Změny na rozpadu - 2015

Doporučujeme všem přečíst!
Odpovědět
Jirka
Příspěvky: 95
Registrován: 04.01.2012 8:16
Bydliště: Slezsko

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Jirka »

Jj., taky se mi líbí, jak to MacGyver napsal. Je však ale toho možné dosáhnout na takto otevřeném fóru?
Uživatelský avatar
DeeKey
Příspěvky: 45
Registrován: 20.03.2012 14:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Slivovica land

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od DeeKey »

Pánové, co říkate na používání antihodností? Inspirovalo mě k tomu WARforum, kde se za porušování pravidel na určitý čas udělují antihodnosti, viditelné pod uživatelovým nickem.

Tam kde je např. sponzor serveru by se zobrazilo slepoun, spammer, kverulant, ...)
Jako hlavní přínos bych viděl varování (u všech příspěvků daného uživatele, nyní je to jen u daného zmoderovaného příspěvku) pro ostatní.
Navíc může být takováto hodnost udělena na určitý čas a dotyčný dostane druhou šanci.
Přílohy
spammer.jpg
Naposledy upravil(a) DeeKey dne 02.01.2015 21:18, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Terminated Account »

Přátelé spousta věcí co navrhujete jsou zajímavé. Uvědomte si ale, že se o nastavená pravidla musí někdo starat, být zodpovědný, spravedlivý atd. Čím složitější systém, tím potřebuje více správců, kteří se o něj budou starat. Každým zesložitěním naroste časová náročnost správy.

"Každý systém je tak účinný, jak je účinný jeho kontrola."

"V jednoduchosti je genialita."
Uživatelský avatar
DeeKey
Příspěvky: 45
Registrován: 20.03.2012 14:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Slivovica land

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od DeeKey »

MacGyver: Pokud to je k mému příspěvku tak samozřejmě souhlasím. Někdo z moderátorů by se musel starat o udělování a odjímání antihodností, pak by se na to mohlo zapomenout nebo by daný mod byl na dovolené, někdo by měl antihodnost déle, a mohl by se cítit ukřivděn.
Ale zase na druhou stranu na už zmiňovaném fóru tento systém funguje. Člověk pak dvakrát přemýšlí nad tím, co napíše, než aby mu u nicku svítilo 14 dní SLEPOUN. Možná by ubylo zbytečných flamů, trollingu, reklam... Možná taky ne a moderátoři by dostali zbytečnou práci navíc.
Berte to jenom jako návrh odjinud, který se osvědčil.
Gervais
Příspěvky: 166
Registrován: 03.02.2014 20:07

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Gervais »

Jak neslouhlasi stim co napsal Mc, tak musím souhlasit s částí, kdy definují jejich server jejich pravidla. Jsme názoru, kdy pravidla když jsou definovány i když tvrdé (pak se odfiltrují ti co za vším vidí co chctějí), ALE pak je dodržovat VŠICHNIHI...


Já mohu říci, ANO a už teď je pozdě, pravidla si musí určit vlastníci serveru i když se to někomu nebude líbit, ALE musí je dodržovat všichni. Styl farmy zbvířat, kdy někdo si je rovnější jak jiný vede kk ´padku a nenávisti :(.

Takže. Já osobně filtrujte, vymažte, a dělejte cokoliv co udrží standart a hlavně úroveň, kterou jste si určili jako etalon, ALE nikdy nedopusťte, aby jste se snižili k farmě zvířad, kdy jeden je si rovný vůči rovným... Ne že by jste nemohli, ale vede to k úpadku :(
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Heike »

Nevím, jestli to přispěje kvalitě. Doteď jsem si dělal na každý příspěvek nebo autora názor sám, a asi jsem nebyl jediný, možná mi to ušetří vlastní přemýšlení, když uvidím od Kverulanta příspěvek Blábol. Pro Ramby jsou vlákna o warlordech, pro zahrádkáře o...právě ta rozmanitost se mi na Rozpadu líbila, názory ostatních, kdo jakou představou žije, čeho se bojí, jak si myslí že to vyřeší, to by fakt nestačilo OT mazat a troly banovat?
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Nightmare »

McGyver: Ámen...
Uživatelský avatar
Jihlavak
Příspěvky: 99
Registrován: 29.11.2012 13:17
Pohlaví: muž

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Jihlavak »

Obávám se, že odstraňovat politiku všeobecně nebude úplně nejšťastnější. Podle mého totiž politika zasahuje to většiny témat a bude to hrozná práce preparovat ty "vhodné" a "nevhodné" příspěvky.
Osobně považuju za dostačující možnost nezobrazovat příspěvky od určitých uživatelů, které si já sám zvolím. Když mám chuť, tak si je přečtu, když nemám, tak je nerozklikávám. Považuju to za víc než vhodný řešení nevyžadující cizí práci navíc. Tolik k registrovaným....
Neregistrovaným by mohl stejným způsobem "skrývat" podle jeho názoru málo hodnotné příspěvky nějaký dobrovolný ochránce veřejných mravů, případně by se na pohled neregistrovaného, dal uplatnit "ignorelist" někoho rozumného.
Označovat cizí příspěvky slovem blábol až na jejich konci nepovažuju za zrovna moudré řešení.

P.s.
I. škoda, že není možné stejným způsobem ignorovat i příspěvky vybraných adminů.
II. "seznam nepřátel" jak se příslušná část menu jmenuje.... mno nebylo by lepší něco, co by nenaznačovalo, že s kým nesouhlasím a nechci ho číst, tak je automaticky můj nepřítel?
Uživatelský avatar
PIPboy
Příspěvky: 169
Registrován: 14.09.2014 17:25
Pohlaví: muž

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od PIPboy »

MacGyver píše:A to jako svoji depku z toho, že je podle některých svět v prdeli díky POLITICE a už bude jen hůř, chcete vyřešit nasysleným obilím, náboji, filtrem na vodu, teréňákem 4x4 nebo hádáním?
Tohle jsou dva krajní extrémy zabezpečení proti kolapsu. Na jednu stranu syslení zásob a úprava obydlí k naprosté soběstačnosti, na druhou stranu orientace v politice a posuzování skutečných úmyslů těm, co nám vládnou. Podle mě je dobré se věnovat obému, jen to od sebe oddělit.
Po roce 1948 nebylo nikomu nic platné, že měl nasyslené zlato, peníze, nemovitosti, pozemky. Všechno mu komanči sebrali a byl kolikrát rád, že přežil. Takových byly desetitisíce, co pak následujících 40 let mlátili hlavou do zdi, jací byli tupouni, že se nevěnovali politické situaci a mezinárodním vztahům důkladněji a naivně se domnívali, že u nás KSČ zavede ráj na zemi. Přitom v Rusku už bolševizmus tou dobou vládl 30 let a bylo možné vidět důsledky. Podobná situace jako dnes. Informace jsou, ale lidé raději věří propagandistickým blábolům. Stejně jako tehdy.
MacGyver píše:Dále oddělení moc nepomůže. Člověk který vidí za všemi problémy jednu konkrétní zemi, politiku, ideologii není schopný bavit se o ničem jiném.
To je těžké, když ona ta jedna konkrétní země má vícejak 800 vojenských základen ve více jak 130 zemích světa. Většina ostatních států nemá zahraniční základny žádné, nebo by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Nemluvě o tom, že je zodpovědna za rozpoutání více jak 10 válečných konfliktů, občanských válek a státních převratů po celém světě a to v období pouhých 13 posledních let.
*
Problém je, že psaní konspirativních příspěvků o údajné "Islámské hrozbě" a de iure neexistujícím ISIL a probírání vyloženě rasistických protiislámských teorií tu většina lidí tleská, včetně rádobynestranných adminů. Podobné to tu je s Ukrajinou a Ruskem.
Pokud ale někdo zveřejní fakty a dokumenty podepřené údaje o jakékoliv jiné zemi, tak je najednou rasista, konspirační teoretik a troll. A je smazáno celé vlákno obsahující i hodně podnětných informací. Tohle je opravdu k pláči.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Terminated Account »

No a to je právě ta modrost a pochopení bodu 12 pravidel. V souladu s tím jak jsem psal výše je toto zdárný příklad, že zaslepení lidé naroubují svůj světonázor i do diskuse o počasí. Což je právě ten Troling a flame. Jenže oni to tak nikdy nepochopí - otevírají přeci oči všem hlupákům, kteří ještě nepochopili.

Informací je všude dostatek, každý si s nimi může naložit jak chce. V souladu s bodem 12 pravidel je i žádoucí, aby se nejzávažnější indicie objevili i na Rozpadu. Není však žádoucí donekonečna diskutovat, kdo že je to ten nejhorší z nejhorších a toužit po nějakém společném universálním konsensu.

PS: Všimli jste si, že po radikálních změnách volá vždy jen určitá skupina lidí. Proč tady třeba autorita jakou je Josef, nekvičí jak by to mělo být? Nevíte? Protože je to moudrý člověk a k tomu aby si utvořil názor, nepotřebuje do krve prosazovat svoje vidění světa. Slyší a poslouchá na rozdíl od těch co slyší, ale jsou hluší, proto dokola žvaní svoji pravdu.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od štaflík »

To PiP: co je to za blábolivé spojení "vyloženě rasistické protiislámské...blablabla"? Muslimáci jsou z různých ras. Nečteš moc A-Kontra a podobné?
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Terminated Account »

Na a Pojďme si to ještě trochu rozebrat.

PIPboy tady napsal, když to přenesu, shrnu a zjednoduším, že nesouhlasí s politikou USA považuje je za hrozbu a bylo nám to všem nutné sdělit, lidovým až pejorativním způsobem ve vláknu, které je o úplně něčem jiném.

Je to jasný porušení bodu 12 pravidel - prosazuje svůj názor svoji "řečí".

Když bych to jako admin smazal, bude naštvaný, dostane bojovou a ukáže nám zač je toho loket. Původně to třeba ani nebyl zlý úmysl, prostě je to pro něj důležité a je nutné to sdělit světu, nebo možná chtěl hádku opravdu vyprovokovat.

A teď nastupuju JÁ - sdělení jsem přijal, rozumím mu, respektuju jej, nevyjadřuji souhlas ani nesouhlas. Prostě je to Jeho názor, na který má svaté právo.

Když mu napíšu, jako admin napíšu do SZ "Hele chlape, neblbni porušuješ pravidla, příspěvek mažu. Zatáhnu tím sebe do nekonečné výměny SZ bez naděje na uznání. Milí PIPboy totiž nepochopí, že toto je tisíckrát praxí ověřený model, že tento příspěvek povede k zuřivé hádce. Vezme to tak, že s jeho názorem nesouhlasím, tudíž bráním USA a příspěvek mu mažu, abych umlčel oponenta. Vůbec mu nedojde, že jsem jeho sdělení přijal, rozumím mu, respektuju jej, nevyjadřuji souhlas ani nesouhlas. Prostě je to Jeho názor na který má svaté právo. (Ano pro jistotu to opakuji) a mažu jej proto, abych zabránil praxí ověřené hádce, banování, nadávkám, mstám a hořkosti.

Když to smáznu bez SZ, bude to ještě naježenější, ale já si ušetřím nikam nevedoucí dopisování.

No a pak jsou tu pánové jako Štaflík, Maximus, Cover, a mnoho dalších, kteří jsou schopni se o politických otázkách bavit na úrovni. Prostě je to banda chlapů, kdy každý zastává často velmi odlišné stanovisko, ale pokud jsou nerušeni, dokážou se bavit s velkou informační hodnotou pro všechny. Samozřejmě jsou to jen lidi a taky jim to někdy ujede. Jenže opět je tady ALE - jsou schopni sebereflexe a dokáží uznat, světe div se i SVOJI CHYBU.

Tito pánové se sejdou, jak říká Mrak "V naší, hospůdce." (myšleno Rozpad) otevřou si lahev dobrého pití a začnou se kultivovaně bavit. Diskuse se rozjede a když je vše v nejlepším, přitáhne z ulice ožralý drban, který zaslechne, že se baví o něčem co je mu vlastní a o čem jediném se dokáže bavit. Protože je to drban a ještě k tomu ožralý, tak si drze přisedne a začne se chlapi bavit jako sobě rovnými. Ty to dříve či později přestane bavit poslouchat bláboly a urážky a rozcházejí se domů. Drban vyhrál. Aspoň on je o tom přesvědčený. Ostatní v hospodě co jen nenápadně poslouchali a přemýšleli mají utrum.

Drban nikdy nepříjde tam, kde ho chtějí poslouchat. Nikdy si nezaloží svůj vlastní blog, nezačlení se do komunitní politiky. Je to od toho, aby všem otravoval život. V konečném důsledku i sobě, ale to nepochopí nikdy, nebo až je skoro pozdě.

Jediné co mi na těchto kultivovaných pánech, kteří, přesto, že každý z nich má úplně jiné názory, přesto dokáží jeden druhého poslouchat a přemýšlet, udivuje, je fakt, že svoji lahev dobrého pití otevírají neustále ve stejné hospodě a nenechají se drbany odradit.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od cipis »

Tak zavedeme hospodu jen pro zvané ;)
A tak nějak jsem si vzpomněl, že bych mohl zase zaplatit nějaký členský příspěvek ...
Uživatelský avatar
PIPboy
Příspěvky: 169
Registrován: 14.09.2014 17:25
Pohlaví: muž

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od PIPboy »

MacGyver píše:Na a Pojďme si to ještě trochu rozebrat.
PIPboy tady napsal, když to přenesu, shrnu a zjednoduším, že nesouhlasí s politikou USA považuje je za hrozbu a bylo nám to všem nutné sdělit, lidovým až pejorativním způsobem ve vláknu, které je o úplně něčem jiném.
No výborně. Tak jsi moje vyjádření překroutil, vybral si z něj co se ti hodí a o tom co se ti nehodí jsi nenápadně pomlčel.
.
a)
Hezky jsi ilustroval to, co tu kritizuji. Cover a Karlos tu šíří ten jediný správný protiislámský, protiruský a proamerický světonázor a je jim to dovolováno (zřejmě to ale dělají s dobrým úmyslem). Lidé s jiným světonázorem jsou napomínáni, cenzurováni a mažou se jim celá vlákna. To je opravdu výborný postup mazat selektivně názory jedné strany, abych předešel flamewaru. Zřejmě inspirovaný bolševiky.
.
Když už je tu přirovnání k hospůdce, tak bych se nerad dočkal stavu, kdy to tu bude jak v zaplivané dělnické hopodě plné voličů KSČM, kde mu dají přes držku a vyhodí oknem každého, kdo má jiné politické preference. Zdá se, že přesně k tomu to směřuje. (ps: nemám nic osobního proti dělnickým voličům KSČM, to jsem uvedl jen jako příklad)
.
b)
Typickým příkladem je smazání mého vlákna Protokoly sionských mudrců v sekci Knihy a příručky. A to přes to, že jde o skutečné přes sto let staré dílo známé po celém světě a já ho zde jen vzpomenul a nestranně krátce zrecenzoval.
Naproti tomu tu Cover a jemu podobní šíří nenávistnou propagandu proti všemu muslimskému, obsahově nenávistnější než mnou zmiňované Protokoly (což většina ani netuší, protože je nečetli) a blábolí tu svoji fakty nepodloženou konspirační teorii o snaze muslimů ovládnout celý náš svět. A to adminům vůbec nevadí. V čem se to liší od Protokolů, kde je "světovládná" skupina jiná, jinak jde v principu o totéž?
.
Tímto končím přispívání ve vláknu, protože to tu nepříjemně zavání flamewarem.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Terminated Account »

Opět se mýlíš, a opět NEPOSLOUCHÁŠ. Hluchota je právě problém s TROLY jedou si stále to svoje a melou a melou. Vidí jen to co chtějí vidět. Nedivím se, že jsi zvolil politické přirovnání ;)

Mýlíš se v mnoha věcech, ale nejvíc se mýlíš v tom, co znamená svoboda a co diktatura viz. to tvoje přirovnání s KSČ"M". Tvůj problém je totiž, že nerespektuješ, zdejší soukromý prostor, který je spravován soukromými osobami a platí tady jejich pravidla. Je otevřen všem co zde chtějí být a nechtějí slepě prosazovat svoje pravidla. Ty jsi můžou prosazovat tam, kde to nikomu nevadí, nebo kde to ocení. Zároveň svoje pravidla nenutí nikomu proti jeho vůli, násilím, ultimátem nebo nemožností výběru.

Možná se cítíš jako poddaný. To je tvoje volba, ale jsi tu dobrovolně, takže dělat ze sebe šikanovanou chudinku, je jaksi zcestné. Tady není diktatura, tady je svoboda a ty máš svobodné právo volby.

Chápu, ale že je lepší chovat se jako dobyvatel, stát v opozici, diktátorsky prosazovat svoje pravidla, urážet se, stavět se do role podrobeného, či co je libo.

Když u mě na návštěvě svobodně nachčiješ do Fikusu, tak zcela svobodně do té držky dostaneš.

PS: Není to nic osobního: Je to krásná modelová situace a ty jsi se zrovna hodil jako model. Tak se prosím nemrač. Nic proti tobě nemám. Teda dokud mi nebudeš chcát do kvítek. :hand
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od štaflík »

Mně to nedá a prosím pak, abych byl totalitárně, cenzorsky, brutálně a svévolně smazán, protože je to těžké OT:
PIPe, co konkrétně na Coverových textech o muslimech je tak vylhané, až je to propaganda? Netvrdím, že nejsou někdy zabarvené, semtam možná nepřesné, na druhou stranu velká většina toho co píše, jsou doložitelná fakta. Dají se dohledat. Oproti tomu Protokoly jsou doložitelná píčovina. Chápeš ten rozdíl? Cover vs. Protokoly? Víceméně faktický text vs. vylhaný blábol, který ani se jmény a daty moc neoperuje? (chceš-li se k tomu vyjádřit, tak do SZ, prosím)
Co se týče Tvého příspěvku o dva zpět: Mac Ti chtěl naznačit, že cpát Satana USA do vlákna o změnách na Rozpadu je prostě obsesivní a nepatří to sem. Asi by bylo čistší kdybys založil vlákno "Američani jsou kurvy a za všechno můžou", někdo si třeba založí vlákno "Rusové jsou kurvy a za všechno můžou" a já si založím vlákno "Všichni jsou kurvy a já jsem jediný spravedlivý". Mac pak zvedne oči v sloup, všechno to smaže a všichni budou spokojený. Ale cpát USA do de facto interního technicko-organizačního vlákna?
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Terminated Account »

Všimněte si že nic nemažu, nepíšu modře a normálně diskutuju. Zobrazuju se sice stále jako Admin, protože si musíme s kolegy ještě pár věcí dořešit. Jinak moje slovo platí - nemoderuju - diskutuju.
dr.know
Příspěvky: 195
Registrován: 11.09.2014 23:11
Pohlaví: muž

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od dr.know »

Souhlas se Staflikem,prijde mi to jak novinkach,kde dementni uzivatele tahaji Zemana,Ukrajinu atd. do temat typu nalezeni nejake fosilie v Australii.
Osobne se dost divim,ze si jeste za ty tvoje protizidovske blaboly nedostal banana, mily Pipboji...
Uživatelský avatar
bobyk
Příspěvky: 4
Registrován: 03.08.2014 20:50

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od bobyk »

Jaký smysl má skrytí sekce "obrana a zbraně" pro neregistrované čtenáře, když se neregistrovaní čtenáři do této sekce stejně dostanou například přez vyhledávání nebo odkaz "zobrazit nové příspěvky"? :D
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Změny na rozpadu - 2015

Příspěvek od Karlos »

PIPboy píše:
MacGyver píše: Hezky jsi ilustroval to, co tu kritizuji. Cover a Karlos tu šíří ten jediný správný protiislámský, protiruský a proamerický světonázor a je jim to dovolováno....
Muzes byt konkretnejsi chlape? Vzdyt ja posledni dobou skoro nepisi... a ze bych byl proamericky to si snad delas :moon
Odpovědět