadí!

Teda ne ve smyslu, že někdo dá do nějakého vlákna nějaký odkaz. To se mi líbilo už i kdysi jako nepříhlášenému.
Ale ty hádky a spory poslední roky tady.

Vždyť každý zdejší čtenář je snad aspoň trochu svéprávný, může si to přebrat sám, udělat si na to svůj vlastní názor a nemusí se kolem toho rozvinovat moře diskuzí jako na maintreimu.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Hagen
Příspěvky: 1307
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od Hagen »

xmenm05 píše: 24.06.2023 18:48 Proměna rozpadu za posledních pár let mi sympatická není ... žvanění o politice a flame, úbytek odborných témat a "odborných členů", chytání za slovo kvůli hloupostem (což je vidět i v tomhle vláknu) ... celkem Faba chápu, že už "dozrál" a předává to dál. Takže novému majiteli držím pěsti, plno sil a ruku moudrou, pevnou a rozhodnou ...
Poslední rok dva tři na rozpad chodím minimálně, právě proto, že kecy o politice (kdyby to alespoň byla debata o např. signálech, které se objevovaly před otevřeným vypuknutím krize) jsou plané žvanění a jak rozdělat oheň už vím ... .
Takže hodně štěstí ...
Rozpad se neproměnil, Rozpad se vyčerpal. (a zákaz přijímat nové členy to jen urychlil)
To si vážně někdo myslel, že se tu bude 12. let diskutovat o tom jak rozdělat oheň, v kterou dobu zasít jaká semena,... To je docela naivní představa.
Ze stejného důvodu jsem si přestal kupovat časopisy o zbraních. Prostě jsem jednoho dne zjistil, že už tam nenajdu nic, co bych nevěděl, a nebo co by mě zajímalo.
Co se týče rozpadlických témat (jsem tu už nějakých 6-7.let), tak něco, co by mě tu nějak inspirovalo, něco co bych nevěděl, nebo něco co by mi nějak pomohlo,... jsem tu nenašel už hezkých pár let. Rovněž mě nenapadá čím bych já někomu něčím rozpadlickým přispěl, protože zkrátka tu už vše je.
Proč vy co furt fňukáte jak to tu jede z kopce tu nepřispějete něčím zajímavým, něčím poučným, něčím co tu ještě není???
Pokud je někdo nešťastný z těch politických "keců", (které jediné ale toto fórum drží při životě, kromě ještě vtipů, jak bylo dnes, absurdit,... a pod.)
tak má možnost ostatní témata oživit. Rozproudit debatu správným směrem,...
Fňukání je totiž ještě míň užitečné než ty politické diskuze.
sigurd
Příspěvky: 376
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od sigurd »

Ja by som navrhoval nezáväzné, poradné hlasovanie o smerovaní fóra, zákaze planej diskusie v politických témach, o prijímaní nových členov, atď. Vlastník fóra by potom rozhodol, čo sa zavedie, a čo nie. A už sa nebude ďalej zbytočne nič riešiť- každý sa zariadi podľa svojich preferencii.
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od dracekvo »

V novodobých dějinách to byla právě politika, co zapříčinila nějaký kolaps.
Takže zákaz politiky, i když v mnoha případech planých keců, by byl defakto rozpad jako takový k ničemu, protože by nedovolil sledovat a diskutovat o aktuální situaci.
Nevím jak nijak by si někdo představoval kolaps.To že by najedou spandul meteorit, změnilo se podnebí a podobně je oproti tomu hrozně malá šance.

Navíc já ty politické strany u nás ani tak moc nesleduju. Takže jsem rád, že mi třeba někdo řekne, co mají v programu, a proč by bylo dobré jí dát hlas.

A pokud nemůžou přicházet noví členové, tak to tu prostě jednoho dne vymře.
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 853
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od malajizva »

Zdar lidi (dřív bych napsal rozpadlíci),
chodím 9 let na fórum, ale moc nepřispívám. Dřív jsem byl nováček, který hodně čerpal z různých témat pro přípravu svou a své rodiny na situaci, která se blíží. Ano blíží se rozpad. Kdo tomu nevěří, ať si zruší členství a nechodí sem, tady nemají být diskuse z novinek či seznamu.
Příprava na tuto situaci bylo původní téma tohoto odborného fóra. Díky Josefe, Milli a další.
Četl jsem forum, sledoval, co se děje, rozhodl jsem se, přestěhoval jsem se, a omezil jsem sebe i svou rodinu abychom pořídili chráněný dům v malé vesnici, daleko od měst, bez dluhů, s vlastní elektřinou vodou odpadem a zahradou, meleme si svoje obilí a jíme svou zeleninu. Žijeme střídmě a bez zahraničních all iclusive dovolených.
Témata na zrušení (jen co jsem dnes otevřel fórum:
- Ukrajina x Russko 2022/2023
- Covidové ZOMBIE se valí!
- Absurdity, fake news a vše co se ani do Vtipů nehodí
- atd...
témata, která nic nepřináší do vědomostní banky rozpadu pryč s tím.

Témata, která přináší odborné znalosti by potřebovaly probrat, zjednodušit, vybrat osvědčené a označit slepé vývojové větve, do záhlaví tématu napsat top informace.
Přeji novému majiteli moudrost do dalších kroků.
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
vvitty
Příspěvky: 122
Registrován: 26.01.2021 10:18

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od vvitty »

malajizva : gratulace k nezavislosti!

Co se temat na zruseni tyka, v podstate jsi vyjmenoval prakticky vsechny kde se tento tyden objevil nejaky novy prispevek.
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od drigon »

Též gratuluji k nezávislosti.
Ale ta témata bych v žádném případě nerušil. Mohou se v nich objevit věci, které jsou dnes konspirací, či mají "máloprocentní" pravděpodobnost že se tak stane. Ale je dobré se o nich bavit a v rámci možností se na ně připravovat. Protože když se tu bude probírat způsob jako rozdělat oneň po 158 a stále dokola a takováto debata v tomu vyhrazených vláknech nebude možná se nám může stát, že i s naší nezávislostí dopadneme jak ti chovatelé ovečky na samotě u lesa v Zombíkách (drbátko a prděnka).
Edit: v Zombíkách je to na straně 95 pod půlkou.
Plus to, jak může uřvaná organizovaná menšina ovládnout většinu
Koukej tak, aby jsi viděl.
kuny
Příspěvky: 278
Registrován: 24.03.2021 7:56

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od kuny »

Hagen píše: 25.06.2023 11:26
Rozpad se neproměnil, Rozpad se vyčerpal. (a zákaz přijímat nové členy to jen urychlil)
To si vážně někdo myslel, že se tu bude 12. let diskutovat o tom jak rozdělat oheň, v kterou dobu zasít jaká semena,... To je docela naivní představa.
Problém je v tom, že vytvoriť politický plk je otázka pár minút, ale vytvoriť dobrý príspevok je často záležitosť mnohoročných skúseností + niekoľko hodín na jeho prípravu, fotenie atď...
Nemyslím si, že rozpad sa vyčerpal. Rozpad sa zaoberá celou škálou tém, ktoré sa dajú len ťažko vyčerpať. To skôr jeho autori si nenájdu dostatok času, aby sem niečo rozumné pridali.

Ohľadne toho ohňa: Ja som sa tomu venoval asi pred 10-15 rokmi. Doma v garáži som trénoval ohnivý pluh, potom luk, koval som si ocielky, robil ohnivé piesty. Bol som na akcii kde nás učili fachmani z Česka, Slovenska a Poľska (http://www.kpt.sk/clanky/firecraft-2014-cabrad.html), venoval som sa tomu niekoľko rokov a aj tak som pred nedávnom našiel ďalšie spôsoby zapálenia ohňa. A stále si nemyslím, že to viem a že je to pre mňa vyčerpané téma, tak ako nikdy nebude vyčerpaný ani rozpad.
Hagen
Příspěvky: 1307
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od Hagen »

No, problém je spíš v tom, že umění rozdělat oheň na 100 způsobů je určitě zajímavý koníček, ale praktické využití rozdělání ohně i z jeleního trusu je vhodnější spíš pro nějaký survivor, bushcraft, tramping, ... nebo jak se to courání v zeleni nazývá.
Příprava na tzv. rozpad je trochu o něčem jiném. Je to příprava na rozpad civilizace jakou známe.
Rozpad v tomto pojetí s největší pravděpodobností nastane právě z těch politických důvodů.
Přírodní katastrofy se dají těžko předvídat, a příprava na ně už je tady celkem dobře prodiskutovaná ze všech stran.
Nicméně pokud někoho nezajímají politické diskuze, klidně může diskutovat o stodvacátémšestém způsobu jak rozdělat oheň, a politiku ignorovat.
Diskuze o politice nevylučují, ani neznemožňují diskuze o něčem jiném, a zakázat je nemá žádný efekt ani přínos pro toto fórum. Naopak negativní dopad v případě zákazu je pro rozpad celkem pochopitelný.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od bivoj »

Současné problémy tohoto fóra jsou primárně dvojího rázu.

Prvně, zamezení registrace nováčků bylo velkou manažerskou chybou. Zbytečný strach z přílivu politicky "špatně" motivovaných jedinců a neschopností (spíš leností) fórum správně moderovat vedly k tomu, že se sem nedostala žádná "nová krev".

Druhým a IMHO daleko závažnějším problémem jsou určití nováčci, kteří sem nalezli před velmi krátkou dobou (před banem na registrace) a jejichž jedinou náplní je neustálé bezobsažné tlachání, povětšinou v politických tématech. Tito nováčci s "mlékem na bradě" (tj. většinou registrace 2020 - 2022) jsou schopni sem za jeden rok napsat (vyhoďte p a za s dejte r) klidně kolem tisícovky příspěvků, ale jen naprosté minimum (či žádný) z těchto příspěvků je ku prospěchu fóra a jeho uživatelů (tzn. že by např. někomu něco poradili, či přišli s řešením nějakého problému atp.) naprostá většina těchto jejich příspěvků jsou plky ohledně politiky či (dříve) Covidu.

Vůbec se nedivím, že staří harcovníci a pilíře vědomostí jako např. Josef, Milli atd. (sorry těm, které jsem nejmenoval), kteří zde toto fórum od jeho začátku tvořili a přispívali velmi hodnotnými příspěvky, se nechtějí zaobírat obrovským balastem bezobsažných postů. Z tohoto (a nejen) důvodu sem už nepřispívám ani já, neboť kvalitní a dobře míněný příspěvek je okamžitě přehlušen nehodnotnými kydy a zapadne.

Toto fórum se nevyčerpalo, ale bylo zahlušeno balastem. Modří už vědí.

Přeji ICEmu, aby to tu trochu vzpružil a aby z toho nebyla jen tlachárna obdobná diskusím pod majoritními novinářskými weby. (Pozn.: /OT/, jsem rád, že jsem svou velmi drobnou dopomocí pomohl vychytat některé drobné dětské nemoci při startu webu zbrane.cz ;-) )
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od Rafael »

To je problém více fór a chatů.
Celkem "vědecky" je to podáno tady:
https://dfens-cz.com/zazmrdovano-reloaded/
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
cipis
Příspěvky: 4834
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od cipis »

To se chce mrknout na časovou osu ... Staří harcovníci přestali přispívat už dávno před Covidem, před těmi roky 20-22.
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od vrb »

Někdy je lepší nepřispívat za každou cenu když by to nebylo přínosné. Sám jsem tu měl nekolikalety Gap po vycerpani vetsiny temat, když jsem neměl čím přínosným přispět. Ale čas od času jsem nakouknul bez přihlášení a přečetl si nové věci.

10 let jsme se tu radili a vymýšleli jak přežít různé katastrofy. Teď ty katastrofy přicházejí, tak je na pořadu dne řešit co a odkud přílitne dříve. A hlavním zdrojem těch katastrof je politika a lidská nenávist a chamtivost. Proto to tu diskutujeme více než technická témata

Tohle fórum nezahynulo, jen přešlo do další fáze. Už neřešíme jak, ale co a kdy.
Z akademické debaty v obýváku blahobytu se překlapime do skutečné realizace katastrofických scénářů.
Letos jsem už doopravdy začal sázet na poli a doopravdy zapojovat solární panely. Stejne tak spousta mych známých. Předtím se o tom jen tlachalo. Ale díky tomu víme co dělat. To se ze dne na den jen tak nevymysli.

Zajímala by mě návštěvnost neregistrovaných a její nárůsty v době průseru.
Radek07
Příspěvky: 1182
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od Radek07 »

Díky rozpadu jsem přehodnotil spoustu věcí. Místo dřevostavby pevný cihlový dům (porotherm, ale 44 cm široký), samostatně stojící a dobře oplocený dům, trojskla v přízemí s venkovním sklem connex, bezpečnostní vstupní dveře, kamery, studna, zásoby atd.. Přispíval jsem hodně do zbraní, přežití, ale už jsem se taky vyčerpal. Zbraně mám už jaké potřebuji a nakupuji hlavně munici a volné prostředky vrážím do samotné střelby.
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 853
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od malajizva »

Ahoj,

souhlas s Rafaelem a Bivojem, osobně bych stál na rozpadu o dva směry:
- odborná témata - s moderátorem, který má vlastní zkušenost a dokáže hloupé a duplicitní příspěvky řešit. Cílem každého tématu je poskytnout teoretický přehled a způsoby řešení, odkazy, praktické realizace a příklady z praxe. Aktuální novinky na trhu nebo i top produkty, slevy...
- hlídání rizik - bezpečnostní hrozby, aktuální rizika a vyhodnocení těchto hrozeb. Toto je spíše zbožné přání. Ukazuje se, že tato témata zaplevelují fórum převládají politické postoje nad zdravým rozumem.

Příklad: o kovidu jsme se zde bavili o několik měsíců dříve, než "procitla naše média". mezitím jsem doplnil zásoby, domluvili jsme se a připravili na izolaci v případě, že se smrtnost viru udrží (což se nestalo). Bohužel od té doby převládá potlačování jiných názorů (a to i zde). Dvoubarevné vidění světa sem dle mého názoru nepatří.
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
sigurd
Příspěvky: 376
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od sigurd »

Súhlas s Bivoj, Rafael, Malajziva.
K prepperstvu som bol určitým spôsobom vedený od mala, nejako sa ma to stále držalo, a keď som osobne a hodnotovo dozrel, tak to ostalo jedným z mojich praktických "koníčkov". Keď som objavil toto fórum, tak som mal už hromadu vecí hotových, a k ďalším ma to inšpirovalo. Skoro vždy sa tu dala nájsť pomoc od odborníkov a praktikov v nejakej oblasti. Po "zazmrdovaní" som tiež výrazne znížil intenzitu prispievania na protest proti vedeniu, normalizácii a smerovaniu fóra. Nových odborných tém je dostatok, pokrok ide stále, ale za týchto podmienok nie je chuť.
Urobme s tým niečo, kým je fórum ešte živé, "odzmrdujme" to jasnými pravidlami, a povoľme nábor novej krvi :) .
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od Rafael »

Jeden příklad příkladně zazmrdovaného a přecenzurovaného webu byl zahrada.cz.
(Jak to tam vypadá teď po změně majitele pořádně nevím protože už tam nepíšu).
Nakonec někteří ti nejkvalitnější přispivatelé odešli a udělali si novou online zahradu.
A tam vládne úplně jiná atmosféra. Taková přátelštější a bez cenzury a podivných zásahů admina.
A bez politiky. Ono taky proč řešit takové věci na zahrádkářském fóru?
Sice i tam se objevilo několik zmrdů, ale naštěstí zatím jen krátce.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Odpovědět