Uvítání na zdejším Foru

Doporučujeme všem přečíst!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od Karlos »

Buďte vítáni :hand
Rusák
Příspěvky: 23
Registrován: 28.07.2014 13:38
Pohlaví: muž

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od Rusák »

Dobrý den vespolek, abych něco řekl o sobě. Poslední 2 roky se zajímám o survival, bushcraft, při hledání vhodného nože jsem narazil právě na Rozpad. Brouzdal jsem po foru a zjistil že je tu hodně užitečných informací. Rád čtu, než píšu.
Jsem ze západu Čech.
Zájmy jezdectví, airsoft, survival...
Henten
Příspěvky: 45
Registrován: 04.05.2014 17:53
Pohlaví: muž

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od Henten »

Snad nebude vadit, když Tě tu uvítám já a rovnou Ti nabídnu, že kdybys potřeboval nějaké info ohledně nožů, myslím, že mám celkem přehled :)
Rusák
Příspěvky: 23
Registrován: 28.07.2014 13:38
Pohlaví: muž

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od Rusák »

Děkuji moc, nakonec jsem otázku nože vyřešil Ka-barem Bk-7
Hali
Příspěvky: 20
Registrován: 24.08.2014 10:14
Pohlaví: muž

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od Hali »

Zdravím všetkých! Náhoda ma zaviala sem a som tomu rád. Momentálne som skôr pasívny čitatel, ale snáď svojimi skúsenostami prispejem aj ja :-)
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od Maximus »

Buď vítán :hand.
Pepasnek
Příspěvky: 54
Registrován: 03.10.2014 22:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Bílý Újezd

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od Pepasnek »

Zdravím všechny Rozpadlíky! Po roce a půl pročítání tohoto fora jsem se konečně odhodlal k registraci a snad přispěji i já něčím užitečným. ;)
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od cortes »

Ahoj všem
Nějaký čas sem chodím na čumendu a protože jsou tu témata co mě zajímají a rád bych občas přispěl,tož jsem se regnul.
Ač od Břeclavi,odkojený lužníma lesama a řekou moravou,jsem se na stará kolena (41) odstěhoval před pár rokama do Prahy.
Příroda,nože,zbraně,detektor kovů,motorka, to je to co mě zajímá.
Uživatelský avatar
klapejron
Příspěvky: 19
Registrován: 13.10.2014 16:23

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od klapejron »

Fujtajbl vespolek :hi

objevil jsem tohle forum poměrně nedávno. Jsem nadšen množstvím užitečných informací. Především Josefovy příspěvky jsou "extrémně" zajímavé. Také velmi oceňuji již zmiňovaný "citlivý" přístup adminů :twisted:

Je mi třicet dva let a bydlím v Plzni. Zbrojní průkaz nemám. Na dobu "pokníkovou" se snažím přípravit především získáváním informací :ugeek:

Mám rád muziku - nikde se tom moc nemluví ale "Píseň proti trudomyslnosti" má něco do sebe
:rock

---
OT: Jak dopadla myšlenka Offline Rozpad Wiki App?
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od Terminated Account »

Vítej. Lidí, kteří po WIKI touží je hodně, ale jak už to tak bývá, nikdo to ve skutečnosti dělat nebude.
Berchmans
Příspěvky: 28
Registrován: 14.08.2014 20:33
Pohlaví: muž

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od Berchmans »

Zdravím,
uvědomil jsem si, že jsem Vám sem už napsal několik příspěvků, aniž bych se vlastně představil.
Takže se hluboce omlouvám a spěchám to napravit.
Jmenuji se Berchmans, pocházím z Liberecka, ale momentálně se pohybuji v Brně.
Studuji archeologii, to, že většinu svého života trávím a budu trávit mezi ruinami civilizací, které si svým Rozpadem už prošly, mne naplnilo značným pesimismem co se týče budoucnosti civilizace západní.
Ačkoli mne zajímá i živá archeologie, která má s rozpadlictvím leccos společného, sem jsem se dostal několika oklikami přes svůj největší koníček - lukostřelbu.
Přiznané rezervy mám v bushcraftu (jsem přeci jen městská krysa a s pobytem v přírodě mám zatím mizivé zkušenosti) a v palných zbraních (co si budeme povídat, luk je luk). Těch nepřiznaných bude patrně mnohem víc.

Když už to zde bylo nakousnuto, wiki bych taky uvítal a myslím, že bych se do ní i zapojil. Na několika wikiprojektech (na zcela nesouvisející témata) jsem už spolupracoval. A stohy výpisků ze survival knih si říkají o uživatelsky příjemnější zpracování.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od sigmark »

vítej!
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od Terminated Account »

Super chlapa dělají činy. Pokud najde wiki projekt MOTOR, který jej požene dopředu pak nevidím problém. Admini to nebudou. Můžou pomoci, ale nebudou se tomu věnovat. Kolik času strávíme nad ROZPADEM netřeba psát. Najde se nějaký motor? - pokračování když tak v příslušném vlákně.
wantox
Příspěvky: 9
Registrován: 23.11.2014 14:47
Pohlaví: muž

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od wantox »

Ahoj! Tak jsem se zaregistroval, abych si tu mohl poklábosit na téma rozpadu současné průmyslové civilizace a trvale udržitelného poklesu (alias degrowth), jelikož v hospodě u piva tohle téma nikdo nebere vážně. Akorát jsem hnedka z kraje zjistil, že nemůžu v sekci Teorie rozpadu založit nové diskuzní vlákno. :? Ale co, napíšu sem a kdyžtak ten thread někdo založte za mě, uznáte-li toto téma za diskuze-hodné.

---

Degrowth

Motivační video: William Rees // Part 1 of 3 // Why Degrowth?
Nebo článek: Life in a ‘degrowth’ economy, and why you might actually enjoy it

Stručné shrnutí: Současný systém založený na neustálém zvyšování produkce a konzumu není udržitelný a je potřeba ho změnit, jinak dopadneme zle.

"Like a snake eating its own tail, our growth-orientated civilisation suffers from the delusion that there are no environmental limits to growth. But rethinking growth in an age of limits cannot be avoided. The only question is whether it will be by design or disaster."

Otázky k diskuzi -

- Jak bude podle vás vypadat západní svět či civilizace po kolapsu? Kolapsem je myšleno totální rozvárcení ekonomiky v důsledku nedostupných zdrojů, selhání celých průmyslových odvětví a "supply chains", včetně potravinového průmyslu a zemědělství.
- Je kolaps současné globalizované civilizace opravdu nevyhnutelný? Nebo jde jen o anti-utopii a depresivní zábavu na dlouhé zimní večery?
- A opačně: pokud je kolaps vysoce pravděpodobný, lze mu nějak zabránit? Aneb není "trvale udržitelný pokles" (degrowth) jen pouhá utopie?
- A asi nejzásadnější otázka: jak rozpad společnosti v důsledku nedostupných zdrojů proběhne a jak se na něj připravit?

Vím, že je o dost hypotetické otázky, ale snad poskytnou zajímavý námět k diskuzi!
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od Terminated Account »

Toš vitaj. Vlákna budeš moci zakládat po nastřádání "určitého počtu" příspěvků ve stávajících vláknech. Téma ti založím a text přesunu.

Co lidi toužící po WIKI? Někdo schopný činu, nebo jen kecy? Kdyby to tak udělal někdo jiný co? Toš já se toho ujmu. 250 Kč/hodina, mám založit účet, kam budete sypat kačky?
GreenShadow
Příspěvky: 34
Registrován: 01.12.2014 19:57
Pohlaví: muž
Bydliště: Severní Čechy (Máme tu blízko muniční sklad :-) )

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od GreenShadow »

Ahoj, už jsem tu pár dní, tak se také trošku představím ;)

Jmenuji se Petr. Bydlím v severních Čechách nedaleko hranic, o survival se zajímám krátce v souvislosti s děním ve světě. Sice jsem se z počátku zajímal spíše o fantasy a historii, dokonce jsem se pokoušel psát knihu s fantasy příběhem, ale nešlo. Abych to případně vysvětlitl, snažil jsem se poctivě mít takový zájem rád, ale v koutku duše jsem k němu cítil odpor, protože mám rád moderní technologie a nějak se mi nehodilo, psát o mečích a lucích. Jsou to bezesporu zajímavé zbraně, ale repliky stojí dost pěnez :( Ale abych pokračoval, hledal jsem tedy adekvátní náhradu a vzhledem k tomu, že mám trochu rád vojenství, ale do armády bych za nic nešel, se nabídl survival. Na to, že mi pomalu táhne na 30, jsem takový zájem našel trošku pozdě, ale věřím, že se zde rychle naučím co je potřeba a třeba najdu i nějaké ty kamarády "rozpadlíky" :D Jinak z mých zájmů: Survival, počítače, dobré jídlo, příroda apod.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od sigmark »

Vítej!
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od Václaf »

Ahoj,co je na meči a luku špatného? Vítej mezi těmi ,,divnými,, :rofl :rofl :rofl :hand :beer
GreenShadow
Příspěvky: 34
Registrován: 01.12.2014 19:57
Pohlaví: muž
Bydliště: Severní Čechy (Máme tu blízko muniční sklad :-) )

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od GreenShadow »

Díky za uvítání ;)

Václaf: Na mečích není nic špatného, však kolik let psali historii, ale mě se spíše líbí moderní nože pro survival ;) Jak jsem psal, jsem spíše na to moderno :) :beer . A luk také není špatný, však ve středověku sloužil k boji i k lovu, ale dnes jen k lovu. Podle mě, je tradiční lukostřelba těžká, nevím nikdy jsem to nezkoušel, ale myslím si to. To už raději hezkou moderní kuši, to už je něco. A je lehčí jí zvládnout ;) Kdybych si pořídil nějakou repliku historické zbraně, tak by mi maximálně visela na stěně jako dekorace :)
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Uvítání na zdejším Foru

Příspěvek od Hohepa »

Myslím, že tomu postapo se "odborně" v literálně-bohémských kruzích říká dieselpunk :D
Tam nevadí ani meče ani kvéry a počítače pohromadě. Třeba by jsi tam byl pisatelsky úspěšnější.
Já jsem jako mládě byl ovlivněn Verneovkama a Karlem Zemanem, tak dávám přednost steampunku.
Odpovědět