ROZPAD.CZ změnil majitele

Doporučujeme všem přečíst!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slartibartfast
Administrátor
Příspěvky: 22
Registrován: 05.04.2023 12:59

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od Slartibartfast »

Rafael píše: 22.04.2023 13:16 Registrace už není?
Jak já tomu rozumím, tak registrace už nejsou možné cca rok. Není to nutně špatná věc, ale pravděpodobně přijde den, kdy se registrace v omezené míře otevřou, dost možná proto, aby se zase za chvíli zavřely. Nic se nesmí uspěchat, rozpad je už teď studnice nekonečné moudrosti, otázka je, jestli to nové registrace zlepší nebo zhorší. To se asi bude muset vyzkoušet.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od Hohepa »

....studnice nekonečné moudrosti, kde bohužel na prameni seděla žába nepřipouštějící jiné než své myšlení, tak dlouho, až ten pramen "moudrosti" a myšlenek vyschl ......
Teď je hluboko na dně jen písek dávné slávy...
Slartibartfaste přeji ti, ať jsi zdatným proutkařem a pramen z písku a bahna na dně opět vyhrabeš
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od Fabulous »

Ano, máš pravdu. Připadám si jako taková žába s dočista maličkým deštníčkem, kterým chrání pramínek informací před proudem politických chcanek, které ty a tobě podobní vytrvale vypouštíte do studny Rozpadu.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od Venet »

Kto vie kde je pravda?
Nebolo to tak dávno, keď sa tu nosila len jedna a tá správna pravda povedaná stranou (ideológiou)
Dnes pokiaľ nemáš správny názor podľa tej správnej ideológie, tak si dezolát a dezinformátor...
Ten dvojaký meter je taký, ako nikdy doteraz :cry:
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1132
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od Haluziak »

Fabe nic si z toho nedělej, mě se například líbilo, že si nás chránil před tou proruskou svoločí.
Furt nechápu jak se někdo může zastávat někoho kdo rozpoutal válku v Evropě, vyjadřuje se jak Áďa v roce 1938 a srovnávat to s konfliktem v Iráku, Afganistánu nebo i bývalé Jugoslávii. A tak si to tady alespoň filtroval Ty :-*
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od Hagen »

Přesně tak.
To není o dvojím metru, nebo o nějakém jediném správném názoru.
To je o soudnosti, morálce, charakteru,... o tom lidství.
To by tu za chvíli nějaký chytrolín velebil a omlouval vážně i toho Hitlera.
dr78
Příspěvky: 294
Registrován: 13.01.2016 19:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočeský kraj

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od dr78 »

Je otázka jestli vůbec mít politicky citlivá témata na tomto fóru. Osobně mi nevadí ani proruské ani proevropské názory, číst to nemusím a vyberu si co mi přijde relevantní. Rozumím, že adminovi se zcela propagandistické a lživé texty tady nelíbí. To je relevatní argument. Osobně mám rád pluralitu názorů. Ale to je jen můj subjektivní názor.

Možná by stálo za zvážení přesunout některá vlákna do sekce žvanírna, bez nějaké větší restrikce. Ale jak bylo uvedeno výše, je to na rozhodnutí majitele či správce, kam se má fórum ubírat. Za mne někteří pro-rusky smýšlející byli vyhozeni z fóra za jejich názory v topicu Válka na ukrajině, a ač třeba s jejich názorem v tomto vlákně nesouhlasím, mohli (a někteří zcela jistě i přinášeli) spoustu užitečných postřehů a informací v jiných vlákech. Tedy jejich banem přišlo fórum o spoustu zajímavých příspěvků a paradoxně částečně na to i umřelo. Je těžké najít určitou mez a balanci mezi tím, zda rozpadlík má pro fórum přínos či ne.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od Rafael »

Asi nevhodné, OT, ale admin ty mé bláboly může lehce smazatl

Na nějaké maistremové kecy o proruských dezolátech a dezinformárotech absolutně nevěřím.

Zvlášť když se to neustále podsouvá, že za tím stojí nějací zblblí, nesvéprávní, bezzubí starci kteří ty bolševiky reálně zažili.
(A nějaký Putin, Babiš, Agrofert to už je taky ohraná písnička).

A omladině ten mainstrem neustále bije horem dolem do hlav, že by se ti staří chtěli znovu vrátit do té doby a s nostalgií vzpomínají na ty krásné doby normalizace a chtěli by být znovu pod kuratelou SSSR a chtít být znovu pod jejím vlivem.

Oni moc dobře vědí, co to znamenalo. A nechtěli by to už, třeba pro své potomky to tak mít.

A taky moc dobře vědí, že taková doba zas nastává.
Mít jen ten jediný správný názor a nepřipouštět žádné alternativy anebo odchýlení od toho správného názoru s přístupu.

Jenže oni si zažili svoje a znovu se jim to vrací. Akorát z jiné strany. Mají holt nějaké své historické zkušenosti, mnohé zažili a dobře vědí kam takové praktiky vedou. Snad netřeba připomínat padesátá léta a svinstva která prováděli češi na češích. Jen tak nějak sami od sebe aby se zalíbili nějaké mocnosti....
*
Jinak agrese zůstane agresi, nijak jsem Rusko v tom nikdy nikde neobhajoval. Ať příčiny byly jakékoliv!

A taky jsem nikdy nikde nic nenapsal nic proti ukrajinským uprchlíkům. Mladým mužům kteří k nám prchli místo aby bránili svou vlast. Chápu je. Nechce se jim umírat za nějaký zkorumpovaný režim v cizích zájmech.
Ostatně bylo jich tady už hodně dřív i před válkou. Z takové celkem bohaté a úrodné země. Černozem, přírodní bohatství, suroviny...

Chápu je v tom smyslu, že pokud by se kdysi u nás stalo...
V žádném případě bych nenarukoval a nebojoval proti bratrskému národu. Třeba proti Slovákovi nikdy.
To bych se raději nechal zastřelit za velezradu, zavřít do vězení a tak.
A to i za naši vládní garnituru. Nevím proč, nevidím důvod proč bych měl za jejich zájmy bojovat.
Naši předci, První republika, ti to měli jiné..
*
A už jsem to tady kdysi někde psal. Ani ban jsem za to tehdy nedostal.

Že vše na východ od Slovenska je stejná pakáž, tím myslím bývalý SSSR, že jsou velmi nebezpeční a je třeba si od nich držet jistý a velký odstup.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od Hohepa »

ale bohužel žabička v tom přívalovém dešti absolutně ztratila pojem kde je nahoře a kde je dole.
Deštníček má držadlem zasunutý v rektu a na pramínku sedí a sedí....

no nic, koukám žádná změna, tak si tu leštěte dál svá ega

jen jsem to tu zkusil, zda se blýská za lepším .....
marně :ne
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od Hagen »

Rafaeli,.....Je to nevhodné vlákno, to je fakt.
Nějak jsem nepochopil jak jako nevěříš tomu, že existují proruští dezoláti a dezinformátoři?
Je jich kolem spousta.
To, že starší lidé s láskou vzpomínají na dobu před revolucí je fakt. I moje máma tvrdí, že bývávalo líp.
Ano, těmto lidem bývávalo tenkrát líp. A má to i logické vysvětlení. Je v lidské povaze, že na to špatné se zapomíná snáz. Lidi byli k sobě tenkrát přátelštější, a kdo nebyl moc okatě proti režimu, tak se měl v té zlaté klícce dobře.
Tenkrát ti dnešní staříci byli zdravější, život je těšil,... dnes jsou staří, nemocní,... a to vše se podepisuje na celkovém pocitu že bývávalo lépe.
Takže těch starších lidí co by chtěli zpět bolševika je docela dost :(
Dnešní doba tu předešlou nepřipomíná, a ani se k tomu nesměřuje. Pokud člověk nepřekročí určitou zákonnou mez, tak si může říkat kde chce, a co chce, a nikdo ho za to netrestá.
Ani ve státech kde nikdy bolševik nevládl se nemůže říkat vše co člověka napadne,... ale to je na dlouhé povídání.
A líbí se mi to tvoje... nikdy bych nebojoval proti bratrskému národu, třeba proti Slovákovi.
Kolik členů tvé rodiny by ten "bratrský" národ musel zabít, znásilnit,... aby jsi začal bojovat???
Věř mi, že by jsi bojoval proti každému kdo by usiloval o tvůj život, bratr nebratr, to je fuk.
Mimochodem Ukrajinci a rusové jsou asi tak stejní bratři jako jsem já a eskymácká babička.
Tyhle dva národy se nemají rády už hóóódně dlouho.
Ale pravdu máš v tom, že čím dále se jde na východ, tím je to horší a horší.
Vono ale na západ to není o moc lepší. Zlatá Česká kotlina.
A pro Hohepu.... doufám že i nadále tu nebude prostor pro proruské slinty, tím se k lepším zítřkům nedostanem.
Doufám, že i nadále bude zřejmé, kde je nahoře, a kde je dole.
Uživatelský avatar
Slartibartfast
Administrátor
Příspěvky: 22
Registrován: 05.04.2023 12:59

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od Slartibartfast »

Původně jsem měl v úmyslu nějakou dobu jen z povzdálí sledovat, ale asi je na čase, abych se do věci vložil, než se to úplně vymkne. Pojďme tedy prosím pokračovat v úvahách na téma případných změn, pokud nějaké budou. Otázky jsou v zásadě jen dvě:
1. Zda ponechat možnost diskutovat na současná politická témata, anebo tyto diskuse úplně zakázat.
2. Zda znovu umožnit registrace nových uživatelů a pokud ano, tak za jakých podmínek

Stávající pravidla fóra budou v každém případě platit v původním znění, není důvod na nich cokoli měnit.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od Rafael »

Pokud bych se měl vyjádřit, napsat svůj názor tak politická témata rozhodně ne!

"Doba je zlá, Kamile", abych znovu použil ten citát protože takové debaty k ničemu kloudnému nevedou a jen rozeštvávají lidi už tak dost nasraných proti sobě.

Ale je asi těžké určit nějakou tu hranici aby to forum bylo apolitické, vzdělávácí, čtivé a i zábavné.
A ne jen hádací jako v poslední blbé době.

Ale k tomu musejí přispět hlavně pisatelé a přestat tady furt tahat své politické názory a přesvědčení. Fora dělají a určují jejich chody a směřování přispivatelé svým chováním a vyjádřováním.
*
Na druhou stranu je zas dobré se tady dozvědět nějaké informace co se na nás zas chystá. Jaké restrikce, jaká omezení se na nás valí a co je dobré vědět a připravit se na to.
*
Registraci bych asi obnovil. Přece jen nová krev, oživení...
Ostatně, vždy by se zas dala zrušit kdyby se to nějak zvrhlo.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od mhi »

Jsem male pivo, ale ja bych byl urcite pro nejake vlakno kde budou pripadne jenom odkazy na dalsi informacni zdroje o valce RFxUA. A to klidne i dezinformacni zdroje, pokud to tak bude oznaceno (je zajimave si precist co pisou "na druhe strane", je to vetsinou priprava s promyslenym cilem). Uz nekolikrat jsem zde narazil na informaci, ke ktere bych se jinak asi nedostal (je mimo moji socialni bublinu).

Stejne tak informace okolo zeleneho nestesti mi prijdou jako celkem prakticke, je to takovy polo-rozpad.

Fascinuje mne, ze tohle je vlastne posledni mne zname nejak funkcni forum, ze sem vubec nekdo chodi :). Jestli se otevrou registrace, moc by mne zajimaly potom nejake statistiky, jak nove prichozi byli aktivni.
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od M M »

Patrim tiez k vacsinou mlciacim aj ked sem chodim uz nejaku dobu.
Za mna - striktne trvat na nemiesani praktickych a politickych tem. A utat 'plky' ktore sa v technickych / praktickych temach vyskytnu.

Je mozne pripadne vyhradit cast fora kde bude mozne postovat odkazy / informacie z roznych zdrojov, a event. diskutovat o nich. Kto chce, nech to cita, kto nie, moze to ignorovat.

Registracie by som otvoril - je zaujimave vidiet aj na 'druhu stranu plota', clovek je vela krat prekvapeny akych uvah su ludia schopni. Inak sa to uzavrie pre jednu socialnu bublinu a bude to tu ako hovoria anglicania 'preaching to the flock'.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od cipis »

"A utat 'plky' ktore sa v technickych / praktickych temach vyskytnu."

A kdo to bude dělat a kolik to bude stát? To je práce min. na půl úvazku. A pokud je sice někdo technický zdatný, znalý atd., ale furt bude do všeho tahat politické sračky, tak co jako s ním? To se tu bude jakože tolerovat, protože přece napsal ten a ten článek a poradil to a to? To je právě ten dvojí metr, jak tu někteří vytahují.
Pravidla musí platit pro všechny.
M M
Příspěvky: 264
Registrován: 08.10.2015 19:48

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od M M »

Nerozumieme si. Tak ako napr. na streleckych forach (kde sa obaja vyskytujeme) sa v burze nediskutuje, tak by sa proste netahali "kraviny" do tem inych nez na to vyhradenych. Ergo nieco ako akademicka poda. Ziadny dvojity meter pri tom nehrozi. Ked diskutujem FVE, jedle / liecive rastliny, lacny nakup potravin do zasoby atd., tak fakt tam nechcem mat politiku.

Ak je niekto technicky zdatny - tak nech pise technicke veci ... Diskusiu o svetonazore a ci su zelene kocky lepsie nez modre kruhy (resp. vychodna risa zla lepsia nez zapadna risa zla) nech do toho netaha. Alebo - v na to vyhradenom piesocku. V ramci platnych zakonov (nech forum nema problemy) nech kazdy prezentuje svoj nazor tam - pokial admin stoji o to aby to bolo zachovane.

EDIT: preklepy, je uz pokrocila hodina ;)
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od Hagen »

Slartibartfast píše: 25.04.2023 21:43 Původně jsem měl v úmyslu nějakou dobu jen z povzdálí sledovat, ale asi je na čase, abych se do věci vložil, než se to úplně vymkne. Pojďme tedy prosím pokračovat v úvahách na téma případných změn, pokud nějaké budou. Otázky jsou v zásadě jen dvě:
1. Zda ponechat možnost diskutovat na současná politická témata, anebo tyto diskuse úplně zakázat.
2. Zda znovu umožnit registrace nových uživatelů a pokud ano, tak za jakých podmínek

Stávající pravidla fóra budou v každém případě platit v původním znění, není důvod na nich cokoli měnit.
K bodu 1.
A) Co jsou to vlastně politická témata?
Je to asi tucet témat v sekci "Teorie rozpadu/úpadku společnosti" ???
Nebo se jedná konkrétně o vlákno "Ukrajina/Rusko" ?
B) Komu tyto diskuze tolik vadí?
Těm co se jich nezúčastňují, nechodí do nich,... ???
Nebo vadí lidem, kteří nemohou ruskou agresi nějak omlouvat, těm kteří tam nemohou cpát ruskou propagandu,...
neboť jim hrozí (nebo hrozil) podle bodu 19. pravidel BAN ???
C) Pokud se tyto (nebo toto) vlákno zruší, začne se více přispívat do hodnotných rozpadlických vláken ???

Na to bych zkusil najít odpověď. Osobně si myslím, že zakázat tyto diskuze nic nevyřeší, ani nezlepší.

K bodu 2.
Zkusil bych povolit novou registraci, snad by to mohlo oživit ostatní nepolitická témata.
A pokud hledat nějaké podmínky, já nevím, co třeba nějaká zkušební doba jako v práci, s možností dát BAN bez udání důvodu.
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od tom384 »

Co je politika? Sprava veci verejnych
Co je rozpad? Stav kdy sprava veci verejnych prestane fungovat.

Zakazovat diskuzi o ploticice by vedlo k absurdni situaci, kdy na Ukrajine probiha rozpad v primem prenosu, ale nemohli bysme o nem zde diskutovat. :tmi Tema rozpadu je od politiky neoddelitelne IMHO. Mozna by slo nektera temata vyclenit jako technicka tj. bez politiky, ale stejne se na tu politiku driv nebo pozdeji narazi.

Cose tyce registrace novacku, jsem pro.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od Hdm »

Několik návrhů:
1. Bylo by možné umístit zvoneček (horní navigační lišta vpravo) jinam nebo dále od tlačítka odhlášení ? Nebo mezi ně dát alespoň nějaký separátor. Zvoneček dost využívám a na tabletu se často nechtěně odhlasim.
2. Nové členy byl uvítal, zkušební doba mi zní dobře, ale chápu vyšší nároky na adminy.
3. Politiku ano, jen striktně ve svých vláknech. Za tahání politiky do jiných vláken bych navrhoval facky ve stylu několikadenních banů.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: ROZPAD.CZ změnil majitele

Příspěvek od vrabi »

Vím, že to přinese spoustu práce, ale určitě jsem pro obnovení registrace nových členů a klidně i pro politickou debatu (pokud se tato nebude míchat do témat, která k tomu nejsou určená).
Poslední dobou mi to přijde, že si tu oproti dřívějšku povídá mezi sebou pár lidí a ostatní buď jen tiše přihlížejí, nebo sem už ani nechodí.
Ano, budou se tu opakovat dotazy 20x vysvětlené, ano bude nutné promazávat přízpěvky, ale pokud se z této stránky nemá stát pouze mrtvý archiv, tak jiné řešení nevidím.
Jako částečnou ochranu bych viděl u nových členů zkušební členství a možnost psát do politických témat až po napsání nějakého určitého počtu smysluplných přízpěvků.
Odpovědět