"Moderní" Lever action

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Odpovědět
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od krvfx »

Jak jsem psal, 357 mi zatím stačí a nepovažuju to za ultimátní "vše v jednom" pušku, ale chci to hlavně pro zábavu. Jestli mě LA chytne, tak se časem poohlédnu po něčem silnějším. Zatím se snažím něco zjistit o rážích, ve kterých se LA vyrábí.

Ale jestli by se dělala LA v 7.62, tak si mě napiš na pořadník, určitě jednu chci, pokud nebude stát masakr.

Mimochodem, určitě by šla vymyslet trubice tak, aby špička náboje mířila na okraj náboje před - aby tam byly trochu "našikmo", trubka by byla oválná. Vsadil bych se, že už to někdo dávno vymyslel.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od Chorche »

čoveče tu oválnou trubku si nějak neumim přestavit jak to myslíš. Skus to namalovat. Jinak jak vidíš, tak zájem o 7,62 je zatim minimální, tak nemá smysl s tim za Pavlem chodit. Uvidíme jestli to přecejen někoho zaujme.
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od floky »

Riešením je pump-action puška...

Napr remingtion 7615 ktorá používa AR 15 zásobniky (ale zrejme sa už nevyrába)

https://www.youtube.com/watch?v=Pko20zaUjKo
prípadne:
https://www.youtube.com/watch?v=OYRRzus9wto

Prípadne som videl opakovaciu verziu Sa 58, fungovala s priamotažným záverom.

Fabik ako prislušenstvo spraví posuvné predpažie, ktoré bude tiahlom spojené s napínacou pákou a sme vybavený...
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od Chorche »

hmm ta remingtonka neni marnej nápad, ale asi se fakt nevyrábí (respektive vyrábí se v jinejch rážích jako 7600)
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od krvfx »

Pumpička na 223 a AR15 zásobníky je super:)

Ad trubka - polož si za sebe dva náboje do kosy na rovnou podložku. Jde špička do zápalky?Jestli jo, tak přizvedni stejně oba zadky nábojů tak, aby šla špička doprostřed rantlu. A pak si představ tvar trubky, která to takhle udrží. Jestli to jde, nevím, je to jen nápad. Nakreslit to můžu nejdřív zítra, teď cestuju.
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od floky »

jo, 7600 sa vyrába ale v "plnotučných", tu 223ku som videl tiež ako 7600 ktorá vyzerá ako klasická "umiernená" :D puška, a 7615 ako "tactical"

Maju to neprehladne členenené, 7600 a 7615 figuruje v sekcii law enforcement http://www.remingtonle.com/rifles/7600.htm
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od Chorche »

krvx - furt si neumim představit jak to zafixovat, fakt to budeš muset namalovat. De o to aby se to v tej trubce mohlo volně posouvat a nezasekávalo se to.

floky - máš pravdu, já to tam nenašel, respektive našel jen mezi historickejma zbraněma. No nicméně k nám to asi nikdo nevozí :cry: navíc nevim jestli by to stejně pak nekvalifikovali jako vojenskou zbraň...
jhunter
Příspěvky: 14
Registrován: 23.05.2012 10:52

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od jhunter »

Nazdar pánové.
Potřebuji poradit jestli někdo vyrábí pákovku s takovýmito parametry: r.357 mag., závit na ústí pro kompenzátor, rybina pro osazení puškohledu. Pokud možno v rozumné cenové hladině.Díky za pomoc.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od Nicotinick »

Tuto kombinaci nikdo nevyrábí.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od Nicotinick »

Jinak pro ty , co vymýšlejí vymyšlené, v tradičních puškových rážích vyrábí LA Browning.

http://www.browning.com/products/catalo ... sp?f1=003B
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od Chorche »

dyk vo tom brauningu sme se tu už bavili :)
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od Václaf »

Chorche píše:no dyk právě proto řikam že dyš tam může 30-30, moch by tam i 7,62. Jedinej zádrhel je ve špičce, která ale u SP neni vůbec (barnauly např.) a nebo nouzově vobrousit. Proto se tu ptam, jestli by byl vo takovou flintu zájem. Jestli jo a našlo by se dostatečný množství lidí, zatlačil bych na Pavla z GG.

EDITa: mluvim o tomdle

Obrázek

Obrázek

Souhlasím s Chorchem,lever Action miluji a pokud by to sbíraly později bylo by to fajn,jinak ta ,,občanská neposlušnost ,, jak se psalo,také není k zahození... to by nám fakt za chvíli mohly sebrat i vidle na hnůj :clap
Čechy čechům !!!!!
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od Chorche »

vim že to sem nepatří, ale řešili sme tu vopakovačky v 7,62. Teď je v BVSku remík 799 za sranda peníz http://www.bvs.cz/komise_kulovnice_rem_7991083_762.html nicméně co sem gůglil, tak tadle platforma neni moc vydařená a amíci na to dost nadávaj. Ale kdyby to někoho zajmalo a mermomocí to chtěl...
michal
VIP
Příspěvky: 142
Registrován: 17.02.2013 18:18

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od michal »

A není tam za ten ,, sranda" peníz proto, že majitel zjistil, že se s tím nedá trefit ( když česká obdoba stojí 2-3 x tolik)?
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od Chorche »

no spíš je to tim, že je to jen rebrandovaná zastava. Nový to stojí jen 500 zelenejch yenkijskejch papírků.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od viktor »

smarja to je samej kockopes :-)
vzdyt na 7,62 x 39 se vyrabi spoustu jak zcivilnenych utocnych pusek a tak i plne civilnich samonabijecek ci opakovacek, proc tohle monstrum ? Pakovka s klasickym trubicovym zasobnikem raze 38/357 mag, ci 44, rem mag ma spoustu veci uz vyresenejch a perfektne funguje. Pumpa s vyjimkou brokovnice mi prisla vzdy poneekud problematicka a citliva na znecisteni. Proste po nekolika zkusenostech kdy opakovani vlivem znecisteni nabojove komory nebylo zas tak jednoduche jak se udava bych pumpu s vyjimkou brokovnice nechtel.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od Chorche »

viktore, kdybys jednak čet co píšu a jednak sledoval situaci ohledně zákazu samonabíječek, věděl bys proč návrh na kočkopes...
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od krvfx »

Tak pákovka Rossi (údajně model 675?) je doma, prvních 50 nábojů vykropeno. Pěkná hračka, malá, lehoučká, nekope ani trochu. Už nebyl čas, tak jsem to všechno vysypal do terče, přesnost nemůžu hodnotit. Zdá se mi, že jde trochu ztuha, možná ale nemám jenom ten správný grif, pákovky jsem zatím střílel jenom 22LR. Nábojnice vylétávají krásně ven a podávání taky bez problémů. Velmi zábavná puška.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od Chorche »

tak poreferuj po delší době používání. Poněvač na to věčinou lidi spíš nadávaj. Kvůli špatnýmu podávání.
hausnumero
Příspěvky: 176
Registrován: 13.06.2013 22:11
Pohlaví: muž

Re: "Moderní" Lever action

Příspěvek od hausnumero »

[quote="krvfx"]Tak pákovka Rossi (údajně model 675?)

Tak tuhle mám už skoro 15 let. Kde jsi ji koupil? Sháním na ni nabíjecí klapku jako náhradní díl a všude mi říkají, že se už nevyrábí a náhradní díly jsou nedostupné.
Odpovědět