Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

...aneb co se jinam nevešlo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
B89
Rozpadlík
Příspěvky: 217
Registrován: 16.01.2011 13:24
Bydliště: UH

Ochranné (plynové) masky, respirátory a protichem. obleky

Příspěvek od B89 »

Máte nebo plánujete nějakou masku do výbavy?
Které filtry se vám osvědčily?

Zatím mám zkušenost jen se starou OM-10M. Jako nevýhodu u ní beru špatnou dostupnost filtrů, a při výměně se musí maska sundat... takže jako nástupce asi časem pořídím OM-90.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Ochranné masky

Příspěvek od alibaba »

Po svete behaji miliony idiotu co nemaji plynove masky ,vsak se podivel na Tv a vsichni ti demonstrujici proti rezimu a zbytek uvidite sami. Maska nam nebude slouzit v nejake atomove valce proti Rakousku jak nam soudruzi rikali ,ale proti policejnim silam doma ,napred policie strili slzak co je tek silny ze na hodne lidi pusobi jako otravny plyn a potom se zacina s AK-47 aby se rozehnali demonstranti......
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Ochranné masky

Příspěvek od JimmyJazz »

K vanocum si planuji nadelit toto:

http://www.oopp.cz/detail.php?cat=0730&id=1189
+
http://www.oopp.cz/detail.php?cat=0770&id=1253

existuje o CZK2000 drazsi amska ktera ma to plexisklo chemicky zodolnene, nicmene to dle meho nema cenu kupovat.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Ochranné masky

Příspěvek od Karlos »

Take mam M10, co se tyce problemu s nahradnimi filtry tak pri cene masky cca 200kc (vcetne filtru) se holt vymeni i maska... ale pokud by se nekde vyskytly filtry po rekneme 40kc tak dejte vedet :)
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Ochranné masky

Příspěvek od Pepe »

Mám MSA MCU-2P - viz můj avatar (to jsem já v masce :D ). Má výměnný zorníky (čirý, tmavý).
Jen pokud vím, tak s filtrama je obecně problém, moc se v tom neorientuju, tak mě opravte. Ale je třeba nejdřív zjistit před jakou látkou se chcete chránit a podle toho zvolit filtr. Jinak ty srance budete dýchat i tak. Zde je rozdělení filtrů podle látek, ktere zachycují. Za další je určitě výhodou mít NATO závit, kvůli kompatibilitě většiny filtrů. Třeba OM10 je u nás asi nejdostupnější maska, ale kde chcete brát ty filtry. Buď nakoupit v armsyhopu, nebo z nějakýho army skladu. Je otázkou zda se plynový masky vůbec vyplatí pořizovat, hlavně kvůli té účinnosti filtrů. Ale snad i ten základní filtr filtruje např. slzný plyn, to by mohlo pro začátek stačit :D
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Ochranné masky

Příspěvek od Maximus »

Podle mne dobře skladovaný filtr (utěsněný, v suchu, chladnu, temnu uložený) má podstatně vyšší životnost, než je výrobcem běžně udávaných 5 let. Stejně to platí i pro balistické vesty.
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Ochranné masky

Příspěvek od Pepe »

To určitě, já to myslel tak, že na určitou látku potřebuješ specifický filtr.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Plynová maska

Příspěvek od Grunt »

Docela mě zaujalo, že na PA fóru a zatím ani jediné téma co se Ochranných masek (alias Plynových masek) týče. Původně by mi byla asi úplně k ničemu, ale dnes při testování dalšího špalíku by se mi taková maska náramně hodila, protože to člověk buď slzí (a valí z nosu) z toho jak to do něj pere CO2 (když jsem si stoupl přímo do plamene — jinak se prostě ohřát nedalo) a nebo z toho jak to do něj pere ledový vzduch, když jsem udělal krok stranou od toho plamene. Na Aukru se dá najít všelicos v různých cenových relacích, ale jak zjistit zda-li je to stále použitelné (pamatuju se, že když jsem byl malý, tak se spousta zaprášeného matroše vyřazovala ze školních skladů po minulém režimu právě kvůli nepoužitelnosti), kde se dají koupit filtry a jak se v tom vůbec dýchá? Navíc naše armádní vzory mě štvou v tom, že mají ty malé kulaté průzory. Kde by se dalo (a za kolik) sehnat něco takového?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynová maska

Příspěvek od Fabulous »

Tohle je česká klasika, dají se koupit občas i levněji:
http://aukro.cz/2-x-plynova-maska-m10m- ... 41295.html
http://aukro.cz/vojenska-plynova-maska- ... 40339.html

Tohle by mohla být dobrá koupě, má to velký průzor:
http://aukro.cz/plynova-maska-cm5-s-fil ... 27634.html

Tady máš tu ruskou, na kterou jsi se ptal:
http://www.ebay.com/itm/Russian-USSR-mi ... 3a503fd6d1
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Plynová maska

Příspěvek od Grunt »

M-10 M, přesně co jsem hledal. Nerezové kování před filtr (ať to vypadá jako na obrázku) si na laseru už klidně udělám sám. Díky moc.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Plynová maska

Příspěvek od Grunt »

Grunt píše:Nerezové kování před filtr
Nebo radši galvanický pozink? Sakra to je dilema.
Uživatelský avatar
B89
Rozpadlík
Příspěvky: 217
Registrován: 16.01.2011 13:24
Bydliště: UH

Re: Plynová maska

Příspěvek od B89 »

Grunt píše:Docela mě zaujalo, že na PA fóru a zatím ani jediné téma co se Ochranných masek (alias Plynových masek) týče. Původně by mi byla asi úplně k ničemu, ale dnes při testování dalšího špalíku by se mi taková maska náramně hodila, protože to člověk buď slzí (a valí z nosu) z toho jak to do něj pere CO2 (když jsem si stoupl přímo do plamene — jinak se prostě ohřát nedalo) a nebo z toho jak to do něj pere ledový vzduch, když jsem udělal krok stranou od toho plamene. Na Aukru se dá najít všelicos v různých cenových relacích, ale jak zjistit zda-li je to stále použitelné (pamatuju se, že když jsem byl malý, tak se spousta zaprášeného matroše vyřazovala ze školních skladů po minulém režimu právě kvůli nepoužitelnosti), kde se dají koupit filtry a jak se v tom vůbec dýchá? Navíc naše armádní vzory mě štvou v tom, že mají ty malé kulaté průzory. Kde by se dalo (a za kolik) sehnat něco takového?
ale je :)
http://rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f= ... aska#p3087
asi by to chtělo sloučit, jinak já už teď už mám OM-90 a spokojenost, ještě musím pozhánět filtry...

Admin: sloučeno a pro jistotu upraven/rozšířen nadpis vlákna
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranné masky (plynové masky)

Příspěvek od Fabulous »

V cizině se prodává tato skvělá dětská maska s aktivním nasáváním vzduchu, což je snad jediná maska, kterou by asi byly děti ochotné dlouhodobě používat. Nenajde se zde nějaký šikovný kutil, který by pohonnou jednotku sání vyrobil? O trochu větší jednotka s více filtry by také byla skvělá pro zásobení únikového vozidla vzduchem.

http://www.ebay.com/itm/Israeli-Surviva ... 9320572512
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1579
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Ochranné masky (plynové masky)

Příspěvek od Grunt »

Fabulous píše:V cizině se prodává tato skvělá dětská maska s aktivním nasáváním vzduchu, což je snad jediná maska, kterou by asi byly děti ochotné dlouhodobě používat. Nenajde se zde nějaký šikovný kutil, který by pohonnou jednotku sání vyrobil? O trochu větší jednotka s více filtry by také byla skvělá pro zásobení únikového vozidla vzduchem.
Vyžaduje externí zdroj energie. Ta moc dobrá není.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranné masky (plynové masky)

Příspěvek od Fabulous »

Poradí nebo pomůže někdo?
Nasgol
Příspěvky: 82
Registrován: 29.01.2012 11:37

Re: Ochranné masky (plynové masky)

Příspěvek od Nasgol »

Fabulous píše:Poradí nebo pomůže někdo?
Skvělé masky jsou CM-3 a CM-4 (Civilní Maska) je u nich snadná výměna, v případě zamoření, filtrů...
V zamořeném prostředí si filtry u M 10 Mky nevyměníš... Více info tady, jsou tam i odkazy na e-shopy:

http://survive-ability.ic.cz/vasetelesn ... html#maska
edakemlink
Příspěvky: 135
Registrován: 04.01.2012 11:53
Bydliště: Brno

Re: Ochranné masky (plynové masky)

Příspěvek od edakemlink »

CM-3 už je hodně zastaralá, CM-4 taky není nejnovější. To bych už přemýšlel o CM-5 či vojenské OM-90, u těchto lze normálně měnit filtr.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranné masky (plynové masky)

Příspěvek od Fabulous »

Děkuji za rady, ale potřebuji vyřešit aktivní čerpání vzduchu přes filtr do dětské masky nebo vaku. Je to jediný způsob, kterým mohu ochránit opravdu malé dítě.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Ochranné masky (plynové masky)

Příspěvek od alibaba »

Nemyslete si ,ze vas nekdo napadne plynem jako ze vystreli nepritel nejake Rakety na vas a budete muset se schanet po ochranne masce ,hrozi vam nebezpeci pouze od vasi vlady a policie ti pouzivaji plynu co ze zakazan podle Zenevske dohody pouzivat proti nepratelske armade co se jasne nedodrzuje a tak jedine vam hrozi policejni nebezpeci a ze pouzivaji nejakeho slzaku tak o tom si nechte zdat jsou to nebezpecne plyny vsak se podivejte na youTube ......Policie se vzdy brani rozhanenim davu ve skutecnosti je to paralyzovani davu ........
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Ochranné masky (plynové masky)

Příspěvek od Josef »

To Fabulous:
Pokud k tomu budeš mít 24 hodin člověka co to obslouží, tak stačí obyčejný malý ruční kožený měch (kovářský nebo krbový) připojený před filtrem. Pokud by to mělo být elektricky, bude to docela náročné na zdroje. PC ventilátor nedá potřebný tlak, aby to protlačil filtrem. Ale možná by to mohl zvládnout spirální ventilátorek co se používá k vařiči "dřívkáči" nebo takový ten ventilátor na 12V, co se s ním nafukují matrace. Ještě mě napadla taková jedna blbost: Samotné dítě spotřebuje hodně málo kyslíku ze vzduchu který dýchá a vzduch, který vydechuje je pro dospělého ještě využitelný. Kdyby jsi si svoji vlastní masku napojil bez filtru, přímo sáním na výdechový ventil vaku dítěte, nadechoval jeho vzduch a tím vytvořil ve vaku mírný podtlak, kterým by se samovolně nasával čerstvý vzduch přes filtru do vaku. Svým dýcháním by jsi tak zajišťoval filtraci jak dítěti tak i sobě a bez potřeby další energie. Dítě by samozřejmě muselo být uvnitř vaku v nějaké "krabici", aby se mu podtlakem nepřilepil vak na obličej. Ale jinak by to myslím v principu mohlo v nouzi fungovat. Alespoň do momentu, než by se dítě ve vaku pokadilo... :lol:
Krátkodobě by možná v úplné nouzi fungoval i opačný způsob - tj. poslat hadicí z výdechového ventilu tvé masky tvůj vyfiltrovaný (a bohužel i částečně vydýchaný) vzduch dítěti do vaku, ale obávám se, že bude příliš vlhký a dítě by bylo v mokrém oblečení pod zamlženým průzorem.
Odpovědět