ROZPAD.CZ změnil majitele

Doporučujeme všem přečíst!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od Fabulous »

Jednou jsem takhle stál, kdesi na Moravě, na pastvině uprostřed lesa s človíčkem, který zde pěstoval stádo ovcí. Opodál stály dvě maringotky, ve kterých bylo naprosto vše potřebné k životu. A všechny ty potřebné věci, každá jednotlivá věc, bylo vynásobeno 5 až 10x, prostě nic zde nescházelo. Téměř ideální místo k přežití krušných časů.

A tam mi ten človíček vyjevil proroctví: "Fabe, tenhle rok, nejpozději příští, to všechno praskne!" Psal se rok 2012...

Samozřejmě, že nic neprasklo. Vlády nepadly, finanční trhy se nezhroutily, svět nezachvátil hladomor. Ba ani podělaná kometa nespadla na New York. Pouze ten človíček právě přicházel o rodinu, protože nutil ženu používat pračku na lidský pohon.

V té době jsem s prepperstvím začínal. Ano, shromažďoval jsem si životní potřeby násobené 5 až 10-ti. Ano, vybudoval jsem si zbrojnici vybavenou lépe, než u leckterého ACR útvaru. Ano, zbudoval jsem si záložní lokality A, B, C, D, E, F. Ano, měl jsem nejméně pět únikových scénářů. Ano, dělal jsem si seznamy nezbytností. Ano, řešil jsem BOB, COB, RST, MAB. A ano, rodina se na mě dívala minimálně s podivem. A ano, utratil jsem za to opravdu bláznivě velkou hromadu peněz. Ale zdaleka jsem ještě nedosahoval úrovně bláznivosti některých přátel z komunity Rozpadlíků.

Ovšem já měl dostatek rozumu, abych časem prozřel a zjistil jistou pošetilost mého počínání. Člověk může být rozumně připraven. Může (a měl by) mít dobře vybavenou nemovitost vším potřebným. Ale nesmí z toho zmagořit a marnit život uprostřed lesa a čekat na pád civilizace, zatímco se mu hroutí rodina a osobní život.

Takhle daleko jsem to naštěstí já osobně nedotáhl :) Ale došel jsem k závěru, že mi vlastnictví Rozpad.cz již nic nepřináší a proto jsem se ho rozhodl prodat. Nabízím doménu plnou velmi užitečných informací a znalostí (zejména z předchozích let, kdy zde nebyla politická žvanírna). Pro Rozpadlíky doslova studnice moudrosti. Stačí jen použít tlačítko "Hledat" a vyjeví se vám odpovědi na všechny otázky vesmíru.

Takže kdo má zájem pokračovat s legendou české preppers scény, má možnost :)
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: ROZPAD.CZ je na prodej

Příspěvek od Ivana »

Zajímala by mě tvá představa o ceně. A jak budeš chtít platit? Hotově v bitcoinech?
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: ROZPAD.CZ je na prodej

Příspěvek od mhi »

Nabidka je platna jen kazdeho 1. aprila, nebo i v ostatni dny v roce?
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: ROZPAD.CZ je na prodej

Příspěvek od Rafael »

Fabe, dej tu nabídku raději na Aukro apod.

Přece jen to tady takový dosah jako tam mít nebude.
Ale je pěkné, hodně chválihodné, že jsi tu nabídku dal napřed tady. :hand
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: ROZPAD.CZ je na prodej

Příspěvek od Radek07 »

hoši neblbněte - je 1.4. :D
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: ROZPAD.CZ je na prodej

Příspěvek od Fabulous »

Mohu vás ujistit, že to apríl není.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: ROZPAD.CZ je na prodej

Příspěvek od Ivana »

Co se divíte. Takové náhody se stávají v jednom kuse.
Solo_Kameň
Příspěvky: 59
Registrován: 27.02.2021 12:28
Pohlaví: muž

Re: ROZPAD.CZ je na prodej

Příspěvek od Solo_Kameň »

No dobre, toto vlákno si znova pozriem zajtra :lol:
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: ROZPAD.CZ je na prodej

Příspěvek od M M »

Kupovat to nemienim ... ale v pripade ze by bolo vhodne ti v ramci psychohygieny prispiet na sex, drugs and rock'n roll ... rad prispejem (s ohladom na tvoj posledny post k danej teme - bez akehokolvek naroku na ban whitelist, atd. atd. ). Mam to tu rad - a sice X postov nechapem, ale dava mi to pohlad na nazory inych ludi :) .
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: ROZPAD.CZ je na prodej

Příspěvek od Serža »

pořád to platí? :-)
přece jenom to datum bylo podezřelý...
btw mohlo by to koupit MV...aspoň by měli ty nevyzpytatelné preppery pod kontrolou...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: ROZPAD.CZ je na prodej

Příspěvek od Fabulous »

Ano, platí.
Uživatelský avatar
Foxy
VIP
Příspěvky: 534
Registrován: 13.10.2012 18:39
Bydliště: Jižně od Prahy

Re: ROZPAD.CZ je na prodej

Příspěvek od Foxy »

Sic transit gloria mundi - holt hodně zdaru do další existence.
Když je zle, je to vlastně fajn, protože by mohlo být i hůře.
Když už je tak zle, že horší už to být nemůže, je to vlastně fajn, protože pak už může být jen lépe.
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: ROZPAD.CZ je na prodej

Příspěvek od dr78 »

No budiž, když to tedy není apríl. Podmínky prodeje k tomu nějaké jsou? Co hraje roli? Maximální částka nebo jen už tě nebaví se o to starat a hledáš kdo po potáhne dále a cena je až druhořadá? Kupujícím může být kdokoliv nebo se vztahem k fóru. Je časový rámec, kdy by se měl prodej uskutečnit. Je to převod jen domény, nebo i databáze s daty, nebo i HW. Jsou nějaké omezení nebo smlouvy, že musí být HW někde dalších x měsíců hostován?

Ma být předmět prodeje s podmínkami veřejný nebo preferuješ uzavřenou dohodu a kontaktovat přes SZ?
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: ROZPAD.CZ je na prodej

Příspěvek od Rafael »

Jo studnice moudrosti, soběstačnosti, kutilství , Urob, udělej si sám a podobných věcí to určitě je a byla by škoda kdyby ten web zmizel!

V tom směru mě s odstupem času velmi mrzí, že jsem k té politické žvanírně přispěl založením několika takovými vlákny i já.

Mrzí mě to, omouvám se za to, ale co už teď...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: ROZPAD.CZ je na prodej

Příspěvek od Ivana »

Některá stará vlákna pokládám za velmi hodnotná. Bude pro zájemce záloha, kdyby to nový vlastník celé smazal?
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: ROZPAD.CZ je na prodej

Příspěvek od mhi »

Ivana: taky jsem zvazoval, ze bych mel rychle pustit wget dokud domena funguje. Muzu to pripadne pak nekam nasdilet, pokud by byl zajem. U phpBB je trosicku problem s tim, ze generuje velmi ruznorode odkazy a spatne se to dava dohromady, aby tam nebyly duplicitni data nebo nefunkcni odkazy....
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: ROZPAD.CZ je na prodej

Příspěvek od dr78 »

Wget nepouštěj at neshodis server. Wget je hlopy a jednu vec stahne i vicekrat. Leta archivuji a mam hezky parsovana data. Komplet appkujen pro rozpad, resp fora nad php bb. Stahuji i obrazky z linku, ktere nejsou uz dostupne, tak vicemene zobrazim toho vice nez original. Take oprav i nefunkci odkazy vznikle pri nejake migraci dat. Je to pro offline prohlizeni. Cely rozpad ma neco desitky GB. Fab nepsal ze kram se zavira. Vicemene to muze pokracovat ve stejnem duchu dale.
drigon
VIP
Příspěvky: 2960
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: ROZPAD.CZ je na prodej

Příspěvek od drigon »

FAB Rozpad nezavírá, ale my nemůžeme vědět, co s ním udělá nový majitel.
Protože už byla spousta případů, kdy firmu (i cokoliv jiného) koupila konkurence jenom proto, aby ji mohla zavřít, nebo "překabátit" podle svého.
A pro některé kruhy může být Rozpad pěkným trnem v oku. A jeho prodej možnosti jak si onen trn vytrhnout.

Mluvím z vlastní zkušenosti, protože koupí firmy, kde jsem pracoval jsem už kdysi zažil. Do měsíce bylo po všem a zrušení původní firmy, nově pobočky nám bylo podáno jako "restrukturalizace" a "úspora nákladů". Přitom o produkt původní firmy byl značný zájem a o produkt kupující firmy minimální.
Koukej tak, aby jsi viděl.
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: ROZPAD.CZ je na prodej

Příspěvek od mhi »

dr78: A poskytnete svuj archiv ke stazeni? Je tu (max.?) cca 8 000 temat, nektera sice mnohastrankova, google vidi 15 000 stranek. To se stahnout da celkem snadno, samozrejme to nejde uplne cistym wgetem/curl, driv jsem na to psal skript (loni melo podobny osud jine forum, tak jsem na posledni chvili po domluve s puvodnim majitelem zaarchivoval ... a domenu mi prevedli, pravda v tom pripade neslo o prodej). Asi nekde i najdu skripty, kterymi se opravi odkazy, aby to bylo cele proklikatelne z lokalniho uloziste (jde o nahrazeni cest, normalizovani odkazu, prepis otazniku do nejake 'more-windows-filesystem-friendly' verze atd.).
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: ROZPAD.CZ je na prodej

Příspěvek od Fabulous »

Zatím se ozval zájemce z řad Rozpadlíků, takže by Rozpad.cz zůstal v dobrých rukou.
Odpovědět