Koncept "Bug Out Bag"

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od donovanstangiano »

Docela se mi líbí toto: http://www.trimm.cz/cz/catalog/trace-c2422.htm
jen jsem nikde nenašel rozměry, váha je 0,8 kg, což jde. Ale samozřejmě žádné velké průtrže mračen to nedá. Jinak stačí pohledat a vyjdou levněji.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od viktor »

zdary, k zrcatku, se prodavaj takove krabicky jako je např http://www.alfatactical.cz/detail/7422/ ... hrany.html ale bez obsahu, jen ze zrcatkem, mam to sebou jako lekarnu, ibuprofein, renye, no znate to , zirtec...
zrcatko je prima, ne ze bych s nim privolaval zachranou helikopteru..ale na vyndani bordelu z oka uz se hodila
vetsina batohu i kdyz prsi , ne uplne leje dovnitr toho zas tolik nepusti., pokud to neni uplny supr smejd. Ale v poradnym desti pomuzou jen nepromok obaly primo v baglu, ..ale je to doi jiste miry u nas zbytecne a v rade pripadu take..
viktor
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od kregan »

donovanstangiano píše:Docela se mi líbí toto: http://www.trimm.cz/cz/catalog/trace-c2422.htm
jen jsem nikde nenašel rozměry, váha je 0,8 kg, což jde. Ale samozřejmě žádné velké průtrže mračen to nedá. Jinak stačí pohledat a vyjdou levněji.
Tak já začínal s klasickou celtou (ta se přes bágl blbě nosila a časem protekla, pak BW pončo (z toho se zas blbě staví přístřešek), potom sem jezdil se zelenou Bauhaus plachtou (jenže ta toho moc nevydrží). Teď mám tohle http://www.army-shop.cz/produkty/celty- ... /3172.html zatim sem spokojenej.
S tim, že v ČR ty průtrže fakt nemá cenu řešit, vždycky je kam se schovat.
V horách pak membránovej komplet bunda+kalhoty, pláštěnka přes bágl a věci uvnitř v mrazících sáčcích, spacák v igelitce.
"Loďáky" uvnitř báglu zaberou dost místa, protože z nich nejde vytlačit všechen vzduch.
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Fjord »

Dá se dostat i pod 0,8kg i tedy tuplem i pod 1,2kg s váhou. Jurek myslím má 0,6kg jestli se nepletu u plachty, ale je to drahý.. Pro mě je to holt o té váze, chlapi nějaké to deko navíc unesou..
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Terminated Account »

Záleží jestli chceš celtu/přístřešek na opakované použití, nebo jednorázovku. Pokud ti jde o váhu a nepotřebuješ přístřešek na opakované použití, vystačíš si s iso folií. Cena i váha hodně příjemná a pokud se o ni budeš starat, lze používat i opakovaně. Těžší podmínky ji ale zlikvidují spolehlivě.
pracintl
Příspěvky: 433
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od pracintl »

Jako nouzový bivak/přístřešek jsem zakoupil tohle http://www.s-gear.cz/www-s-gear-cz/esho ... ated#anch1.

Materiál odpovídá zhruba termofólii - mělo by to tedy být nepromokavé (a s tím asi i bohužel neprodyšné :( ), ale v nouzi to snad bude dobré. Vynikající jsou rozměry a hmotnost. Mám to již nějakou dobu, ale ještě jsem to nepoužil, tak nemohu posloužit praktickými zkušenostmi.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Terminated Account »

Ano je to jinak barevná termofólie. Skvělý marketingový tak zejména pro US trh a Japonsko. Cca 1,5 litru vody, co člověk přes noc odpaří, nakvzlíná a nakondenzuje, spolehlivě zůstane uvnitř. Kdo v takovým bivaku zkusil několikrát spát, tak ví. Nezatracuji tento vehement, ale zkušenému člověku oproti termofólii nic navíc nenabízí. Právě naopak tvar tvar pytle dost omezuje a při stavbě přístřešku přichází na řadu nůž. Samozřejmě z pytle se obdélník dělá snáze než s obdélníku pytel. V určitých dalších použití může být tvar pytle výhodou.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Maximus »

Klasická termofolie dostatečných rozměrů je mnohem univerzálnější a většinou o dost levnější.
Kubec
Příspěvky: 59
Registrován: 28.05.2013 1:16
Pohlaví: muž

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Kubec »

Warrior Crusader Pack - Pouzivam na prenasanie "17" notebooku
Helicon Raccon - Väcsinou je v aute, naplneny survival-military vybavou
EDC taska Miltec
Přílohy
20140211_230721.jpg
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od viktor »

zdary,
pracintl píše:Jako nouzový bivak/přístřešek jsem zakoupil tohle http://www.s-gear.cz/www-s-gear-cz/esho ... ated#anch1.

Materiál odpovídá zhruba termofólii - mělo by to tedy být nepromokavé (a s tím asi i bohužel neprodyšné :( ), ale v nouzi to snad bude dobré. Vynikající jsou rozměry a hmotnost. Mám to již nějakou dobu, ale ještě jsem to nepoužil, tak nemohu posloužit praktickými zkušenostmi.
Tak to pouzij, ted je prakticky idealni pocasi, :D uplne idealni je to udelat tak, jak je na tom uvodnim ukazkovem videu, proste do toho vlezes a prastis sebou na holou zem.
viktor
ps : hlavne si priprav neco do zalohy, at si jeste prectem recenzi
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od štaflík »

Utekl jsem z Osvětimi: rady ruského důstojníka, kterému se podařilo utéct ze Sachsenhausenu až k Dněpru:
"Lekce tři: "Jakmile jsi venku, nespoléhej se na své nohy, protože kulka je vždycky rychlejší. Nedej jim
příležitost, aby stříleli. Bud' neviditelný. Nikdy se nepohybuj za dne, protože to je doba k odpočinku.
Najdi si na spaní místo, kde tě nebude vidět, a hledej ho ještě před rozedněním."
Lekce čtyři: "Neměj u sebe žádné peníze. Vím, že můžeš dostat od sonderkommanda v krematoriu,
kolik budeš chtít. Ale nechtěj to. Když budeš trpět hlady, budou tě peníze svádět k tomu, aby sis
- 83 -
83
koupil něco k jídlu. Když nemáš nic, nemůžeš podlehnout. Žij z toho, co ti dává příroda. Kraď na
polích a osamělých statcích. Drž se stranou od lidí."
Lekce pět: "Cestuj nalehko. Potřebuješ nůž a žiletku. Nůž pro lov nebo sebeobranu. Žiletku pro případ,
že by tě měli chytit. Nedej se zajmout živý. Budeš potřebovat zápalky, protože si musíš uvařit, cos
ukrad. Budeš potřebovat sůl, protože se solí a s bramborami můžeš vydržet měsíce. Budeš potřebovat
hodinky, aby sis cestu načasoval a měl jistotu, že tě světlo nezastihne nekrytého. Můžeš je taky použít
jako kompas."

Žádný salónní bug-out, řekl bych.
Petr Štrajt
Příspěvky: 9
Registrován: 12.10.2012 23:57

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Petr Štrajt »

Zdravím,

Podle mého má BOB smysl v následujících situacích:

Rychlá evakuace, např. v případě povodně, nebo požáru, to jde o minuty. Jsem z Olomouce a za velkých povodní tuším v roce 1997 jsem se ráno vzbudil a skoro před domem nám na trávníku tábořili lidé ze zatopených domků. Často neměli vůbec nic.

V případě rozsáhlejšího selhání systému může dojít k nepokojům a může nastat situace, kdy obrana stávajícího místa bude nemožná a bude lepší se někam ukrýt a počkat na stabilizaci situace.

V souhrnu si myslím, že únikové zavazadlo je hlavně o tom, aby dalo člověku čas k vyhodnocení situace a správnému rozhodnutí.

Přežívat na pochodu může jen opravdu velmi dobře vycvičený jedinec a to ještě po omezenou dobu

C
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od kregan »

Pokud jsem nikde nepřehlídl, nikde tu nepadla hodně důležitá položka BOB a to mapa. I obyčejná automapa ČR může být v mnoha situacích nedocenitelnej pomocník.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Terminated Account »

Nedávno jsem pořídil tašku zmíněnou v tomto článku: http://zpravy.idnes.cz/cerna-taska-pro- ... r_nato_inc

nebo: http://www.armysales.co.uk/camping-equi ... ck-holdall

Bohužel prázdnou, ale byla za super cenu. Jsem z ní absolutně nadšený. Je dostatečně velká, robustně ušitá a dá se nosit jak batoh. Ještě jsem neměl možnost ji otestovat, ale na první pohled je to co jsem dlouho hledal. Jak budu vědět více, tak se podělím.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od the.marek »

I když k tomu mám celou řadu výhrad a s některými jeho výroky tak nesouhlasím, tak tady je něco jako "Bug out bag", nebo "Car bag" Gabea Suareze (většině lidem tu zřejmě známý to človíček 8-) ). Budiž někomu inspirací.

http://vybaven.cz/vse-co-se-neveslo-jin ... rnational/
Tesak
Příspěvky: 2
Registrován: 29.05.2015 21:49

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Tesak »

Apokalyptik píše:Ano je to paradne, ale TOTALNE predimenzovane. Tito americania su chopni zhromazdit stovky zbytocnosti a pred kamerou mudrovat a presviedcat zvysok sveta, aki su inteligentni, lebo im tie kraviny zachrania zivot!
Chcu byt pripraveni na vsetko.... ale tym ze sa spoliehaju na ultra, super, hyper vybavu, su na nu odkazani. Nevedia improvizovat, vynajst sa, zaobist sa bez 5 kufrov a dvoch Humerov plných debilín!
Pripomina mi to americku armadu - ked je J.I.JOE odkazany sam na seba (bez podpory bitevnych vrtulnikov a polovice namornej pechoty), obvykle to dobre nedopadne.
Ale ved to vobec nie je american. Snazi sa rozpravat (hroznym) americkym prizvukom, ale to z neho nerobi americana.
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Apokalyptik »

To je UPLNE jedno, odkial ten magor je. Je to americky pristup k pruserom a je mimoriadne vzdialeny od zdravého rozumu.
Tesak
Příspěvky: 2
Registrován: 29.05.2015 21:49

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Tesak »

Apokalyptik píše:To je UPLNE jedno, odkial ten magor je. Je to americky pristup k pruserom a je mimoriadne vzdialeny od zdravého rozumu.
Mas velmi americky pristup k veciam, velmi vzdialeny od zdraveho rozumu... ;)
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Cep »

štaflík píše:Utekl jsem z Osvětimi: rady ruského důstojníka, kterému se podařilo utéct ze Sachsenhausenu až k Dněpru:
....
Utekl jsem z Osvětimi je kniha Rudolfa Vrby, rozhodně ne ruského důstojníka. Kterou knihu jsi měl na mysli? Zajímala by mne.
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od tygrsdrakem »

Myslím že ke konceptu BOB tady nepadla ještě jedna důležitá věc: IMHO existuje pouze velmi málo scénářů, kdy má člověk na opuštění domova (pokud už se tak jednou rozhodne) skutečně jen pár minut. Když si promyslím možné scénáře, které by mě mohly přimět k tomu, abych to doma zabalil, nikdy to není blesk z čistého nebe. Většině kritických situací předchází nějaké varovné příznaky. Dlouhé období deště, rostoucí sociální napětí, zhoršení bezpečnostní situace, atp. Dokonce i při tom blackoutu nepoběžíte do lesa v momentě, kdy vám přestane svítit žárovka, ale až ve chvíli, kdy proud už delší dobu nepůjde. Čili si myslím, že udržovat permanentně v pohotovosti zabalený BOB pro všechny případy je docela nepraktické. Daleko vhodnější mi přijde varianta kterou už tu někdo zmiňoval – mít připravené jednotlivé „moduly“ vybavení, které běžně používám a v případě potřeby do batohu naházet vybavení odpovídající aktuální situaci. Protože ano, můžete mít sbalené superuniverzální zavazadlo pro případ jaderného napadení a po opuštění domu při rabování po blackoutu prostě zbytečnosti vyházet. Mě ale přijde výhodnější sbalit se podle konkrétní situace a místo protichemického obleku a gasmasky raději přihodit dvě – tři konzervy navíc.
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Odpovědět