Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Doporučujeme všem přečíst!
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od Ježura »

Ze své strany taky nevidím žádný problém. Po domluvě jsme se setkali na nadraží,kde Rainier bydlí a předal mi nože pro x-lidí v okolí Brna. Takže možná sice někde proběhla špatná komunikace nebo jste se špatně pochopili(to se může klidně stát) ale určitě to nebyl zlý úmysl. Jinak pokud by VonTreskow napsal že by si nůž v Brně vyzvednul, Rainier by mi akorát další přidal a předal bych mu jej já osobně. V případě další nákupu MOR se opět rád přidám..
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od Fabulous »

Jelikož je již vyřešeno, tak s dovolením celou akci "Rainier" mažu.
Kubec
Příspěvky: 59
Registrován: 28.05.2013 1:16
Pohlaví: muž

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od Kubec »

Zdravim, len sa chcem spytat od kolkatich prispevkov je mozne vytvarat temy. Rad by som nafotil EDC, BOB a celu dalsiu vybavu a vlozil si to do temy so svojim menom, ale nechcem teraz nasilu pridavat prispevky bez zmyslu. Tak len nech mam predstavu kedy sa mi odomkne tato moznost. Dakujem
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od Terminated Account »

Počet příspěvků není stanoven jako dogma. Podmínkou je historie na tomto fóru a určitý přínos, kteří posuzují správci tohoto fóra. Zatím není problém napsat SZ kterémukoliv ze správců a ti rádi smysluplné téma založí. Vyhovuje?

PS: Jsme si vědomi, že to není úplně populární opatření, ale na základě praktických zkušeností, bylo nutné určitou restrikci zavést.
Kubec
Příspěvky: 59
Registrován: 28.05.2013 1:16
Pohlaví: muž

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od Kubec »

Ok, ked to cele pofotim a pripravym, napisem ti a zalozis mi temu. Zatial dik ;)
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od Terminated Account »

Není problém, jako by se stalo.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od kregan »

Sem si všimnul, že mi tu poslední dobou mizej příspěvky, aniž by to bylo vysvětleno modrými písmenky...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od Fabulous »

Drž se striktně témat a nic nebude mizet. Zcela bezcenné příspěvky recyklujeme bez náhrady.
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od tygrsdrakem »

Měl bych dotaz: Když se admina slušně zeptám, proč smazal nějakou diskusi (Fabulous dnes na Regulace EU - zákaz držení zbraní), resp. porušení kterého pravidla bylo důvodem k mazání a dozvím se "Promazáno za účelem demotivace tlachalů." - jak si to mám vyložit? Já si fakt neuvědomuju, že bych nějaké pravidlo porušil. Sorry, ale prostě fakt ne.
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od herman »

Ani já ne.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od kregan »

Ač se snažim sem tam ňákou drobnou podpořit věci, co mají smysl, tohle je ten důvod, proč jsem se rozhod na provoz Rozpadu nepřispět. Spíš to beru tak, že admin(i) tu má právo nastavit vlastní pravidla a zbytek má právo svobodný volby fóra. I když konstruktivní zpětná vazba má taky něco do sebe.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od Fabulous »

Pokud bych měl zdůvodňovat každý smazaný příspěvek, tak bych nedělal nic jiného. Snažím se do diskuzí zasahovat co nejméně, ale pokud vidím plky a hádky přes dvě strany vlastně o ničem, tak je máznu. A že bych je měl někam přesunout? No vážení, pokud vám nestojí za námahu diskutovat ve správných vláknech, tak si zajisté svých postů adekvátně nevážíte.

Jinak pro plkání o čemkoliv je tady Hospoda a také klubovny. Tam žádná cenzura není a můžete si tam navzájem i trhat virtuální občanky.

No a já jdu teď dělat něco užitečnějšího...
image.jpeg
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od tygrsdrakem »

To co tobě může přijít jako plkání a hádky můžou jiní lidé chápat jako podnětnou diskusi. Ale ok, respektuju tvoje rozhodnutí a s dovolením založím k tématu samostatné vlákno.
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od Quido »

Je podle pravidel fóra ok zveřejňovat soukromé zprávy, prosím?

Mám za to, že je to trestné dle § 182 40/2009 Sb. Zákona trestního zákoníku, k čemuž referuje 5. bod pravidel platformy. Pokud není, budu rád za reakci moderátorů a měl bych se danému uživateli omluvit za svoji nedostatečnou znalost zákona i za zbytečné komplikace, které mohly vyvstat jak tímto vzneseným podnětem, tak formou diskuze veřejnými i soukromými cestami.


HLAVA II

TRESTNÉ ČINY PROTI SVOBODĚ A PRÁVŮM NA OCHRANU OSOBNOSTI, SOUKROMÍ A LISTOVNÍHO TAJEMSTVÍ

Díl 2

Trestné činy proti právům na ochranu osobnosti, soukromí a listovního tajemství

Porušení tajemství dopravovaných zpráv
(1) Kdo úmyslně poruší tajemství

a) uzavřeného listu nebo jiné písemnosti při poskytování poštovní služby nebo přepravované jinou dopravní službou nebo dopravním zařízením,

b) datové, textové, hlasové, zvukové či obrazové zprávy posílané prostřednictvím sítě elektronických komunikací a přiřaditelné k identifikovanému účastníku nebo uživateli, který zprávu přijímá, nebo

c) neveřejného přenosu počítačových dat do počítačového systému, z něj nebo v jeho rámci, včetně elektromagnetického vyzařování z počítačového systému, přenášejícího taková počítačová data,

bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od Ulfhednar »

Tak já si chystám to teplé spodní prádlo a kartáček pane komisaři Trachto :lol:
A zda se, že máte rozbitý blacklist...
Óðinn á yðr alla
Permonik
Příspěvky: 496
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od Permonik »

Zveřejňování zpráv a zatahování ostatních do sporů je OT, dětinské a hloupé, ale nelegální nikoliv. To se týká prostředníků, přes které zprávy jdou, kde jsou uloženy atp, třeba pošťák či majitel serveru. Na adresáta se to ale nevztahuje.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od Nicotinick »

Jsou zřídkavé případy, kdy je to IMHO naopak vhodné jako upozornění pro ostatní. Ten chlap na Q evidentně není mentálně v cajku.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od Ulfhednar »

Jo, dětinské to ode mně bylo, ale už to nejde smazat. Ale prostě Quido je psycho a má můj nulový respekt ne jako oponent, ale jako člověk. Beru ho spíše jako přírodni jev. Ale moje chyba, zpětně mě to mrzí, omlouvám se. Jde-li to smazat, budu za to rád.

Aquila non captat muscas

Teď už jen budu čekat, až mi SWAT rozrazí dveře 8-)
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od Patrol »

@Q: Nejsem teda právník, ale řekl bych, že listovní tajemství, ani osobnost ti nikdo nenarušil, protože to zveřejnil ten, komu byla zpráva určena.

Doteď jsem víceméně stál za tebou, protože je dobré, když jsou slyšet všechny možné úhly pohledu, i když mě podobně jako chlapy, se kterými se hádáš vadí čím dál větší propagandistická cenzura u nás. Vůbec se nedivím, že to někdo srovnává s tou Ruskou, protože tam je nařízená, ale tady si jí zavádíme sami sobě z horlivosti. Hodně jsi teď klesl ne tím, co jsi psal v SZ, ale že hned běžíš ještě žalovat a dožadovat se dalších persekucí. Jako by nestačilo, že Dedman po vzájemných konfrontacích dostal trvalý BAN za takovou kravinu, jako je říct "Ty vole ty seš vůl", což považuji jako běžnou prupovídku, narozdíl od mnoha jiných horších urážek, které padly od tebe.

Zkus si projít nějaké starší příspěvky těch, které nazýváš Trolly a Kremloboty, z dob, kdy jsi ještě na fóru nebyl, třeba pochopíš, že to žádní trollové nejsou, ale jen se nechali vyprovokovat, protože ze všech stran se valí jednostranná domácí propaganda a najednou ji mají díky tobě i tady, kde si doteď mysleli, že je to něco jako oáza konstruktivních úvah bez ideologií.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Diskuze k pravidlům (soudní tribunál)

Příspěvek od Quido »

@Patrol: Díky za názor, vážím si ho. Stejně tak si vážím Uflovi rekace za to, že se omluvil a uznal, že to byla klukovina. Ale pokud si budeme povídat soukromě, tak si povidáme soukromě. A na veřejnost to dle mého právního názoru nepatří, stejně tak jako na Rozpad nepatří proruská propaganda.

Stejně jako já uznávám, že jsem se nechal unést a měl jsem potřebu se vůči vyhrožování jednoznačně vymezit. Proto jsem také taktně zvolil soukromou zprávu, kde jsme si co sme si. To je soukromá konverzace dvou lidí.

Pokud mi někdo veřejně napíše, že názor xyz nesdílí, nebo že jsem napsal kravinu odporující známým fyzikálním zákonům, tak to beru. To není nic osobního a do slušné diskuze to občas patří, když se napíše něco ve smyslu: "To snad nemyslíte vážně, že jste dal diesel do benzíňáku. Chodil jste vůbec do školy!?"

Je to side ad hominem jak vyšité, ale je oprávněné. Co není oprávněné, je napsat, že s uživatelem xyz nesouhlasím, protože má křivý nos.
Odpovědět