zkouška odborné způsobilosti ZP

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
Uživatelský avatar
irwing
Příspěvky: 21
Registrován: 06.07.2013 10:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: zkouška odborné způsobilosti ZP

Příspěvek od irwing »

Jméno komisaře, který bude na zkouškách, znají pouze na PČR. Mně se stalo, že na střelnici dorazil komisař, kterého správce střelnice usazoval mezi nás uchazeče, tedy ho nikdy před tím neviděl. Komisař měl svoje speciální požadavky, ale dopředu oznámil co od nás na zkoušce očekává. Ne že by řekl, udělejte to a to, takto přesně. Spíš navodil příjemnou atmosféru. Přístup byl velmi korektní, i přes to ze 17 ti lidí udělalo 6.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: zkouška odborné způsobilosti ZP

Příspěvek od Cep »

Může se stát, že dojde nový komisař. S větší prvaděpodobností ale přijde některý, který tam už byl. Tak moc jich zase není..
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: zkouška odborné způsobilosti ZP

Příspěvek od viktor »

komisari, strelnice terminy, je v tom umyslne gulas, aby se zabranilo korupci...
hm ze 17 lidi udelalo 6. Nejde mi o jasne pripady testy atd, me jde o manipulaci, nastrilet dovede snad kazdej aje take jasna, bud je v terci dira ci neni, ale manipulace to je uplne jina liga.
Pokud vezmu takovy normalni prubeh tak z tech 17 lidi neprosli cca 3 - 4 na testy a tak 1 - 2 opravnene z manipulace, takze minimalne 5 - 6 lidi komisar vyhodil ze sporych duvodu.
v opacnem pripade je v podstate unazneni debility ceskeho naroda ze se neni chopen naucit par jednoduchych ukonu. O cemz pochybuji, tak spatne zas na tom nejsme.
Je to samozrejem take dame jistou demonizaci zbrani.
Proste nido neresi jakym zpusobem zabezpecis vozidlo pred rozjetim kdyz zastavis pred prechodem pro chodce. Obvykly postup je ze vyradis, popripade tam zas vrazis zas jednicku a seslapnes jak spojku tak brzdu.
Zkusebni komisar by v takovem pripade pouzil i rucni brzdu, vypnul motor a jeste nekteri by vyndali klicky ze zapalovani..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
scavenger
Příspěvky: 52
Registrován: 08.03.2016 14:43
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: zkouška odborné způsobilosti ZP

Příspěvek od scavenger »

Odpověď jsi dávno dostal, když je více možných způsobů jak daný úkon provést, zeptáš se jakým způsobem to komisař vyžaduje když to sám neurčí.
Ono pro mnohé je očividně problém tu hubu otevřít a zeptat se.
Takhle tu budeš tlachat ještě 4 stránky stále o tom samém dokola a přidávat další příklady z různých odvětví.
Jezbo
Příspěvky: 95
Registrován: 28.12.2012 21:02
Pohlaví: muž

Re: zkouška odborné způsobilosti ZP

Příspěvek od Jezbo »

Pokud se bude člověk držet základní bezpečné manipulace tak musí na 98% tu zkoušku udělat. Ty 2% můžou bejt komisaři co řešej zhovadilosti. Spíš jich bude míň. Spousta lidí vypadne, protože tu manipulaci prostě zažitou nemají a po hodinovým kurzu ani nemůžou mít. Dělal jsem zkoušku u komisaře co předcházející zkoušku na střelnici vyhodil 9 lidí z 12. V den kdy jsem dělal já tak vyhodil 4 z 13. Šel tvrdě po manipulaci a nějaký značky atd ho nezajímali. Projeli jsme všechno. Sborka, rozborka, funkčnost zbraně, závady, přerušení střelby. Předvedl jsem mu to na pistoli a malorážce. Pak mi řekl, že s brokovnicí manipulovat nemusím, že se mnou nemá problém. Všechny co ten den vyhodil tak šli za hrubé porušení bezpečné manipulace. Budu se opakovat, ale pokud někoho vyhodí komisař za takovou blbost jako že samotná hlaveň nemíří do bezpečného prostoru, tak ať si ten člověk na komisaře stěžuje na ministerstvu.
Uživatelský avatar
irwing
Příspěvky: 21
Registrován: 06.07.2013 10:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: zkouška odborné způsobilosti ZP

Příspěvek od irwing »

Ještě to upřesnim. 9 lidí neudělalo testy, jeden neudělal manipulaci a jedna holčina nenastřílela.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: zkouška odborné způsobilosti ZP

Příspěvek od Pez »

Lepší téma jsem nenašel ani odpověď, tak se zeptám tady.

Mám zažádáno o zkoušku odborné způsobilosti ZP. Při podání žádosti mi bylo řečeno, že termín zkoušky zatím není vypsaný a ani se neví kdy bude, snad někdy v květnu.
Nemáte tušení jestli mají nějakou zákonnou lhůtu kdy to musí vypsat? Třeba 30 dní , jako je pak na vydání ZP? Přijde mi zvláštní čekat 4 měsíce na zkoušku.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: zkouška odborné způsobilosti ZP

Příspěvek od bivoj »

Jako sorry, ale podáváš si žádost o zkoušku na ZP a nepřečetl sis ani zákon o zbraních a střelivu? A neumíš si to v něm ani případně najít? Jak chceš pak ze zkoušky uspět?...

§ 21
Odborná způsobilost žadatele o zbrojní průkaz skupiny A až E
...
(6) Ke zkoušce odborné způsobilosti se žadatel o vydání zbrojního průkazu skupiny A až E přihlašuje na předepsaném tiskopise, jehož vzor stanoví prováděcí právní předpis. Přihláška obsahuje údaje uvedené v § 17 odst. 1 a podává se u příslušného útvaru policie, který podané přihlášky eviduje v seznamu žadatelů o vykonání zkoušky odborné způsobilosti podle data doručení a nejpozději do 2 měsíců od podání přihlášky oznámí žadateli termín a místo konání zkoušky. Termín a místo konání zkoušky musí být žadateli oznámeny nejpozději 10 dnů přede dnem konání zkoušky. Nedostaví-li se žadatel k vykonání zkoušky, oznámí příslušný útvar policie za podmínek stanovených ve větě třetí žadateli nový termín zkoušky. Pokud se žadatel ani po oznámení nového termínu zkoušky opakovaně bez náležité omluvy na zkoušku nedostaví, příslušný útvar policie jeho přihlášku odloží; o odložení provede pouze záznam do spisu.

Takže resumé - termín může být kdykoliv, klidně až za ty 4 měsíce, ale oznámit ti ten termín musí nejpoozději do 2 měsíců od podání přihlášky.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: zkouška odborné způsobilosti ZP

Příspěvek od Pez »

To jsem samozřejmě četl, nevím proč se čertíš.
Právě se tam píše jen o oznámení termínu a ne o datu termínu.
Proto jsem se zeptal.
Děkuji
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: zkouška odborné způsobilosti ZP

Příspěvek od PaF »

Pěkné povídání nejen o ZP - pohodář Honza Korecký na TV Seznam
https://www.televizeseznam.cz/video/ne- ... y-64126387
vvitty
Příspěvky: 122
Registrován: 26.01.2021 10:18

Re: zkouška odborné způsobilosti ZP

Příspěvek od vvitty »

PeZ: vloni se cekalo na zkousku i pul roku... na jare byly zavrene strelnice a potom bylo ponekud hodne uchazecu.
Dokud bude nouzovy stav tak se musis smirit s tim ze nektere cinnosti jsou omezene a nebo dokonce zrusene.
Od 19.1. jsou sice zkousky opet povolene, ovsem za tak striktnich podminek a omezeni ze kapacita ani zdaleka neda pocet zajemcu a to je jeste potreba odbavit ty kdo se prihlasili vloni...

Aktualne jsou zavrene vsechny vnitrni strelnice, takze zkousky jedine na venkovni. Ovsem i tam je zakazano vyuzivat vnitrni prostory. Psat test venku kdyz snezi nebude uplne prijemne, stejne jako predvadet manipulaci po hodine na mraze.
Dale je omezen pocet pritomnych na 10 osob, kdyz odectes 4 osoby nutne pro organizaci a provedeni zkousky zustane 6 mist pro kandidaty. To neni mnoho.
K tomu povinost mit hadr pres hubu a bryle, v tom se neda strilet, i kdyz tohle se zrovna da resit respiratorem ktery prileha k obliceji.

PS: Ted uz by mely byt zverejnene i nove testovaci otazky.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: zkouška odborné způsobilosti ZP

Příspěvek od Haluziak »

Kámošovi v Brně rovnou řekli, že neberou přihlášky neboť mají tolik zájemců, ještě z léta, že to prostě nestíhají.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: zkouška odborné způsobilosti ZP

Příspěvek od cipis »

To by mě zajímalo, jak by to udělali, když by to poslal poštou ...
Taková možnost neexistuje, odmítnout přihlášku.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1131
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: zkouška odborné způsobilosti ZP

Příspěvek od Haluziak »

Nijak zařadí Tě do pořadníku a budeš čekat a čekat a čekat a ....
Ono to bylo možná špatně řečeno.
Jeden kámoš si byl pro techničák a ptal se pro druhého jestli si může přijít podat přihlášku, a řekli mu že (asi) ne, že ještě nestihli odbavit lidi z léta.

OT: No a až se dočkáš, tak se ti stane to co mě, že mi jednoho krásného dne volala maminka: "Ty kokot čo si urobil?"
To když se policajti přišli vyptávat u sousedů co že jsem to za hovado.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: zkouška odborné způsobilosti ZP

Příspěvek od cipis »

Čekat, to ano, ale nemůžou říct, to mi sem nedávejte, máme moc lidí.
Jak píše nahoře Bivoj, oni tu žádost přijmout musí (proto píšu o poště, datovce apod.), dokonce musí do dvou měsíců ti dát vědět!
vvitty
Příspěvky: 122
Registrován: 26.01.2021 10:18

Re: zkouška odborné způsobilosti ZP

Příspěvek od vvitty »

cipis: jestli to nebude jen pulka podane informace... a nerekli mu treba neco ve smyslu "ted to nedavejte, nez vas vyzkousime tak vam propadne zdravotni zpusobilost a budete ji muset dokladat (a platit) dvakrat.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: zkouška odborné způsobilosti ZP

Příspěvek od Pez »

vvitty: Ten můj dotaz je rok starý ;)

Jinak, přijmout přihlášku musí, termín musí sdělit. Vtip je v tom, že termín pak mohou zrušit a posunout prakticky dle libosti i opakovaně. Zdravotní prohlídka na zkoušku je platná ( v nouzovém stavu se prodlužují termíny), takže zkoušku uděláš ale pozor k žádosti o ZP musíš doložit novou. Aspoň já to tak měl a to mi propadla o týden.
vvitty
Příspěvky: 122
Registrován: 26.01.2021 10:18

Re: zkouška odborné způsobilosti ZP

Příspěvek od vvitty »

Tak hlavne jestli jsi udelal :D jsem tam videl misto 02 prosinec :chuckle

Prave ze v nouzovem stavu se prodluzovaly jen nektere terminy, takze dost lidem diky tomu vyprsela platnost prohlidky pred podanim zadosti o ZP a museli k doktorovi dvakrat, zatimco normalne by to stihli do 3 mesicu od podani prihlasky.
Odpovědět