Lee Loader

Střelné zbraně - pistole, pušky, ale i kuše, luky, perkusní, atd. Diskuze pouze pro starší 18-ti let!
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Lee Loader

Příspěvek od viktor »

Asi ho par lidí zná. Je to takové malé lacine nabíjedlo od fy.Lee. Koukal jsem na to napřed s dost rozporuplnym pocitem. Tak jsem to vyzkoušel a funguje to az prekvapive dobre. Tak si myslim ze to je docela dost dobre prebijedlo pro rozpadlika. Jaky je vas názor ci zkusenosti ?
viktor
mam dva. 357 mag, 308 win
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
JaPi
Příspěvky: 87
Registrován: 02.12.2015 16:43
Bydliště: Praha-východ

Re: Lee Loader

Příspěvek od JaPi »

Lee loader mám prostě rád. Mám taky dva - 308 win a 6.5x55 SE. Celkově jsem udělal cca 2000 nábojů.
Uživatelský avatar
jirka911
Příspěvky: 127
Registrován: 14.12.2014 17:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Lee Loader

Příspěvek od jirka911 »

Mám 9 mm luger, náboje to dělá, ale mám cca 50% zmetků, který se nevejdou do komory. Ta střela tam buď zapadne rovně nebo ne a roztáhne divně nábojnici.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Lee Loader

Příspěvek od Nicotinick »

Měl jsem 3, na h...o i pro rozpadlíka :ne
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
JaPi
Příspěvky: 87
Registrován: 02.12.2015 16:43
Bydliště: Praha-východ

Re: Lee Loader

Příspěvek od JaPi »

Můžu se zeptat v jaké ráži jste náboje/do jaké zbraně přebíjel pomocí Lee loaderu?
Uživatelský avatar
jirka911
Příspěvky: 127
Registrován: 14.12.2014 17:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Lee Loader

Příspěvek od jirka911 »

Tak se musím opravit, 50% zmetků bylo, když jsem zkoušel do Glocka, dneska ráno jsem si udělal 50 lugrů a jen jeden byl špatnej, ale zkoušel jsem v Evu. Z těch co se do komory glocka nevešly jsem vybral ty lepší a evo je vzalo v pohodě. Takže záleží spíš na zbrani než na tý sadě.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Lee Loader

Příspěvek od viktor »

jak jsem psal mam dva 357 mag a 308 win. Normalne je nepouzivam. Jen jsem si je chtěl otestovat a byla vhodna prilezitost. Prebito několik desitek naboju. Takze jsem zkouseli, merili atd..nabojnice vsehochut, strely taky. davky prachu prachovacem, uprava nabojnic klasicky. Merku na prach jsme nepouzivali, proste nesedla na prach co jsme pouzili. Chce to do toho mlatit porad stejne, samozrejme plastovou palickou, potom je to dobry. Naboje jeden jak druhy. Je to samozrejme pomale oproti lisum, ale když clovek potřebuje par naboju tak docela dobry. na 50 m , delší strelnice nebyla k dispozici to lita tak do 2-3 cm. proste normalni strelivo. Takze to hodnotim jako docela dost dobry zarizeni, takova mala prebijecka do kapsy. Tak me zajimal vas názor a zkusenosti.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
JenDAG
Příspěvky: 582
Registrován: 05.02.2015 23:24
Bydliště: Galactic Sector ZZ9 Plural Z Alpha

Re: Lee Loader

Příspěvek od JenDAG »

Mame .357Mag, pouzivame s jednoduchym uni pakovym lisem.
Neni to tak pohodlne jako s jedno operakem, ale da se.
JaPi
Příspěvky: 87
Registrován: 02.12.2015 16:43
Bydliště: Praha-východ

Re: Lee Loader

Příspěvek od JaPi »

Používám Lee loader jako hlavní nástroj pro přebíjení. Prach (S60) nabírám odměrkou, ale převažuju na digi váze. Paličku používám dřevěnou. Jediné, co neumí je zformátovat celou nábojnici - formátuje jen krček, takže u nábojnic z "cizí" zbraně to projedu body matricí.
Uživatelský avatar
Obrněný žebřiňák
Příspěvky: 154
Registrován: 27.06.2014 12:41
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Hornomoravský úval

Re: Lee Loader

Příspěvek od Obrněný žebřiňák »

O výrobku jsem nevěděl, díky za info.
Asi si jeden koupím, k tomu licí kleště, zápalky se dají také recyklovat viz video zde:

https://youtu.be/t_7LWCFH5Gc

K tomu znalost ja znitrovat bavlnu a know how na postapo náboj je na světě :-)
Co nepotřebuješ, nemáš. Co nemáš, nepotřebuješ.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Lee Loader

Příspěvek od viktor »

musis si najit naboje co jsou dobre i cernej prach. Zapalky to je problem...
zalezi na stejnomernosti uderu, nam se celkove delka hejbala nekde v oblasti stovek. si myslim ze tak 45 x 70 gav a pakovka v kombinaci s loaderem to by asi slo :-))
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Lee Loader

Příspěvek od Nicotinick »

Na běžné "revolverové" ráže existuje i výborné, sto let staré, udělátko...Lyman 310 Tool. Člověk do toho nemusí třískat jako ko..t a riskovat, že mu zrnko písku pod zápalkou vystřelí kus železa do oka, jako v případě toho paskvilu od Lee.

https://www.youtube.com/watch?v=K7JQgqnY6Uk
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Lee Loader

Příspěvek od krvfx »

To je pěkné, ale docela drahé. Za to už jde koupit Lee hand press a sadu matric (skoro) libovolné ráže.
JaPi
Příspěvky: 87
Registrován: 02.12.2015 16:43
Bydliště: Praha-východ

Re: Lee Loader

Příspěvek od JaPi »

nemusí třískat jako ko..t...
Chce to trochu cviku. Není potřeba do ničeho třískat. Pokud se dobře zacvakne zápalka do držáku, pak je usazení otázkou jednoho decentního zaklepnutí (dřevěnou paličkou).
Mohu se znovu zeptat, jaké náboje jste s Lee loaderem přebíjel s Vašima 3 sadama ?
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Lee Loader

Příspěvek od viktor »

pro Nicotninicka, hele nejsi nahodou trosku zaujatej? Jsem na to taky koukal pres prsty ale ono to vazne neni vubec spatny. Jasne lis je lis, ale tohle je proste kapesni nabijedlo. To s tim zrnkem pisku si vanze prehnal, odpalit zapalku neni tak jednoduche a odpalit ji behem nabijeni zrnkem pisku tak to chce fakt hodne velkou davku stesti.
viktor
ps , ty kleste fakt dobry,... jsem neevedel ze delaj repliku, diky
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Lee Loader

Příspěvek od Nicotinick »

Nejsem zaujatej. :) Jen v dnešní době postrádám smysl Loaderu, kromě toho, že se se to prodá, protože to je levné.
Je to jako na koloběžce jezdit do práce, dá se to, je to sice laciné, ale nepohodlné a trvá to dlouho.

Měl jsem .357, 9L a .223 Rem. Do kliky, leveru nebo jednušky se s tím dá nabít...a občas i vystřelit, ale to je tak všechno.
Pro jakoukoliv samonabíječku vč. pistole nevhodné, protože to umí kalibrovat jen krček lahvicovitých nábojnic nebo jen malou část u válcových, blbě se tím nastavuje OAL, mizerně to rekalibruje hilznu takže i . 38 nebo .357 se dá použít jen určitý druh střel, blbě se tím nastavuje zaškrcení, takže se v revolveru i leveru střely "posouvají" při výstřelu...etc. etc...
Nevidím výhody, když se dá jen za pár stovek navíc pořídit jednoduchý stacionární lis a matrice.

Do PA, kam kdy ? Pro lov ? Do báglu je nutné navíc přibalit , střely, zápalky, nadávkovaný prach (nebo přesnou odměrku) ...jaká je objemová nebo hmotnostní nevýhoda ve 20 nábojnicích, když si vezmu navíc 20 nábojů ? Nebo si jako v přestřelce, kde mi půjde o život, budu pak v trávě nebo blátě hledat a sbírat nábojnice ? Navíc, pěkně si ťukat v teple a pod světlem doma je něco jiného, než promrzlý a s mokrýma rukama v lese....
A když už bude takový průser, že nebudou k sehnání náboje...podstatně dřív nebude prach, zápalky, střely. Zoufalství ve kterém někdo rozebere 10 lugrů aby měl na jednu várku prachu do .308, povede pak k další výrazné selekci přeživších. ;)

Ale s názory je to jako s ........, každý máme nějaký. :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Kedr
Příspěvky: 283
Registrován: 02.02.2012 15:36

Re: Lee Loader

Příspěvek od Kedr »

Já bych se ovšem na takového jedince klidně přes nějaké plexi kouknul. Pod luger sypu D032 - při představě, že to dotyčný nasype v padesáti grainech pod .308 mi roste úsměv na tváři :mrgreen: :mrgreen:

Ještě doporučuju do batohu tu velkou výroční knihu od Lee nebo Lymanu s laboračníma tabulkama a taky vešteckou kouli pro přibližné určování prachu, který by zrovna v daném náboji mohl být nasypaný :mrgreen:
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Lee Loader

Příspěvek od viktor »

to ze leader neni lis je celkem jasne. jinak jestli neco takoveho vyrabet co ne, to by byla debata fak nesmyslna, protoze se vyrabeji desna kvanta veci co jsou uplne nanic, to je jeste loader supr. teba takove q7 , to je zeleza a nafty pro dopravu jedne 30 lete blondyny....po meste ...Pro me smysl v tom, ze vim minimalne o jednom znamem co si leader poril ź duvodu ze si chtel vyzkouset prebijeni, ze vystrilel stejne cca 50 naboju za rok. Byl tak nadesnej ze u prebijeni zustal a ma lis.
Ale k presnosti, lita to supr, je fakt dost presnej , to me na nem zaujalo, pro 308 win a 357 mag. Proste ze na tom jdou delat dobry naboje.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
JaPi
Příspěvky: 87
Registrován: 02.12.2015 16:43
Bydliště: Praha-východ

Re: Lee Loader

Příspěvek od JaPi »

Vidím to úplně stejně jako Viktor. Není potřeba dělat z přebíjení nějakou hightech technologii, na kterou jsou potřeba pomůcky nejméně za desítky tisíc Kč. Většina lidí si koupí Lee classic loader (většinou jen jeden proto moje otázka na Nicotinicka) a následně stejně začne přikupovat další serepetičky a nakonec skončí i u lisu, ale podle mého názoru se do "kliky" dají udělat úplně stejné náboje na super lisu nebo Lee classic loaderem. Pro mě osobně má loader kouzlo "ruční výroby", proto mu dávám přednost přes lisem.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Lee Loader

Příspěvek od krvfx »

Já mám jenom 357/38Sp. Než jsem sehnal prach a zápalky, tak jsem koupil i matrice a přebíjím na turretu. Musím to někdy konečně vyzkoušet:)
Odpovědět