Uvítání na zdejším Foru

Doporučujeme všem přečíst!
Odpovědět
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od proforma »

Mea culpa, mea maxima culpa... Tak dlouho to tu ctu a vyzvidam a tohle vlakno najdu jako jedno z poslednich :lol: Takze neco o mne: je mi blizky koncept sobestacnosti, neb mam hluboke selske koreny. Asi taky proto dbam vic na selsky rozum a jsem palice dubova :-) Sice uz trochu za zenitem :-), ale mozna prave proto vic o vecech premyslim. Babicka zazila 2 valky, casto mi vypravela o zivote za nich, odtud mozna moje nastaveni "co by, kdyby..." Profesi jsem neuzitecny intous (mezinarodni vztahy se specializaci na Rusko a vychodni Evropu :-), zalozenim flegmatik a realista (podle onoho vtipu: Optimista veri, ze svet, ve kterem zijeme, je nejlepsi mozny. Pesimista se boji, ze je tomu skutecne tak. Realista se uci strilet. :-) ) V mladi jsem dost courala prirodou a ted se k tomu zacinam zase pomalu vracet, i kdyz opatrne, protoze zdravi uz neni, co byvalo. Cili jsem zbavena bezbreheho optimismu, o to vic vidim mozne problemy a tem se snazim predchazet nebo se na ne pripravit. Momentalne pracuju v Praze, ale krajina meho srdce je nekde uplne jinde... :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Marglin
Příspěvky: 466
Registrován: 14.09.2013 2:09
Pohlaví: muž

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od Marglin »

Vitejte Sudrikat II a Proformo. Velmi sympaticky ses tu přdstavila. :F
Drak
Příspěvky: 12
Registrován: 01.11.2014 19:02
Pohlaví: muž

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od Drak »

Zdravím všechny rozpadlíky a rozpadlice,

nastal čas se taky oficiálně představit. Rozpad sleduju už nějaký ten pátek a musím uznat, že je zde spoustu zajímavých a užitečných informací.

Jako asi každý jsem si položil otázku co budu dělat když.... a to mě přivedlo až sem.

Tak jsem tady :)

Drak
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od sigmark »

Vitej :-)
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od Patrol »

Jsem pár dní registrován, postupně procházím všechna témata, která mne zaujmou, a narazil jsem i na toto.
Tak ještě dodatečně zdravím, jsem moc rád, že jsem na takovou studnici nápadů a názorů narazil. ;)
Povoláním jsem zaměřen na automatizační techniku, ale poslední dobou více v kanclu, než v provozech.
Jsem dost všestranný i v osobním životě, ale dělám toho tolik, že občas pro jedno nestíhám druhé. Muzika aktivně, volejbal(teď už zřídka),myslivost(zatím jen krátce),spolupořádání kulturních akcí (stmeluje to komunitu v okolí).....Snažím se udržet si dobrou fyzickou kondici (pro jistotu) a zdravou mysl(stále se něco učím). Už dlouho svépomocí rekonstruuji velký starý dům na samotě, a ještě dlouho budu. Vždycky jsem tíhl k suvival tématům, jako dítě jsem žil ve městě, ale běhal s partou po nedalekém cvičáku, jezdil na vandry a na vojně jsem byl u průzkumu. Teď žiji prakticky obklopen přírodou a na konci el.sítě, takže je to někdy taky jak nácvik na blackout. Upravuji krajinu v okolí,vybagrovali jsme rybník, sázím ovocné stromy a keře,pořídil jsem si ovce, zajišťuji postupně zdroje pro život tak, aby vše fungovalo co nejvíc samo a bylo v dosahu. No a v neposlední řadě se také snažím být připraven i na náhlé a nečekané události, tak proto jsem se vyskytl tady. :hi
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Uživatelský avatar
LoneWolf51SH
Příspěvky: 217
Registrován: 20.07.2015 13:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Severní Čechy - Nedaleko muničního skladu

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od LoneWolf51SH »

Patrol: Vítej ;) :hi
Nejlepší možnost je být připravený na všechny eventuality, než být nepřipravená mrtvola.
DoctoreX
Příspěvky: 16
Registrován: 10.09.2015 12:57
Pohlaví: muž

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od DoctoreX »

Ahoj, tak abych se představil. Už chvíli toto fórum sleduji a i když úplně nevěřím na nějaký brzký rozpad společnosti, dost věcí mne v něm zaujalo.

Živím se jako kancelářská krysa, chvíli jsem závodil ve střelbě a hrával airsoft, napsal pár povídek a některé z nich mi vyšly knižně. Tématicky jde především o steampunk.

Mám rád různé alternativní scénáře a věřím, že je vždy potřeba být připraven na co nejvíc možných eventualit.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od Hohepa »

Vítej ,
někdo se spisovatelským střevem bude ku prospěchu .
Teď tu je zrovna jedna minisoutěž v PA povídce ;)
Uživatelský avatar
StandaSDN
Příspěvky: 2
Registrován: 08.10.2015 9:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Česká republika

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od StandaSDN »

Ahoj všichni,

nějaký ten pátek, plus mínus dva roky, příležitostně zavítám na Rozpad, ale zatím jsem neměl dojem, že bych mohl přispět kvalitním obsahem a názorem, tak jsem zůstával v roli pozorovatele. No a to si tak ve čtvrtek ráno vstanete, příjdete do práce, dáte kafe, pročítáte si na fóru nejnovější příspěvky podíváte do stropu a řeknete si „kurňa, je čas“. :D

Jsem normální borec z Moravy, patřím k těm mladšího vydání a úplný junior taky už nejsem. Mám prácu, která mě baví, s mojí manželkou jsme se ještě asi nepotkali, hodně cestuju a jsem za to nekřesťansky rád. Občas vytáhnu kamoše na silničku, nebo squash a jsem hrd a pyšen je moje knihovna je větší než moje televize. :D

Na Rozpadu sleduju především dvě témata. Prvně to je přežití v hustě zalidněné oblasti a s tím související přípravy na drobnější i větší "situace". Nemyslím ani tak nějaké budování bunkrů, jako spíš paletu znalostí a psychologické odolnosti. Druhou oblastí, kterou tu sleduju jsou teorie rozpadu. I když poslední dobou to už není úplně ono, tak stále tu nacházím nepřeberné množství krásných životních zkušeností a myšlenek. V tomhle před některými členy klobouk dolů. :yes

...a tak...

Standa
hunter
Příspěvky: 135
Registrován: 10.10.2015 19:47
Pohlaví: muž

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od hunter »

Ahoj lidi

O toto forum jsem se zajímal už dříve a hodně mě zaujal jeho obsah, ale až před dvěma týdny jsem se odvážil k registraci. Byl jsem i jinde, ale tam jsem ukončil svou působnost, protože jsem se stal terčem narážek Pimpulína a spol. Od malička jsem chodil a tátou a později sám po lese a bavilo mě se učit různé dovednosti potřebné k přežití. Původně jsem si myslel, že připravovat se na konec světa je blbost, ale později jsem zjistil, že existují situace, na které je potřeba být připraven. I na Ukrajině by mě před dvěma lety poslali do háje ze slovy, že nic takového jako válka se nemůže stát a teď by mnozí z nich dali bůh ví co, aby měli v zásobě mouku a pár konzerv. Takže i já jsem začal řídit heslem kdo je připraven není zaskočen.

Za mé názory mě nekamenujte, pokud se vám něco na mých příspěvcích nebude líbit rád to napravím případně odstraním.
Čeština mi nikdy nešla, vždy jsem měl za 3 ať jsem se snažil jak chtěl, takže se občas vyskytnou pravopisné chyby.

Smazány narážky na jiné fórum. Fab
Smrt je otázkou místa a času, umírání je otázkou místa, času a způsobu.
Uživatelský avatar
Marglin
Příspěvky: 466
Registrován: 14.09.2013 2:09
Pohlaví: muž

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od Marglin »

Vítejte chlapi, ať se vám tu líbí. :yes
Chlebnik
Příspěvky: 63
Registrován: 12.11.2015 18:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Slovensko - Vysoké Tatry

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od Chlebnik »

Ahojte Rozpadlici,

forum navstevujem uz asi rok ale zaregistroval som sa len prednedavnom. ( so syzifovskym utrpenim a komplikaciami )
Ocenujem miesto, kde sa vyskytuju uzitocne informacie v tak koncentrovanej podobe, od outdooroveho vybavenia, cez "skills" az po triezve a rozumne politicke uvahy o tom kam v sucasnosti nasa civilizacia smeruje.
Inak, som obycajny chlap po tridsiatke, s rodinou, beznymi radostami a starostami a pocitom, ze v poslednej dobe svet okolo mna straca zdravy rozum - na par vynimiek.
Mal som dotera pocit, ze toho dost viem, ale po pravidlenych navstevach fora som zistil, ze viac neviem nez uz ovladam :D

Aj preto budem nadalej radsej citat a ucit sa.

Prajem Vam prijemnu nedelu.
Uživatelský avatar
LoneWolf51SH
Příspěvky: 217
Registrován: 20.07.2015 13:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Severní Čechy - Nedaleko muničního skladu

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od LoneWolf51SH »

Tož vítej ;) :hand
Nejlepší možnost je být připravený na všechny eventuality, než být nepřipravená mrtvola.
oldschool
Příspěvky: 92
Registrován: 19.12.2015 12:38
Bydliště: Nahoře vpravo

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od oldschool »

Zdravím Vás.

Málo mluvím, málo píšu.....hodně čtu....snad časem budu prospěšnější.

Nalezl jsem zde mnoho zajímavostí a nových informací, často se vracím...
Děkuji všem přispěvatelům za sdílení myšlenek, znalostí a názorů ... velmi poučné. :yes
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 853
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od malajizva »

Vítej, :hand
Nechť ti slouží toto fórum ku prospěchu i pobavení. ;)
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Uživatelský avatar
jbem
Příspěvky: 23
Registrován: 07.02.2016 15:19
Pohlaví: muž

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od jbem »

Ahoj, hezký den :)

zdravím zdejší komunitu, která mě již několikrát obohatila o zajimavé postřehy a zkušenosti. Snad se mi taky povede občas být přínosem v diskuzi.

Je mi 25, bydlím v Jihlavě, pracuju a střílím v Havl. Brodě :)

Honza
hunter
Příspěvky: 135
Registrován: 10.10.2015 19:47
Pohlaví: muž

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od hunter »

Ahoj
Vítej mezi námi a ať na tomto fóru najdeš spoustu užitečných informací, jak pro každodenní život, tak i ten postapo.
Smrt je otázkou místa a času, umírání je otázkou místa, času a způsobu.
Corrubos
Příspěvky: 19
Registrován: 19.02.2016 9:09
Pohlaví: muž

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od Corrubos »

Zdravím
Po delším sledování tohoto fóra , jsem se rozhodl , že se budu aktivněji zúčasňovat diskuzí .
Doufám , že vzhledem k mým názorům nebudu mimo .
Na změny společnosti nejsem připraven , tak jak bych chtěl být a měl být , ale je to vůbec možné ?
Něco jsem už v životě zažil a tak vám snad budu k užitku .
Vážím si všech co toto fórum vytváří , je to užitečná a potřebná činnost .
Dobře už bylo , akorát jsme si toho nevšimli ...................to bohužel neznamená , že jsem pesimista
Corrubos
Uživatelský avatar
hangys
Příspěvky: 202
Registrován: 04.01.2013 19:38
Pohlaví: muž
Bydliště: Východní Čechy

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od hangys »

Vítej nám :hand
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od Václaf »

Nazdar :beer :hand
Čechy čechům !!!!!
Odpovědět