Informace z Rozpadu ve formátu pro off-line prohlížení

Doporučujeme všem přečíst!
optim
Příspěvky: 255
Registrován: 26.02.2012 16:46

Re: Informace z Rozpadu ve formátu pro off-line prohlížení

Příspěvek od optim »

2BOGOVIK:

Tím, že jasně napíšu, že se něčeho nezůčastním (a uvedu důvody proč se nezůčastním), přece nikomu nebráním, aby se někdo naopak zůčastnil ... :)

PS: Diskusní fóra jsou od toho, aby tam spolu lidé diskutovali, ptali se a vyměňovali si informace. Ne aby se odsuzovali. :)
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Informace z Rozpadu ve formátu pro off-line prohlížení

Příspěvek od Karlos »

alibaba píše:Na knihu je pozde a ono to zacne jit do kytek asi za pul roku ,mozna za rok =pozde ,pozde...... :lol: :lol:
OT: Alibabo tohle jsi tvrdil i před rokem ;)
Uživatelský avatar
Patriot
Příspěvky: 25
Registrován: 02.01.2013 12:28
Pohlaví: muž

Re: Informace z Rozpadu ve formátu pro off-line prohlížení

Příspěvek od Patriot »

Myšlenka dřímá a nebo umřela?
Jestli zpracovávám nějaké téma formou sběru informací, tak první co udělám je, že si v počítači založím nový adresář. Do něho pel mel dávám, co jsem našel (html stránky, mp3, videa, obrázky, pdf... ) plus později vlastní stručné poznámky, kam jsem prakticky došel a co by bylo dobré v tom udělat dál. Nejraději používám formát txt, který je čitelný ve všech možných OS s jakýmkoliv SW vybavením. Dále mám vytvořené fragmenty globálnější adresářové struktury (příklad: Pěstování->Ovoce->Jabloně->Jadernička Moravská, Pěstování->Ovoce->Jabloně->Onemocnění->Metlovitost ).
Snažím se dbát na výstižné pojmenování souborů a zejména adresářů. Tyto struktury pak archivuji na jednovrstvém DVD mediu (kvůli odolnosti proti EMP). Ideální jsou media, která jsou určena k dlouhodobému ukládání. Z těchto medií mám udělaný elektronický archiv, ve kterém dokážu offline hledat v názvech souborů a adresářů. Bohužel neumím fulltext, ale i tak to funguje relativně dobře.
Jediné co mě napadlo, kudy je možné problém společně posunout, je vytvoření nějaké společné (adresářové) struktury a její plnění. Jako vhodný prostředek se mi jeví ftp server. Tento jednoduchý systém má určitě mnoho úskalí, ale možná je lepší mít něco a hned než nic.
Uživatelský avatar
gabcik
Příspěvky: 45
Registrován: 06.11.2012 17:23
Pohlaví: muž

Re: Informace z Rozpadu ve formátu pro off-line prohlížení

Příspěvek od gabcik »

Pôvodná požiadavka (informácie z rozpad.cz dostupné aj po výpadku internetu) je predsa pomerne ľahko realizovateľná.
Stačí si celý obsah rozpad.cz stiahnuť na disk, pomocou príslušného softvéru, napríklad Teleport Pro. A môžete si čítať dobré rady rozpadlíkov dovtedy, kým budete mať elektrinu a fungujúce PC.
Webcrawlery ako Teleport Pro samozrejme zaťažujú server, pretože sa správajú ako horda zbesilých čitateľov (kliknú úplne všade), tak aby sme šetrili systémové zdroje, stiahol som aktuálny obsah rozpad.cz do hĺbky 5 liniek (teda aj s prelinkovanými obrázkami na iné stránky), zozipoval a uložil sem:
http://verzend.be/7v0cnhb4bs6g/rozpad-c ... 3.zip.html
Má to len 39,8 MB.

Po rozbalení otvorte adresáre [rozpad-cz], [rozpad], [www.rozpad.cz], kliknite na súbor index.htm a môžete si prezerať stránku tak, ako keby ste boli pripojení k internetu.

Nebude vám samozrejme fungovať funkcia Hledat. To sa však dá nahradiť pomocou fulltextového prehľadávania disku. Môžete si aktivovať fulltext, ktorý je zabudovaný vo Windows 7, alebo si nainštalovať napríklad Copernic Desktop Search (verzia Home je zdarma). Obidvomi spôsobmi sa dá vyhľadávať iba v tom adresári, do ktorého ste rozbalili stiahnutú stránku.

Pokiaľ si stiahnete a nainštalujete Teleport Pro alebo iný crawler, môžete si pomocou nich robiť pravidelné zálohy ďalších webov ako preppers.cz, webforum.sk, knife.cz, strelectvi.cz, kosimesnadno.cz atď. Na konci sveta, ako ho dnes poznáme, sa tak môžete stať vedmákom, ktorý bude môcť členom svojej komunity vo svojej múdrej mašinke vyhľadať na jeden jednoduchý praktický problém 157 rôznych protirečivých názorov :-)
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Informace z Rozpadu ve formátu pro off-line prohlížení

Příspěvek od Koniáš »

Super. :yes :clap
Odpovědět