Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Doporučujeme všem přečíst!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od Karlos »

GTST neblbni... to ze jsme se rozhodli omezit politicke tahanice neni jen kvuli Havlovi, to byla jen pomyslna posledni kapka, take to neni jen a pouze kvuli Tobe, je tu i par dalsich uzivatelu kteri se navzajem chytli mezi sebou skrze politiku... ovsem nakonec si podali ruku, zkus to taky ;)
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od Terminated Account »

Za mně osobně - Glory já na tuto hru - Dobře našim tak že je mi zima, měli mi dát kabát!!! nepřistoupím. Jednoduše se nepřidám na stranu foukačů tvých bolístek, protože pokud chceš vyhrožovat a vydírat, seber se a rychle vypadni! Jdi na jiný píseček, kde bude tvé labilní ego lépe opečováno. Nebo se vzpamatuj a chovej se jako dospělý inteligentní člověk!

Ustupovat se dá jen do jisté míry! Lidi z tohoto fóra, kterých znám docela dost osobně si nezaslouží, aby si někdo vydobyl speciální chráněné postavení ubohým vydíráním a podporovat to nebudu!

BTW. Jsi IT vzdělaný tak co ti brání založit si vlastní projekt? Aha už vím, musel by jsi za něj nést odpovědnost, dlouhodobě se o něj starat a rozvíjet ho, jenže na to NEMÁŠ a raději budeš svoji frustraci ventilovat vyhrožováním jiným, kteří jsou paradoxně na stejné lodi.
GloryToSunTsu
Příspěvky: 839
Registrován: 05.03.2011 18:28

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od GloryToSunTsu »

Hodně štěstí Mac-ku :beer
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od Terminated Account »

Měj se dobře a ať vše vychází jak si přeješ. :hand
Warlord
Příspěvky: 49
Registrován: 27.07.2011 20:52

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od Warlord »

MacGyver píše:Za mně osobně - Glory já na tuto hru - Dobře našim tak že je mi zima, měli mi dát kabát!!! nepřistoupím. Jednoduše se nepřidám na stranu foukačů tvých bolístek, protože pokud chceš vyhrožovat a vydírat, seber se a rychle vypadni! Jdi na jiný píseček, kde bude tvé labilní ego lépe opečováno. Nebo se vzpamatuj a chovej se jako dospělý inteligentní člověk!

Ustupovat se dá jen do jisté míry! Lidi z tohoto fóra, kterých znám docela dost osobně si nezaslouží, aby si někdo vydobyl speciální chráněné postavení ubohým vydíráním a podporovat to nebudu!

BTW. Jsi IT vzdělaný tak co ti brání založit si vlastní projekt? Aha už vím, musel by jsi za něj nést odpovědnost, dlouhodobě se o něj starat a rozvíjet ho, jenže na to NEMÁŠ a raději budeš svoji frustraci ventilovat vyhrožováním jiným, kteří jsou paradoxně na stejné lodi.
:lol: ty jsi taky dobrej máááááágor :lol:
Nejvíc mě dostalo: aby si někdo vydobyl speciální chráněné postavení ubohým vydíráním a podporovat to nebudu!
To asi mluvíš o sobě :lol: :lol:

Náhodou, GST měl občas docela dobré posty, koniny plácal v sekci politika.
Kolikrát sem to rád čet.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od MRAK »

Tak jsme si řekli pár názorů, - fajn.

A teď se zase můžeme zklidnit .
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od Terminated Account »

Warlord - Díky za zpětnou vazbu a hodnotný příspěvek. Určitě se nad tím zamyslím.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1592
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od Grunt »

Nechci být nějak vtíravý (nezdvořilí už vůbec ne), ale dle mého názoru už by se to zde nějak mohlo pořešit s těma obrázkama (myslím ten automatický resize). Docela mě to odrazuje od dalšího přispívání.
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od Fjord »

Někdo tu zmiňoval, že je tu už hodně dobrých informací. Což takhle z toho začít dělat knihu? Může se to rozdělit mezi víc lidí, kteří jsou v daném oboru odborníci. Na trhu je spousta odborných knih, a něco málo i o survivalu a přežití, ale nikde není nic komplexního ze všech témat, které se tu uvádějí. Bych řekla, že by to mohl být dost zajímavý trhák. Nikdo neumíme všechno a ani se to zvládnout nedá - to je můj laický názor. Kupovat právě 10 knih, kde v každé je některé z daných témat - pak by to mohla tahle kniha nahradit. prostě výcuc z podstatných a důležitých věcí, které jsou důležité pro přežití.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od Karlos »

Grunt: mas SZ.
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od hanpari »

To Fjord

Kdysi mne napadlo to same, nejlepsi mi pripadl projekt nejake elektronicke knihy, kterou muze soubezne tvorit vic uzivatelu. Zajimava by asi na to byla wikikniha
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od alibaba »

To Fjord.......Napsat knihu muze kazdy proste si to nastelujeme na clanky a obkopirujeme automaticky tiskarnickou a jasne ty male pripominky co nic nerikaji vystrihneme nuzkami a ten papir nelepime treba do sesitu a tak vznikne nas bonz-blok az to obsahuje tak 100 stranek dame to precist nejake profesorce pres jazyk za nejaky ten poplatek a potom si najdeme nakladatelstvi co to upravi a stylyzuje a vytiskne treba 1000 knih a za to zaplatime a pak si to rozpocitame na jednu knihu co nas to stalo a prodavame o neco vice ,muze se stat ,ze tech 1000 vytisku prodavame 5 let .......pomaha nam kdyz si zalozime Web-site a treba reklamujeme tady za nejaky ten poplatek a pokud se tva kniha chytne prodas jich tisice kusu a kdyz ne ,no proste napisec druhou atd. ono se to nekdy utrhne a elektronickou knihu muzene mit az tuto knihu oskenujeme do pocitaced stranku za strankou .....Vyhybame se nejakym tlustym biblim nejlepe je ,kdyz kniha ma tak neco pres 150 stranek a pak pripadne vydavame dalsi dily ......
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od Fjord »

hanpari:
elektronický samo skvělý, jen když nebudeš mít elektřinu, nebo baterie do elektronický knihy, tak si to nepřečteš :mrgreen:

Alibaba:
no a je to - tož jaké téma si vybereš? :mrgreen:

Já samo bych to nikdy nedělala, jednak nejsem vykradač cizích myšlenek a názorů, abych si je přivlastnila a považuji se za laika v mnoha věcech - od toho jsou ti, kteří něco znají - jako Josef, by mohl přednášet na universitě-jestli to už nedělá :mrgreen:
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od alibaba »

Fjord .......Tohle je verejne forum a kazdy to muze cist a doporucuji to cist kazdemu a tak nemej nejake predsudky o nejakych autorskych pravech co je dnes hojne zneuzivano a v te knize muzes doporucit i tohle forum ,jinak dopadnes jako ten Turek jak jsem byl v rakouske base a on nezral veprove a ja mu vzdy sezral obed a on byl hladovej......zacni jako tady na Foru zbrane a treba pokracuj farmarenim atd je toho tu dost ......ja napriklad sam jsem rozsiril lukostrelbu v Cesku jednou jsem lezel na podlaze v lete co bylo asi 38 C a dostal jsem napad jak je to s lukostrelbou v cesku a tak jsem pozadal brachu at mi natiskne nejake adresu klubu kdo si chce dopisovat ,no tenkrat moc jich nebylo tema bylo nezname a bylo tam asi 150 lukostrelcu co se strileli 4x do roka a rikali tomu 1 liga nakonec jeden mel vydrz a to byl Kejval a tak jsem mu pomohl napsat knihu instinktivni lukostrelba dobre si pamatuji jak jsem rukopis opravoval cely tyden po technicke strance ,stylisticky a gramaticky to opravila jedna profesorka a pak to slo vydavateli 1000 vytisku jej stalo asi 60 000 KC a kdyz je za 5 let prodal vydelal 250 000 KC a to dalo zaklad zajemcum, kterych je dnes tisice a od roku 2008 uz pisi na lukostrelce a tak se mi zda ze jsem upravil ty nesmyslne nazory ,ja uz jsem tam naklepal za to dobu asi 1400 clanku a asi 100 jich vymazali ,nebot moderator je buh a vi vse a oni jsou tak blbi az k nevire , nekdy napisi ten samy clanek 2x az 3x a pak tam zustane ,ze zacatku moderatori mysli si ze kecam az asi upravi vzdelani ....proste prolhavaji se k pravde a jasne ja nic jineho nepisi co by se mi nestalo a tak nemohu urcit co se v Cesku bude zamlouvat ......nezapomen ,ze kazdy se uci...... Kejval kdyz mi poslal ten jeho prvni vyrobek kroutil jsem "vocima" musel jsem jej upravit na pasove brusce a opravit cele madlo dlatem, ale luk sel na prodej rychle a ted jeho luky prodavan i do Australie , ma moc prace a nema na me cas i kdyz mu to rikam, ze az zacnu prodavat na E-bay nebude stihat jasne musel jsem cekat az to vylepsi a bude to prodejne .......

Kdyz nejaky student bude nezamestnany muze knihu prelozit do anglictiny a obsahnes vetsi trh....ostatne bracha si tak privydelaval ,ale ted uz ne, ma plat statniho urednika jako podpora byrokratu pres pocitace a tak dela programy a opravuje pocitace ,nekdy spojime pocitace aby mi opravil to a to a ja nemam nic cesky na pocitaci a nestacim tu sipku sledovat co s tim dela ......stale tvrdim ,ze zijeme v kamenne dobe pocitacu a jak to bude vypadat za 100 -500 let nikdo nevi .....
Uživatelský avatar
SaraH
VIP
Příspěvky: 339
Registrován: 14.05.2011 12:18
Bydliště: Střední Čechy, Vysočina

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od SaraH »

Fjord, to je moc dobrý nápad. Určitě bych se přidala.
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od hanpari »

No ja myslel, ze ta wikikniha umoznuje vic lidem, aby na projektu pracovali, takze kazdy by si mohl vzit za sve svuj projekt. No a pak treba vyuzit sluzby knihovnicka.cz a udelat z toho relativne levne obycejnou knihu do nepohody.
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od Fjord »

Ono se i tady tím probírat je někdy zdlouhavý, protože jsou některá témata na víc místech. Jsem tu cca půl roku, a ještě jsem to všechno taky nepřečetla - Dnes se tu objevilo z hlubin téma chemie, kde jsou taky zajímavý rady.
Prostě víc hlav víc ví, a usnadnilo by se to i nám - pokud někdo něco potřebuje. Je tu "vyhledávač" ok, ale pokud nevím, že tu dané téma je, tak to ani najít nemusím.. To jen pro vysvětlení - proč by se některé podstatné informace mohly třebas dát do přehlednější formy. Ale je to jen samo návrh - tohle není na mě, ale na všech. Ono i hledat jednotlivá témata na netu je ještě zdlouhavější - proto je dobrý, když někdo, kdo tomu rozumí, tomu umí dát hlavu a patu. Nejcenejší jsou vždycky vlastní zkušenosti, které se nepředávají jen tak - o tom to myslím jen je.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od Karlos »

Tak on by to nebyl problém, pokud dá nekdo do kupy článek/y pojednávající vždy o konkrétním tématu, tak muzeme z techto clanku udelat neco jako elektronickou knihu s moznosti exportu do PDF (aby si ji kazdy mohl vytisknout), případně (a to hodně předbíhám) když to bude stát za to tak ji nechat vytisknout hromadně...

Po technické stránce v tom nevidím problém ovšem hned mě napadá pár případných komplikací z jiného soudku:

1) nevim zda se zde najde tolik lidi kteri budou ochotni systematicky zpracovavat temata do clanku (toto se nepodarilo na podstatne vetsich diskuznich serverech - treba strelectvi.cz a jeho magazin)

2) jedna vec je diskuze do ktere zatim "může" clovek nakopirovat cokoliv ale u knihy ci podobneho media uz by se musely resit i autorska prava k obsahu (a to nejen texty ale i obrazky, fotky), u diskuzi se to zatim tak nejak toleruje...

Ale jak rikam po technicke strance v tom problem nevidim, mohu tomu udelat samostatna adresu (subdomenu) treba:

http://kniha.rozpad.cz

kde bude OBSAH ve forme linků na jednotlivé kapitoly + také možnost si to celé stáhnout ve formátu PDF.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Svycarske -----konto

Příspěvek od Terminated Account »

Admin: Odděleno z diskuze "http://rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f=50&t=988"

Informační hodnotu nyní vidí každý. Jenomže když to smažeme, tak za prve Alibaba napíše dvojnásob příspěvků jinam, protože stejně svoje myšlenky potřebuje vyjádřit, za druhé nám to budou někteří uživatelé zazlívat jako cenzuru a potlačování svobody na tomto servru a za třetí nám bude jiná skupina uživatelů zazlívat, že jsme nezasáhli a nesplnili svoji funkci.

Hodně lidí (hlavně moderátorů) se snažilo s Alibabou přátelsky bavit o tom, co by jeho příspěvkům svědčilo, ale nikdy to nikam nevedlo ;)

Holt udržení přehlednosti není jednoduché. Za mě smazat!

PS: Vůbec mě nebude vadit, když se moderátoři pobaví o takových zásazích veřejně. Ba právě naopak. Myslím, že by to transparentnosti pomohlo, protože náš postup a pohnutky je uživatelům mnohdy neviditelný, nebo nepochopitelný. Měřítko servru takový liberální postup zatím umožňuje.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Svycarske -----konto

Příspěvek od Karlos »

A co to udelat nasledovne: zalozim sekci KOŠ a do te budeme presouvat "uzitecna" temata, kazdy se tam muze kouknout, zhodnotit si "prinosnost", klidne i neco pripsat... pokud se tam rozjede prinosna diskuze, bude vlakno z koše vyjmuto, vlakna na ktera by nikdo delsi dobu nesahl (zadne nove prispevky) by se po nejake dobe proste smazla...

Transparentni to je myslim az dost, o cenzure nemuze byt řeč, prehlednost zbytku fora neutrpi, co vy na to?
Odpovědět