Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Doporučujeme všem přečíst!
Odpovědět
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od dr78 »

Bivoji, nejsem expert, ale "rozklikatelnost" obrázku se dělá jen, když je větší (co se týká velikosti v bytech, ne dimenzí) obrázek. Ten tvůj obrázek je sice větší rozměrově, ale na disku má jen pár desítek KB. Pokud by to nebyl graf, kde je velká plocha stejnou barvou, pak by měl obrázek více KB a myslím, že by ho PHP BB engine přescaloval a uložil si i zmenšeninu. Zkus si to v nějakém topicu a pak smaž post... myslím, že to bude tak.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od bivoj »

2 dr78 - tím to nebude. Zkoušel jsem nahrávat i velké obrázky, jak png, tak jpg a nefunguje to. Viz třeba pokus zde:
viewtopic.php?f=50&t=6955

Navíc dřív to fungovalo OK, a v pohodě byly rozklikávací všechny obrázky a grafy co jsem vkládal a také měli jen pár kB... viz již postované https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=214190#p214190
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od bivoj »

Ahoj, stále to bohužel nefunguje, nově přidávané obrazové přílohy (ať už přidané jako příloha či pak vložené do příspěvku) nejdou rozkliknout na originální velikost...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od Hohepa »

Možná jsem objevil Ameriku , ale já to netušil...
Pokud u nějakého "člena" kliknete v jeho profilu na "Přidat nepřítele" ( blbý překlad)
tak se přidá na seznam jedinců, jejichž příspěvky takzvaně "Ignorujete" (mnohem lepší překlad)
Jeho příspěvky pak vidíte takto:
ignorovany.PNG
ignorovany.PNG (5.6 KiB) Zobrazeno 4281 x
Fórum je tak poté pro mne přehlednější, ony litanie, někdy opravdu mnohořádkové, nezabírají místo na monitoru
a je to i mnohem méně "stresující".
Jak pravil klasik, hádáš li se z blbem déle než pět minut, zjistíš, že už se hádají blbci dva :angel

Furt je ta možnost, ten příspěvek rozkliknout a přečíst.
I když ono fakt platí, že kdo stokrát napsal blábol tak nic jiného než blábol už asi nenapíše.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od Bill Masen »

To si to Hohepo schválně škrnul tak, aby bylo poznat koho si škrtnul? :chuckle
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od Jason »

Tak bez toho by tato cela litanie vyznela naprazdno. Dobre mu to nandal! :clap
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od Hohepa »

ono to je poznat ? :angel
to já nerad :wasntme
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od proforma »

@Hohepa: Jo, to je presne ten blacklist, o kterem jsem psala, ze ho mam pro zaslouzile zvanily :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od MFG »

@Hohepa moc diky! Ja to nemohl najit...
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od cipis »

Já si musel napsat panu domácímu, kde to je :D
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od Hdm »

Hledal jsem v nastavení zvětšení písma pro texty příspěvků, ale takovou možnost jsem nenašel.
Bylo by prosím možné přidat volbu pro změnu velikosti písma pouze textů příspěvků. Na tabletu nebo telefonu jsou ty texty děsně mrňavý. Asi nebudu jediný, kdo má již trochu vykoukané oči a čte i na PC v předklonu :D
Samozřejmě vím o ctrl a +, ale to zvětší všechen text na stránce včetně panelu vlevo a texty příspěvků se roztáhnout dolů a pak zase pořád roluju dolů.
Janko Burka
Příspěvky: 93
Registrován: 10.10.2020 16:59

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od Janko Burka »

Mate spatne nastavene systemove hodiny na serveru !
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od Fabulous »

Ty máš špatně nastavený čas v profilu.
Uživatelský avatar
kennyjirkoff
Příspěvky: 54
Registrován: 25.07.2014 12:24
Pohlaví: muž
Bydliště: Severní čechy

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od kennyjirkoff »

hodilo by se tlačítko u každého příspěvku : TOTO JE KVALITNÍ INFORMACE - některé příspěvky jsou opravdu v ceně zlata

a následně pohled na fórum s tím to filtrem - pouze témata kde jsou označené příspěvky tímto tagem (dalo by se limitovat - zobraz všechny co mají >10xkvalitu, >100xkvalitu apod.)

forum je poměrně obsáhlé a je tu spousta balastu - časově není možné vše pročítat

získala by se tím taková osekaná TOP verze, kvalitních informací - a základě hodnocení obsahu čtenáři.

navíc kvalitní přispěvovatelé by měli jakousi viditelnou prestiž, váhu .... (ne že by ji teď neměli ...)

i když chápu že doprogramovat to asi není vůbec jednoduché, možná na to je nějaký modul (Topování) pro tento systém (myslím že používáte phpBB)
Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na něj dívají, aniž by něco udělali (Albert Einstein)
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od cipis »

Problém není ta funkce, její nastavení či doprogramování.
Problém je hodnocení, kádrování, hlasování, atd. Ve všech fórech, kde jsem kdy byl a bylo toto zapnuté, to dříve nebo později sklouzlo k bitce mezi uživateli a bylo naprosto normální, že kvalitní příspěvek měl mínusy, protože prostě autor vyargumentoval protivníky a ti to nedali a začali mínusovat.
To se prostě nedá uhlídat a udržet, nemá to smysl.
Kdo má zájem, tak si to přečte a vyfiltruje, co je potřeba. Pokud si na to neumí a nechce udělat čas, tak to znamená, že o ty informace nestojí. Nebo to také znamená, že chce zadarmo něco, co někoho stálo spoustu času, že není ochoten ani ten čas čtení tomu dát.
A vidíš, už tě kádruji :D

Za mě rozhodně ne...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od bivoj »

Řešením nedostatků mínusování je prostě mínusování vůbec nemít. Jednoduše, příspěvku lze dát pouze plus a samozřejmě jen jednou pro jednoho usera a bez možnosti jeho zpětného odebrání (právě k zamezení bitev a pomst typu "hele, tys mě naštval tak ti odeberu všechny svoje plusy z tvých příspěvků") a kolik těch plusů daný příspěvek nasbírá je už na kvalitě příspěvku.

Znám pár odborných fór, kde to takto funguje, ale je pravda že tam jsou opravdu většinou uživatelé, kteří jsou v oboru trochu znalí a je tam malý počet tlachalů...

Nicméně zavádět to do takto masivně rozjetého fóra jako je Rozpad by asi nebylo úplně košer ke starším příspěvkům, protože je tu opravdu obrovské množství velice kvalitních příspěvků od pár uživatelů, ke kterým se ale dostane pouze ten, co si poctivě pročte daný thread.

Taky je zde nebezpečí, že by se plusovali "populární" příspěvky a nikoliv jen ty kvalitní. Opět by to šlo ošetřit určitými mechanismy, ale bylo by to spousta programování a také více práce pro adminy spravovat to... Takže si myslím, že zde je to nereálné...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od Fabulous »

Vzhledem k cenám, které si účtuje zdejší IT údržbář jsou jakékoliv větší změny nemožné.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od Grunt »

cipis, bivoj: Přesně tak. Já zažil fórum s pluskama a mínuskama s tím že pokud má uživatel hodně mínusů tak se zabanuje a normálně jsem byl schopen se vybodovat a zabanovat. A to jsem netrolil ani moc. Od té doby jsem k podobným systémům střízlivý. Pokud se někdo vyloženě vyžívá v cicrejerku, tak budiž ale jinak nechci ani cítit. Maximálně tak nějaké děkuji (ale poděkovat lze i veřejně nebo skrze SZ) víc nic. Obsah tvoří uživatelé a jaký si ho vytvoří, taková ho mají.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od proforma »

Posledni cca tyden mne to porad odhlasuje. Na mobilu; na NTB je to OK. Odhlasuje mne to treba 4x, 5x denne, i kdyz mam zaskrtnuto "prihlasovat pri kazde navsteve". To je nejaky bug, nebo nova funkce?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra

Příspěvek od Germanik1 »

Stejná zkušenost. Nejprve jsem to přičítal přechodu mezi WiFi, ale odhlašuje i z datového připojení Vodafone
Udělám co musím
Odpovědět